žuvies švariame tvenkinyjeTvenkinio kalkinimas su žuvimi yra neatskiriama tvenkinio priežiūros dalis. Ypač jei jame vanduo lieka žiemą. Šaltojo sezono metu kaupiasi daug atliekų, tokių kaip:

 • pašarų liekanos;
 • negyvi augalai;
 • zooplanktonas;
 • organinės medžiagos;
 • gyventojų išskyros.

Vandeninis kalkinimas atliekamas siekiant pagreitinti medžiagų mineralizaciją ir atidaryti deguonį. Tai taip pat padeda gerinti žuvų produktyvumą ir vandens kokybę.

Kas tai yra?

už vandens grynumą tvenkinyje, kurį reikia kalkintiKalkinimas yra visų pirma tinkamos ekologinės tvenkinio atmosferos sukūrimas. Tai daroma siekiant pašalinti rūgščią dirvožemio reakciją ir pagreitinti mineralizaciją. Šoninis (bet naudingas) veiksmas yra kalcio pridėjimas vandenyje.

Rezervuaro veikimo metu kalkės palaipsniui išplaunamos iš žemės ir vandens. Ji turi būti periodiškai pridedama, nes ji atlieka šias funkcijas:

 1. Gyventojų raida. Kalkės yra susijusios su skeleto formavimu žuvyse, veikia embrionų vystymąsi ir normalizuoja nervų ir raumenų žuvų aparato darbą. Gaudymo metu didelė kalcio dalis yra pašalinama iš tvenkinio ir turi būti pridėta.
 2. Vandens dezinfekavimas. Kalkės padeda išvengti žiaunų ir raudonukių ligų.
 3. Jis kovoja daugumoje parazitų, gyvenančių dugne ir vandenyje. Jie tiesiog netoleruoja nealkoholinių medžiagų poveikio ir miršta iš karto po jo pridėjimo.
 4. Padeda atsikratyti nereikalingų (piktžolių) žuvų. Pakanka perdirbti likusias duobes vandeniu rudenį ir pavasarį, galite paleisti gyventojus.

Kaip aktyvuoti produktyvų tvenkinio sluoksnio sluoksnį

gerai laikomas tvenkinys su žuvimi šalyjeJei tvenkinys yra įrengtas blogo smėlio pagrindu, tvenkinio kalkinimas su žuvimi bus nenaudingas.

Kai tvenkinio apačioje yra daug tvenkinių, kalkinimas yra privalomas.

kalkių kalkių tvenkinys sodeČia reikia naudoti nevalgius. Jis turėtų būti naudojamas drėgnoje dirvožemio dugne. Kad kalkinimas būtų sėkmingas, medžiaga turi būti smulkių dalelių pavidalo ir turi būti tolygiai paskirstyta. Priešingu atveju nėra išnykimo.

Neveikta kalkė naudojama tik drėgnoje dienoje. Nestatykite ant sausos ar šaldytos žemės. 

Ledo dugnas gali padėti kalkinti. Jei tvenkinys yra gilus ir lova yra pakankamai drėgna, pavasarį lydalas ištirps ir šarmas įjungiamas.

Kai padarysi kalkę, būtinai nedelsdami apdorokite dirvožemį, kitaip poveikio nebus. Tai yra dėl to, kad neužkamša medžiaga reaguoja su deguonimi ir greitai tampa karbonine, ty praranda savybes.

Negalima suaktyvinti rezervuaro smėlio sluoksnio be kalkių. Jis sąveikauja tik su organine medžiaga, ir tokioje dirvožemyje praktiškai nėra. Nebus jokio poveikio.

Jei dirvožemis tvenkinyje, turintis didelį durpių kiekį, neužsikrėstų, atliks labai gerą darbą. Nustatykite, kiek reikalinga medžiaga šiuo atveju, jūs galite padaryti dviem veiksniais – dugno sluoksnio storiu lovoje ir jo dabartine veikla. Kuo daugiau drėgmės, tuo greičiau reikalinga medžiaga. Kuo aktyvesnė lova, tuo mažiau reikia medžiagos.

Rekomenduojamas sumaišymas su kalkėmis prie durpių yra apie 270 kg 1 ha. Kai kuriais atvejais kiekis pasiekia 2 t / ha.

Kategoriškai nerekomenduojama nuolat didinti dozę. Dėl to tvenkinio žuvų produktyvumas gali smarkiai mažėti.

Vandens sodrinimo taisyklės

švelnios kalkės, skirtos vandens valymui tvenkinyjeTvenkinio kalkinimas turi būti atliekamas su neskiestomis kalkėmis ir kalkėmis, taip pat susmulkinto kalkakmenio.

Medžiagos turi skirtingus neutralizavimo gebėjimus: 1 kg nevalytų kalkių = 1,3 kg nutekamojo = 1,8 kg kalkakmenio.

Kalkakmenio veiksmai sulėtėja, palyginti su sluoksniuoto ir nevestaus kvapo, nes jis ištirpsta blogiau. Todėl perdozavimo tikimybė mažėja.

Related  Dekoratyvinis ir gydantis augalas jūsų sode – princas

Su žuvų produktyvumu 1 toną už 1 hektaro žuvų tvenkinio kalkinimą būtina. Padidėjus iki 2,5 t / ha – būtina.

Norėdami padidinti kalcio kiekį vandenyje, naudojami tirpi kalkės (kalcio bikarbonatas) ir kalcio karbonatas. Esant nepakankamam pastarųjų kiekiui vandenyje, kalcio bikarbonatas pilvo nuosėdose formuoja dugną ir povandenines augalų dalis. Taigi kalkių trūksta.

Netikėta kalkė ir kalcio karbonatas naudojami trąšose. Taigi, šalutinis kremas ištirpsta ir gamina šarminį tirpalą. Tai, savo ruožtu, reaguoja su anglies dioksidu ir virsta kalcio karbonatu.

Norint produktyviai prisotinti vandenį kalciu, būtina, kad rezervuare būtų išleidžiamas pakankamas anglies dioksido kiekis. Užtikrinkite, kad ši sąlyga būtų pakankama tik tamsoje esančio neužšąlančio kiekio. Tai yra beveik vienintelis anglies dioksido šaltinis.

PH reikšmė yra labai svarbi bikarbonato anglies dioksido egzistavimui. Kai pH yra didesnis nei 8,5, kalkės vandenyje tampa anglies arba šarminės.

Kalkių vandens turinį labai įtakoja tvenkinyje gyvenantys augalai. Pavyzdžiui, kai kurie iš jų aktyviai įsisavina anglies dioksidą, kiti – ištirpusios kalkės. Vanduo su pastaruoju gauna pH 9-10.

Kalkinimas yra būtinas. Tai leidžia neutralizuoti visus kenksmingus junginius, įskaitant geležį, magnio, natrio, vario ir kalio. Geležies junginiai yra ypač pavojingi. Jie yra lengvai atpažįstami metalo blizgesiu ir plėvelės susidarymu ant vandens paviršiaus. Tai atrodo kaip riebi, bet ji neatsiejama prie pertraukos, bet plaukia į gabalus. Tokios filmo sritys yra pavojingos žuvims – jie patenka į žiaunas ir iš dalies blokuoja kvėpavimą. Kalkės gali išspręsti šią problemą.

Kalkinant tvenkinį, verta paminėti, kad rudenį kalkių kiekis pavasarį yra didesnis nei pavasarį, o naujame tvenkinyje yra mažiau nei senajame.

Kai kuriais atvejais pakankamai aktyvuoja kalkinimą, o kitose – būtinai papildomas trąšas. Čia reikia pažiūrėti į tam tikrą tvenkinį.

Related  Kaip rūpintis gyvu kalėdine eglute puodelyje

Kiek kalkių reikia tvenkiniui

kalkakmenis tvenkinio priežiūraiNorint nustatyti reikiamą kiekį, būtina atsižvelgti į šiuos veiksnius:

 • sausa lova arba vanduo;
 • su žuvimi arba po gaudymo;
 • kokios dugno nuosėdos yra prieinamos;
 • augalų buvimas ir rūšys;
 • pradinė vandens kokybė.

Elgesio tvenkinys kalkinimas su didesniu dozės yra pavojinga, nes ji gali mirti ne tik zooplanktono ir parazitai, bet pats žuvį.

Padidėjusios kalkių dozės taikomos tik sausoje vietoje arba vandenyje be žuvies, jei ligos paplitimas tarp gyventojų.

Praktiškai visose teorinėse medžiagose šiuo klausimu susiduriama apie 280 kg kalkių vienam hektarui tvenkinio, kurio gylis yra 1 metras. Tačiau, kaip rodo praktika, yra daug kitų veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti:

 1. Augalai tvenkinyje sugerdo kalkę vystymosi metu ir išskiria jį po nulupimo.
 2. Natūraliu vandens ištuštinimu, liekanos kalkės tampa labiau koncentruotos.
 3. Javų apačioje kalkių kiekis yra didesnis nei smėlio.

žuvis prasideda po kalkinimoTyrimų duomenimis, daugiau tvenkiniuose nereikia kalkingų talpyklų, nes tvenkinio nuosėdose kalkių kiekis pasiekia 1%.

Il turi didesnį tankį nei vanduo. Jei savavališkai paimsime 7 cm nišą vienam hektarui, mes gausime 700 000 000 kubinių cm, o jo svoris šiuo atveju bus 700 000 kg. Tai reiškia, kad 1% kalkių kiekis sudaro apie 7 tonų. Tačiau kadangi šis turinys nėra laisvos formos, jo negalima atsižvelgti. Il suteikia apie 10% viso kalkių kiekio, t. Y. 0,1%. Taigi pasirodo 2,5 meq / l šarmingumas. Ši vertė labiausiai tinka tvenkinių auginimui.

Kalkių dezinfekavimas

tvenkinio kalkinimo rezultatasNorėdami dezinfekuoti tvenkinį sausame dėže, už 10 kvadratinių metrų įpilkite 0,5 kg. m, drėgnoms patalpoms – 1-1,2 kg už 10 kvadratinių metrų. . M kalkintinumo tvenkiniai pagaminto du kartus per metus vandens – gegužės ir birželio ir prieš azoto-fosforo trąšų (2-3 dienų) taikymo. Čia bus sunaudojama 100 g už 10 kv.m. m.

Čia efektyvi nevalytų kviečių naudojimas. Dezinfekuoti reikia, esant aplinkos temperatūrai 1 ° C.

Tuo tikslu tinka tik šviežias negyvas kalkes. Jei jis ilgą laiką buvo laikomas arba konteineris buvo atidarytas, medžiaga jau prarado savybes.

Šiuo atveju norma yra didesnė nei naudojama tvenkiniams įjungti. Taigi šiltuoju dugnu reikės 2t / ha, 750 kg / ha smėlio ir iki 4 tonų / ha durpių.

Related  Sodinimo valgomasis valgomasis šalyje ir rūpinantis augalais

tvenkinys su švariu vandeniuTaikant pagrindinę plokštę, medžiaga iš dugno paskirstoma tolygiai.

Didelės dalelės (nepakankamai susmulkintos) iš nebrandų gali pakenkti žuvims.

Faktas yra tas, kad jie išnyksta tik iš išorės, sudarančios plutą, kuri neleidžia vidiniam granulių išnykimui. Pradžioje žuvys gali paliesti ir sulaužyti šį sluoksnį. Dėl to prasidės likusio kalkių išnykimo procesas. Tai gali pakenkti žuvims šilumos ir šarmų išsiskyrimo.

Kalkių metodai

Dažniausiai naudojamas vandens kalkinimas tvenkinyje. Tai lengviau laikyti, nes jis neperkenu drėgmės iš aplinkos (kaip tai vyksta su šalutiniu svoriu).

Kalkių tvenkiniai ant vandens gali būti veiksmingi tik tuomet, jei tvenkinyje yra daug organinių medžiagų.

Yra keletas būdų, kaip pridėti kalkių prie tvenkinio. Mechanizuotas, žinoma, patogesnis ir efektyvesnis, bet mes apsvarstysime ne tik jų:

 1. Rankinis laivo įvedimas prasideda kartu su šėrimu. Tvenkinys naudoja akmens anglį 12% masės žuvų. Palaipsniui dozė sumažinama, kad sezono pabaigoje ji būtų lygi 6% žuvies svorio.
 2. Atsikratymas į žemę. Tik čia jums nereikia įprasto sodo šluostės (jis sukurs daug dulkių ir netolygiai pasiskirstys). Yra specialus įrenginys, kuris atrodo kaip lygiagretė su skylėmis. Tai padeda tolygiai paskirstyti kalkę ant dugno. Norint išvengti dulkių veido, reikia stebėti vėją.
 3. Galima pabarstyti kalkių pieną – išgrynintas ir ištirpsta vandens kalkėmis. Šiuo tikslu tinka tik jų nerūdijančių medžiagų pakuotės.
 4. Yra įdomus purkštuko modelis. Laive yra sumontuoti siurbliai, siurblys, maišytuvas ir elastingas vamzdis. Pastarasis yra su judančiu skersiniu vamzdžiu su purkštukais. Kai laivas juda, siurblys iš rezervuaro ištraukia vandenį, maišytuve užgesta kalkė, o purškiamas kalkių pienas. Šiuo atveju pakankamai atsikratyti laivo judėti. Bet net ir šis metodas turi trūkumų – kai vėjo trąšos patenka į paskirties vietą.
 5. Rekomenduojamas švytuoklinis purkštuvas ir dėžės difuzorius. Jie perkelti dehidratuotu tvenkiniu traktoriumi ar traktoriumi.

Vandens telkinių kalkinimas yra būtina priemonė palaikyti sveiką tvenkinių ekosistemą ir gerinti žuvų produktyvumą. Kiekvieno tvenkinio kalkių suvartojimo apskaičiavimas turėtų būti atliekamas atsižvelgiant į daugelį veiksnių. Pernelyg didelis kiekis taip pat blogas, kaip ir medžiagos trūkumas.

Mes valome vandenį tvenkinyje – vaizdo įrašą