kadagių liepų glūvis kraštovaizdžio dizainoKraštovaizdžio dizaino srityje aktyviai naudojamos įvairios horizontalios kadagio veislės. Kadagių liepų švytėjimas – ne išimtis. Nykštukų krūmas su dekoratyvinėmis adatomis ir kapriziniu gamta puikiai tinka dekoruoti Alpių kalnus, mažas apyrankes.

Ilgai išliekantis žiemos augalas padės sustiprinti šlaitus ir suteikti svetainę unikalų išvaizdą.

Kadagių apvalkalo apibūdinimas

kadagių kalkių geltono adatų spalvaJuniperus horizontalis Lime Glow yra Amerikos kilmės. Atsižvelgiant horizontalias kadagio laukinių egzempliorių 1984 veisėjų gavo mažai, šliaužti rūšių tankus karūną ir citrinos geltonumo adatų. Ačiū jai, kadagis Lime Glou ir gavo savo veislės pavadinimą.

Sodinami aikštelėje, dekoratyvinis krūmas auga lėtai, tik pasiekia 10-15 metų, pasiekia 40 cm aukščio ir 1,5-2 metro skersmens. Skeleto filialai augalai skiriasi nuo centro lygiagreti su žemės, tolygiai padengtas žvynuotais adatų, ir jų galai svirimas, formavimo kompaktiškas, formos, pavyzdžiui, pagalvė karūną. Su amžiumi aukščiau minima krūmo dalis yra plataus piltuvo formos, tačiau tuo pat metu ji išlaiko kompaktiškumą ir patrauklumą.

Jei jauni spygliuočių sodinukai yra žalios spalvos, tada per metus galite pamatyti, kad vasarą filialai įsigyja vis garsiau geltonus atspalvius. Žiema vėl keičia augalo veidą. Pasagos kadagio horizontaliosios kalkės švytėjimas tampa oranžinės-bronzos.

Kaspinuotų vaisių derlius, būdingas laukiniams egzemplioriams, dvejus metus yra sferinis ir mėlynai juodos spalvos. Pušies kūgio paviršius padengtas tankiu melsvu žydi.

“Lime Glow” dekoratyvinė įvairovė daro įvairovę viena iš populiariausių. Mažas metinis augimas ir nepretenzybumas kadagių pridėti traukos.

Sąlygos auginti kadagius Kalkių švytėjimas

kadagių kaštonų glūvisAugalas yra nepretenzingas, tačiau, jei jūs sukuriate sąlygas, kurios arti natūralios kadagio, krūmas reaguoja su geru augimu ir ryškia karūnos spalva.

Pagal aprašymą, kadagys “Lime Glow” yra sausra atspari daugiamečių kultūra, kurioje lengviau randama dirvožemyje, saulėtose vietose ar skaidriose puslankiuose.

Jei krūmas yra atspalvyje, jo išvaizda gali pasikeisti. Gražus geltonas adatų atspalvis virsta normalia – žalia spalva.

Gamtoje horizontalios jauniklių pasenusi JAV ir Kanados rytinėje pakrantėje, smėlynose lengvose dirvose, būdingų ežerų ir upių krantų. Augalui nereikia specialių dirvožemio maistinių medžiagų, tačiau, jei kadagiai yra pasodinti tankiame substratyje, kurio pralaidumas patenka į vandenį ir orą, augimas lėtėja, sėjintis atrodo prislėgtas. Požeminio vandens artumas, taip pat lydalo arba lietaus vandens sąstingis lemia tą patį rezultatą, o kartais ir augalo mirtį.

kadagysDėl mažos vainiko ir tankios adatos, kadagio Lime Glow nuotraukoje gerai toleruoja:

  • stiprūs vėjai;
  • žiemos vidurio juosta;
  • sausas laikotarpis;
  • ryški pavasario saulė, kuri daugeliu veislių krūmų palieka negražus rudus degimo ženklus.

Jei žiemą yra mažai sniego, krūmai, ypač jauni, turi būti padengti storu durpių, medžio drožlių ar kitokios dengiančios medžiagos sluoksniu. Karšta vasara augalas puikiai reaguoja į drėkinimą šiltu minkštu vandeniu ir laistymui.

Žvakių kadagių liepų gloko adatosKadagių Liepų Žara puikiai sugyvena su kitais dekoratyviniais augalais, ar žolinis dirvos dangą rūšių didesnių nei krūmai žolės ir spygliuočių kitų rūšių.

Related  Taikymas vaistažolių paprastosios medicinoje

Sodinimo kadagio horizontalus Kalkių švytėjimas ir rūpinimasis krūmo

kadagių liepų glūvis darželyjeNepakanka pasirinkti tinkamą krūmo vietą. Sodinimo kadagio horizontalus Lūpos švytėjimas ir jo rūpinimasis yra svarbiausios akimirkos į sėkmės kelią.

Krūmų sodinimas atliekamas kasyklose ar tranšėjose, kurių gylis yra ne mažesnis kaip 60 cm. Matmenys priklauso nuo šaknies sistemos dydžio ir sodinukų amžiaus. Jei kadagis turi tapti gyvo borto arba žalio kilimo dalimi, tarp tarp krūmų palikite 50 cm atstumą iki metro. Atskirai augančių augalų atstumas turėtų būti bent pusantro metro. Iškrovimo duobės dugnas yra padengtas 20 cm drenažo sluoksniu, apsaugantis šaknis nuo susikaupimo ir buvimo vandenyje.

Jei reikia, pripildomas dirvožemis deoksidizuojamas, o praturtintas konsistencija:

  • 2 dalimis durpių;
  • 1 dalis sodo žemės;
  • 1 dalis nuplauti smėlio.

Kadangi kadagis tinkamai vystosi, šaknies apykaklė turi būti paliekama įžeminimo lygyje arba šiek tiek aukštesnė, kai užpildo duobę.

Iškart po sodinimo, sėjinukai yra laistomi, tada laistymas, taip pat purškimas karštomis dienomis, turėtų būti reguliariai. Aukščiausios rūšies kadagio kaukės žėrintis užima išskirtinę vietą kadagių sodo projekte, kaip pavaizduota nuotraukoje kartą per metus, pavasarį, kai augalai pradeda aktyviai augti.

Susipažinimas su kadagiu “Lime Glow” – video