Visi nori, kad jo svetainė būtų ryškiausia ir graziausia. Iki šiol tai lengva. Rinkoje yra didelis asortimentas gėlių, medžių ir krūmų. Ypač vertinamas sodo grožis, kuris mėgsta spalvas iki žiemos. Norint pasiekti pageidaujamą efektą, daugiau žmonių nori dekoratyvinių kopūstų.

Dekoratyviniai kopūstai sodo projekte

Ar kopūstų dekoratyvinis – daržovių ar gėlių?

Prieš kelerius metus keletas žmonių manė, kad kopūstai gali papuošti savo sodo sklypus. Visi suprato, kad tai yra skanus daržovių, kuriuos išskiria įvairios veislės. Tačiau mažai žmonių manė, kad kopūstų dekoratyviniai egzistuoja jau nuo mūsų amžiaus 4 amžiaus. Tada tai buvo paprastas piktžolės.

ant nuotraukos lova su dekoratyviniais kopūstais

Dabar tai yra dvejų metų augalas. Po to, kai sodinami pirmieji metai, lapuose formuojasi, o kiti kopūstai pradeda žydėti ir vaisius. Didžiausias augalo aukštis gali siekti 130 cm, o skersmuo – 1 metras. Dekoratyvinis yra laikomas dėl jo lapų ir nuostabios spalvos. Naudodami tokius kopūstus, galite išspręsti problemas, susijusias su dekoravimu ir pildymu tuštumų svetainėje. Lapai gali būti lygūs ar garbanoti. Jos dydis gali augti iki 60 cm ilgio ir 30 cm pločio. Yra daug spalvų kopūstų dekoratyvinis. Jis gali būti derinamas su įvairių rūšių gėlėmis ir krūmais.

Dekoratyviniai kopūstai kraštovaizdžio dizaino

Siekiant užtikrinti, kad dekoratyviniai kopūstai būtų suderinti su svetaine, verta atsižvelgti į visas detales, pvz .:

 1. Sodo parametrai ir matmenys.
 2. Pasirinkite gerą žinomą vietą augalui.
 3. Ginkluoti vaizduotę.
 4. Pasirinkite, ko jums patinka.

Ir, žinoma, nepamirškite, kad tokie kopūstai yra dekoratyviniai augalai, o ne valgomi, todėl juos reikia tinkamai apdoroti.

Jei nuspręsite, kad svetainėje reikalingas šis konkretus augalas, verta žinoti, kaip ir su kuo jį derinti:

 • Dekoratyviniai kopūstai puikiai tinka ryškiai oranžinėms pušynėms ir šafranui ar fazalui.
 • Šis augalas gali būti naudojamas kaip dekoratyvinis beribis.
 • Gėlių lovos nėra tuščios, kai kasmet augalai išbluko į savo vietą, tokius kopūstus galima auginti.
 • Tokie augalai tinka auginti didelių dydžių puoduose ar konteineriuose.

Related  Kaip augti gražus gražus kedras jūsų svetainėje

Žmonės žino mažai, tačiau dekoratyvinių kopūstų auginimas kraštovaizdžio dizaine yra nepretenzingas. Ji nebijo drėgmės, saulės ar stipraus šalčio. Iš tokių kopūstų galima gaminti puokštės. Šiuo atveju jie yra nukirpti prie šaknies ir dedami į vazos su vandeniu. Toks puokštė taps ilgą laiką, jei vanduo kasdien keičiamas ir šiek tiek saldinamas. Dekoratyviniai kopūstai kraštovaizdžio dizaino gali būti naudojami, jei norite. Nereikia taikyti tam tikrų taisyklių. Galite savarankiškai padaryti gražius gėlių lovos, sodinti tam tikrų formų ir raštų formas.

Norėdami sužinoti apie augalą, galite pamatyti dekoratyvinių kopūstų nuotraukas. Štai kaip ji žiūri į paruoštą gėlių lovą:

ant nuotraukos spalvinga gėlių slyva su ryškiais dekoratyviniais kopūstais

Ir dabar verta apsvarstyti pagrindines įprastas veisles.

Dekoratyvinių kopūstų veislės

Kad nebūtų painiojama į įvairių veislių rūšis, verta smulkiau sužinoti kai kurias dekoratyvinių kopūstų veisles:

 • “Sodo garbanoti”. Šios kopūstinės tėvynė yra Vakarų Europa. Aukštis augalas siekia 60 cm. Jis turi tamsiai violetinius arba pilkšvai žalius lapus. Šis dekoratyvinis kopūstas auga su lapų rozetėmis, kurios gali būti rožinės, baltos ar violetinės spalvos. Lapai yra šalia stiebo ir turi žalią spalvą. Kraštai turi gofruotą formą.
  dekoratyvinių kopūstų įvairovė - sodininkystė
 • “Žalioji Curly”. Ši veislė gali būti žema arba aukšta. Lapai yra purūs garbanoti, žalios spalvos.
  rūšiuoti žalias suardytais kopūstais - nuotrauka
 • “Žalia šakojinga”. Kopūstai auga ne aukštesnėje kaip 70 cm aukštyje. Lapai yra pilkai žalios spalvos. Yra keletas porūšių šios veislės: rozetė, adata, kochannaya ir poluchochannaya. Šis augalas gali būti bet kokios formos, pavyzdžiui, apvalios, plokščios arba stulpelinės. Ši veislė turi didelę paletę gėlių šalia lapų: geltonos, raudonos, žalios, baltos ir rausvos.
  ant paveikslėlio dekoratyviniai kopūstai: žalia šakojasi
 • “Robinas”. Tai vidutiniškai brandi veislė. Augalas gali siekti 1,5 metro aukščio, o skersmuo – 40 cm. Lapai yra suapvalinti gofruotu kraštu. Jų spalva yra raudonai violetinė. Ši dekoratyvinių kopūstų įvairovė gerai toleruoja žemą temperatūrą ir atspari įvairioms ligoms.
  Kopūstų įvairovė Malinovka - nuotrauka
 • “Rytų spalvos”. Tai naujausias klases. Dekoratyviniai kopūstai turi pusiau skleidžiamą rozetę iš pilkai žalios atspalvio, kuri palaipsniui virsta violetinė spalva. Tai toleruoja gerai šaltas ir atsparus įvairiems graužikams.
  rūšiuoti dekoratyviniai kopūstai: rytų dažai

Related  Kodėl Kalanchoe namuose nešviečia

Tai penkios pagrindinės dekoratyvinės kopūstų rūšys. Kiekviename iš jų gali būti papildomų porūšių. Kitas yra skirtingų veislių dekoratyvinių kopūstų nuotrauka vienoje gėlių dubenyje.

sodo lova dekoratyvinių kopūstų šalyje

Dekoratyvinių kopūstų auginimas sklypo papuošimui

Norėdami augti namuose tokioje sodyboje, šis grožis verta pradėti įsigyti sėklų. Atvirame lauke geriau auginti paruoštus sodinukus, taigi pirmiausia mes suprasime, kaip teisingai augti. Norėdami tai padaryti, paruoškite konteinerį, kurį reikia užpildyti paruoštu mišiniu.
Jei dirva yra įdarbinta iš dacho, tuomet būtina dezinfekuoti žemę, ir tuomet jau galima auginti sėklą. Slaugos priežiūra atliekama įprastu būdu. Atvirame lauke jis gali būti sodinamas nuo gegužės vidurio. Atlikite tai specialiuose šuliniuose 30 cm atstumu vienas nuo kito. Augantis dekoratyvinis kopūstas papuošti svetainę nėra lengvas dalykas. Pagrindinis dalykas yra rūpintis augalu įprastu būdu laiku:

 • Laistymas.
 • Trąšų.
 • Tepimas.
 • Atsipalaidavimas

Taigi, išanalizuosime kiekvieną prekę atskirai. Kopūstas mėgsta nuolatinį laistymą ir purškimą. Geriau tai padaryti ryto ar vakaro valandomis. Jei oras yra sausas, kiekvieną dieną reikia vandens kopūstų.

Tręšti yra mineralinė ir sultinio. Darykite tai ne dažniau kaip kartą per savaitę.

Po pastovaus laistymo ir lietaus, gėlių miškai turi būti atlaisvinti. Tai padės augalo šaknims prisotinti deguonimi.

Ir, žinoma, gėlių dubuo privalo būti piktintas piktžolėmis. Jie neleidžia kopūstams pilnai augti ir vystytis. Taip pat, auginant dekoratyvinius kopūstus, kad puoštų sodo plotą, galima susitikti su pasauline problema – graužikai ir vabzdžiai. Pirmasis gali valgyti augalų ir sėklų šaknis. Antrasis valgykite kopūstų lapus ir sugadinkite išvaizdą. Su jomis reikia kovoti iškart ir pabandyti užkirsti kelią jų išvaizdai.

Prieš sodindami sodinukus ar sėklas, į peleną įpilkite pelenų ir išsiliejus žemei kevalu vandeniu. Tačiau, norint atsikratyti vabzdžių, augalus reikia purkšti specialiais preparatais, kurie kovoja su lapuotais vikšrais. Tokie maži gudrybiai padės kartą ir visiems laikams atsikratyti kenkėjų.

Related  Dekoratyvinių žolių rūšys ir jų naudojimas kraštovaizdžio dizaino

Kaip gražiai papuošti svetainę dekoratyviniais kopūstais?

Kaip jau buvo nustatyta, labiausiai įdomus ir nereikalingas sodo ornamentas yra dekoratyviniai kopūstai ant gėlių. Kita nuotrauka tai aiškiai parodo.

spalvinga gėlių lova iš dekoratyvinių kopūstų

Tuo pat metu galite auginti kelias veisles, keisdami juos. Jei nežinote, kaip papuošti svetainę dekoratyviniais kopūstais net šio straipsnio pradžioje, dabar turite idėjų, kurias turėtumėte realizuoti savo galvoje. Taip pat šioje įmonėje padės išsami schema dekoratyvinių kopūstų išdėstymas ant gėlių. Nuotraukos gali būti svarstomos toliau.

vertikali dekoratyvinių kopūstų lovaSu tokiu augalu, kaip dekoratyviniai kopūstai, susidurs net pradedantys sodininkai. Galite padaryti nuostabias kompozicijas, naudodami kopūstus, daugiamečius augalus ir įvairius krūmus. Viršuje yra metodo schema, nes dekoratyviniais kopūstais vis dar gražiai papuošta vieta. Gėlių lovoje galite gaminti įvairius modelius ir papuošalus. Kopūstai puikiai tinka augantiems augalams. Taip pat galite padaryti gražus vertikalios ar kabančios gėlių sodus.

Augalų nepretenzybiškumas išsprendžia medžių sodinimo ir gatvių bei parkų apdailos problemas. Vis dažniau miesto nuotraukose galite susipažinti su dekoratyviniais kopūstais.

miesto gėlių lova

Puošome sklypą dekoratyviniais kopūstais – video