Kislice rūšies patalpų ir sodoDauguma iš kelių šimtų pasaulyje esančių rūšių alksnio yra laukinių augančių žemo elgesio augalai, kartais laikomi piktžolėmis. Tačiau tuo pačiu Oxalis – OKSALIS skamba kaip kultūros lotyniškas pavadinimas ir myli daugelis vynuogių augintojų dekoratyviniams.

Kaip gamtoje Oxalis gyvena skirtinguose regionuose ir sąlygas, tai yra maži, žoliniai augalai – Sveiki atvykę į sodus ir vidaus palangių iš Europos ir Rusijos šiaurėje iki Pietų Afrikos ir Amerikos.

Oxalis aprašymas ir savybės

Riebalai rūgšties, kai kurie iš jų yra naudojami maistui, turi malonų rūgštus skonį. Tai paaiškinama neįprastai dideliu oksalo rūgšties kiekiu. Ir kadangi funkcija buvo pastebėta seniai, ji taip pat nustatė viso genties pavadinimą.

Kaip sodo augalas, rūgštis yra žinoma daugiau nei tris šimtus metų. Per šį laiką kai kurios rūšys pasirodė liaudies varduose.

LapaiJis yra kilęs iš panašumo su “laiminga” keturlapis dobilas Shamrock Deppas gavo pravardę. Keturių rūgštynės, nuotraukoje, ar šeimos laimės gėlė taip pat vadinamas Iron Cross nes kontrastingos modelis ant lapų.

Sidabrinė žalia lapija Oxalis adenofyllaDaugumoje rūšių Oxalis rūgščių lapai yra suskirstyti į tris ar keturias dalis, mažiau paplitusios yra augalai, turintys tokias dalis lapuose nuo penkių iki devynių. Tačiau yra įdomių išimčių.

Pavyzdžiui, viena parodyta gėlių rūšių nuotraukas Oxalis Oxalis palmifrons lapai susideda iš 15-19 skilčių, kurios suteikia unikalią lizdą, futuristinis išvaizdą.Oxalis palmifrons

Laikykite ilgąsias petioles lapų šparagai gali būti ne tik žalios spalvos. Tai nėra neįprasta – lapinės plokštelės raudonos, violetinės, oranžinės spalvos arba margi spalvos.

Gėlės kislitsy, nuotraukoje, nėra išsiskirti dydžio, bet labai įvairus, o kartais net unikalus. “Corolla” paprastas arba, kuris yra daug rečiau paplitęs nei dvigubos formos, gali būti atskiras arba surinkti retai žiedynuose. Korolio bazėje yra penki lygūs žiedlapiai, kurių spalvą pavydės vaivorykštė.

Related  Mes auginame neįprasto grožio namus

Gėlės įvairių rūgščiųjų vyšniųSpalvų rūgščių spalvų diapazonas apima visus atspalvius: alyvą, geltoną, rožinį, raudoną ir grietinėlę. Daugelyje rūšių gėlės visiškai balti arba puošti plonomis alyvmedžių ar rožinių venomis.Oxalis compressa var. Flore Pleno

Kaip ir lapinės lapinės, jos gėlės yra labai jautrios. Daugelis koronalų veislių uždaromos ne tik naktį, bet ir dėl oro sąlygų pablogėjimo ar netgi tada, kai jos liečiamos. Lapai tais pačiais atvejais tiesiog prideda.

Oxalis triangularis

Spectacinė lapija ir purpurinės gėlėsKaip kambario kultūra, oksalo rūgštis pradėjo augti tik praėjusį šimtmetį. Gėlių augintojai pritraukė galimybę papuošti palangę, naudodamiesi veiksmingu augalu iš tolimų šalių be didelių sunkumų. Gyvą pavyzdį galima laikyti rūgšta raudona arba trikampio formos, kai eksportuojama iš Brazilijos.

Rūšies pavadinimas priklauso nuo lapų struktūros ir spalvos. Dauguma mažų pušies migdolų yra trikampiai su storu purpuriniu atspalviu, be to, skirtingos spalvos dėmelės ar juostelės puikiai skiriasi lapų plokštėms.

Kislitsa trikampė su žaliu lapijaTačiau nepretenzingas kambario kultūra yra ne tik violetinė. Žalioji rūgštus trikampis yra ne mažiau elegantiškas ir dekoratyvus. Atsižvelgiant į didelę trijų lobed lapiją fone yra mažų baltų gėlių, noriai atidaryti pumpurus ištisus metus.

Oxalis tetraphylla

Oxalis deppei veislės geležies kryžiusMeksikietiška muslino rūšis Europoje tapo viena iš populiariausių kaip sodo augalas. Oxalis keturių lapų yra antrasis pavadinimas – rūgštinis kipinas. Kultūrą lengvai atpažįsta lapų plokštės su keturių lapų lapais su rudžiu, rausvu ar violetiniu rašalu.

Daugiametės keturių sėklų rūgščių sėklos reprodukuoja sėklomis ir suformuoja rudens dukros skutimosi lemputes, kurias galima valgyti. Šios rūšies gėlės yra rausvai rausvos, paprastos, su platais, suapvalintais žiedlapiais.

Oxalis bowiei

Oxalis bowiei var. PurpurataKislitsa Bovey yra elegantiška, gražiai žydinanti rūšis, kurios augalai pasiekia 25 cm aukštį. Kaip sodo kultūra, šilumą mylintys oxalis oxalis auginami vietovėse, kuriose yra šiltas klimatas.

Žvilgsnis atkreipia dėmesį į dideles rožines gėles, kylančias virš lapų ant ilgos plonos skruzdžių.

Oxalis (oxalis acetosella)

Gėlės kriaušių kriaušėsGimtoji Europos rūšys gali būti vertinamas atsižvelgiant į spygliuočių ir lapuočių miškuose, taip pat soduose, kur bendra rūgštynės patinka baltos arba alyvinis-rožinis gėlės ir šviesiai žalios trijų ašmenimis lapus. Žydintys metų nereiklus rūšių pavasarį ir vasaros pradžioje.

Related  Puiki pandžabų sėkla: sėjama, persodinama į atvirą žemę, prižiūri ir kenkia

Alyvos ir baltos gėlės rūgščiosios vyšniosAugalo ypatumas – kad normalus buvimas pristatė į nuotrauką Oxalis gėlių, kuri atidaryta dirvožemio paviršiuje, ir cleistogamous, paslėpta nuo puolęs pušų spyglių ir lapų akis. Jei įprastiniai lyderėmis pritraukti vabzdžius, kažkas labai mažas, uždarytas gėlės savidulkių kaip 3 mm skersmens.

Rūgštinė liauka (Oxalis adenofylla)

Gėlių ir fermentų lapai. Zhelezistolistnaya užkietėjusių Oxalis dažnai auginama soduose kaip mažai priežiūros groundcover augalų aukštis 10 cm floristų traukia ne tik nereiklus kultūrą, bet taip pat savo dekoratyvinių savybių – Silver plunksninis lapai ir rožinės-violetinės gėlės tamsiai dryželiais ir dėmėmis kiekvieno Žiedlapis bazę.

Oxalis versicolor

Atskleista korolio koriandras margasŠis augalas negali būti painiojamas su kitais Oxalis oxalis kodo atstovais. Dėka efektyvaus vyniojimo balta su ryškia raudona siena, daugelio spalvų muslino žiedlapiai daugelyje šalių vadinami “Kalėdų saldainiais”. Iš tiesų, pumpurai yra labai panašūs į tradicinius saldymedžių saldainius ir puikiai dekoruoja labai mažą augalą.

Kislitsa margas išsiskiria ne tik ryškiu žydėjimu, bet ir labai maža beveik adatinė lapija. Šiandien rūšys, kurios yra vietinės Pietų Afrikos šalyse, aktyviai auga tiek kaip namas, tiek šiltnamio augalai, tiek šiltos vietovės soduose.

Oxalis obtusa

Oxalis obtusa iš ElizabethKitas Pietų Afrikos rūgštis yra nepretenzingas kambarys ir sodo vaizdas, būdingas mažo dydžio ir daugybė gėlių. Rozetė, kurios skersmuo ir aukštis ne didesnis kaip 10 cm, priklausomai nuo veislės, gali papuošti skanės gėles, kaip nuotraukoje, grietinėlę, geltoną ar kitokį atspalvį.

Daugelyje veislių egzempliorių, arčiau koronetų centro, yra pastebimas ryškesnis, nei fonas, žiedas.

Oxalis tuberosa

Kislitsa bekamzdis sodePer ilgą eilutę esamų rūšių Oxalis tuberosa arba, kaip augalas vadinamas jo tėvynėje, Pietų Amerikoje, akių – tai ne dekoratyvinis, ir augalai.

Jis aktyviai auginamas ne dėl žalumynų ar gėlių, bet dėl ​​valgomųjų krakmolingų gumbų, kurie mitybos ir derlingumo požiūriu konkuruoja su labiau paplitusiomis rusų bulvėmis.Surinkta valgomoji gumbavaisių grietinė

Related  Pavasaris ant palangės arba kruzų protrūkis namuose

Priklausomai nuo auginamų veislių gumbų Oxalis valstiečiai šalys Centrinės Amerikos regione išaugintus gumbai balta, geltona, rožinė ar violetinė spalvos. Po jų surinkimo jie laikomi džiovintoje formoje arba valgomi po visų galimų maisto ruošimo tipų.

Oxalis Convexula

Oxalis Convexula su paprastais gėlėmisPopuliari, erdviška “oxalis” išvaizda pasižymi nedideliu dydžiu, minkšta seklia lapija ir gana didelė, ypač palyginti su lapais, rožinės lašišos spalvos gėlėmis. Šios veislės floristai gali naudotis ne tik paprastomis pelekų spalvomis, kaip nuotraukoje, bet ir dvigubais koronais.

Acid adenophyllum (Oxalis adenophylla)

Adenophyllum adenophyllum yra žinomas sodininkui, vadinamam Čilės rūgštimi arba sidabrine derva. Augalų su sidabriniais lapais ir traškiomis rožinėmis gėlėmis lengvai toleruoja šaltis ir gali žiemos net vidutinės zonos sąlygomis. Kultūra naudojama kalnų kalnuose ir dekoravimui.

Neįprastas spalvinimas ir skulptūros dekoracija – video