Gervuogių iš raugerozėsTvoros ir priekiniai sodai išaugo į fone po to, kai tapo įmanoma auginti barberį šalies vietovėse ir virtuvės soduose. Nuotraukos raudonųjų gėlių kraštovaizdžio dizaino stebina vaizduotę. Masters investuoja visą savo vaizduotę ir profesinius įgūdžius darbe, realizuodama labiausiai nežvelgias gyvatvorių idėjas. Žaliosios sodinukai yra ne tik grožis, bet ir natūrali kultūrinių augalų apsauga nuo nepalankių klimato sąlygų.

Kodėl ramunės?

Barberis naudojamas kaip gyvatvorėBarberis yra augalas, kuris yra geriausias būdas sukurti “gyvenimo” barjerą. Krūmas turi mažus spinčius, kurie bus papildoma teritorijos apsauga nuo nepažįstamų žmonių įsiskverbimo.

Raugerškių privalumai yra sudaryti iš šių veiksnių:

  1. Krūmas puikiai toleruoja žemą temperatūrą. Dėl to šis augalas gali būti sodinamas net tiems regionams, kuriuose yra aštrių sezoninių temperatūros pokyčių, įskaitant Sibire.

Optimali alternatyva regionams, kuriuose žiemos metu smarkiai sumažėjo temperatūra, yra rabaržuotė “Otavoje”. Ši rūšis yra gaunama Kanadoje. Klimatas šioje šalyje yra panašus į rusų kalbą, kuri leidžia mums kalbėti apie augalų adaptaciją.

  1. Augalas yra nepretenzingas rūpestis. Viskas, ko reikia iš sodininkės, – laiku sutrumpinti džiovintus šakelius, taip pat apipjauti gyvatvores iš rabaromos.
  2. Krūmas gerai toleruoja drėgmės trūkumą ar perteklių. Šaknys netenka puvimo, lapai neišdžiūvo. Dėl to gyvatvoris atrodys grakštus net tose vietose, kuriose netinkamas laistymas.
  3. Atsižvelgiant į tai, kokio tipo veislė buvo parinkta, gyvatvorė gali pasiekti 40 cm iki 3 metrų aukštį.
  4. Barbaris yra nepretenzingas žemei. Jis gerai auga net prasta dirvožemyje.

Kokios raugeros naudojamos kraštovaizdžio dizainui?

Barbaris “Ordinary”

Barbaris Ordinary in the GardenŠios veislės sodininkai pripažįsta kaip paprasčiausią ir nepretenzingą priežiūrą. Tačiau, nepaisant to, dekoratyvinių ramunėlių nuotraukos leidžia įvertinti jo grožį. Balandžio mėnesį krūmas padengtas subtiliomis gėlėmis, kurios prideda grožį ir neprilygsta augalui. Rudenį ramunė yra vaisinga. Mažos ryškios raudonos spalvos ovalios uogos puikiai atskiedžia žalumynų masyvą. Šis raugerškio laipsnis yra šalčiui atsparus, toleruoja sausrą ir drėgnumą. Aklimatizuojamas po transplantacijos net prasto dirvožemio.

Jei reikalaujama aukšto raugerozės apsidraudimo, rekomenduojama įsigyti veislę “Paprastoji”. Krūmas siekia 2, o kartais 2,5 metro.

Raugintų “Thunberg”

Tunbergas kraštovaizdžio dizainoDaugelis sodininkių sodinti rabargą pasirinkti klasę “Tunberga”. Taip yra dėl to, kad krūmas yra ne tik nepretenzingas priežiūros, bet taip pat skiriasi didžiulė įvairovė. Veislė suskirstyta į keletą porūšių, kurių kiekviena skiriasi ne tik krūmų aukščio, bet ir spalvų lapų gamta. Raugintų “Tunberga” augina su mažomis uogomis, kurios vaidina tik dekoratyvinį vaidmenį.

Raugintų “Tunberga” vaisiai negali būti vartojami maistui. Jose yra daug alkaloidų, dėl kurių jie skonio rūgšties ir nevalgomi.

Barbaris “Otava”

Barbaris Ottavsky vietoj svetainės apsidraudimoŠi veislė yra hibridas, nes jis buvo kilęs iš raugeros “Ordinary” ir “Tunberga” kirtimo. Bušo gimtinė yra Kanada. Raugintų “Ottawa” sodinimas įmanomas esant žemoms temperatūroms, nes veislei būdingas didelis atsparumas šalčiui. Krūmas turi unikalią spalvų schemą. Pavasarį ir vasarą lapai įgijo gražią violetinę spalvą. Rudenį lapija dažoma oranžiniu, raudonu ir geltonu atspalviu. Augalų sodinamos. Uogos rudenį saugomos filialuose, o tai papildo krūmų ryškumą ir grožį. Barbaris “Otava” pasiekia 3 metrų aukštį. Šakos yra labai minkštos, nes spygliai beveik visiškai nėra.

Barbaris “Amūras”

Barbarisas Amurskis sugeba papuošti bet kokį kraštovaizdįChabarovsko krašte veisiamas krūmas. Idealiai tinka sodinti tiek Tolimuosiuose Rytuose, tiek Centrinėje Rusijoje. Krūmai skiriasi didelėmis žaliosios lapijos. Rudens laikotarpiu lapai įgyja bordo atspalvį. Šios barberos veislės barks siekia 3 cm ilgio. Todėl ši rūšis laikoma geriausia alternatyva apsauginiams gyvatvores.

Barbaris “Amūras” augina rudens laikotarpiu. Tačiau verta prisiminti, kad nepatogios uogos yra nuodingos. Galite valgyti tik prinokusius vaisius.

Mėgaukitės ramunėmis

Krūmas yra gana nepretenzingas rūpestis, bet yra linkęs į daugybę ligų, kurios gali sugadinti gyvatvores. Todėl sodininkai turėtų laiku purkšti augalą, kad būtų išvengta rabarukų mirties.

Jei ramunė yra pasodinta gyvatvorės forma, tada dirvą reikia apvaisinti bent kartą per metus. Su vienkartiniais sodinimais tokios būtinybės nėra.

Formuojant dekoratyvinį krūmąRaugerškis nerekomenduojamas pirmaisiais dvejais metais. Šiuo metu augalas stiprėja toliau augti. Trečiaisiais gyvenimo metais rudenį galima rauginti. Sausas arba išsikišęs iš bendros filialo sąvokos turėtų būti genėti. Šiame etape turite rūpintis savo saugumu, nes barbaklas yra smailus ir gali sužeisti odą darbo metu. Norėdami tai padaryti, būtina naudoti įprastą griežinėlį, o optimaliausiame variante – medžių žirklės.

Raugleris, nepriklausomai nuo jo įvairovės, yra linkęs į kenkėjus sukeliančias ligas. Gėlių melas ir amarai stipriai sugadina krūmo išvaizdą. Tai galima išvengti tik tuo atveju, kai nuodus purškiamas laiku. Be to, krūmas gali būti užkrėstas miltligės, kuri pasireiškia kaip balti dėmės ant lapų. Jei liga pasireiškia augimo sezono metu, yra didelis augalų mirties pavojus.

Kiekvienas sodininkas turėtų atkreipti ypatingą dėmesį į raugynės lapiją. Po pirmųjų ligų požymių rekomenduojama gydyti augalą. Tik šiuo atveju gyvūnas iš raugerėlės atrodys patrauklus, estetinis ir gerai prižiūrimas.

Medaus danga ir kaip padaryti gerą žalią tvorą – video