kemping v predmestskej oblastiJedinečná rastlina camphis sa používa hlavne v južných zónach, na záhradníctvo, ozdoby záhrad a pozemkov. Budeme mať príjemné oboznámenie sa s fotografiami kempingu a jeho botanickými popismi uvedenými v článku.

Aký zázrak je gramofón?

kampsis s veľkými kyticami kvetovKampsis je rýchlo rastúca viacročná rastlina rodiny Bignonéev. To znamená, že curling rastlina, ktorá sa drží na všetkom, čo stojí vertikálne. Môže sa ľahko porovnávať s divým hroznom, iba tábor je masívny. Vo všeobecnosti ide o kebus alebo strom, z ktorého sa nachádzajú dlhé kvitnúce lány. Ľudia majú iné meno – “Trumpeter”.

kvitnutie kampsis končíS najväčšou pravdepodobnosťou bol pre kvety kvôli kvetinám tak prezývaný, pretože sú trochu podobné hudobným rúrkam červenej, červenej alebo ružovej. Kvety sa zhromažďujú v kvetenstvách úžasnej krásy: natiahnuté až na desať centimetrov, v júli kvitnú, päť alebo šesť kusov a kvitnú až do septembra. Ovocie je krabica valcového tvaru. Zrieť a dáva semená v septembri alebo novembri.

mladé výhonky kvitnú

Mladé výhonky tábora majú tenkú zelenkastú kôru a dospelí – silná červeno-hnedá kôra. Postupne vytvorte húštinu. Korene sú silné, rozprestierajú sa dostatočne nad územím a len časť je hlboká. To je spôsobené tým, že rastlina potrebuje viac slnečného žiarenia a nie živiny v zemi. Preto sa tiahne vyššie, vyššie a vyššie.

svieže zeleň táboraListové doštičky sú oválne, oválne. Charakteristické zuby na okrajoch. Listy sú umiestnené na stopkách, každá z nich má sedem až jedenásť listov. Horná strana listu je hladká a spodná strana je pubescentná blízko hlavných žíl.

kampsis miluje slnečné svetloPokiaľ ide o pôdy, nenáročné, ale studené nemôžu tolerovať kampsis. Preto je umiestnený na južných stranách pozemkov. V zime spoľahlivo pokrývajte film, kefa a tak ďalej. V opačnom prípade korene jednoducho zmrazia a samotná rastlina zomrie. Na juhu Ukrajiny kampsis možno nájsť takmer všade, pretože starostlivosť o ne je minimálna. Zimné obdobie ticho toleruje rastlina a leto obyvatelia južných regiónov sa nestarajú o ochranu pred mrazom.chata dekorácie

Odrody kempingu

táborisko pri bránkeKampsis nie je jedna rastlina, ale celý rod, ktorý zahŕňa niekoľko odrôd. Počet dekoračných odrôd a dvoch hlavných typov.

Hlavnými druhmi sú tie, ktoré sa pri chove stali základom pre chov nových odrôd rastlín.

Hlavné typy kempingu:

  • čínsky;
  • brečtan.

kampsis v blízkosti hojdačkyDekoratívne odrody:

  • Hybrid;
  • žltá;
  • zakorenené Judy;
  • zakorenenie flamenca.

čínsky

kampsis čínštinaDruhý názov rastliny je veľkokvetý camphis. Nemá žiadne korene, žiadna podpora je obalená okolo svojich výhonkov. Rastá v niektorých častiach Japonska a Číny. Rozlišuje sa od kongenérov ešte menej odolnosti. Listy so zúbkovanými okrajmi, tmavozelená. Čínska tábora dosahuje výšku desať metrov. Kvety sú veľké (až 8 cm), a tak sa nazývajú. Kvety tejto rastliny majú jasnú farbu oheň. Kvitne len v druhom alebo treťom roku po výsadbe.

Ovocie vyzerajú ako hrotie, dlhé asi 20 centimetrov. Semená sú ploché, dlhé až 12 milimetrov, rozptýlené vetrom. Čínska kampsa je schopná vydržať iba krátkodobé mrazy na -18 stupňov. Je považovaný za farebnejšie, používa sa na ozdobenie nízkych objektov. Dobre tvarovaná vo forme puzdra. Veľkokveté kempingy sa používajú v kultúre od roku 1800. Na základe tohto druhu bola zavedená nová odroda Tungberg, ktorá sa vyznačuje krátkymi farbami.

zakoreniť

kemping zakorenenéAreál založený v Severnej Amerike. Je to veľký vinič, na ktorom sú letecké korene.

Koreň vzduchu je adaptáciou, ktorá umožňuje, aby sa rastlina pripojila k akejkoľvek podpore a aby rástla smerom nahor.

Listy sú veľké, dlhé a majú dĺžku dvaceti centimetrov a farbu v jasne zelenej farbe. Kvety sú veľké, lievikovité, jasne oranžové, s červeným ohybom. Počet kvetov v kvetenstvách dosahuje 15 kusov. Budú otvárať postupne, jeden po druhom, takže Tekoma tábory (druhý názov) kvitne dlho od polovice leta.

Ovocie je lastúrnik, podobný tégliku, dlhej 5-13 cm. Semeno je trojuholníkové, so zaoblenými rohmi pokrytými okrídlenou kožou.

Okrídlená kôra umožňuje osvietiť svetlo a intenzívne sa šíriť cez vietor.

Rastú veľmi rýchlo, najmä ak je pôda mierne vlhká a bohatá na živiny. Odoláva krátkodobým mrazom -20 stupňov, považuje sa za svetlo milujúci a termofilný. Okrem semien sa môže množiť podľa vrstiev a odrezkov. Nie sú potrebné špeciálne podpery. V kultúre sa používa od roku 1640, má dekoratívne tvary:

  • zavčas;
  • zlatá;
  • tmavo purpurová;
  • skvele.

hybridný

hybridných táborochHybridná kampsis je odroda, ktorá bola vyšľachtená (v roku 1833) v dôsledku prekročenia dvoch typov kampsis: veľkokvetý a zakorenený. Malá rýchlo rastúca rastlina, ktorá sotva dosahuje výšku šiestich metrov, nepotrebuje podporu. Kvitne koncom leta, kvety sú žltooranžové alebo oranžovo-červené. Miluje voľné vlhké hliny. Svetlo milujúci, ale ak je podnebie teplé, potom môže bezpečne rásť v mierne zatienených oblastiach.

flamenco

flamenco flamencoLiana so silným rastom. Kampsis zakorenenie Flamenco začína kvitnúť v júli a končí – v septembri. Kvety v chránených, teplých a slnečných miestach s miernou vlhkosťou. Má letecké korene, ktoré mu pomáhajú prehliadnuť podporu. Mladé výhonky potrebujú viazanie. V studených zimách môže zmraziť. Vo výške dosahuje jedenásť metrov. Kvety sú červené, zhromaždené v kvetenstve.

Zakorenená Judy

kampsis root JudyKampsis zakorenené v Judy sa pestuje v Spojených štátoch amerických. Z predchádzajúcej triedy sa líši v tom, že má kvety jasne žltej farby, s oranžovým krkom.

žltý

Campsis žltáNenáročná rastlina, ktorá rastie na takmer ľubovoľnej pôde. Ale ak je pôda príliš chudá na živiny alebo vlhkosť, potom nebude rásť tak, ako by sme chceli. Má iné meno – Campus Flava. Výsadba sa najlepšie vykoná s výhonkami alebo sadenicami, predzápalím pôdu. Kvety sa samy opeľujú, takže je potrebné pestovať priľahlé rastliny. Potrebuje prerezávanie, napájanie a hnojenie. Kamps žltá je tiež odolná voči škodcom a chorobám.