Dekoratívne jabloň NezdetskMedzi krovinami a okrasnými stromami pre krajinný dizajn a dekoráciu mestských ulíc sa venuje osobitné miesto jablone Nedzwiecki. Je úžasne krásny v čase kvitnutia, priťahuje záhadný farebný dizajn v lete, rozptýlenie malých lesklých guľôčok v horiacej lístie na jeseň. Znalci krajinného dizajnu považujú tento jablkový strom za najlepší detail pri konštrukcii lokality.

Biologické znaky a vzhľad druhov

Dekoratívne jablko vo vašej záhradeZnámy ako amatérsky botanik, Vladislav Efimovič Nedzvetsky, pri cestovaní cez Čínu, objavil divoké jablko v provincii Xinjiang, neďaleko od mesta Kashgar. Bolo to neobvyklé, vysoké 8 metrov, s prekvapivo dekoratívnymi listami a hladkou kôrou. Zistil, že ide o ozdobný jabloň, Nedzwiecki vyňal buď sadenice alebo semená a poslal ich naučeného biologa Georgovi Dickovi. Na prelome 20. storočia žil v Kazachstane miestny etnograf. Jablko bolo zavedené do katalógu rastlín a opísané Dr. Dickom. Zaregistroval strom na počesť objaviteľa nazývaného jablonek NedzwieckihoMalus niedzwetzkyana Dieck.

Jasný kvitnutie odrody NezdivetskyNový druh jablone má šíriace sa vetvy, ktoré vytvárajú sférický tvar. Vetvy ozdobného jablone sa líšia fialovo-hnedou farbou. Mladé listy sú fialové, neskôr sa stávajú tmavo zelenými a na základni zostávajú červené farby. Červenkasté a drevo a kôra. Tmavo červené pupeny veľkých kvetov nespadajú do 10 dní, saturujú oblasť s vôňou. Na jeseň dozrieť malé jablká, ktoré môžu byť použité na výrobu kompoty. Pre nezvyčajnú dekorativitu je ocenený jablkový strom Nedzwiecki, ktorý je na fotografii.

Ale táto rastlina nie je menej ozdobná, keď oheň kvetenstva zhasne. Veľmi atraktívne a samotný strom. Aby boli dekoratívne funkcie plne vykonané, je to poslušná a citlivá na dekoráciu orezania. Preto z jedného stojaceho stromu môžete získať ľubovoľnú postavu metódou rezania. Tvorba koruny jablone môže ísť ľubovoľným smerom.Korunná formácia

Samotný strom po systematickom formovaní môže získať formy, ktoré fascinujú prírodné krásy. Dokonca ani nemyslite, že nad touto krásou roky pracujú ruky kvalifikovaného záhradníka, čiastočného umelca. Strom ponecháva nezabudnuteľný dojem aj v zimnom mrazu.

Krásne ovocieKrásne jesenné šaty s visiacimi klastrami malých kyslých plodov z mrazivých vetvičiek. Ovocie neklesá a v zime visí na holých končatinách a pozýva na sviatok na lietajúcich hostí. Ale pre kompóty sú vhodné kyslé koláče.

Related  Ohromujúca borievka Lime Glow v predmestí

Ako pestovať ozdobný jabloň

Dekoratívne jabloň v záhradeK jabloňu bolo dekoratívne, malo by to byť zdravé. Jablkový strom Nedzwiecki je ovplyvnený všetkými hubovými, bakteriálnymi a vírusovými chorobami, ktoré ovocné odrody trpia. Preto je potrebné dodržiavať všetky požiadavky agrotechniky a spracovateľských závodov v správnom čase. Je potrebné vybrať správne miesto výsadby a dobre zaplniť pristávaciu jamku úrodnou pôdou.

Miesto vykládky je vybrané tak, aby bolo otvorené s nízkym stupňom podzemných vôd. Podlahové a príliš suché oblasti na drevo sa nehodia. Od tretieho roka života strom dáva veľký nárast sezóny. Zvyčajne vysadené na trvalé miesto dvojročné sadenice. Neskôr mladé stromy sú choré počas transplantácie. V závislosti od dizajnu dizajnéra sa rozhoduje, do akej miery je možné pestovať jablone. Vzhľadom k tomu, že koruna na stromoch sa rozrastá, bude optimálne na plantovanie jablone Niedzwiecki nie menej ako 5 – 6 metrov.

Veľkosť pripravenej jamy by mala byť jeden meter hĺbka a nie menej ako 80 cm na stranách štvorca, ktorého forma sa pripravuje na mieste pristátia. Úplné ľahké zloženie je pripravené polovicu humusu s prídavkom listovej pôdy a piesku. Nevyhnutne sa v jamke pridá asi 300 gramov superfosfátu. Výsadba sa uskutočňuje na jeseň mesiac a pol pred stabilnými mrazmi alebo na jar, až kým kvitnú púčiky. Kontaminácia mladých rastlín v mestskom plyne trvale znáša. Úrodná pôda, vytvorená výsadbou, má už niekoľko rokov dosť.

Ďalšou cestou je šírenie semien. V tomto prípade sa musia semená stratiť v snehu počas zimného obdobia. Sadenice rastú v škole dva roky, neskôr je miera prežitia materiálu oveľa horšia. Obzvlášť dekoratívne odrody sa množia naočkovaním na podnoží, ktoré sa stane sadením. Niekedy sa populácia vykonáva v stonke stĺpcovitého jabloňového stromu, ktorý sa prenáša z ovocného stromu na okrasné.

Mimoriadne krásny tvar korunyPestovanie jabloní a iné agrotechnické opatrenia sa vykonávajú v rovnakom čase ako v prípade ovocných stromov. Zvlášť dôležitý je boj proti škodcom a chorobám. Ale keďže strom je dekoratívny, ošetrenie sa vykonáva bez strachu z akumulácie škodlivých látok v ovocí. Obzvlášť nebezpečné pre stratu stromových dekorácií sú hubové choroby. Preto je modré kropenie na jar pred púčikom je povinné. Aj pred začiatkom prietoku mokrého stromu sa strom stírá močovinou, ktorá zároveň slúži ako preventívny a výživový doplnok. Ďalej sa po kvitnutí ošetrí zelený kužeľ.

Fungicídmi by sa mali aplikovať systémové účinky, ktoré by pôsobili proti múčnatke, rezom a chrastavám. Zvyčajne sa liečba uskutočňuje s použitím produktov spoločnosti Skor, Topaz. Na dekoratívnych rastlinách je možné používať chemikálie proti hmyzu jedlému na listoch na báze karbophosu. Typické insekticídy na ošetrenie ovocných stromov sú tiež vhodné. Striekanie roztokmi Ecoberine alebo Zircon zvýši odolnosť jablone.

Kvety jabloň NezdetskDekoratívne jablone, ako je mulčovanie kmeňa stromu. Pre mulčovanie môžete použiť obyčajné piliny, kôru z borovice alebo iných ihličnatých stromov, môžu byť použité na mulčovanie škrupinových orechov. Pri starostlivosti o okrasné stromy je dôležité, aby sa nepoškodili choroby a škodcovia.

Related  Symbol škótskeho vresu – krík nesmrteľnosti

Zalievanie jablone sa vykonáva iba počas dlhého sucha. Rastlina nemá rád nadmerné zvlhčovanie. Môžete robiť len jablonek Nedzwiecki v oblastiach, kde mrazivé zimy neexistujú. Na východnej Sibíri taký strom neprežije.

Ako používať ozdobný jabloň v záhradnom dizajne – video