jalovec Blue Arrow rockJalovcová skala Modrá šípka je považovaná za jeden z najviac dekoratívnych druhov ihličnatých stromov a kríkov. Vďaka súčasnej pôvodnej podobe koruny, jej jasne modrej farbe a dobrej prispôsobivosti, dokonca aj v náročných klimatických podmienkach, táto značka borievky popularitou postupne vytláča takých významných konkurentov ako Skyrocket.

popis

jalovec Blue Arrow v škôlkeKrátky popis jalovca Rock Blue Arrow je obsiahnutý v jeho mene – Blue Arrow. Tuhé, takmer vertikálne výhonky začínajú takmer zo základne a tvoria úzky tvar tvaru šípky, ktorého elegancia sa nemení roky ani pod snehom. Ročný prírastok je asi 15 cm, vo veku desať rokov stúpne strom na výšku 2-2,5 metra s priemerom najviac 70 cm, maximálna výška závodu je až 5 metrov. Ihly sú výrazne modré, niekedy takmer modré, mäkké, šupinaté. Plody sú kužele modrej farby. Funkcia odrody – na rozdiel od väčšiny odrôd ihličia, modré vetvy nezomierajú dlhú dobu, udržiavajúc odhodlanie koruny a rozširovanie sféry používania rastlín v dizajnérskych nápadoch.

Ako pestovať a starať sa

jačmenné sadenice Blue ArrowVýsadba a starostlivosť o jalovca Rock Blue Arrow netrvá veľa času. Ale ak sú splnené viaceré podmienky, je lepšie, dáva rýchlejší rast a preto má atraktívnejší vzhľad. Modrá šípka je dobre osvetlená a chránená pred vetrom.

V prvom roku po výsadbe je rastlina citlivá na intenzívne jarné slnečné svetlo.

jamy na pestovanie jalovcaPravidlá pre pristávanie Blue Arrow sú typické pre všetky jalovce. Koreňový systém je vhodnejší, ak je s kusom zeme. Pristávací otvor je dvakrát až trikrát väčší ako táto kóma.

príprava odtoku v jamkeSpodok jamy je vyčerpaný a voľný priestor je naplnený hotovou zmesou pre ihličnaté plodiny v rovnakej miere ako zem. Môžete pripraviť zmes sami, pre to musíte mixovať:

  • rašelina, 50%;
  • listová pôda, 25%;
  • piesok, 25%.

Odporúča sa uhasiť zvýšenú kyslosť zeminy malým množstvom (do 0,3 kg) vápna. Miera prežitia sadeníc sa zvyšuje pridaním minerálneho komplexu.

Pri výsadbe sa uistite, že koreňový krk nie je zakopaný v zemi alebo vyčnieva nad zem a korene sú umiestnené zvisle.

Mulčovanie chráni pôdu pred stratou vlhkosti, pričom dopĺňa estetiku záhradnej kompozície.

Kontajnerová forma sadeníc sa transplantuje celoročne, vylodenie s otvorenými koreňmi sa uskutočňuje v marci až apríli alebo na jeseň pred príchodom mrazu. Blu Arrow je celkom nenáročné na vlhkosť, ale s pravidelným napájaním sa vyvíja lepšie. Zvlášť je potrebné zavlažovanie počas prvého alebo dvoch rokov po transplantácii, až kým koreňový systém nebude prispôsobený novým podmienkam.

Používajte v dizajne krajiny

borovicová stena Blue ArrowV krajinnom dizajne jalovca Rock Blue Arrow sa používa ako v jednom, skupinovom pristátí, tak aj pri vytváraní živých plotov.  jalovec Blue Arrow v krajineHlavnou výhodou odrody je stabilný tvar koruny, ktorý prakticky nevyžaduje ďalšiu starostlivosť o formáciu. Pri plánovaní živých plotov vysoká hustota výsadby sila rastlín vzájomne súťažiť o životný priestor, čo ovplyvní vzhľad. zloženie z jalovca Blue ArrowS pristátím v zložení krajinných kompozícií, vďaka pôvodnej a jasnej farbe koruny, Blu Arrow sa zvyčajne stáva ústredným a najvýraznejším prvkom. jalovec Blue Arrow v rekreačnej oblastiAj táto borievka je použiteľná v kontajneroch pre dekoráciu vchodov, balkónov, terás. Niekoľko umiestnených fotografií jalovca zo skaly Blue Arrow ukazuje svoju aplikáciu v rôznych kompozíciách.

Zaujímavé o jalovca Blue Arrow – video