zdobenie záhrady hostiteľaKeď jar prichádza na zem, svahy a lúky sú oblečené v zelenej výbave. Kdekoľvek sa pozriete, všade sme obklopení rastlinami, medzi ktorými číhá hostiteľ. Táto nenáročná krása dokáže rýchlo rásť a pokrýva zem veľkolepým kobercom.

To bolo najprv objavené v krajinách na Ďalekom východe. Jeho meno bolo udelené na počesť austrálskeho vedca N. Host. Niekedy sa nazýva starým spôsobom – funk, menom nemeckého biológa G.Kh. Funk.

Keď sa hostiteľ objavil na britských ostrovoch v 18. storočí, iba niekoľko ocenilo jeho krásu. Ale po presťahovaní sa do Ameriky získala skutočnú popularitu. Postupom času sa rastlina rozšírila po celej planéte. V niektorých východných krajinách je kvetina funkku považovaná za posvätnú. A listy sa berú na jedlo.

Hosta miluje vlhkosť, takže rastie na rieke av blízkosti malých potokov. Nájdeme ho na horských svahoch a lesných lesoch.

Všeobecný opis zariadenia

jedinečná farba listov hostiteľovHosta patrí do rodiny “Asparagus” a je trvalou okrasnou rastlinou. Jeho hlavným ornamentom sú listy.

V závislosti od odrody sa líšia:

 1. rozmery. Malá, dĺžka od 5 cm Stredná – 15 cm Veľká – do 40 cm.
 1. tvarÚzke verzie so špicatými okrajmi, dlho petilovité, cordate a zaoblené. Vyrastajte z koreňa.
 1. Rozdielny povrch dosky. Listy sú hladké alebo textúrované s jasnými žilami. Niektoré z nich sú lesklé a majú kovový odtieň. Originálne matné možnosti vyzerajú originálne. Okrem toho sa našli vzorky vrások, vrások alebo vosk.
 1. Farbu. V prírode sú hostitelia s listami všetkých odtieňov zelenej alebo modrej. Existujú druhy, v ktorých sú biele alebo smotanové listy.
 1. Maľovaný vzor. Obzvlášť pôsobivé rastliny s maľovaným listovým listom as pôvodným rámom. zložité údery na hostiteľoch listovZložité zdvihy, pruhy alebo škvrny sú vrcholom tejto továrne.krásne kreslenie dosky

Kvôli rýchlemu rastu sa hostiteľ často používa ako dekoračná rastlina. V krátkom čase môže zaberať plochu 1 m², takže sa používa na dizajn záhrad.

rôznych odrôd hostiteľov v krajineKvety dosahujú výšku od 50 cm do 80 cm, nové odrodové odrody už boli vyliahnuté – až 2 metre. Rovnako ako druhy trpaslíkov – výška 5 cm.

Očarujúce zvonovité alebo lievikovité kvety hostia zdvorilo stúpajú nad rastlinou.lievikovité bielych kvetov

Sú umiestnené na stabilných stopkách v strede vývodu listu. Kvetenstvo sa zhromažďuje v jednostranných kefách, ktoré kvitnú v polovici leta. Niektoré z nich sú froté, iné sú jednoduché. Podľa farby sú:

 • modrastá;
 • biela;
 • fialová;
 • ružovkasté.

Po kvitnutí sa na výhonky objavia výhonky. Sú to trojradové trupy, v ktorých je uložených veľa semien. Podobnosť pretrváva na 1 rok.

Dekoratívne rastliny – hostiteľ je považovaný za nenáročný, pretože dokonale toleruje chlad a sucho. Okrem toho dokonale vyhovuje v tieni. Môže zostať na jednom mieste až 20 rokov bez straty svojej nedotknutej krásy.

V krajinnom dizajne sa hostiteľ často používa ako hlavné zázemie pre záhradné kvety alebo nízke kríky.

Unikátna škála sviežej krásy

V prirodzenom prostredí existuje viac ako päťdesiat rôznych typov hostiteľov. Sú brané ako základ pre mnoho dekoratívnych odrôd chovaných chovateľmi. Niektorí z nich ohromujú svojou milosťou a krásou.

Hostiteľ zvlnené

hostiteľ zvlnenéNízka rastlina, ktorá rastie na 30 cm, sa líši podlhovastými vajcovými listami. Ich dĺžka dosahuje 20 cm, šírka – 13. Okraje sú vlnité. V strede je listová doska lakovaná bielo alebo rozptýlená zelenou.

Kvetenstvo svetlofialovej farby narastá až 80 cm nad líniou. Vyzerajú ako ľalia, ktorá im dáva eleganciu. V prírode hostiteľ rastie v lesoch, kde je úrodná pôda.

Related  Symbol škótskeho vresu – krík nesmrteľnosti

Odroda Fortune

hostiteľa forchunTento druh kvetu rastie viac ako pol metra. Jeho pôvodné listy sa podobajú srdcu. Na okrajoch sú odlievané do zlata a do stredu – zelené. Za istého svetla sa objaví modrý odtieň.

Kvitnúce hostitelia sa vyskytujú v auguste. Tsvetonos stúpa nad lístia do výšky 50 cm.

Hostiteľa Lancetu

hostiteľskej kopijuNiekedy sa takáto odroda nazýva úzky listnatá krása. Trvalka rastie až na 40 cm. Listy sú zvyčajne kopijovité. Hrany sú špicaté. Na slnku. Farba je tmavozelená.

Fialové púčiky sa zdvihnú nad pahorok o pol metra. Začína sa kvitnúť v auguste, posledné kvetenstvo vyvrcholí uprostred jesene.

Rozmanitosť Zyboldu

hosť ZyboldNízke kroviny výšky 30 cm, často príjemné pre oko v prímestských oblastiach. Originálnosť tohto druhu je, že jeho listy sú husté a vrásčité. Ich farba je svetlo zelená, ale horná doska je pokrytá voskovou vrstvou.

Stopky vystupujú nad krovinou do výšky 50 cm. Púčiky sú bledo fialové. Kvet od júna do septembra.

Biely lemovaný hostiteľ

biely plášťTrpasličí rastlina, ktorá rastie len do výšky 30 cm. Listová doska je široká, ale tenká. Forma je kopijovitá. Farba – tmavozelená s bielym rámom.

Kvetenstvo stúpa nad rastlinou do výšky 30 cm. Budy sú lila, biele alebo lila. V júli začne kvitnúť. Posledné kvety na konci augusta.

Hosta Podorozhnikovaya

hostiteľ plantainTento typ hostiteľov dosahuje výšku až 50 cm. Vyznačuje sa veľkými okrúhlymi listami jasne zelenej farby.

Obrovské púčiky sú takmer vždy biele. Dávajú príjemnú, pretrvávajúcu vôňu. Začína kvitnúť v júli, čerpá na konci leta. Termofilná odroda.

Curled Host

kinky hostiteľRastlina dosahuje výšku 70 cm. Listy majú vlnité hrany. Farba dvojfarebná. Zelené centrum a okraje sú namaľované bielou širokou čiarou.

Kvitnú uprostred leta. Kvetenstvo stúpne nad klenbou na 50 cm. Farebné púčiky – svetlé odtiene fialovej.

dekoratívne

hostiteľské ozdobnéNízke kríky až do výšky 45 cm vyzerajú originálne na záhrade. Priemer závodu. – 55 cm Listy sa líšia ostrú špičku a dĺžke asi 15 cm, a šírku – 8. Farba sýto zelené, biele, natreté pozdĺž hrany kaomkoy.

Na vysokých stopkách (asi pol metra) sa rozkvetlia púčiky, levanduľová farba. Kvety väčšinou v lete.

Oteklý hostiteľ

kvitne nafúknutý hostiteľTento záhradný gigant má veľké listy v tvare srdca. Ich dĺžka dosahuje 25 cm a šírka – 20. Špičky dosky sú špicaté. Farba je bohatá na zelenú farbu.

Zo stredu výtoku listov stúpala až 1 meter štíhly kvet. Na jej vrchu sú jemné fialové pupene.

Všetky druhy hostiteľov sú klasifikované podľa farby listov a veľkosti krídiel. Dodávajú sa vo farbe: zelená, modrá, žltá a dvojfarebná. Vo veľkosti: miniatúrne, trpaslíkové, malé, stredné, veľké a obri.

Pestovanie čarovnej rastliny

semená hostiteliaAk chcete pestovať “Queen of Shadows” v sekcii krajiny, bude musieť vynaložiť veľa úsilia. Jedným zo spôsobov, ako vysadiť hostitelia je zasiať semená. Pretože podobnosť semien rastlín je len 80%, záležitosť by sa mala riešiť vážne. Napriek tomu takmer všetky druhy hostiteľov skutočne rastú zo semien. Je dôležité, aby sa materiál na sadenie usadil včas.

Semená sa zberajú koncom augusta alebo začiatkom jesene. Počas tohto obdobia krabice získajú hnedú farbu a otvárajú. Ak vám chýba táto chvíľa, semená sa rozptýlia a môžete zostať s ničím.

Aj pred zasiatím semien musia byť starostlivo vysušené, aby úplne stratili vlhkosť. Až do pristátia sa semená uchovávajú v suchej miestnosti pri teplote najmenej 2 stupne.

Related  Študujeme fotografie a popis chorôb a škodcov zimolezu

Ak chcete pristáť hostitelia a starať sa o ne, nebolo to márne, je dôležité dodržiavať základné pravidlá.

Predovšetkým sa uskutočňuje sterilizácia pôdnych a pristávacích nádrží. To umožňuje zničiť rôzne škodlivé mikroorganizmy a huby. Pripravená pôda sa napája manganistanom draselným rozpusteným vo vode. Potom sa hmotnosť udržuje vo vodnom kúpeli 30 minút. Po postupe ochlaďte pôdu.

Parný kúpeľ môže byť postavený tým, že vezme veľký hrniec. Naliate kvapalinu na polovicu a na vrchu na pripevnenie sita s pôdou. Pridajte vodu do aktívneho varu a udržiavajte túto teplotu počas 30 minút. Odporúča sa pokryť sito.

Sádzanie nádrží, ako aj nástroje potrebné na prácu, stačí utrieť alkoholom.

Ak chcete získať dobrú úrodu hostiteľov zo semien, výsadba surovín by sa mala liečiť rastovými stimulantmi. Potom pokračujte k pristátiu:

 1. Kompaktnú pôdu kompaktujeme pomocou drevenej širokej tyče.
 2. Sme výsadbu materiálu, ktorý je plytký vložíme do pôdy. Približne do hĺbky 7 mm.
 3. Povrch posypte agroperitom (rozdrvenou sopečnou horninou) a znovu utesnite dreveným pásikom.
 4. Kontajnery sa odvážajú do miestnosti, kde teplota nie je nižšia ako 20 stupňov.

Prvé výstrely sa objavia po 14 dňoch. Keď už sú viditeľné letáky, je dôležité vedieť, ako umiestniť hostiteľa do samostatných kontajnerov.

Po prvé, musíte pripraviť výživnejšie zloženie pôdy, ktorá je pokrytá pieskom. Potom sa v každej banke uloží jedna sadenica a zakryje ju filmom alebo sklom. Na aplikáciu vlhkosti je aplikované nižšie zavlažovanie. Kontajnery sa umiestnia do hlbokej podložky s kvapalinou, takže pôda je namočená pod vrch.

O tom, ako sa starať o hostiteľa počas tohto obdobia, závisí od toho, či sa rastlina vysadí vonku alebo nie. Z tohto dôvodu je zariadenie dôležité postupne temperovať.

pestovať sadenice hostíKeď sadenice rastú trochu, film alebo sklo je potrebné odstrániť 2 až 3 hodiny denne. Po 10 dňoch sa úplne vyčistí a zariadenie sa vyberie na ulicu.

Keď je hostiteľ postupne stackovaný, počiatočná teplota by nemala byť nižšia ako 18 stupňov.

Pestovanie zelenej kráľovnej záhrady zo semien je potrebné mať na pamäti, že rastlina pomaly rastie a vyvíja sa. Tiež stráca hlavné charakteristiky odrody. V tomto prípade pomôže trpezlivosť a správny prístup k mladému rastline.

Pristátie hostí v prímestskej oblasti a starostlivosť

kvety hostiteľa na mieste chatyPre hostiteľa v záhrade sa stala skutočnou dekoráciou, je potrebné vytvoriť pre ne ideálne podmienky. Najvhodnejšou možnosťou je polo-slunné bezvetrie. Niektoré odrody milujú veľa svetla, preto by ste mali zvážiť túto skutočnosť. Napríklad, ak sú listy veľa bieleho alebo žltého – rastlina miluje svetlo. Rôzne varianty uprednostňujú slnko iba v dopoludňajších hodinách a vo večerných hodinách.

Vzhľadom na tieto body je múdre si vybrať trvalé miesto pre krásu milujúcu tieň. Zastúpená vo fotografiách s kvetinami, ich výsadba a starostlivosť je správne vykonaná – to je krásna vizitka záhrady.

Múdra kvetinárka chápe, že rastlina chce oddychovať od letného horúčavu v tieni. Preto výsadba vysokých stromov alebo kríkov v okolí. Samozrejme, nemali by sme ísť do extrémov. Ak nie je veľa svetla, hostiteľ sa ochorene a stratí svoju príťažlivosť.

pristátie hostí na otvorenom teréneKeď je miesto vybrané a pôda je pripravená, robia sa otvory strednej hĺbky.

Ak chcete dobre rastúce rastliny na otvorenom teréne, 2 alebo 3 hodiny pred výsadbou sadenice sú zaplavené vodou.

Vo vzdialenosti 30-60 cm od seba sú usporiadané kríky nízkych rastúcich odrôd hostiteľov. U obrov je vzdialenosť až 1 m.

Related  Úžasné odrody thuja zložené obsadia dôstojné miesto v prímestskej oblasti

Rozmiestnenie sadeníc v jamkách, je potrebné starostlivo rozložiť korene, aby nedošlo k ich poškodeniu. Je dôležité mať na banke malý podklad.

Potom je rastlina pokrytá zemou. Je dôležité mať na pamäti: hostiteľ musí byť v jamke 2 cm pod úrovňou terénu. Zasadená rastlina po zavlažovaní mulched s drvenou kôrou.

Je žiaduce, aby práca prebehla v polovici júla, aby hostitelia zakorenili a úspešne prežili chladné časy.

záhon s hostitelmi rôznych odrôdUvádzaný hostiteľ a starostlivosť o rastlinu nevyžaduje veľa úsilia. Na zvýšenie “kráľovnej stínov” môžu poskytnúť ľudia, ktorí nemajú osobitný záujem zapojiť sa do pozemných prác. A pre tých, ktorí nemajú čas na to – hostiteľ je skutočný nález. Keď rastlina rastie, potrebuje minimálnu údržbu. A s mladými sadenicami bude musieť pracovať trochu.

Len vysadené kríky by mali byť napojené dvakrát denne – ráno a neskoro večer. Ak chcete nasmerovať prúd vody, je potrebné pod koreň, pretože listy z vlhkosti môžu začierno. Tlak vody by nemal byť silný, takže pôda pod rastlinou nekondenzuje. Ak sa špičky listovej dosky stmavnú, potom rastlina nemá vlhkosť. Táto funkcia je ukazovateľom frekvencie zavlažovania.

Ak chcete zachrániť koreňový systém mladých sadeníc a vlhkosti v ich okolí, okolo rastliny sa naleje malá rašelina. Kvety sa môžu pravidelne oplodniť. Je lepšie to robiť skoro na jar alebo po poslednom kvitnutí.

Keď kvetina rastie na pôde bohatej na minerály, môže sa kŕmiť raz za 3 roky. Preto je lepšie používať humus. Aplikujte hnojivo koncom jesene ako prvok mulčovania. Minerálny vrchný obväz je posypaný po dobrej sprche alebo dôkladnom zalievaní.

Hnojivá v tekutej forme sa používajú iba do polovice letného obdobia. Ak ich urobíte dlhšie, kvetina bude aktívne pestovať čerstvé listy. V dôsledku toho nebude mať čas prejsť na prípravu za chladné obdobie.

Ak chcete vytrvalé kefy vyzerať atraktívne, skúsení záhradníci odstraňujú mladé stopky a chýbajúce listy. V tejto podobe kvetina vyzerá dobre upravená a zdobí chalupu. Zrelé rastliny tesne uzatvárajú pôdu okolo seba, takže nepotrebujú pravidelné plemená buriny.

Choroby a škodcovia očarujúce hostiteľov

Ak “kráľovná tieňov” trpí jarným mrazom, je postihnutá hubou. Ochorenie sa prejavuje tmavožltými škvrnami na listovej doske.

Škodcovia niekedy trpia škodcami. V takom prípade by mali byť takéto exempláre vyťažené zo záhrady na ochranu zdravých kvetov. Pôda musí byť dezinfikovaná.

Hostiteľskí škodcovia sú slimáci. Ak sú na nádherných listoch obrovské diery, potom sú nezvaní hostia už tu ako tu. Aby ste sa ich zbavili, môžete ich pozvať na pivo. Vedľa kvetu sú umiestnené malé nádoby s pivom. Za jeden deň sa “hostia” zhromaždia pri ich príchode. Zbiera iba otravné parazity.

Nie menej nebezpečné pre kvetinu sú húsenice, ktoré v krátkom čase môžu zničiť všetky listy. Okrem toho je rastlina postihnutá kobylkou alebo chrobákom. Po invázii sa kvetina podobá zbitému bojovníkovi, ktorý sa vracia z bojiska. Je možné bojovať len s pomocou insekticídov.

Keď je rastlina vybavená kompetentnou starostlivosťou a ochranou pred škodcami, bude jej majitelia dlho potešiť. A záhrada sa stane obľúbeným miestom zábavy.

Odporúčania pre starostlivosť o hostiteľa – video