Zdravé rastliny majú biele kvetyje možno vidieť, že účinná okvetie, cez ktoré rastlina dostala svoje meno, má biele alebo slabo smotanovej farby na základe farebných obrázkov Spathiphyllum a v popise existujúcich odrôd. Čo je tiež prekvapujúce je, že kvetinárstva milenci, keď biely závoj, jemne zabalené okolo kvetenstva ucha časom menia farbu a zmení farbu na zelenú.

Prečo má spathiphyllum kvety a nie je to signál, že rastlina je nepríjemná, chýba živiny alebo je slabo osvetlená?

Symptóm choroby alebo prirodzeného vývoja?

Pôvodný kvitnutie spathiphyllumAby sme pochopili túto otázku, musíme si spomenúť, ako to vyzerá kvetenstvo spathiphyllumu. Je to biely alebo žltkastý hustý klas, pozostávajúci z mnohých malých kvetov, dokonca bez okvetných lístkov.

Na zvýšenie pozornosti hmyzu, ktorý opeľuje väčší počet rastlín čeľade Aroids, sa v procese vývoja objavila periantná kontrastná farba. Kvôli starnutiu kvetín a zníženiu opeľovania sa bielá deka stáva zbytočnou. Preto sú kvety spathiphyllu zelené. Ale aby rastlina viac pravdepodobne uvoľnila nové stopky, je lepšie starnúť a starostlivo vysušovať kvetenstvo.

Ak zmena farby perianthu nemôže narušiť pestovateľa kvetov, potom existujú príznaky hodné najvyššej pozornosti, rovnako ako prijatie núdzových opatrení.

Choroby spathiphyllum: fotografie a popisy

Choroba spathiphyllum v dôsledku nesprávnej starostlivostiVzhľadom na nenáročné starostlivosť a ľahko pestované v domácej rastline, spathiphyllum môže stále trpieť zlým zaobchádzaním a chorobami spôsobenými hubami a baktériami.

Najčastejšie oslabenie rastliny a vývoj chorôb spathiphyllum vedie k systémovému nadmernému namočeniu pôdy, nedostatku svetla a nadmernej suchosti vzduchu.

Choroby sa prejavujú ako:

  • zažltnutie alebo čierne lístie;
  • zlyhanie kríkov, aby vyhadzovali stopky;
  • zastavenie rastu;
  • dokonca aj smrť Spathiphyllum, ak v čase neprijmú najdrastinejšie opatrenia.

Prvé stopy Spathiphyllum ochorenia stanú viditeľné na listoch, ktoré menia farbu a suché, potom sčernie a uschne kvetenstvo, ale základný model sa často nachádza v podzemí, kde sa škodlivé huby spôsobiť devastujúce poškodenie koreňového systému, stonky a spodná časť listovej stopky.

Koreňová hniloba na spathiphyllum

Rastliny postihnuté hnilobou koreňovCylindrocladium spathiphylli alebo hniloba na Spathiphyllum spôsobili nebezpečné pestovať huby, najčastejšie nachádzajú v teplom, vlhkom čase. Distribúcia je uľahčená nielen pôdnou vlhkosťou, ale aj jej nízkou kyslosťou.

Related  Ozdobíme našu stránku ibištekom trávnatým

Pod vplyvom spathiphyllum choroby, ako na fotografii, nižšie listy sa stávajú pomalé a odfarbené. Ale to sú len zjavné príznaky. Hlavný vývoj ochorenia nastáva pod pôdou a ovplyvňuje koreňový systém. Na koreňoch tvoria červeno-hnedé škvrny, ktoré sa zhodujú s poškodením tkaniva.

Postihnuté oblasti sú rýchlo rastie, otgnivayut a k strate funkčnosti a v pôde sú tisíce spór plesní, ktoré pri zásahu na listoch a ďalších nadzemných častí rastlín, tam sú okrúhle hnedé škvrny obklopené zažltnutého handričkou.

Spory sa pohybujú vodnými kvapôčkami, takže nesmieme dovoliť, aby sa spathiphyllums nachádzali blízko seba alebo aby boli v kontakte s vodou zo susedných hrncov. Izolujú sa rastliny III, berú opatrenia na vypúšťanie pôdy a ošetrujú fungicídmi. Ako preventívne opatrenie sa zavádza zavlažovací režim.

V závode sa nachádzajú škodlivé hubyDôvodom rozpadu spodnej časti stonky, stonky a korene sa môže stať, a ďalšie škodlivé huby, Rhizoctonia solani a Sclerotium rolfsii, žijúci v pôde. Na hranici s pôdou sú rastlinné tkanivá pokryté hnedými škvrnami, ktoré sa namočia a odlupujú. Na liste dosiek a stonky prvé body majú žltý nádych, a potom sa podrobí tmavnúť a nekróza. Nakazené touto chorobou spathiphyllums, najmä v mladom veku, často umierajú a mali by byť odstránené.

Choré rastliny musia byť urgentne ošetrené a transplantovanéVšimnite si rušivých príznakov koreňovej hniloby, neobmedzujte sa na prerezávanie postihnutého lístia a vonkajšiu kontrolu rastliny. Je dôležité zabezpečiť, aby koreňový systém bol životaschopný, korene sú husté, biele a môžu dodávať spathiphyllum vlhkosťou a živinami.

  • Obete, ako na fotografii, z choroby spathiphyllum, korene sú odstránené.
  • Zvyšné časti sú posypané nasekaným dreveným uhlím.
  • Potom sa fungicídne ošetrená rastlina transplantuje do novej dezinfikovanej pôdy.

Neskoré plesne na stonke spathiphyllum

Vzniká nekróza a vädnutie listovMalígna huba Phytophthora je príčinou hniloby koreňov a opúšťa škvrny. Spory spôsobujúce ochorenie spathiphyllum sa nachádzajú v pôde a pri zachovaní vysokej vlhkosti sa ľahko usadia na vzdušnej časti kvetu a tiež začnú pôsobiť pod zemou. Prvé príznaky ochorenia možno vidieť na koreni rastliny, ktorá sa tmavne a mokrá.

Related  Foto a popis bežných druhov a odrôd vŕtacích listov

V rastlinách spathiphyllum od choroby, ako na fotografii, rozvíja list chlór, ich vädnutie a nekróza. Korene, ako aj iné druhy rozpadu, zmäkčujú a zomierajú.

Infekcia je možná aj prostredníctvom nástrojov, ako aj sprejom vlhkosti počas zavlažovania. Aby sa znížilo riziko vzniku ochorenia, je potrebné vyhnúť sa stagnácii vlhkosti v kvetináčoch a upraviť zavlažovanie tak, aby v intervaloch vrchná vrstva pôdy vysušila.

Pacienti spathiphyllum budú musieť byť zničené a zvyšné rastliny a príbuzné druhy v susedstve musia byť ošetrené špeciálnymi prípravkami.

Chloróza a opuch listov spathiphyllum

Chloróza a opuch listov spathiphilumSystematické porušenie podmienok spathiphyllum môže viesť k vzniku ochorení, ako je napríklad chloróza listov a ich edém.

Dôvodom sú:

  • vysoká vlhkosť vzduchu a pôdneho média za predpokladu, že teplota v miestnosti je nižšia ako zvyčajne;
  • nepravidelný alebo nevyvážený vrchný obväz;
  • poškodenie koreňového systému spôsobené transplantáciou alebo infekciou.

Podmienka, keď je listy pokryté žltohnedými konvexnými a stále rastúcimi miestami, je veľmi bolestivá pre spathiphyllum a môže viesť k smrti rastliny.

Že Bush našiel bývalý druh a odvolanie, je potrebné upraviť starostlivosť, vrátane hnojenia a zalievanie kvetu.

Gotmoz spathiphyllum

Gotmoz spathiphyllumBakteriálne vädnutie listov, spôsobené Xanthomonas dieffenbachiae a rozšírená nielen v Spathiphyllum, ale aj na súvisiace druhov rastlín rastúcich na infikovaných okrajoch listov. Platne postupne stmavujú, tkanivá suché a zomierajú. Spathiphyllum ochorení, ako na fotke, môžu spôsobiť vážne poškodenie, pretože stráca listy, Bush zbavení sily a moci.

Kauzálny činiteľ sa prenáša kvapkami vody a najväčšie nebezpečenstvo pre Spathiphyllums je ohrozené, ak sa takíto predstavitelia rodiny ako dienenbachia, anthuriums alebo callas zdvíhajú v blízkosti.

Spathiphyllum je infikovaný čiernymi hubami

Ak sú rastliny napadnuté škodcami, napríklad vošky, chrastavitky alebo mealybug, hmyz je lepkavá rýľa, uvoľnená hmyzom, sa stáva miestom vývoja čiernej huby. Toto ochorenie na spathiphyllum nespôsobuje vážne priame škody, ale čierny povlak pokrývajúci listové platne nepriaznivo ovplyvňuje proces fotosyntézy a rastliny sa rýchlo stávajú slabšími.

Related  Kvetinové záhony trvaliek pre začiatočníkov

Liečba spočíva v ošetrení lístia a stopiek roztokom mydla, rovnako ako pri ošetrení spathiphyllum insekticídom, ktorý ničí hmyz.

Video o riešení problémov s chorobami rastlín