dievča robí záhonKrok-za-krokom inštrukcie na výrobu záhonov pre tých, ktorí bez pevnej investície sa rozhodli urobiť malý kúsok pozemku rajom, investujúc svoju dušu a silu.

Nemôžete v žiadnom prípade zabudnúť na plyšový kvetinový záhon, ktorý bol nedávno videný v známych na pozemku. Zdá sa, že sú známe oči rastlín a kvetov, ale ich kombinácie a jednoduchosť sú jednoducho úžasné! Aj vy budete môcť vytvoriť svoj vlastný projekt, dizajn, ktorý bude neodmysliteľnou súčasťou vášho pohľadu na svet. Ako to urobiť? Čítajte ďalej a uvidíte, že všetko je v sile.

Základné princípy

Pri konštrukcii záhonov alebo kvetinových záhrad existujú určité princípy, ktoré pomôžu zvýšiť ich vnímanie a atraktívnosť. Trochu o nich. Je potrebné rozhodnúť:

 • Ktoré farebné schémy by mali byť prevládajúce;
 • Bude kvetinové lôžko miestom nepretržitého kvitnutia alebo iba na určité časové obdobie;
 • Rastliny, ktorých kultúra by mala byť uprednostňovaná – jeden alebo viacero druhov;
 • Ktoré z navrhovaných zariadení sú podobné z hľadiska požiadaviek na pôdu, osvetlenie, podnebie a vlhkosť;
 • Keď obdobie kvitnutia začína a končí;
 • Aký tvar by som chcel vidieť záhon.

Nebojte sa veľa rád. Vytvorenie kvetinového záhonu na dachu prinesie majiteľovi a jeho príbuzným veľa pozitívnych emócií.

Tip! Na začiatku rozhodnite, koľko času a úsilia ste skutočne ochotní minúť na starostlivosť o kvety. Ak chápete, že zdroje vašich možností sú jednoznačne obmedzené, potom stojí za to, aby ste prežili tie rastliny, ktoré si nevyžadujú každodennú pozornosť. Alebo využite služby záhradníka.

Hustota pristátia sa vypočíta a vypracuje sa plán.

Schéma výsadby pre rastliny na záhonPre lepšiu predstavu o tom, ako vytvoriť záhon s vlastnými rukami, je dobré urobiť plán, najlepšie pomocou milimetrového papiera. Nebuďte príliš leniví maľovať miesta výsadby budúcich rastlín s farebným spektrom, ktoré by ste chceli vidieť.

Related  Druhy chovu Kalanchoe

Koľko chcete rastlín na 1 námestí. m sa vypočíta takto:

 • Vysoké a veľké rastliny – od 1 do 3 kusov;
 • Stredne veľký, kompaktný – od 4 do 7 ks;
 • Nízka vegetácia – do 10-11 kusov;
 • Dekoračný kryt – až 10-15 ks.

Na pláne je potrebné uviesť počet rastlín a názvy ich plodín.

Tip! Pokúste sa vysadiť rastliny asymetricky. To dá prirodzenosť výsadbe. Mala by byť vysadená tak, aby mala priestor na rast.

Plán prenesieme na pozemok

zakrivené kvetinové lôžkoPomocou meracej pásky meria lano a kolíky hranice budúcej záhonovej záhony. Vo vnútri, približne 20-25 cm, je odstránená horná vrstva pôdy. Je starostlivo vykopaná, očistená od koreňov, plevelov a iných vonkajších prvkov – kamene, sklo atď.

V závislosti na pôdnych podmienkach pridajte potrebný materiál – piesok, rašelina, humus, a v súlade s pokynmi, minerálnych hnojív. Potom je vyrovnaná a mierne stlačená.

Krásne ozdobené hranice pomôžu vytvoriť kvetinovú záhradu jednotlivec, odhaľujúc charakter a spôsob myslenia svojho majiteľa. Materiál môže byť úplne inak. – dekoračné hranice, ktoré sú k dostaniu v obchodoch, kameň, plastové fľaše, prevrátené dna nahor, tehla, ručné práce prútený vŕba ploty apod Potom označiť miesta na výsadbu kvetov.

Vysádzanie rastlín na posteli

V závislosti od druhov rastlín, niektoré sú zasadené do kvetinového záhonu vo forme sadeníc, iné sú zasiate semenami. Vzdialenosť medzi semenami by mala zodpovedať vzoru výsadby.

Tip! Aby sa zabránilo ďalšej priamy negatívny dopad na rastliny, je nutné umiestniť hrnca sadeníc na plánovanom mieste a uistite sa, že všetko, čo sa hodí zamýšľané umiestnenie pristátie kvetín a kríkov.

Sadenice by mali byť vysadené nasledovne:

 • Po dobu 15-20 minút pred pristátím ju vodou dlhú dobu;
 • V ľavej ruke vziať pohár a pravú ruku do sponu jeho vrchol, takže stopku chytil medzi prstami;
 • Jemne pomocou ľavej ruky otočte pohárik hore dnom, držte krajinu s rastlinou pravou rukou;
 • Jemne zatlačte pohár, výpis z nej klíčky, a my nie vytiahnuť driek – proste ľahol na dlani;
 • Do upraveného dierovaného otvoru umiestnime kus s koreňovým systémom;
 • Hromadne rozširujte sadenice vodou.

Related  Zelená záhradná dekorácia – hostiteľ, typy, výsadba a starostlivosť

Ďalšia starostlivosť o vysadené rastliny pozostáva z pliesňovania, uvoľňovania, včasného zavlažovania a liečenia chorôb. Okrem toho, vzhľadom na osobitné okrasné kríky a kvety, je nutné vykonávať ich včasné tvorby – prerezávanie, doplňovanie al.

Venujte pozornosť! Pred zasadením odrody zrelého kríka, ak to jeho vlastnosti dovolia, je potrebné rozdeliť na niekoľko častí. To mu umožní zvyknúť si na lepšie. Staré rastliny netolerujú transplantáciu.

Ak chcete vytvoriť záhradnú záhradu vlastnými rukami, postupujte krok za krokom. To pomôže poradám uvedeným v tomto článku.

Video: kvetinové záhony vyrobené vlastnými rukami