Tatar zimolez zo semienMedzi mnohými rastlinami na vytvorenie krajiny, tatárska zimolez má svoje právoplatné miesto. Existuje veľa dôvodov, z ktorých jedna je nenáročná rastlina a jej rýchly rast. Avšak kultúrna forma je reprezentovaná niekoľkými odrodami odlišnými v dekoratívnych vlastnostiach. Vytvorenie kompozície závisí od znalosti týchto funkcií.

Biologické znaky a odrody rastlín

Kvitnúca tatárska zimolezkaNa slnečných svahoch rastie vo voľnej prírode vysoký zimolez, ktorý sa rozrástol na 4 metre a je spojitý podrast. Samostatne stojace kríky sú rozmetadlá a predstavujú dáždnik alebo lievik. Veľmi dekoratívne bush listy. Sú matné, zelená na vrchu je tmavá a zospodu je modrastá. Dokonca aj s miernym vánkom, list hrá tiež bush tatárskeho zimolez, zdá sa, mávajúce príťažlivo, pozývať prísť.

Za mesiac priťahuje včely a hmyz so spárovanými bilabiátovými kvetmi na dlhej trubici. Kvety majú všetky odtiene od bielej až po bohatú ružovú farbu. Výsledkom opelenia je koniec leta, v ktorom je bush bodkovaný jasným lesklým bobuľom. Farba zimolezu sa neustále mení od hry listov, odtieňa kvetov a postupne sa nalieva a červenavé bobule.

Bobule tatárskeho zimolezuMladé výhonky tatárskeho zimolezu sú duté. Kôra mladých konárov má hnedú farbu, staré sú šedé, s odlupovacími prúžkami. Peeling kôry je spoločným rysom všetkých typov zimolezu. Kvitnúce zimolez Tatar v máji alebo júni, v závislosti na biotopu. Rastlina sa uvoľní z listov na zimu.

Je potrebné poznamenať, že plody zimolezu sú nielen nepožívateľné, ale sú jedovaté. Stará múdrosť je potvrdená. Ak je vo veľkom množstve jedu, v malom lieku. Presná dávka medzi malými a veľkými je známa iba odborníkom.

Odrody a ozdobné vlastnosti rastlín

Druh RoseaDokonale atraktívny tvar puzdra nevyžaduje veľkú starostlivosť. Preto majitelia predmestských majetkov majú radosť na zasadenie zimolezového krovu ako ornamentálnu výzdobu na jar, kedy je kvetinová záhrada stále štíhla. Ale tento krík tiež v lete poteší oko, usadí sa tam, kde iní nerastú, na soľnej pôde alebo v podmienkach kontaminácie mestského plynu. Predovšetkým boli získané odrody európskeho výberu:

  • Rosea.
  • Hack Red.
  • Elegans.
  • Zabelii.

Related  Správny čas na vysadenie hyacintu na záhrade je zárukou bohatého kvitnutia na jar

Kvet rozea v moskovskom regióne kvitne koncom mája. Vyzerá to ako pyramída v ružovom oblaku. Súčasne záhradné šeříky, kosatce a pivonky kvitnú a záhrada sa stáva báječnou krásou a vôňou. Bobule tejto odrody sú okrúhle, lesklé jasne oranžové. Tatar zimolez zatieňuje, sucho, salinizácia pôdy a dobre reprodukuje všetky známe metódy.

Grade EleganceReprezentant rozširujúceho sa formulára s hustou bohatou ružovou až karmínovou farbou, odtieňom je zimolez Hack Red. Nezvyčajne bohatý kvitnutie trvá až do polovice júna. Plody tohto kríka sú tmavo červené. Elegans kríky majú červené kvety v žltom páse a listy sú škvrnité žltými škvrnami a pruhmi. Zelený zimolez kvetu v burgundskej farbe a bobule majú svetlo červenú farbu.

Okrem toho existujú odrody s bielymi a žltými stopkami s rozličnými obdobiami kvitnutia a rôznymi formami listov. Vyberte si správnu rastlinu môžete riadiť radom skúsených záhradníkov a profesionálov.

Zimolez Tatarský výsadba a starostlivosť

Sadenice zimolezuExistuje veľa informácií o tom, ako pestovať zimolez. Všetky formy tohto druhu reprodukujú:

  • rezne;
  • vrstvenie;
  • mladý rast;
  • semená.

Rezy sa vykonávajú mladými výhonkami v lete a lignifikovanými odrezkami, odrezať sa na začiatku zimy a udržiavať až do jari v prikop. Podklad na klíčenie odrezkov je zmesou piesku a rašeliny. Rezy sú ošetrené koreňovým činidlom, môžu byť heteroauxín, a pod uhlom 45 stupňov sú umiestnené v sadenice box, pokrytý filmom na vrchole vytvoriť mikroklímu v chlapíka. Po výskyte prvých listov rastliny by sa mal nechať vyvíjať na chránenom mieste, pokrývajúce zimné lapnikom z mrazu. Na jar odrezkov na trvalé miesto. Je potrebné transplantovať zimolez, keď je stále teplo. Za priaznivých podmienok kvitnutie nastane v nasledujúcom roku.

Je možné rýchlo rozmnožiť rastlinu tým, že po troch rokoch oblieka časť kešu, keď sa stane dospelou. Rozmnožte zimolez bush s vrstvami, ktoré sú pochované v zemi. V tomto prípade bude pobočka počas leta brať korene, ale musí byť transplantovaná na trvalé miesto až na jar.

Related  Vyberte si jeden z druhov a odrôd spathiphyllum z fotografií a popisov

Ako pestovať zimolez zo semien je možné nájsť v odbornej literatúre alebo na webe. Ale keď sa pestuje zo semien, zachovávajú sa odrodové vlastnosti materskej rastliny. Preto je reprodukcia kríkov lepšie vegetatívne.

Variety ZabeliiStarostlivosť o dospelú rastlinu je jednoduchá. Nenáročná rastlina môže byť celkom dekoratívna s minimálnou pozornosťou. Starostlivosť a orezávanie zimolezu pridá k jej ozdobnosti. Takže, ak je kefka zahustená, potom sa pobočky odchyľujú a kefka vyzerá, že beží. Jarné prerezávanie a tvarovanie pridá množstvo farieb a dá rastlinu požadovaný tvar.

Na jar môže byť zimolez Bush plný komplexné hnojivo pred kvitnutím, a na jeseň, pridať popol do kmeňov. Keď sa zimolez pestuje, ako záhradný ornament, starostlivosť oň by mala pozostávať nielen zo zalievania a hnojenia, ale aj ochrany pred škodcami a chorobami. S príchodom chorôb sa krása stráca nielen u človeka.

Hákový odkvapZ hmyzu, zimolez listy sú veľmi rád vošky. Ale roztoče a všetky druhy chrobákov a húseníkov milujú tento ker. Vzhľadom na skutočnosť, že tento ker sa nezúčastňuje na ľudskom potravinovom reťazci, stojí za to zaobchádzať s ním v priebehu jedného týždňa as takou silnou prípravou ako Actellik. Skutočnosťou je, že škodcovia, ktorí sa rozmnožili na Bush, neskôr migrujú na kultivované rastliny.

Plesňové, bakteriálne a vírusové ochorenia tiež nezabudnú tatárske zimolez. Pravidelná liečba fungicídmi a liečba ľudovými prostriedkami vám môžu pomôcť. Je však potrebné znížiť hnojenie dusíkom a pridať draslík a fosfát. Zmení zloženie šťavy a rastlina je menej vystavená škodcom. Ale vzdať sa krásneho keru nemá zmysel. Nie je to tak, že iná rastlina sa stane zdrojom usídlenia nezvaných hostí v podmienkach obmedzeného riadenia kolektívnych záhrad.

Tajomstvo pestovania zimolez – video