záhradné dekorácie akcieAkcia – trvalý strom evergreen. Jeho vlasti je východná Ázia. Nájdete tu veľa druhov kríkov.

V ruských záhradách sa niekedy objavila exotická rastlina. Kruhy boli prinesené do Ruska v 19. storočí.

popis

akcia rafinovaná v blízkosti domuAkcia je stále zelená rastlina. Existujú kríky vzpriamené, rovnako ako rozširovanie. Ich výška môže dosiahnuť 4 m. Tu všetko závisí od druhu. Ak má byť činnosť správne zasadená a ošetrená vonku, môže žiť až 25 rokov.

Na jar bude Bush očarovať oči zeleňou, ale naozaj nádherný výhľad sa rozvinie, keď kvitne Bush. Otvorené kvety s kvetmi stonky husto pokrývajú celý bush. Záhradkári ocenia rastlinu kvôli nasýteniu kvetov, čo vytvára dojem bielej peny na keši. K dispozícii sú kvety ružovej alebo bielej farby. Vôňa chýba.

pristávacia

Efektívne zakladanie akcie bude len vtedy, ak bude riadené všetkými pravidlami. Tu môžete rozlíšiť tieto komponenty:

 • miesto;
 • zem;
 • algoritmus pristátia.

Vyberte si miesto na výsadbu

miesto pristátiaPred vysadením a premýšľaním o starostlivosti o akciu na otvorenom teréne by ste mali nájsť miesto pre to. Tento svetlo-milujúci ker, ale to bude negatívne ovplyvnené priamym slnečným svetlom, rovnako ako návrhy. Vynikajúce pre pristávanie na južnom alebo západnom svahu.

Preto, pri výbere miesta na akciu, je najlepšie zastaviť v krátkej vzdialenosti od stromu, asi 2 m. V blízkosti by nemali byť stromy alebo budovy.

Na pôdu sa vzťahujú nasledujúce požiadavky. Najlepšie exotické Bush bude rásť v zemi:

 • výživné;
 • mierne zvlhčená;
 • voľná;
 • vyčerpaný;
 • s mierne alkalickou reakciou.

Pri vlastnej príprave pôdy by sa mal odobrať humus 2 časti, piesok toľko a rašelina 1 diel. Keď sa zvýši kyslosť reakcie pôdy, pred pridávaním do zeme by sa malo pridať 300 g haseného vápna.

Zasuňte puzdro do otvorenej zeme

pristátie na otvorenom teréneTí, ktorí prvýkrát pestujú akciu na otvorenom teréne, nevedia, kedy je to potrebné. Takže je najlepšie na jar. Potom zostáva veľa času pred mrazom a sadenica bude mať čas na posilnenie. Ale pokiaľ ide o región Moskvy, pristátie na otvorenom teréne a starostlivosť o akciu má svoje vlastné zvláštnosti. Vyberte si podľa počasia. Prišiel čas, keď zem zeme, ale púčiky na stromoch ešte nekvitli.

Related  Máte trojfarebnú fialku na pozemku?

mulčovací akčný krížAko ťažké zimy v Uraloch, žiadna odroda na výsadbu v tomto regióne nebude fungovať. Ak chcete pestovať exotický keš, obyvatelia tejto oblasti by si mali vyberať zimné ozdravné odrody. Vhodné a hybridy, ktoré sa vyznačujú zvýšenou zimnou odolnosťou.

Činnosť bude lepšie rásť a rozvíjať, ak po výsadbe strieľa na 4-5 obličiek.

Sadim, dodržiavajúci nasledujúci algoritmus:

 1. Pripravíme jamku, ktorej hĺbka by mala byť 50 cm.
 2. Uložte drenážnu vrstvu.
 3. Trochu sa naleje na drenáž varenej pôdy, pridáva 100 g nitrofoski.
 4. Znižujeme koreň. V tomto prípade by hrdlo koreňa malo zostať na povrchu.
 5. Sme zaspať so zemou, musí byť zhutnené, zmes pôdy by mala byť navlhčená.
 6. Okolo sadenice by mala byť oblasť mulčovaná. Zem je pokrytá rašelinou na 4-5 cm.

starostlivosť

Keď je akcia už zasadená, nemali by sme zabudnúť na starostlivosť o mladú rastlinu počas celého roka a na zimu bude musieť byť chránená pred chladom. Iba potom bude Bush pochváliť skorý jar so sviežou zeleňou a potom s hustými kvetmi, ktoré pokryjú vetvy.

Zalievanie, hnojenie

odpovede na náležitú starostlivosťV skutočnosti vysádzanie a starostlivosť o akciu na otvorenom teréne nezakrýva nič komplikované samo osebe. Zem musí byť mierne vlhká. V horúcom období bude k dispozícii niekoľko vedierok vody raz týždenne. Po každom navlhnutí musí byť zem uvoľnená, buriny musia byť odstránené. Na konci leta, a to v druhej polovici augusta, táto rastlina nevyžaduje zavlažovanie.

Hnojte pouzdro raz mesačne s kvapalným hnojom. 3 litre sa zriedia vo vode. Toto množstvo stačí na oplodnenie jedného kríka.

Nebude to zlé, ak sa zavedú zložité minerálne hnojivá. Používajú sa niekoľkokrát v sezóne na 150 g pod bush.

Akcia dobre reaguje na hnojenie minerálnych i organických látok. Takéto postupy by sa však mali vykonávať výlučne počas obdobia kvitnutia.

Related  Vyberte si pre svoju záhradu voňavý zimolez zimolez zimolez

prerezávanie

Deutz plodinaPri pestovaní akcie je dôležitým bodom starostlivosti orezávanie. Strávia to dvakrát do roka: na jar a na jeseň.

Na jar, pri orezávaní, boli poškodené alebo zvyčajne zima, ktoré neboli poškodené. Ak v zimnom období prežil iba koreňový systém, rastlina sa odreže na zemi a ponechá malý konopí.

Na jeseň, po kvitnutí, sa uskutoční druhé prerezávanie. Najprv by ste mali odstrániť vetvy, na ktorých boli kvetiny. Sú skrátené na prvú obličku. Súčasne sú staré vetvy odrezané a obohatené tvarom rastliny.

Príprava púšte na zimu

ochrana mladého kríka na zimuPríprava na zimovanie je nevyhnutná v ktoromkoľvek regióne Ruska. Takže kultivácia akcie v oblasti Leningradu, ako pristátie a starostlivosť, sa mierne líši od ostatných regiónov Ruska. Zimy sa tu vyznačujú malým množstvom snehu. Pobočky sú dostatočne jednoduché na to, aby sa ohýbali, pokrývajú smrekové vetvy, ale sneh by mal byť pravidelne hádzať na kríky.

príprava na zimovaniePobočky kríkov, ktoré rastú na mieste niekoľko rokov, nie sú také flexibilné, ale stále potrebujú útočisko. Budú musieť byť odtiahnuté a pokryté vzduchotesným materiálom, ktorý pomôže udržať obličky až do jari v dobrom stave a prenáša mrazy na 30 stupňov.

Na Sibíri a Urale, kde je podnebie chladnejšie, je celkom možné rozšíriť akciu. Ak hovoríme o mladom kríkovi, vetvy sú ohnuté na zem, zhora sú pokryté listami, potom so spájanou priadzou a filmom. Viacvrstvový prístrešok neprispieva k akumulácii vlhkosti, čo je veľmi dôležité pre zachovanie obličiek.

Budú mať dostatok ľahkého prístrešku a kríky sa môžu zvyčajne pohybovať v zime, a na jar sa potápať s ich kvitnutím.

Keď kvitne rastlina

kvitnutie akcieJe ťažké porovnávať niečo s okuliarom, keď akcia kvitne na otvorenom teréne. Doba kvitnutia závisí od odrody, trvania – od odchodu. Najstarší rozkvet niektorých odrôd je možný v polovici mája. Zvyšok vo všeobecnosti víta v júni až júli.

Related  Ozdobte krajinu pred oknom pomôže dekoratívne jablone Nedzwiecki

akcie hrubej rozea zajatia v blízkosti domuTakže výsadba a starostlivosť o akciu na otvorenom teréne nie je plná nič komplikovanej. Táto rastlina je nenáročná na pôdu, bude rásť tam, kde voda nestane. Akcia, ktorá nie je reliéfovaná inými rastlinami, je hojne zakrytá kvetmi a taktiež rastie aj v oblasti penumbry.

Ako môžete vidieť, potrebujeme trochu starostlivosti a lásky k rastlinám, a na oplátku – neuveriteľný krása exotický Bush, ktorý je ťažké porovnať s ničím.

Stručne o výsadbe deutsey – video