Kvety Kalanchoe domaŠiroké rozdelenie Kalanchoe ako kultúry sa začalo koncom osemdesiatych rokov minulého storočia, kedy sa po prvýkrát získali chytľavé terrykryse, známe dnes ako Kalanchoe Kalandiva. So všetkou rôznorodosťou existujúcich poddruhov Kalanchoe tieto rastliny v záhrade ohromujú a naďalej ohromujú ich vzhľad.

Jasná zelená rozeta lesklých listov je ako vzduchová uzáver z bielych, ružových, žltých alebo červených kvetov. Ak si myslíte, že Kalanchoe nevyžaduje špeciálnu starostlivosť a je umiestnená ako dlho kvitnúca rastlina, záujem o kultúru prekročil všetky očakávania.

Kalanchoe nekvitne a zbavuje listovAle už prvé kvetinárstvo, ktoré zdobilo svoje domy s takými “večnými kyticami”, bolo sklamané. Keď posledné púčiky vyčerpali, nové nechceli byť vytvorené za mesiac, za šesť mesiacov alebo za rok. Pre mnohých pestovateľov zostáva otázka, prečo Kalanchoe nekvasne a nerastie, zostáva nevyriešená. Kompaktný puzdro sa roztiahol, stratil tvar, spodná časť výhonkov bola holá, vytvrdená a vrcholy zdobené malou rozetou nasekaných listov.

Výsledkom je, že v Európe Kalanchoe jeho sláva ako “na jedno použitie” rastlín a v Amerike a južných oblastiach sveta kvitnúce odrody tejto kultúry možno často vidieť v záhradách ako na parapety.

Prečo Kalanchoe nie je doma? Aké podmienky starostlivosti a údržby vyžadujú, aby rastlina opäť mala na sebe svieže kvetinové puky a samotný keň zostáva taký kompaktný a atraktívny?

Prečo vyrastie Kalančó, ale kvitne?

Výsledok dobrej starostlivostiA napriek tomu nestojí za to, že vyblednuté kefy alebo rastúce nepríjemné húštiny na okne v nádeji, že rastlina príde na svoje zmysly a dá púčiky. Čo ak Kalanchoe nekvitne? Dôvody, prečo kvety z Kalanchoe nemôžu čakať, niekoľko:

 • Po prvé, je to nedostatok informácií o závode a ubezpečenie predajcov, že sa nevyžaduje špeciálna starostlivosť o potulovú kultúru.
 • Rastlina môže mať nedostatok svetla, čo vedie k roztiahnutiu výhonkov a nedostatku sily na tvorbu kvetenstva.
 • Kalanchoe nemôže položiť puky, pretože žije vo svetle viac ako 12 hodín denne.

Kalanchoe – jedna z najprestížnejších rastlín. Ale s cieľom dosiahnuť kvitnutie doma, starostlivosť o Kalanchoe nebude potrebné.

Mladé rastliny kvitnúVzhľadom k tomu, že v obchodoch môžete vždy vidieť kvitnúce kríky, máte pocit, večný kvitnutie kultúry. V skutočnosti dodávatelia kvetov predtým, než sú odoslané do maloobchodných reťazcov vznikajúcich púčikov dosiahnu účasť. Pomerne malá rastlina so skromným koreňovým systémom je vysadená v prepravnom hrnci, kde pôda obsahuje živiny a hnojivá len pár mesiacov. Potom kalanchóza od 14 do 42 dní, v závislosti od druhu a odrody, zostáva v podmienkach krátke, asi 10 hodín, svetlý deň, ktorý núti kríky na položenie kvetov púčikov.

Related  Ako a kedy môžem použiť gabiony na dvore?

Ako sa dostať do domácich podmienok, taká rastlina s miernym napájaním, dobrým osvetlením a vhodnou teplotou, ktorá dáva všetku silu, kvety kvôli zvyškom živín v banke. Preto si kúpu kvitnúceho Bush a chcú vidieť svoje veľkolepé kvetenstvo znova, bude potrebné pomôcť mu vybudovať svoju silu, a potom znova urobí Kalanchoe kvet doma.

Starostlivosť o Kalanchoe doma po kvete

V domácnosti môže kúpené aj v obchode Kalanchoe kvitnúťKeď sa na keane Kalanchoe objavia zvlnené kvetinové stonky, odstránia sa. A na jar, po úplnom ukončení mierne kvitnutia znížiť frekvenciu a množstvo zálievky, napríklad koreňovú hnilobu v dôsledku vlhkého pôdy – je najčastejšou príčinou úmrtí v Kalanchoe doma. Pri polievaní je lepšie sa zamerať na trochu vyschla vrchná vrstva pôdy, a v teplejších mesiacoch – na podmienkach a pružnosti listov.

Ak je to potrebné, v rovnakom čase sa môže transplantovať kalančó. Signál, že rastlina nie je dostatočný objem hrnca, je úplne pokrytá koreňmi zemného hnoja. Zároveň stojí za to spomenúť, že Kalanchoe sa cíti lepšie v keramických miskách s priemerom 12 až 18 cm a neaplikuje sa veľmi dobre na okolité kultúry iné ako sukulenty. Ak je to žiaduce, dve alebo tri príbuzné kalančie s rôznymi odtieňmi kvetu sa môžu vysádzať v jednom kontajneri, čo len zlepší dekoratívnosť kompozície, ale nebude komplikovať jej starostlivosť.

Ak chcete získať doma Kalanchoe, môžete naraz organizovať krátky svetlý deň na niekoľko rastlín v jednom hrnci.

Pre transplantáciu je Kalanchoe vhodná ako hotová pôda pre sukulenty, rovnako ako pôdu pre kvitnúce okrasné plodiny s prídavkom malého množstva piesku. Ak je to žiaduce, pôdna zmes sa môže vyrobiť nezávisle od:

 • 2 časti humusu;
 • 2 časti zemného povrchu;
 • 2 časti hrubého piesku;
 • 1 časť drveného uhlia;
 • 1 časť rozdrvenej marmelády.

Na zníženie kyslosti pôdy sa k nej pridáva vápenatá múka. Čas odpočinku, keď kalančie nekvasne a nerastie a obnovuje svoju silu, pokračuje od jari až do polovice jesene.

Ako urobiť Kalanchoe doma kvitnú?

Vyblednuté Kalanchoe potrebuje kŕmeniePotom, čo kvetenstvo vädne a až do konca augusta, Kalanchoe vyžaduje kŕmenie, ktoré sa najlepšie robí dvakrát mesačne, s použitím hotových zmesí na sukulenty.

Pred začiatkom súboru kvetných pukov je dôležité znížiť množstvo dusíka v hnojive, aby sa obmedzil rast výhonkov a lístia, presmerovanie síl na tvorbu púčikov.

Mesiac po kvitnutí je Kalanchoe prerezaná:

 • na mladých, ktorí nevyrastali kríky, prichytili najaktívnejšie body rastu;
 • na dospelých rastlín s lignifikovanými výhonkami, rozrezaním na požadovanú na získanie kompaktnej koruny, výška.

Related  Ako zariadiť kvetinovú zástavu pred domom s vlastnými rukami?

Kalanchoe kvitnú po správnom prerezávaní a prichytení rastových bodovToto opatrenie nielenže zabráni tomu, aby sa Kalanchoe roztiahol, ale predtým, ako kvitne, môže zvýšiť počet výhonkov, na vrchole ktorých sa tvoria puky. Prirodzený proces tvorby pukov na Kalanchoe sa spúšťa, keď začína klesať trvanie svetlého dňa. V strednej zóne sa to deje od októbra do polovice marca.

Ak chcete mať krásne kvetenstvo, je potrebné dodržiavať teplotný režimV tejto dobe odpočinku, keď rastlina dáva nové výhonky, zvyšuje zelenú hmotu a kladie pupeny na budúce kvitnutie, Kalanchoe bude pohodlné pri teplote:

 • 18-20 ° C v noci;
 • 22-27 ° C popoludní.

Ak v noci teplota klesne pod minimálne hodnoty alebo v miestnosti sa stáva teplejšia ako 24 ° C, nedochádza k oneskoreniu tvorby puzdier.

Mimoriadne negatívne na rastline ovplyvňujú prievan a zostávajú v chlade. Preto nedávajte Kalanchoe, ako blízko vykurovacieho zariadenia, a blízko dverí okien alebo balkónov.

Trvanie a intenzita osvetlenia pre Kalanchoe

Počas odpočinku je potrebné dodržiavať svetelný režimJedným z najdôležitejších faktorov v starostlivosti o Kalanchoe doma pred kvitnutím je dostatočné osvetlenie:

 • V období pokoja, teda od marca do septembra v dopoludňajších a popoludňajších hodinách sa rastliny poskytovať čo najlepšie svetlo, a na poludnie, keď je vysoké riziko popálenia, kríky nejasná.
 • Na jeseň av zime je málo prirodzeného svetla, takže tieňovanie sa nevyžaduje, av prípade oblačnosti alebo prítomnosti Kalanchoe na severných oknách je lepšie zabezpečiť ďalšie osvetlenie.

Krásne kvety Kalanchoe v jesennom a zimnom obdobíÚroveň osvetlenia a komfortu Kalanchoe možno posúdiť listami a výhonkami rastliny:

 • S množstvom svetla, platina má bohatú farbu, dobrú veľkosť a zdravý vzhľad.
 • Ak nie je dostatok svetla, lístie bledne a nové stonky a listy sa zjemňujú, zmenšujú. Staré výhonky sú natiahnuté, kalančie nekvetú, aj keď sa zachová trvanie svetelného dňa.
 • Prebytok svetla a tepelnej energie vedie k popáleninám listov, ktoré vyzerajú ako vysušené belavými škvrnami. A rast výhonkov v nadmernom svetle je pozastavený.

Ak chcete naprogramovať rozkvet Kalanchoe, starostlivosť o domácnosť musí nevyhnutne zahŕňať limit svetla až 8-10 hodín.

V prípade, že rastliny budú pokryté dlhší výchovno-vzdelávacieho procesu púčiky začína jeseň-zimnej sezóny. Tu je potrebné zvážiť zdroje umelého osvetlenia. Preto je najjednoduchší spôsob, nútiť do Kalanchoe kvetu, doma vo večerných hodinách a nočnej kryt rastlín kapoty tmavo handričkou alebo vyčistiť pot do skrine alebo do špajze.

Related  Hnojivo pre trávnik: vlastnosti kŕmenia a výber prostriedkov

V závislosti od druhu Kalanchoe pre výsadbu, rastlina potrebuje 10 až 24 dní na dodržanie takého obmedzenia svetla. Ak sa všetko robí správne, potom na začiatku zimy budú rastliny spokojné s otváracími pupienkami a kvitnutie bude trvať od 4 do 11 týždňov.

Video o pestovaní Kalanchoe doma