plot pre posteľ z plastových fliašAk sa rozhodnete zdobiť územie pre bývanie, dávajte pozor na postele plastových fliaš v susedstve krajiny dacha. Jedná sa o najlacnejšiu možnosť krajinného dizajnu.

Ak je v krajine veľa plastových fliaš, začne každý premýšľať o ich recyklácii. Vzhľadom k tomu, že materiál, z ktorého sú vyrobené, nie je náchylný k rozkladu, je ľahké ich vyhodiť. Na to, aby sme neznečistili miesto a nepoškodili životné prostredie, je možné v krajine vybudovať kvetinové záhony z plastových fliaš, čím sa nielen znižuje množstvo nahromadených kontajnerov, ale aj rozširuje územie susediace s domom.

Prečítajte si aj článok: krásne ručne vyrobené výrobky z plastových fliaš.

Ako si vyrobiť fľašu kvetinového záhonu?

Keď sa rozhodnete urobiť vlastnú kvetinovú záhradu, stojí za to postarať sa o dostupnosť dostatočného počtu fliaš. Nezáleží na tom, čo bolo v nich predtým. Kvetinová záhrada z fľaše soda alebo piva a rastlinného oleja je rovnako krásna.

Kapacita kontajnera nemá žiadny osobitný význam. Pri vytváraní kvetinovej záhrady môžete použiť úplne všetky fľaše:

 • malé (do 1,5 litra) môžu byť použité na zónovanie priestorov a vytváranie jednotlivých prvkov;
 • Veľké (5 – 6 litrov) je možné použiť ako samostatnú malú kvetinovú zástavu vo forme nejakého zvieraťa.

Budete tiež potrebovať špeciálny nástroj. Stojí za to starať sa o dostupnosť:

 • Ostré nožnice a nôž. S ich pomocou môžete vystrihnúť prvky požadovaného tvaru a veľkosti;
 • Zosadovač pre spájanie rôznych prvkov medzi sebou;
 • Kvalitná šnúra, ktorá sa často používa na navzájom prepojenie fliaš;
 • Sheila;
 • List papiera;
 • ceruzka;
 • gumy;
 • Pravítka.

Než začnete priamo produkovať kvetinovú záhradu, mali by ste najprv starostlivo vypracovať náčrt. Ak nemôžete myslieť na niečo zaujímavé, mali by ste sa pozrieť na fotky záhonov z plastových fliaš. Možno, niečo ako to a bude konať ako nápad na vytvorenie vlastného majstrovského diela.

Keď ste sa rozhodli, čo budete robiť, musíte si odobrať list papiera a urobiť prvý náčrt. Práca by mala byť na mierke. Tým sa nielen zjednoduší implementácia myšlienky, ktorá bola vytvorená v skutočnosti, ale tiež nám umožní vypočítať, či je dostupný materiál dostatočný. Možno budete musieť počkať alebo poslať do obchodu na nákup.

Nápady pre následnú inkarnáciu

Najčastejšie je kvetinové lôžko z plastových fliaš vyrobené ručne tvaru kruhu, štvorca alebo obdĺžnika. Ale ak chcete, môžete ukázať kreativitu tým, že položíte s plastovými fľaškami kvetinové záhony v podobe motýľa alebo nejaké vtipné zviera.

Related  Pristátie na dvore a starostlivosť o divé hrozno

posteľ z plastových fliaš

Postupnosť práce v tomto prípade je nasledovná:

 • Miesto je pripravené;
 • Sú načrtnuté obrysy budúcej kvety z fliaš;
 • Na línii označenia pre optimálnu hĺbku sa nalejú plastové fľaše;
 • Vnútri kvetinového lôžka sa naleje pôda na získanie optimálnej výšky kvetinového lôžka;
 • Kvety sú vysadené.

Zónovanie územia

Ak oblasť pozemku krajiny neumožňuje umiestniť takúto záhradnú kvetinu, môžete ísť do vertikálnej roviny. Na tento účel sú na plot a stenu chaty upevnené mini-kvetinové záhony z plastových fliaš. Takéto kvetinové záhony netrvá veľa priestoru, ale bude vyžadovať väčšiu pozornosť, pretože zalievanie sa bude musieť vykonávať omnoho častejšie z dôvodu rýchleho sušenia pôdy.

Vertikálne kvetinové lôžko z plastových fliaš

Ak sa táto voľba zdá byť dostatočne jednoduchá a náročná na prácu, stojí za to zvážiť možnosť vytvorenia kvetinového záhonu labutia z plastových fliaš. Ako základ sa v tomto prípade používa päť alebo šesť litrový kontajner, ktorý je krytý zvnútra bielou farbou. Hrdlo labky môže byť vyrobené z kusu hrubého drôtu, ohýbať ho do charakteristického tvaru a prilepiť plastovými kúskami fliaš napodobňujúcich perie. Pôda môže byť nalievaná priamo do “tela” labutiek, t.j. päťlitrovú fľašu alebo v špeciálnych vázach, ktoré tam môžu byť nainštalované.

Kvetinová labute z plastu

Pre tých, ktorí nájdu labuť príliš zložitú postavu, prasiatka sa môžu páčiť. Na ich výrobu je dostatočná jedna veľká fľaša. Rezanie otvoru pre zem, z obrázkov môžete urobiť uši a chvost. Z vnútra musí byť fľaša pokrytá ružovou farbou. Veko fľaše je pätou prasiatka. Stačí len maľovať charakteristické čiary a dať dva body. Nezabudnite tiež na oči. Môžu byť maľované čiernou farbou. Ak je to žiaduce, môžete poskytnúť malé nohy z malých fliaš. Všetko, záhon je pripravený: môžete pestovať kvety.

kvetinové dno prasa z plastovej fľaše

Výhody kvetinových lôžok z fliaš

Okrem zníženia negatívneho vplyvu na životné prostredie môžeme tiež poznamenať:

 • Dlhá životnosť takéhoto kvetinového záhonu kvôli trvanlivosti materiálu použitého pri jeho výrobe. To platí najmä pri pestovaní trvaliek. Oplotenie z plastových fliaš neumožní, aby sa korene rastlín rozšírili za kvetinovým lôžkom;
 • Schopnosť zabrániť nadmernému vysúšaniu zeme;
 • Možnosť výmeny jednotlivých prvkov záhonov v prípade poškodenia jedného z nich.

Related  Vlastnosti výsadby a starostlivosti o voľné miesto na voľnom priestranstve

Video: postele prasiatok z plastových fliaš