nezvyčajné kvitnutie akácie LencoranKúzlo nezvyčajnej tropickej rastliny sa prejavuje v farbách pôvodnej podoby. Lenkoran agát populárne vďaka kvetenstvo ako ružové metelochek dlhých vlákien. Rastlina sa nazýva krymská mimóza, albový hodváb, akácia z Konštantínopolu. Strom stojí za návštevu raz, navždy si zapamätať jemnú korunu s nadýchanými korunami.

nátierka

Acacia Lencoran v EurópeV Európe sa naučil nezvyčajný strom vďaka talianskemu Filippo del Albizzi, ktorý priniesol kešu z Konštantínopolu. Akácia hodváb Lankoran široko rozšírený v mnohých regiónoch:

  • Východná Ázia – Čína, Južná Kórea, Japonsko;
  • Front Asia – Turecko, Irán, Azerbajdžan;
  • krajinách indického subkontinentu.

Lenkoranová akácia v AzerbajdžaneMnohí považujú mesto Lankaran v Azerbajdžane za rodisko Albicy. Horúce podnebie, púšť vysušené, vlhkej pôdy, skalnatých svahov – všade prežije nenáročný krásu.

Hlavnou podmienkou pre rast je teplé podnebie, charakteristiky pôdy nie sú také významné.

Teplomilná rastlina zdobí parky, parky, otvorené priestory ulíc. Svieža koruna je zdobená mestskými oblasťami, ktoré sa pestujú v rekreačných oblastiach v prírode. Z Lencoran acacias na Kryme, Arménsku, Gruzínsku a Ukrajine vytvárajú celú uličku.

popis

kvitnutia Lercoran arabskej gumyListnatý strom s obdobím kvitnutia od júna do októbra. Existujú dve hlavné odrody rastlín:

  1. Strom. Vonku Albitius rastie s výkonným barel výšky a 9-15 ma zastrešujúci koruny, o šírke 5-7 m. Pre vývoj vyžaduje veľký priestor, tak v skleníkoch alebo vnútornej terasy akácie nespĺňajú.
  2. Ker. Hybridné tvary menšej veľkosti si zachovávajú dekoratívny vzhľad prirodzeného analógu. Kultivujte v miestnostiach doma.

Laktánová akácia poskytuje v období kvitnutia alergénny peľ. Tento faktor by sa mal brať do úvahy pri riedení miestnosti.

Bizarné listy stromu pozostávajú z mnohých častí, ktoré dávajú korunu otvorený vzhľad. Horná časť okvetných lístkov je tmavozelená, spodná časť má belavý odtieň. V noci alebo silnom horúčave, listy sú zložené a klesajú.

svieže kvety z akácie lenicanaJasné sezónne obdobie od mája do októbra je kvitnutie akácie z Lencoranu. Fluffy panicles jemných odtieňov, od krémovej až po ľalia, v tisícoch pokrývajú svieže koruny rastlín. Pre tieto úžasné kvety vyrobené z hodvábnych nití je jemná aróma záhradníkov tak obľúbená pri albikácii. Plody rastlinných fazuľových strukov, naplnené semenami 7-9 kusov.

Related  Hojivé vlastnosti nasturcia, ako aj kontraindikácie

Mrazuvzdornosť akácie Lencoran je nízka v dôsledku povrchového koreňového systému. Malé mrazy môžu zničiť výsadbu. V teplom prostredí žihľavka žije až 100 rokov. Prírodné zmeny postupne skracujú životnosť, po 30 rokoch strom stárne.

Vysádzanie a starostlivosť

pestovanie arabskej gumy LercoranVhodným miestom na osivo je dobre osvetlená oblasť na ulici. Akácia z Lankaranu netoleruje tieň. Výsadba na jar sa uskutočňuje v úrodnej pôde s prídavkom vápna. Strom v blízkosti domu alebo na záhrade naplní miesto teplou energiou.

Rastlina albitsy odporúčaná v ohriatej pôde vo vzdialenosti 1,7-2 m od okolitých rastlín.

Pre akáciu Lencoran je žiaduca v podmienkach strednej vlhkosti.

Reprodukcia sa vykonáva

  • semená,
  • koreňové výhonky,
  • rezne.

Metóda semien je najdostupnejšia. Pred výsadbou sa semená naliali niekoľko hodín teplou vodou. Potom zasadený bez silného prenikania do zeme. Niekedy sa semená zabalené vo vlhkom machu pred usadením 2 mesiacov v chladničke.

Koreňové výhonky sú rezané a zakorenené oddelene. Ale nie všetky rastliny reprodukujú týmto spôsobom.

Rezy sú vhodné pre vonkajšie aj domáce rastliny. Na výstrel by mali byť aspoň 3 obličky. Dokonca aj bez namáčania sa odrezky zakoreňujú.

Hnojenie sa vykonáva iba počas obdobia rastu druhého roka. Voda by mala byť hojne teplej vody, neumožňujú sušenie pôdy. V zime je vlhčenie akácie z Lencoranu takmer zbytočné. Obsah v banku vyžaduje dobrú drenáž. Striekanie môže byť riedke. Prerezávanie starých a chorých konárov sa vykonáva pred kvitnutím alebo po ňom.

Rastlina je odolná voči chorobám a mnohým škodcom. V miestnosti, pretože suchý vzduch môže objaviť pavúk roztoče, keď návrh – škvrnitosť. Odstránenie príčin pomáha liečiť ochorenie.

prihláška

užitočné vlastnosti hodvábnej arabskej gumyHodvábna akácia – liečivá rastlina uvedená v referenčných knihách farmaceutov. Plnosť minerálne látky, esenciálne oleje môžu byť použité prírodné zdroj pre liečbu ischiase, varixov, zápalových ochorení. Používa sa v oblasti kozmetológie v boji proti zničeniu pokožky.

Lenka akácia je užitočná nielen pre ľudí, ale aj pre iné rastliny. Pôda, na ktorej rastie albikácia, je nasýtená dusíkom, čo zlepšuje pôdu.

Vizuálnu príťažlivosť, jednoduchosť a vitalita kvitnúce Albitius otvoriť srdce záhradkárov a obyčajných ľudí, ktorí ocenia hodvábnou uličku v mestskej zástavby.

Related  Originálne dizajnové riešenia krajinnej charakteristiky v záhrade a súkromných pozemkoch

Zoznámenie sa s Lakornanskaya akácie – video