Ilgą laiką aš žaliau, nes norėčiau jį pridėti prie įvairių patiekalų. Šiais metais nusprendžiau išplėsti asortimentą ir pabandyti gauti koriandro derlių. Pasakyk man, kaip auginti koriandrą?

Cilantro yra metinis aštrus augalas, kurio žolės ir sėklos yra gaminamos kaip prieskoniai. Augalas yra absoliučiai nepretenzingas rūpestis, taigi pats augimas nebus problema. Sodinimas koriandra gali būti tiek ant lovos atvirame lauke, tiek vazonuose, kurie auga ant palangės.

cilindro

Augantis koriandras atvirame lauke

Sodo prieskonių auginimui skiriama svetainė, gerai apšviesta saule. Tamsioje vietoje krūmai bus stipri ištempiami ir negalės sukurti sodrios žalios masės. Be to, lovos turėtų būti lygiose vietose, kuriose vanduo nesikeičia.

Cilantro, kaip ir daugelis kitų kultūrų, mėgsta prarasti maisto medžiagų dirvožemį. Jei reikia, sklypai, skiriami lovoms, yra tręšiami. Tai gali būti padaryta tiek rudenį, tiek prieš sėjant sėklą:

  • rudenį jie daro humusą, skaičiuojant pusę bunkerių trąšų už 1 kv. m;
  • Pavasarį tręšama mineraliniu mišiniu, kurio kiekis yra 30 g / kv.m.

Augalų korianderis prasideda balandžio mėn. Kad šviežias žalias būtų iki rudens, kartokite pasėlius kas 2 savaites. Sėklos yra pasėtos 2-3 gabalėliais 10 cm atstumu viena nuo kitos, eilių plotis turi būti bent 15 cm. Bus lengviau rūpintis augalu, o krūmas bus pakankamai erdvės augimui.

Kadangi koriandras turi daug sėklų su gana stipria lukštais, jas reikia sėti sekliai – maždaug 2 cm. Sėklos nereikia pamerkti į preliminariai mirkant, pakanka, kad prieš sėją būtų laikomos lovos.

jauni spygliuočiai cilantro

Tolesnė medžių kirpimo priežiūra apima:

  • reguliariai laistyti 2 kartus per savaitę;
  • retinukai prasideda, kai jie auga iki 3 cm aukščio;
  • dirvožemio atsipalaidavimas;
  • piktžolių pašalinimas.

žydintis koriandras

Išpjaukite žalumynus vartojimui maiste turėtų būti prieš žydėjimą, nes tada jis bus kartis. Sėklų rinkinys prasideda vasaros pabaigoje ir yra surenkamas keliais etapais, kai jie brandinami.

Augantis koriandras ant palangės

koriandras į puodą

Korianando gerbėjai, neturintys galimybės augti ant lovos, gali sėti sėklų vazonuose ir auginti prieskonius ant palangės. Tokiu atveju derlius pasieks kovo mėnesį. Ilgi sodinimo konteineriuose sėklos paskleidžiamos 5 cm atstumu, pasodinus į atskirus mažus puodus ar plastikinius stiklus, 2 sėklos yra pasėtos viename konteineryje.

Related  Auginti medetkų sodinukai: sėjimo sėklos sąlygos

Sėja sėklų soda arba gerai purškite vandeniu iš purškimo pistoleto ir dangteliu padėkite maistine plėvele viršuje, kad sukurtumėte šiltnamio sąlygas. Pasirodžius pirmiesiems daigams, nuimkite plėvelę. Kilimėlio priežiūra vazonuose – tai dirvožemio laistymas ir atsipalaidavimas.

Rugiagėlių ūgliai labai reikalauja apšvietimo. Kadangi ankstyvo pavasario šviesos diena vis dar yra labai trumpa, norint gauti sultingų želdinių reikia dar labiau pabrėžti.

koriandras taurėse

Daugelis sodininkų naudoja jaunus ūkiams, auginamus ant palangės, kaip sodinukus, skirtus sodinti ant lovų. Tai leidžia jums derliaus nuimti daug anksčiau.

Kaip auginti cilindro auginti ant palangės – video