Įgytas Phalaenopsis orchidėja. Visa žiemą ji žydėjo, o vasarą lapai pradėjo išdžiūti. Pasakyk man, su kokia trąša tu gali sugrąžinti orchidą į gyvenimą?

Orchid Phalaenopsis pritraukia gėlių augintojų dėmesį visų pirma dėl to, kad žydėjimo laikotarpis trunka iki šešių mėnesių. Žinoma, augalas galės mėgautis žydinčiu vaizdu su tinkama priežiūra, kuris apima ir kompetentingą trąšų pristatymą. Galų gale trąšos bus naudingos tik tuo atveju, jei jis bus įvestas gėlių augimo laikotarpiu. Kai orchidėja yra poilsio laikotarpiu, ji gali būti net pavojinga ir sukelti jo mirtį.

Bendrieji orchidėjų trąšų reikalavimai

Phalaenopsis orchidėjosDėl tręšimo orchidėjos tinkamiausią trąšų skystu pavidalu, leidžia platinti visoje dirvožemio į puodą. Ant indo su trąšomis parašyta – “Dėl orchidėjų”.

Taip pat dažnai naudojamos universalios universalios trąšos. Tačiau turėtume nepamiršti, kad, kai jie padaryti būtina mažinti rekomenduojamą dozę kas 3 išvengti nudegimo augalų šaknis. Dėl tos pačios priežasties, aukščiausios rūšies padažas turėtų būti pasirinktas su mažu rūgštingumu.

Labiausiai būtini elementai aktyviam orchidėjų vystymui yra fosforas, kalis ir azotas. Priklausomai nuo falenopiško vystymosi ir augimo stadijos, naudojamos skirtingos koncentracijos:

  • augimo laikotarpiu pirmenybė teikiama trąšoms su dideliu azoto kiekiu;
  • pumpurų formavimui reikalingas fosforas ir kalis;
  • Normaliam vystymuisi norintiems jauniems orchidėjams reikia padažu su fosforo dominavimu;
  • Siekiant užtikrinti ryškias ir sultingas spalvas, taip pat naudojamas fosforas.

Orchidėjos gali būti apvaisintos dviem būdais: maistinių medžiagų įvedimas po šaknies ir lapinės viršutinės padažu.

Phalaenopsis šaknys

šaknies padažas

Root top dressing taikoma tik visiškai sveikiems orchidėjams. Bet čia reikia laikytis tam tikrų taisyklių:

  1. Viršutinis padažas neveikia poilsio metu ir po gėlių persodinimo.
  2. Geriau neeksponuoti sergančių augalų šakniavaisiu.
  3. Siekiant išvengti žydėjimo, nenaudokite orchidėjų žydėjimo metu.

Prieš pridedant tręšimą, reikia gerai švelninti šaknis, laistydami augalą.

Trąšos praskiestos šiltame vandenyje pakuotėje nurodytoje proporcijoje. Paruoštas skystis supilamas į nedidelį dubenį – ten tinka puodui. Puodai orchidę įdėti 20 minučių dubenyje ir viršuje su šiek tiek to paties tirpalo. Po rekomenduojamo laiko išimkite vazos ir palikite ją pertekliniam vandeniui.

trąšų pagrindinė spalva

Tarp šaknų trąšos yra laikomas meistras spalva universalas (už lapų ir šaknų vystymuisi) yra efektyviausias, magistro spalva Orchidėja (skatina stiebų skirtukas), Pocon (didina atsparumą ligoms gydyti), Greenworld (padidina žydėjimo laikotarpiu).

Related  Kaip pasirinkti vejos laistymo sistemą?

Trąšų lapų įdėjimas

Lapijos programa naudojama augimo šaknų sistemos per pažeista šaknų sistema, taip pat chlorozės. Lakštinio padažu rekomenduojama atlikti drumzliniu oru, kad lapai nepatektų saulės nudegimo.

Šaknies ir lapinės padažas turėtų būti atliekamas atskirai, bet jokiu būdu ne vienu metu.

gydytojas pralaimi

Patikrinta pati purkšti “Dr. Folli – Orchid” – jie apipurkšti lapus ant viršaus ir apačios, ir antenų šaknys dėl puodo paviršiaus. Gėlės ir pumpurai negali būti perdirbami. Tai universalus trąšų apsaugo chlorozės liga (kai gėlė trūksta maistinių medžiagų), džiovinimas lapų, ir skatina žydėjimą.

Vaizdo įrašas apie tai, kaip tinkamai tręšti orchidėją