Augantys ananasai vazonuoseGamtoje, o ne plantacijose, kur šiandien galite susipažinti su ananasų kultūromis, ananasų augalai gali augti iki pusantro metro. Tai yra galingi žoliniai augalai, kurie stiprėja 1-1,5 metų, formuojantys ir suteikiantys galimybę brandinti didelį sulčių derlių, kurį myli daugelis vaisių.

Tai įmanoma ir namuose įsigyti savo ananasų:

  • specializuotoje gėlių parduotuvėje įsigyjama viena iš miniatiūrinių dekoratyvinių augalų, dažnai siūloma su mažu vaisiu šaudymo viršuje;
  • savarankiškai sodinti kultūrą, naudodami viršūnių rozetę iš nupirktų prinokusių ananasų.

Pirmasis būdas yra būtina pripažinti brangesnis, bet taip pat paprastas kaip įsišaknijimui ir toliau auginti metodas namuose ananasų žaliųjų auginių – procesą, kuris apima daug sunkumų ir gana ilgai.

Išaugo šiek tiek ananasųIr dar yra daug entuziastų, kurie atlieka šį darbą ir ne tik gauna neįprastą kambarinių augalų, ananasų, bet taip pat pasiekia savo žydėjimą ir vaisių nokėjimą. Kuris variantas pasirinkti?

Ananasas: kambarinis augalas nuo vaisiaus viršuje

Jei nuspręsite patys auginti ananasų, svarbu rasti šviežių vaisių parduotuvėje su žaliąja stipria rozete, kuri nepažeis augimo taško.

Žalia vaisiaus viršuje yra auginamas naujas ananasasTinkamame vaisiaus tęsinyje neturėtų būti pelėsių, puvimo, užšalimo požymių ir kitų veiksnių, turinčių įtakos augalo gyvybingumui, požymių. Namuose su ananasais, paimkite porą centimetrų vaisių, nukirpkite antgalį. Kad šaknys nebūtų puvęs, žievės liekanos ir žievė pašalinami iš lapų lizdo ir pašalinami džiovinti lapai. Jei ananasai yra prinokę, apykaklės lizdą galima atsukti, tvirtai suvynioti vienos poros kiaušialąstes, o kitą – koteliu.

Įstumti kaklą į žemęŠaknijimosi ananasų namuose, kaip nuotraukos gali būti lengvas laisvi substratas sudarytas iš durpių, perlito, smėlio ir susmulkintų anglis, arba vandens mišiniu. Ir tai, o kitu atveju, stiebas iš anksto:

  • džiovinimas;
  • gydomi stimuliuojančia šaknimi;
  • pabarstykite susmulkinta medžio anglis.

Norint išlaikyti drėgmę, konteineris su viršutine lizde yra padengtas paketu arba dedamas į šiltnamį, kur ateities augalas turi būti prieš pirmųjų šaknų atsiradimą.

Atsirado pirmieji šaknysAnanasų šaknų sistema, nesvarbu, ar tai yra kambarinė augalas, ar veislių vaisių kultūra, nėra per daug galinga. Jis vystosi gana arti po dirvožemio paviršiumi, todėl palaukite, kol vandens bakelyje pasirodys įtemptoji šaknų paketė. Norėdami lengviau aklimatizuoti, geriau auginti lapų rozetę su šaknimis iki 2-4 centimetrų gylio.

Kaip pagrindas sodinti namą gėlių ar ananasų iš žalios pjaustytos, sodo dirvožemio, durpių, smėlio ir perlito mišinys.

Sudedamosios dalys yra sumaišomos vienodomis dalimis, ir kaip dirvožemio ir dezinfekcijos priemonė dirvožemyje sudaro iki 5% susmulkinto medžio anglies kiekio.

Related  Sužinokite daugiau apie alavijų vartojimo savybes ir kontraindikacijas

Ananasų augimo sąlygos namuose

Savininko ilgalaikės priežiūros rezultatasPuodelis naminiams išaugintiems ananasams yra platus, bet ne giliai. Dugne būtinai suteikiamas drenažo sluoksnis, o sodinimo gylyje augalas yra tik keli centimetrai. Svarbu, kad iki visiško įsišaknėjimo ananasai liktų nemobilūs. Todėl jo laistymas reikalauja ypatingo atsargumo.

Galutinį kambario ananasų įsišaknijimą rodo jaunų ryškių žalių lapų rozetės atsiradimas. Sena lapija pradeda išdžiūti ir mirti.

Jei per du mėnesius nuo sodinimo momento nėra jokių atnaujinimo požymių, tai reiškia, kad žievės pagrindas yra puvimas arba augimo taško žala. Toks aukštas turės būti pašalintas, o šaknis jau yra su nauju išėjimu.

Kad dirvožemis ir senoji lapija netaptų kenksmingų mikroorganizmų ir kenkėjų koncentracijos vieta, reguliariai pašalinami pasenę lapai.

Norėdami laistyti augalus šalia kambario, ananasai padidino reikalavimus. Drėkinti dirvą, naudojamą palaikyti šiltą vandenį, o ne šaltesnį nei oras. Kultūra, kuri mėgsta augti dirvožemyje rūgščiąja reakcija, gali pridėti šiek tiek citrinos rūgšties į drėkinimo vandenį. Laistymas atliekamas kartą per savaitę, užtikrinant, kad tarp procedūrų nebūtų išdžiūvęs dirvožemis, tačiau nepakyla per daug drėgmės.

Supilkite ananasą iš viršaus į lapų rozetęAnanasą galima laistyti taip, kad vanduo patektų į vamzdyną. Augalo struktūra yra tokia, kad ant lapų kaupiasi drėgmė nebūtinai nusileidžia prie stiebo pagrindo ir patenka į šaknis. Svarbiausia, kad tuo pačiu metu dirvožemis nebūtų per daug drėkinamas, o oras neužšaltų žemiau 23 ° C.

Optimali temperatūra tokio kambario augalo, kaip ananasų, kiekis yra 23-30 ° C. Tik už poilsio laikotarpį, tęsiantį nuo rudens iki pavasario, leidžiama temperatūrą sumažinti iki 18 ° C. Dėl aukštesnės temperatūros fone augalas stabdo augimą, o žydintys ananasai gali išmesti žiedyną.

Geriausia vieta už Dekoratyviniai augalai ananasų bute – tai pietų, vakarų arba rytų langas, kuriame reikia apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, skersvėjų ir Pražūtingos veiksmų šildymo prietaisų puodą su gėlių.

Gerai augantiems augalams reikia erdvios, ryškios vietosAugdami, kaip ir nuotraukoje, ananasai namuose turės rasti erdvios apšviestos vietos. Ir, jei reikia, gamykloje įrengta apšvietimo sistema, kurios trukmė yra maždaug 12-15 valandų. Atsižvelgiant į poilsio laiką ir oro aušinimą, girdymas yra šiek tiek sumažintas, tačiau apšvietimas neturi tapti mažesnis.

Augantis ananasas kaip patalpų augalas, reikia žinoti, kad kultūra yra daugiametis, pirmaisiais metais formuojant lapų išėjimus, o antrame – pasirengęs žydėti.

Vasarą, ananasai yra naudingi sodinti sode arba šiltu, vėjui atspariu balkonu. Ir po metų, pavasarį, augalas persodinamas į didesnio skersmens puodą. Ir tai padarysite geriausiai, tiesiog perkelkite molinį vienetą į naują konteinerį ir užpilkite ant šonų ir įspauskite naują dirvos mišinį.

Related  Ilgai žydintys gražūs trejetų genėjimo grioveliai – aprašymas ir garsių veislių nuotraukos

Vaisiaus išvaizda yra įmanoma tik antrus augalijos metusŠis metodas suteiks ananasų stimulą tolesnei plėtrai. Tačiau to nepakanka, kad ananasai jaustųsi visiškai patogūs. Todėl kambario kultūra nuo pavasario iki rudens turi būti šeriami skystais kompleksiniais produktais, o karštu laikotarpiu naudojamas vainiko drėkinimas.

Išsami informacija apie gamyklos sąlygas ir būtiną priežiūrą parodys video apie ananasus namuose.

Kambario augalų kenkėjai ir ligos ananasai

Mėgaukitės ananasų voratinklio erkėmis ir kepiniaisBute ananasai laukia kenkėjų ir ligų pavojaus, dažnai kyla dėl augalų užteršimo ar temperatūros režimo nesilaikymo.

Ir kenksmingi ananasai, kaip kambario gėlė, yra “be abejingų” kepinių ir vorinių erkių.

Jei dirvožemis prieš sodinimą nepakankamai sterilizuojamas, šaknų sistema ir augalų stiebai gali turėti nematodų. Ant naminių augalų, perduotų į vasarą sode, galima pamatyti amarų ir kirkšnių. Vabzdžius galima apdoroti žalioji dalis apdorojant muiluotu vandeniu ir naudojant insekticidus.

Jei ananasai sukasi stiebus, šaknis arba centrinę rozetės dalį, nedėkite be fungicidų ir pašalinkite paveiktas augalo dalis. Sumažėjęs augimo taškas patalpose naudojamų ananasų gamykloje yra vystymosi sustabdymo priežastis. Bet atsikratyti gėlės yra per anksti! Dažniausiai regeneruotas mėginys lapų axils ir rozetės pagrindu formuoja dukterines šonines ūglių.

Kaip padaryti, kad kambario ananasas žydi?

Mėgaukitės ananasų voratinklio erkėmis ir kepiniaisDažnai, auginant ananasus namuose, augalas skubėti žydėti. Norėdami išprovokuoti kultūrą žiedynų formavimuisi, būtina naudoti plantacijose naudojamą techniką.

Suaugę augalai ankstyvą pavasarį kelis kartus gydomi acetilenas, gautų iš kalcio karbido ir vandens, arba įprastos dūmų, kad per mėnesį ar pusantro turėtų sukelti užapvalinti žiedynai rozete atsiradimą.

Susideda iš tankiai pasodinti gėlių ant stiebo ausies pasiekia 7-15 cm ilgio. Iš patalpų ananasų žiedų skaičius gali pasiekti dešimtis, kurių kiekvienas turi žalsvai Perianth arba rausvai raudona ir rausvai raudona ar violetinė vainikėlis. “Corollas” palaipsniui atidaryta, pradedant nuo kūgio formos žiedyno pagrindo. Dėl to žydėjimas trunka apie mėnesį, o tada prasideda kiaušidžių augimas, greitai susiliejantis su vienu, sultingų palikuonių.

Analizuojantis ananasas gali trukti iki šešių mėnesių. Šis laikotarpis priklauso nuo kultivuojamos veislės ir augalų rūšių.

Miniatiūriniai kambario ananasų vaisiaiSiekiant palengvinti augalų priežiūrą, geriau pasirinkti, kaip anoną, namuose, kaip minėta nuotrauką, suformuoti miniatiūrinius dekoratyvinius ar valgomuosius saldžius vaisius.

Related  Kaip nustatyti, kodėl narcizai nešviečia ir neleidžia žydėti

Kai sunoksta vaisiai yra sumažinti, augalas praranda savo tašką augimo, todėl ji yra pramoninių plantacijų, tai geriau atnaujinti, iškrauti ne jo vieta vienas įsišakniję šalutinis ūgliai atsirado ant motininio augalo augimo metu. Ši priemonė taip pat reikalinga augalams, gaunamiems iš apikosių lizdų ir parduotuvėse įsigytų ananasų kambarinių augalų.

Kaip auginti ananasą namuose – video