levandaDaugelyje Yakovtkovskių šeimos yra augalų masė, turinti keista dekoratyvinių savybių, neįprasto aromato ir kitų naudingų savybių. Jei dachos savininkas nori, kad jo vieta būtų dekoruota su levandu, apželdinimas ir priežiūros atidarymas – pagrindinis momentas kelyje į sėkmę.

Provanso simboliu tapo daugiametė eterinių aliejinių augalų sėklų kultūra iki 60 cm aukščio su smailiame mėlyname ar violetiniame žiedynle. Levanda auginama Viduržemio jūroje, o Rusijoje ji yra pasodinta Kryme ir Juodosios jūros pakrantėje Kaukaze.

Ar šilumą mylinantis augalas gali įsitvirtinti vidurinėje juostoje? Kaip įveikti sodininkystės kultūrą Sibire ar Uraluose?

Tarp augalų, susijusių su levanda, yra daugybė tų, kurie dėl sodybų sklypų auginimo buvo visiškai suvokiami ir tapo vietine floros dalimi. Ir kai kurie iš jų yra visi gerai žinomi laukiniai augalai. Šis šernas, raudonėlis, čiobreliai ir mėta, katė ir išmintis.

levandų puoduoseDėl pietų šilumą mylinančio grožio, mūsų šalies klimato sąlygos ne visada yra patogios. Ir vis dėlto, levandų sodinimas į žemę yra įmanoma. Svarbiausia pasirinkti tinkamą vietą, laiką ir laikytis priežiūros taisyklių.

Lauko įdėjimo į žemę laikas

levandų sodinukai, paruošti sodinimui žemėje

Iš visų levandų veislių, labiausiai šalčiui atsparių ir nepretenzingas yra Lavandula angustifolia ar levandų siauros lapinės.

Pagal dangą, jis gali išgyventi šaltas iki -35 ° C, kuris yra gana aktualus žiemos temperatūrai ne tik centrinėje šalies dalyje, bet ir Uralo ar Sibiro.

Levanda dauginasi sėklomis ir vegetatyviai, naudojant suaugusių krūmo dalis, įsišaknijusius auginius ar sluoksnius.

Pirmajame, kaip ir daugelyje kitų dekoratyvinių daugiamečių augalų:

  • namuose sėjinukams, ankstyvą pavasarį sėjamos nedidelės sėklos;
  • stabilios karščio pradžioje sėklos gali būti sėjamos į lovą;
  • Rudenį levandų sodinimas dirvožemyje atliekamas augalų gamybai jau kitais metais.

Related  Kaip nustatyti, kodėl narcizai nešviečia ir neleidžia žydėti

Maždaug žydėjimas padeda vegetatyvinei reprodukcijai. Šiuo atveju sodinukai su savo šaknų sistema patenka į dirvožemį antroje vasaros pusėje arba rudenį. Konkrečios sąlygos tiesiogiai priklauso nuo klimato ir oro sąlygų.

Vidurinėje juostoje levandų sodinimas į atvirą žemę ir jo priežiūra priklauso nuo visų regionų bendrų taisyklių. Sėklos turėtų patekti į šiltą dirvą, kai bakterijoms nebus pavojaus pavasario šalnoms. Prieš tai, siekiant pagreitinti daigumą, jie stratifikuojami šaldytuve.

Transplantacija ir lavandų krūmo padalijimasCentrinėje Rusijos dalyje tokiomis sąlygomis sodinimui yra įtraukta į gegužės antroje pusėje. Regionuose į šiaurę ir į rytus nuo dirvožemio įšyla net vėliau. Deja, vasarą trūksta levandų. Sodinukai dažnai miršta be žiemos patirties. Todėl levandų sodinimo atvirame žemės Uralas, pvz, pirmenybė daigai, atsirandantys iš žiemą arba ankstyvą pavasarį sodinimo, arba daigai gauti iš suaugusiųjų krūmo.

Sodinti levandą į dirvą su sodinukais

levandų sėklų sodinukaiVasario ar kovo mėnesio pabaigoje, kai pasibaigs stratifikacijos terminas, sėklos pasėtos ant derlingos sodo žemės ir smėlio mišinio paviršiaus. Iš pradžių substratas naudingas sterilizavimui ir išardymui iš didelių inkliuzų.

Pasėlius apibarstyti plonu smėlio sluoksniu ir įdėti į namų šiltnamį. Sprouting susidaro šviesoje esant 17-22 ° C temperatūrai. Siekiant išlaikyti drėgmę, periodiškai apibarstoma žemė su šiltu vandeniu, o norint išvengti pelėsių atsiradimo, indas vėdinamas. Pirmieji ūgliai turėtų tapti signalu, kad augalai turi papildomą apšvietimą. Kai sodinukai auga, jie neria, sėdi 5 centimetrų atstumu.

Prieš sodinant levandą žemėje, yra patogu naudoti durpių puodus. Jie puikiai auga, jų šaknys yra apsaugotos nuo skilimo ir neperkraunamos perduodant sodą.

levandų sodinimas atvirame laukeGegužės pabaigoje atėjo laikas nusileisti dirvožemyje ir rūpintis levandų priemiesčiuose. Augalams pasirinkti sausas, vėdinamas ir gerai apšviestas vietas, kurių dirvožemio pH lygis yra ne didesnis kaip 6,5-7,5. Ši vieta yra iškasta į šarvą, kartu su durimis, atpalaiduojančiais žemę, humusą ir, jei nebūtinai, dolomito miltus.

Related  Nuotraukos Cleveland gėlių ir įdomių faktų

laistyti levandą iškart po sodinimoSodinukai atsargiai persodinami, paliekant tarp augalų ne mažiau kaip 70-90 cm laisvos vietos, tai yra būtinai naudinga auginti krūmus. Sodinimo metu karpymo taškas yra šiek tiek palaidotas, tada dirva sutankinama ir atsargiai išpilama.

Rudens levandų pasėliai yra naudojami tik pietiniuose regionuose, kur sėklos neužšąla, o dygsta daigai gali iš karto augti be baimės pavasario peršalimo. Sėjant sėklą į dirvožemį, gultai laistomi, o su pirmaisiais šaltais gausiai sniego danga.

Sodinti levandą į dirvožemį su auginiais, krūmų dalimis ir sluoksniais

levandos reprodukcija iš augalųJei svetainėje yra suaugusių augalų, galite:

  • padalinti jį, gavęs sodinukus su augimo taškais ir šaknų sistema;
  • gauti kirtimus, kurie po šaknų gali būti lengvai sodinami žemėje;
  • sudaryti sąlygas stiebo sluoksnių formavimui.

Levandos krūmas, skirtas suskirstyti prieš žiemą, yra kruopščiai užkimštas, o ūgliai pjaunami 10 centimetrų aukštyje. Pavasarį pasikartoja kalnas, skatinamas jauno augimo formavimas. Ruošiamas taip, rudenį krūmas iškasamas ir padalijamas į atskiras dalis. Nedelsiant levandų sodinama dirvožemyje, rudenį augalas turi laiko aklimatizuotis ir pasiruošti žiemai.

Pavasarį ir vasarą levandų ūgliai yra naudojami dauginimui. 8-10 centimetrų stiebų sodinami drėgnu smėliu, gilinant 2-3 cm. Šiltnamyje vasaros išsiskyrimai formuoja šaknis. Toliau namuose rūpintis levanda, sodinti jį atvirame lauke, vyksta gegužės ar birželio pradžioje.

Norint gauti auginius, pasirinktos stipraus ūgliai pavasarį įstumiami į žemę ir palaidi, užfiksuojami metaline kaište, gylyje keletą centimetrų.

Vasarą sluoksniai rūpinasi rausvais aplink dirvą ir laistomi šaknų formavimo vietos. Rudenį tokie augalai yra atskirti nuo motinos krūmo ir sodinami nuolatinėje sode.

Levandos priežiūra po sodinimo atvirame lauke

laistyti levandų gėlių lovąLevanda yra pasodinta kvepiančioms mėlynai violetinėms žiedynoms. Tačiau jaunų augalų pirmaisiais gyvenimo metais visi pumpurai yra iškirpti, laukiant žydėjimo. Tai sustiprins levandų sodinimą atvirame lauke, o jų priežiūra palengvins ir padidins veiksmingumą. Per krūmų gyvenimą juos reikia pjauti ir laistyti.

Levanda – atsparūs pasėliams, tačiau sultingam žydėjimui drėgmės reikia. Karštame ore, laistymas turėtų tapti gausiai ir dažnai.

Suaugusieji krūmai formuoja storą, tankią dugną ant žemės paviršiaus, todėl dirvožemis po jomis smarkiai atpalaiduoja, tačiau labai svarbu išlaikyti švarią aplinką. Durpių mulčiavimo sluoksnis padės išsaugoti dirvožemio drėgmę ir orą.

Related  Medicininių savybių panaudojimas aukso ūsuose liaudies medicinoje

Parama karūnos tankiui padeda pavasario-rudens kalviui. Tai stimuliuoja jaunų ūglių formavimą, palaipsniui pakeičia senėjimo šakeles. Pjovimas augalų tarnauja tuo pačiu tikslu. Tai atliekama po žydėjimo ir jo metu. 7 – 10 metų amžiaus krūmams rekomenduojama atjauninti genėjimo procesą, kurio metu visi ūgliai sutrumpinami iki 5 cm ilgio.levandų gėlių pjūvis

Levandos tręšimui naudojami mišiniai su kalio dominavimu, skatinančiais pumpurų susidarymą. Azotas pradedamas pavasarį vidutiniškai.

Pietų kultūra, įskaitant levandų į Rusijos sąlygomis gresia užšalimo. Norėdami to išvengti, kad iki šalnų krūmai padengti eglės šakų, neaustinės medžiagos ar kitiems, orui, “kvėpuojančios” apsaugos tipus, ir tada gausiai apibarstyti kritusio sniego.

Vaizdo apie nuostabų levandą