oris olandų bulbousVienas iš gražiausių ir romantiškų augalų yra Airijos olandų svogūninis rainelė. Sodinimas ir rūpinimasis šia tema yra šiek tiek varginantis verslas, tačiau su susidomėjimu jis atsipirks gražiomis žydinčiomis gėlėmis. Iš išorės jis panašus į atogrąžų drugelį, kuris apsigyveno ant stiebo, kad galėtų ilsėtis ir skristi pasaulyje. Dėl savo grožio, rainelė akimirksniu apleido sodininkus. Be to, beveik nėra gėlių klubo.

Aprašymas ir veislės

unikalus riestainis olandasKaip pagrindą, paimkime Iris Hollandica (Iris Hollandica).

Pirmiausia norime pasitraukti nuo temos ir paminėti, kad termofiliniai virpai turi tris pagrindines veisles:

  1. Juno. Apibūdinamas kaip šilumą mylintys augalai. Iš esmės jie auginami kaip vienmečiai augalai.
  2. Iridodiciums (jie taip pat vadinami tinkleliu, pavyzdžiui, “Iris Holland” pelenais Jem). Labiausiai nepretenzingas ir nereikalingas. Jų žydėjimas vyksta iškart po sniego tirpimo.
  3. Xifiiums. Savo ruožtu ši rūšis turi savo kategorijas: ispanų, amerikiečių ir olandų. Ši rūšis yra labiausiai paplitusi mūsų regione, todėl diskusijos tema yra būtent tokios. Mėgėjams jie auga kaip metinės gėlės ar patalpos. Nustatyti priklausymą rūšiai gali būti dėl storosios svarstyklių ant svogūnėlių, kurie po žydėjimo turėtų būti kasti, džiovinti ir išsiųsti į šalto vietą žiemą.xyifii

“Iris Dutch” yra “xifium” ir nurodo hibridines olandų kategorijos veisles, kilusias iš to paties pavadinimo šalies. Gėlių parduotuvėse jie parduodami svogūnėlių forma, padengtos keliais skalių sluoksniais. Suaugusiame forma augalų aukštis vidutiniškai 0,6 m, bet viskas priklauso nuo veislės. Pvz., Airijos Olandijos “Blue Diamond”, “Casablanca”, “Blue Magic” ir kt. Aukštis svyruoja nuo 0,45 iki 0,7 m.

Jei jūs slysite į orą vietose, kurios nėra prieinamos vėjui, jiems nereikės pagalbos.

Augalas pats yra žiemos atsparumas. Nepaisant to, esant stiprioms šaltims, jie turi būti tam tikru būdu uždengti, kad būtų išvengta užšalimo. Irisas rastas plačiai. Jie ne tik puošia sodo ir gėlių lovos gėlių lovelius, bet taip pat auga pagal supjaustytą puokščių ir gėlių kompozicijų kūrimą.

gėlės iris olandųOlandijos orijų žydėjimas (nuotraukos pateikiamos žemiau) pateikiamos paskutinę gegužės savaitę ir tęsiasi iki birželio pradžios. Kalbant apie pumpurų atspalvių spektrą, jie gali būti labai įvairūs nuo baltos ir mėlynos iki oranžinės ir violetinės spalvos. Po žydėjimo augalas pradeda džiūti lapus, o rugpjūčio pabaigoje jis visiškai išdžiūsta.

Related  Svarbiausia apie santechnikos vaistines savybes

Iris Dutch Bulbous: sodinimas

olandų irisinių svogūnėlių sodinimasIš esmės sumuštinių erkių sodinimas yra identiškas šaknims. Tačiau yra keletas niuansų skaičius, reikia griežtai laikytis:

  1. Vegetatyvinis svogūninių irišų laikotarpis yra gana trumpas. Žydėjimas vėluoja, vasarą ir greitai nutrūksta. Todėl svarbu pasirinkti tinkamą sodinimo medžiagą. Šiuo atveju verta atkreipti dėmesį į auksinę svogūnėlių spalvą, tamsių dėmių ar minkštųjų zonų nebuvimą. Pasirinkimo teisingumas priklauso nuo augalo vystymosi ir būklės.
  2. Prieš sodinant gėlių svogūnėlį, būtina jį nuleisti į fungicidinį tirpalą ir stovėti ten kelias valandas. Ši procedūra apsaugo ją nuo puvimo žemėje. Po to, kai brandinta svogūnėlė yra kruopščiai išdžiovinta.
  3. Pavasarį sodinamos svogūninės olandijos rainelės.
  4. Žemė gėlių lovoje arba toje vietoje, kurioje bus apsodinta dėmių, turėtų būti iš anksto ruošiama, o po to dezinfekuojama kalio permanganatu (tik drėkinama.). Tai padės atsikratyti mikrobų, bakterijų, kurios gali sugadinti lemputę ir sunaikinti augalą.
  5. Augalų lemputes, kai jie pradeda pasirodyti šaknis. Taigi jie mesti į 10-15 cm gylio, atstumas tarp stebint egzempliorių 15 cm. Šis atstumas suteiks gerą augalų augimą ir vystymąsi ir neleis tarpusavyje užtemdyti grupę tarpusavyje.
  6. Sodinti svogūnai yra apibarstyti dirvožemiu ir gerai girdomi.

Pagrindinės olandų rainelės priežiūros taisyklės

rūpestis dėl orijų olandųKad augalas vystėsi be komplikacijų ir ilgai malonu žydėjimo, turite laikytis kelių gėlių priežiūros taisyklių.

Apšvietimas

Idėjos yra lengvi augalai, taigi jums reikia pasirinkti sausas ir gerai apšviestas vietas sodinimui. Bet tuo pačiu metu jie turi būti apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Ideali vieta gėlių lovai yra pakankamai apšviestos pilkos spalvos.

Dirvožemis

Kalbant apie substratą, dirva yra svarbi maistinė medžiaga ir laisvas dirvožemis. Šiuo atveju jo pH turėtų būti šarminis arba neutralus. Jei skaičiai yra skirtingos arba molio substratas vyrauja srityje, teisinga pozicija padės pridėti smėlio, užkirsti kelią stagnacijos vandens, taip pat iš kalkių įvedimą, sureguliuojant pH norimą vertę.

Idėjos pageidauja laisvo dirvožemio, todėl po sodinimo reguliariai atsilaisvinkite. Pakanka 1-2 kartus per savaitę.

Laistymas

Kaip rainelės yra labai jautrus Pakrovimas į vandenį iš dirvožemio (kuri veda prie šaknų puvinio ir papildomus nuostolius visų lempučių), prieš sodinant reikia rūpintis gera drenažo sistema, kad vanduo gali “eiti” ir nekaupia tuo nusileidimo vietos.

Rusijai būdingos lietingos sezono metu, taigi po žydėjimo svogūnėlių rekomenduojama iškasti, išdžiovinti ir įdėti į sausą vietą sandėliavimui.

Papildomas tręšimas

olandų irozių užuolaidosTaip pat augalas netoleruoja jokių cheminių medžiagų poveikio. Todėl, su viršutine padažu, reikia būti labai atsargiems. Geriau sustoti ant komposto ar humuso, 1 kibiras / m 2. Sėjant svogūnus, augalus galima “šerti” medžio pelenais.

Related  Zinnijos sėklų sodinimas ir sodinukų priežiūra atvirame lauke

Dažnai parduotuvėse parduoda oris olandų mišinys. Tokių svogūnėlių sodinimas ir priežiūra yra vienodi. Tik spalviniai pumpurai jums bus “staigmena”.

Dabar jūs žinote, kaip ir kada auginti olandų virpesius. Visų taisyklių laikymasis leis jums augti nepaprastai grožio augalų ir pagyvinti savo svetainę ryškių spalvų.

Vaizdo įrašas apie rainelės svogūnėlių