Kambarys GusmaniaPagal atogrąžų miškuose Centrinėje ir Pietų Amerikoje baldakimu galima matyti lizdas žalių žalumynų, per kurį pakilti ryškiai raudonos, geltonos ir oranžinės plunksnelių – Tai Guzman. Augalų pavadintas A. Guzmán garsaus keliautojo ir gamtininko iš Ispanijos, sprendžiant dėl ​​derlingos dirvos pagal iš augalų vainiko epiphytes gyvenimo būdas, laipiojimo šaknis ir šakas, randami atvirose šlaituose.

Guzman, susidedanti iš glaudžiai susieja su ananasais, priklauso bromeliads šeima.

Tarp pačių augalai skiriasi dydžiu, lapų spalva ir gyvenimo būdu. Tarp 120-130 rūšių žolinių miško žolinių augalų yra daug veislių, kuriuos gėlių augintojai teikia palankesnes sąlygas laikyti ir veisti kambario sąlygomis.

Kokios yra gėlių savybės? Kokia guzmanija atneša į namus ir kad ji taip pat traukia viso pasaulio gėlių augintojų dėmesį?

Savybės ir neįprasti gazmanijos augalų gebėjimai

Ryškus gusmanijos žydėjimasĮdomu tai, kad Rusijoje ir kai kuriose kitose šalyse augalas yra žinomas netinkamu pavadinimu. Tai yra tai, kad lotynų kalba pavadinimas Pietų Amerikos augalas parašytas kaip Guzmania. Jei atsižvelgsite į ispanų mokslininko vardo tarimą, teisingas kultūros pavadinimas yra gusmanija. Tačiau tarp floristų ir daugelio literatūros šaltinių gentis vadinama gazmanijos kambario gėlėmis.

Atsakymas į augalų patrauklumo klausimą yra labai paprastas. Žinoma, mėgėjams namų gėlininkystės pirmiausia atkreipia dėmesį į šviesus sultonas, suformuotas rozetės viršuje. Daugybė pradedančiųjų floristų klaidingai tiki, kad tai yra guzmanijos gėlė. Tiesą sakant, tai nėra žiedynas, bet tik modifikuotas lapijos – ryškus brūkšnelis, sukurtas atkreipti dėmesį į vabzdžių apdulkintojus. Tokia augalo adaptacija atsirado dėl to, kad tikros gėlės yra labai mažos ir beveik nematomos.

Gusmanijos gėlėAkivaizdu, kad per egzistencijos tūkstantmečius gausmano rūšys ne kartą pasirodė ant sunaikinimo ribos, likusios be apdulkinimo. Kad sėklos vis dar susietos, atskiros augalų guzmanii pasisakė į gudrumą. Kai kurios rūšys sudaro cleistogamous gėlės, kad beveik nėra atskleista, ir žiedadulkių bręsta viduje bud, ir gauti sau ant piestelė, baigia apdulkinimo procesą.

Deja, žydėjimas gusmanijos gyvenime yra tik vienas dalykas. Daugumoje rūšių, kurios išnyksta po traktų apdulkinimo, miršta senoji rozetė.

Guzmania pastato interjereDidėjantis patalpų guzmanijos gėlių populiarumas paskatino darželius, kurie galvoja apie šių žolinių augalų plitimą. Šiandien ties floristas hibridų ir veislių šalinimo, ne tik su raudonos plunksnelių pažiedės, bet taip pat, rožinė, bordo, oranžinė ir geltona viršūnes parduotuvėse. Taip pat buvo ir margintų hibridų, kurių žiedas žalumynai buvo sujungtas su kontrastingomis balta arba rožine juostele.

Giliai spiralės augančių lapelių rozetės yra labai dekoratyvios, tačiau tokios augalo struktūros diktuoja gusmanijos grožis, bet tik būtinybė.

Epiphytes gyvenantys šaknų ir medžių kamienus, naudojant piltuvėlio lizdai ne tik surinkti drėgmę, kuri iš karto tiesiogiai patenka į šaknis, bet ir savarankiškai save sukurti padažu. Kartu su vandeniu lapų ir šaknų lapai gauna organinių likučių daleles tokia forma:

  • maži vabzdžiai;
  • lapuočių gabalai;
  • trupiniai pluta;
  • nedidelis vėjo keliamas dirvožemis.

Related  Nuotrauka abutilono rūšių ir veislių aprašymas

Kadangi apatiniai lapai yra daug ilgesni už viršutinius lapus, drėgmės surinkimas atliekamas nuo maksimalaus atstumo iki lizdo centro. Tai dar viena nuostabi gusmanijos adaptacija, leidžianti augalui su mažais šaknimis ir beveik visiško maistinių dirvožemio trūkumo sąlygomis sėkmingai augti ir žydi. Iš tiesų, epifitams nereikia galingos šaknų sistemos, tačiau guzmanija “išrado” originalią paraišką savo šaknims.

Guzmanija laukinėje gamtojeBūdami nedidelio apšviestoje pusėje medžio, ar yra kitų nepalankiomis sąlygomis augimui, augalai yra labai lėtas ir tik keli centimetrai gali judėti, kur jis bus geriau.

Gusmanijos svarba ir jos įtaka namų atmosferai

Vyro ilgaamžiškumo simbolis yra gusmanijaTiems, kurie turi tik augalą, įdomu sužinoti, kas vyksta, ir tai, ką reiškia ši gėlė. Kalbant apie atogrąžų augalus, literatūroje dažnai yra įdomių legendų ar ženklų, susijusių su konkrečios kultūros savybėmis ar istorija. Na, mes žinome tik vieną dalyką: namuose augalų Guzman pripažinta simbolis vyrų stiprybė ir yra su stipriosios lyties, pagyvėja atstovas ir yra aktyvus vyrų ilgaamžiškumą. Deja, daugiau informaciniai pasakojimai apie Gusman ne, bet bioenergetika studijuoja augalų poveikį žmogaus, gali pasakyti daug apie namų gėlė.

Kultūra su blizgiu pailgiu lapu ir ryškia antgalio figūrėlė yra puikus apdaila namuose ir biure bei veiksmingas oro valytuvas.

Teigiamas poveikis energijai ir toniams jaučiasi visur, o namuose toks poveikis yra labiausiai apčiuopiamas. Kaip kambario gėlių guzmaniya padeda atsikratyti skausmingos depresijos, gerina miegą ir teigiamai veikia bendrą būklę kūno. Ne tik tai, kad ryškios gyvenamosios lapijos rūšis teigiamai veikia emocinį fono ir miego kokybę, ramina ir tonizuoja darbo nuotaiką. Mėgsta “guzmanijos” žydėjimo “prisideda prie energijos antplūdžio ir kūrybinių gebėjimų pabudimo.

Neįprastas gusmanijos žydėjimas – video