Bokarneja augalo tėvynėjeVidutinis Rusijos gyventojas mažai žino apie pietų JAV, Meksikos ir kitų Centrinės Amerikos regionų florą. O kas gali augti ant plataus masto paplūdimių, kur prie horizonto saulės išdegęs dirvožemis ir smėliuojami smiltainio blokai?

Tačiau paaiškėja, kad čia tik krūminiai krūmų ir erškėčių, jūs galite pamatyti daug įdomių dalykų, pavyzdžiui, nuostabų egzotinių bokarneyu ar Nolin tiksliai, kaip jos Botanika šiandien. Pavadinimas pasikeičia dėl išsamesnio ir tikslesnio, nei ankstesnio, tyrimo ir kultūros aprašymo.

Iš pradžių bokarnos buvo pripažintos rūšimis, susijusiomis su agavais, tačiau pagal šiuolaikinę klasifikaciją jos yra įtrauktos į Sparzieres šeimą, o gentis – kartu su noline.

Remiantis naujausiais duomenimis, yra apie 30 nepriklausomų genčių rūšių, kurių atstovai teisingai vadinami “noline”, tačiau literatūroje taip pat yra senas floristų vardas.

Nepaisant panašių natūralių sąlygų, kai laukinių augalų egzemplioriai auga, skirtingų rūšių atstovai puikiai skiriasi vienas nuo kito. Bokarne augalo tėvynėje jis gali atrodyti kaip galingas medis su stora liemenė ir išvystyta vainiko. Tačiau yra veislių, kuriose virš žemės matoma tik siaura, kieta lapija.

Bokarney ant palangėsŠiandien bokarneya yra populiarus sodų auginimo pietų regionuose gyventojas, botanikos sodai, šiltnamiai ir netgi namų gėlių kolekcijos. Be to, nolines, be oficialių pavadinimų, turi daug nacionalinių pseudonimų. Dėl sumušto kamieno ir siauros ilgos žalumynos masės, augalai vadinami butelio delne ar dramblys kojeliu, palyginti su žirgo megztu ar vadinama dramblio žoliu.

Tiesą sakant, ši išvaizda nėra gamtos jausmas, bet būtina ir labai svarbi priemonė, padedanti kultūrai išgyventi. Bokarnos tėvynėje augalai yra priversti kovoti už kiekvieną drėgmės lašą.

Centrinės Amerikos sausringuose regionuose pilkės kaupiasi vandenyje stora apatine kamieno dalimi. Tvirta, pažymėta lapija, daugiau panašiai kaip grūdai, neleidžia pernelyg išgaruoti drėgmės iš karūnos.

Bokarney reprodukcija namuose

Egzotinė bokarne augalas interjerePradinė kultūros išvaizda pritraukė dekoratyvinių augalų mėgėjų dėmesį. Tačiau lėtai augantys Vidurio Amerikos imigrantai nėra pernelyg pigūs. Kad taptumėte tauriųjų “butelių medžio” savininku, galite pabandyti dauginti augalą, sėjant sėklą iš sėklų ar šaknies šunį iš suaugusiojo egzemplioriaus.

Bokarne sėklos:

  • apdorotas silpnu kalio permanganato tirpalu;
  • išdėstyti ant šlapio smėlio-durpių mišinio;
  • švelniai stumiama į žemę ir šiek tiek sumaišyta ta pačia kompozicija.

Related  Žingsnis po žingsnio instrukcija viščiukų persodinimui namuose

Šiluma, po stiklu, sėklos išleidžiamos maždaug 2-3 savaites, kol pasirodys pirmieji ūgliai. Visą šį laiką ir vėliau nulines arba bokarnių sodinukus reikia substrato drėkinimą ir apšvietimą, kad būtų užtikrinta šviesos diena, kurios trukmė yra mažiausiai 12-14 valandų.

Jei suaugusiems lapėms būdingi šoniniai procesai, jie taip pat gali būti naudojami auginant jaunesnes kartas. Šios kultūros šaknų sistema yra paviršutiniška ir ne per galinga, tačiau jos formavimui svarbu nupjauti spragas kaip galima arčiau pagrindinio stiebo.

  1. Iš apykstos šaudymo dalies pašalinama daugiausia lapų.
  2. Padažo pjūvį pirmiausia sumaišomi milteliai iš medžio arba aktyvintos anglies, po to išdžiovinami.
  3. Tokiu būdu paruošti auginiai sodinami, šiek tiek palaidoti, durpių, smėlio ir nedidelio kiekio sfagno substrato.

Šiltnamyje, reguliariai, bet neatsiimamai laistyti, ūgliai yra tol, kol jie visiškai įsišakniję, tada jie persodinami į sąlygas suaugusiems augalams.

Namų turinio ir originalios išvaizdos paprastumas tapo priežastimi, kodėl kai kurie bokarnee arba nolines tipai yra labai populiarūs patalpų augalai. Skirtingai nei laukiniai giminaičiai, jie negali pasiekti savo natūralaus dydžio ir retai žydi, tačiau tai netrukdo egzotiško augalo patrauklumui.

Bokarneya arba Nolina Parry (Beaucarnea, Nolina parryi)

Bokarney Parry su žiedynaiBokarney parryi nėra didžiausias genties atstovas, jo aukštis siekia 1-2 metrus, o augalo viršūnės deformavimas gali sudaryti dvi ar daugiau lapų rozetės. Žalia arba sizaya, kieta lapija turi smailinius kraštus ir auga iki 50-120 cm ilgio. Lapų plokštės plotis yra daug mažesnis ir neviršija 2-4 cm.

Giliavandenių augalų tėvynėje “Parry” žydi, formuojant didelius racemozės žiedynus, kurių ilgis yra nuo 1,2 iki 4 metrų. Gėlės yra mažos, kurių skersmuo apie 0,3-0,5 cm yra balta, rožinė arba gelsva spalva. Žydėjimas vyksta nuo balandžio iki birželio.

Šios rūšies augalai, kaip ir daugelis bokarnee, yra šaltai atsparūs. Kalifornijoje, kurioje Nolina Parry gyvena laukinėje formoje, ji toleruoja šaltis iki -10 ° C.

Bocarney arba Nolin Guatemalan (Beaucarnea, Nolina guatemalensis)

Konservatorijoje Bocarney GuatemalaBocarney guatemalensis arba gvatemalos uodega – viena iš aukštų augalų rūšių, kurių aukštis gamtoje gali siekti penkis metrus. Kaip ir kitos veislės, šio lukšto liemens aktyviai kaupiasi drėgmės ir plečiasi su amžiumi. Apatinėje dalyje tokio pavyzdžio apertūra kartais pasiekia 4 metrus.

Related  Atviro lauko sparaxijos nusileidimas ir priežiūra

Būdingas bruožas yra ilgi, juostiniai lapai, kurie stipriai susiaurėja link galų. Gėlių augintojų vardu yra bokarnos veislių, kaip nuotraukoje, su lapais, puoštais palei šviesos juostų kraštus.

Bokarneya, Nolina thin (Beaucarnea, Nolina gracilis)

Bokarneya plonasPopuliarus kambariniams augalams, bokarneya ar nolina įvairovė nusipelno pripažinimo dėl ryškios išgaubtos bagažo formos. Veislės pavadinimas yra išverstas kaip plonas ar plonas, bet tai labiau kaip pokštas!

Bokarneya subtiliai į pietus nuo Sapotitlan Salinas Meksikoje“Nolin Gracilis” – viena iš išskirtinių žolelių pasaulyje ir visame pasaulyje. Kai auga kultūra, pagrindo bagažinė tampa labai didelė, o apertūros apimtis siekia 5-7 metrus.

Bokarnei kotelis yra plonas, palyginti su žmogaus figūraKronas yra storas 70 cm ilgio lapų paketas. Gėlė gali būti matoma tik augalo tėvynėje, o šios rūšies bokarnis žydi tik suaugusiesiems, nepasiekiamas namuose.

Bocarney, Nolina Lindemeir (Beaucarnea, Nolina lindheimeriana)

Žydi nailonas LindemeyrisNe visi bokarneei yra aukšti. Nolin Lindemeir, vietinių gyventojų vadinamas velnio laidu, praktiškai neturi bagažinės, o virš krašto matomi tik labai stiprūs kietieji lapai.

Bokarneya, ilgaplaukės poleina (Beaucarnea, Nolina longifolia)

Bokarneya yra ilgaplaukio pobūdžioMeksikos žolinis medis, taigi ilgai nosės nolly yra vadinamas vietovėse, kuriose jis įvyksta gamtoje. Didelis bokarne augalas, kaip nuotraukoje, su amžiumi, virsta šakotuoju multimetru medžiu, kurio kamieną padengia tankus žievės kamštinis sluoksnis.

Bokarneya LongifoliaMeksikos, bokarnei dlinnolistoy ar Nolina longifolia galingas stačias kamieno su jam būdingu augalų šios rūšies atsižvelgiant į bazinio dalies sustorėjimas gimtoji. Sunkūs pakabinami lapai yra viršutinėje dalyje. Laikui bėgant, senoji lapija niūri ir tampa sijonu, kuri užima bagažą beveik prie žemės.

Bokarneya arba Nolson Nolina (Beaucarnea, Nolina nelsonii)

“Blue Nolina” arba veislės žolė, taigi bokarneyu Nelsonas vadinamas Meksikos šiaurės vakaruose. Atsparus šalčiui, nepretenzingas bokarnio įvairovė, kaip ir nuotraukoje, buvo rasta kalnuotose Tamaulipų vietovėse ir vėliau aprašyta 1906 m. Augalas nebijo šaltos iki -12 ° C

Nolly Nolsonas po sniego“Nolin nelsonii” pasižymi melsvai žaliais lapais, kurių storis yra iki 70 cm ilgio. Lapai yra standūs, iškyšantys įvairiomis kryptimis. Augalas pats gali pasiekti 1,5-3 metro aukštį.

Pavasarį pastebi gėlių išvaizda šiai bokarnei. Po žydėjimo augalas gamina kelis šoninius lagaminus, vėliau pakeičia pagrindinį.

Šio tipo “nolines” jaunų egzempliorių liemuo yra beveik nematomas. Tai galima pastebėti tik subrendusiuose augaluose, kurie bazinėje zonoje prarado daugiau nei vieną lapų eilę.

Related  Susipažinkitės savo sode su įvairių rūšių ir veislių nuostabus varpas

Nolin, bokarneya bent (Beaucarnea, Nolina recurvata)

Bokarneja sulenktas“Bokarnea recurvata” augalo tauta, tautos vadinama dramblys kojomis ar palmių branduoliu, yra Tamaulipas, Verakruzas ir San Luis Potosis valstija rytinėje Meksikoje. Šios rūšys yra labiausiai ištirtos ir auginamos XIX a. Antroje pusėje. Meksikoje botanikai rado seniausius bocarney egzempliorius, nuraminusius amžių, apie 350 metų.

Žiemos sodo šlaunams auginami jaunieji augalaiBokarney smailis arba nolina recurvata gamtoje auga lygiagrečiai su didžiausi medžiai. Suaugęs egzempliorius gali būti 6-8 m aukščio, bet puodo kultūroje maksimalus dydis yra daug kuklesnis, tik pusantro metro. Tačiau tai neturi įtakos nuostabiam augalų grožiui. Bokarneja papuošia net kuklesnį kambario interjerą.

Be talpyklos didelių gabaritų buteliuko forma, augalą lengva atpažinti per ilgius lapus, kabančius nuo apex rozetės. Kai kurios rūšies žalios lapinės plokštės, kurių ilgis iki metro ilgio, gali būti apsuktos.

Gėlė bokarney išlenktasKambario sąlygomis bokarneys netenka žiedų, o nulinis rekurvatas nėra išimtis. Tačiau tamsioje tėvynėje, pasirodžiusi vasarą, auginamos žiedynai – ne retenybė. Didžiausi bokarnei egzemplioriai sulenkami, o jų žydėjimą galima pamatyti šiltnamiuose, kur augalai greitai prisitaiko prie agavų ir jukų.

Nolin, bokarnee suspaustas (Beaucarnea, Nolina stricta)

Bokarneya suspausta“Nolin” arba “bokarneya” suspausta gyvena centrinėse Meksikos srityse. Augalas turi galingą bagažą, panašų į molinį indą ar buteliuką. Lapai, kaip ir visos susijusios rūšys, yra siaura ir labai nelanksti. Šios rūšies augalų tėvynėje jie gali atlaikyti iki -5 ° C šalčių, jie lengvai toleruoja ilgą sausą laikotarpį ir nekenčia nuo saulės gausos.

Nolin, bokarneya microcarp (Beaucarnea, Nolina Microcarpa)

Meksikos šiaurėje ir Jungtinių Amerikos Valstijų pietvakarių valstybėse gyvena viena iš labiausiai paplitusių bokarnee rūšių. Vietos gyventojai yra palyginti mažai žoliniai augalai, vadinami Sacahuista arba Beagrass. Iš pločio stambių plonų dantytų lapelių rozetas išauga iki dviejų metrų. Atskiros plokštelės plokštelės bokarney, į nuotrauką, auga iki 130 cm ilgio.

Blooming bokarneya MicrocarpaSkirtingai nuo kitų rūšių, mikroschemų nailonas neturi virš žemės, visa lignified dalis yra po dirvožemio paviršiumi. Žydėjimo metu, be paprastųjų žiedynų, susidedančių iš mažų baltųjų geltonų gėlių, augalas formuoja charakteringas garbanojimo antenas, kurių ilgis 1,5-1,8 metro.

Lengva rūpintis bokarneya – video