PipirmėčiųBet kurioje sodoje, sode jau seniai buvo suteikta vieta pikantiškam gydomam pipirmėtojui. Ši nepretenzinga žolė naudojama namie virti kartu su kitais augalais – krapais, petražolėmis, raudonėliais. Kita vertus, žolė turi gydomųjų savybių. Nudegimai ir infuzijos naudojami liaudies medicinoje, aliejus ir tinktuliai gaminami pramoniniu būdu. Paprastojo pipirmėtės medicininės savybės ir jo vartojimo kontraindikacijos yra gerai ištirtos.

Mėtų aliejaus cheminės sudėties požymiai

Specialus aromatas palieka pipirmėtės lapų eterinį aliejų, kuris yra mentolio ir jo darinių mišinys. Be to, lapuose yra organinių ciklinių junginių:

 • stovykla;
 • limonenas;
 • pineny;
 • cineolo;
 • pulegonas;
 • meyanton.

Kartu su mentolo grupės ir eterinių aliejų mišiniais jie sudaro 60% cheminių elementų, ekstrahuotų iš pipirmėtės lapų. Likusią dalį sudaro biologiškai aktyvūs priedai, organinės rūgštys, antocianinai, azulenai ir mikroelementai. Toks prisotintas žmonėms būtinų medžiagų kiekis yra 3% žaliosios masės. Natūralu, kad pipirmėtės savybės yra aptiktos, o augalas auginamas pramoniniu mastu.

Pipirmėčių panaudojimas medicinos tikslams

Pipirmėčių eterinis aliejusMielių pipirmėtės yra produktai, gauti iš šviežių žaliavų ekstrahuojant tirpalus ir naudojami sudėtinguose preparatuose:

 • mėtų aliejus;
 • Mėtų aliejaus arba mėtos lašelių tinktūra;
 • farmacijos mokesčiai su mėta;
 • briketuoti produktai iš sausos kompozicijos;
 • kompleksai “Validol”, “Corvalol”, “Valokardin”.

Žinant naudingąsias pipirmėtės savybes ir kontraindikacijas, galite pritaikyti prieskonines žolę savarankiškai, namuose. Galite jį naudoti ne tik medicininiais tikslais, bet ir kepimo ir parfumerijos gaminiais.

Patrikų tarnautojai patrulė stalus prieš pipirmėtę ir įtrinti sienomis infuziją, įnešdami į kambarį šviežumo kvapą. Prieš kova su mėtų infuzija kareiviams buvo draudžiama gerti, nes buvo manoma, kad “Afroditų žolė” sumažina karingumą.

Mėtinės gydomoji savybė yra pagrįsta mentolio medžiagos veikimu. Kai medžiaga kontakta su oda arba gleivine, mentolis dirgina nervinius galus. Signalas perduodamas dilgčiojimo ar aušinimo forma. Tokiu atveju kraujagyslės gauna signalą susiaurinti, palaiko šilumą, o vidiniai indai plinta, tokiu būdu sumažinant spazmą ir skausmingą poveikį. Tai naudinga anginos atakoms, mažina galvos skausmą, gerina venų darbą, sustiprina virškinamojo trakto darbą. Mėtų aliejus turi teigiamą poveikį kepenų ir tulžies latakams, tulžies pokyčių sudėtis.

Related  "Gloxinia" priežiūra ir reprodukcija namuose

Gydymui naudojamos beveik visos pipirmėtės dalysRemiantis kompleksiniu komponentu, išgaunamu iš mėtų, veikia daugelis dozavimo formų. Vienas iš vaistų yra pipirmėtės tinktūra. Gamykloje medikamentų ekstrahavimas iš žalios masės vyksta ekstrahuojant veikliąsias medžiagas etilo alkoholiu. Oficialiame pipirmėtės (Tinctura Menthae piperitae) tinktūroje yra lygios aliejaus ir alkoholio ekstrakto dalys.

Namuose tinktūrą paruoškite sumaišydami lygias etilo alkoholio, grynintų monetų ir mėtų lapų svorio siuntas. 20 dienų įtempdamos šiltoje, tamsioje vietoje, gautas skystis valomas iš srutų ir laikomas tamsioje vėsioje vietoje.

Tinktūros pipirmėtės naudojimo instrukcijos apima tai, kaip naudoti problemas:

 • kaip analgetiką neuralgijai;
 • antiemetic ir carminative;
 • su kraujagysliniu tonu, padidėjęs kraujospūdis, prasta kraujotaka;
 • nemiga ir smegenų mityba.

Tačiau neturėtumėte piktnaudžiauti šiuo vaistu. Nekontroliuojamas mentolo lašų vartojimas gali sukelti kvėpavimo organų spazmą iki kvėpavimo sustojimo. Todėl chroniškai sergantiems žmonėms prieš pradėdami naudoti mėtų eliksyrą turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju.

Mėtų aliejusPagaminta pipirmėčių aliejus (Ol. Menth Pip.) Yra naudojamas iš išorės. Analgezinis poveikis pasiekiamas, ištempdamas laikinąją dalį, odos skausmas ir niežėjimas, palengvina sąlytį su vabzdžių įkandimais. Taigi gerai žinomas tepalas “Starlet”. Alyvos vidinis naudojimas yra įmanomas tik pagal gydytojo receptą.

Pipirinė arbataLiaudies medicinoje naudojama žolelių infuzija. Jis naudojamas virškinimo sutrikimams, peršalimams, kaip raminamoji priemonė. Dažnai naudojama mėtų arbata. Paruošta ir leidžiama užvirinti. Po valgio su medumi ar vienu. Ypač naudinga yra arbata su nemiga. Buvo pažymėta, kad pacientai, serganti skrandžio opa, blogai toleruoja.

Mielių pipirmėtės nauda ir žala priklauso nuo daugelio priežasčių. Kadangi mentolis mažina kraujospūdį, ramina, mažina aktyvumą, jį negali priimti žmonės, vairuojantys transporto priemones. Žmonėms, kurių kraujospūdis mažas, ši medžiaga taip pat draudžiama. Jūs negalite gerti pipirmėtės arbatos slaugančioms motinoms, nes žindymo laikotarpis mažėja, o kūdikio minkštasis priedas pateko į pieną.

Related  Naudingos savybės ir rekomendacijos dėl sveikų grybų

Kai galite surinkti pipirmėtę ir kaip tinkamai paruošti

Pipirmėčių gėlėsDidžiausia maistinių medžiagų koncentracija medicininėse žaliavose yra pradinėje fazėje. Paprastai tai yra birželio arba liepos mėn., Priklausomai nuo regiono. Iškirptos šakelės dedamos į šešėlį vėdinamoje vietoje. Prieš žaliavų džiovinimą, turite nuplauti lapus. Kai kurie tai daro po derliaus nuėmimo, kiti organizuoja mėtų dušas sode. Šiuo atveju valymas prasideda po lapų džiovinimo.

Džiovinant mintą, negalima naudoti džiovinimo spintos, nes šviesos eteriai išgarins. Namuose džiovintoji medžiaga saugoma drobinių krepšeliuose arba stiklinėje sandariai uždarytose stiklainiuose.

Kai derlių iš didelių plantacijų, žolė džiovinama baldakime, šakia strypai. Lapo medžiaga siunčiama į pakuotę, skirtą parduoti ir naudoti kolekcijose. Likusieji šakai naudojami eterinių aliejų ekstrahavimui ir paruošti skystas formas. Pasak GOST, vaistinės žaliavos turėtų būti susmulkintų lapų masė be juodų plokščių įtraukimo.

Pipirmėčių gydymas – video