Aromatická šťavnatá buničina s ananásom obsahuje množstvo vitamínov a stopových prvkovExotický bobuľový ananás sa pestuje na Havaji, Brazílii, Indii, v oblasti, kde tropické podnebie umožňuje pestovať ananás. V Rusku sa ananásy prispôsobili rastom individuálnych milencov ako exotických. Ananás je bylinná rastlina z čeľade bromeliad. Má chrbtový kmeň a mäsité, dlhé, zubaté listy. Použitie ananásu spočíva v biologickom a chemickom zložení buničiny.

Užitočné ako ananás

V ananás je vysoká koncentrácia vitamínu CVeľké zložité bobule, s povinným trsom listnatých listov na vrchole, je milovaný po celom svete. V tropických krajinách sa pestuje v oblastiach rovnakej veľkosti ako banánové a citrusové plantáže. V zime je exotické ovocie často žiadaným dezertom v rodinách s vysokým majetkovým bohatstvom a je nevyhnutne prítomné v slávnostnom menu akejkoľvek rodiny.

V zime nie je toľko zelených výrobkov, ktoré udržiavajú vitamín C vo vysokých koncentráciách. Človek ju môže dostať len zvonka, na rozdiel od zvierat. Ananás je spíše veľa užitočných surovín. Súčasne je obsah kalórií v produkte iba 50 kcal, čo umožňuje považovať ho za stravovanie.

Ananásová buničina je 85% vodyNa 85% ananásu sa skladá z vody. Tu je ananás obsah:

 • vitamíny skupiny B, C, PP, A;
 • minerálne látky predstavujú celkovo 0,3% z hľadiska obsahu popola;
 • uhľohydrát zo sacharidov 11,8%;
 • organické kyseliny a biologicky aktívne látky 1%;
 • potravinové vlákna 1%.

Pokiaľ ide o mikrodózy, formulácie, ktoré si človek vyžaduje, je celá lekáreň. Takže, ako užitočné je ananás?

Pineapple rastieTreba poznamenať, že pôsobenie čerstvého ovocia je omnoho účinnejšie než v minulosti spracované alebo konzervované. Z tohto dôvodu považujeme použitie tropického ovocia vo forme čerstvého ovocia:

 1. Cenným produktom je prítomnosť bromelaínu, ktorý je súčasťou komplexu proteolytických enzýmov. Je to prírodný spaľovač tukov, ale látka je prítomná len v čerstvých produktoch. Bromelaín sa absorbuje a pôsobí na prázdny žalúdok. Preto je použitie ananásu účinné samostatne ako občerstvenie.
 2. Prítomnosť šokových dávok vitamínu C spolu s bromelaínom posilňuje imunitný systém a pomáha bojovať proti vzniku zápalu.
 3. Ananás je užitočný pre ľudí s hypertenziou, ľudí s problémami v obehovom systéme a pre abnormality v práci srdca. Tu sú aktívne látky poskytované látkami obsiahnutými v ananásu. To je draslík a horčík, rovnako ako organické zložky, ktoré zriedia krv, eliminujú riziko krvných zrazenín, vyčistia cievy cholesterolu plakov.
 4. Ako preventívny nástroj je ananás vhodný pre onkologické problémy, pretože sa zistilo, že v buničine produktu sú molekuly schopné blokovať proteín rakovinových buniek.
 5. V jednej časti ananás obsahuje polovicu dennej dávky mangánu, zriedkavého prvku v rastlinných potravinách.
 6. Použitie ananás zvyšuje náladu, podporuje vývoj sérotonínu, ktorý vytvára pocit sýtosti spolu s nízkym obsahom kalórií čerstvého ananásu, podporuje chudnutie. To je o to efektívnejšie, pretože sa súčasne vyskytuje spaľovanie tukov, zrýchľujú sa metabolické procesy a nálada sa zlepšuje.

Related  Prečo váš Croton suchý a spadajú listy

Dan nie je úplný zoznam prospešných výsledkov správneho používania ananásu. Zahrnutie ananásu do menu rieši mnohé problémy a pomáha ladiť systém interakcie všetkých vnútorných orgánov. Obzvlášť je potrebné zastaviť otázku, ako ananás pre ženy je užitočná.

Čerstvý ananásový nízkokalorický obsahNajproblematickejšia pre krásnu polovicu je vždy obdobie menštruácie. S týmto súvisiacim bolestivým javom, veľkou stratou krvi, nervovým napätím. Dnes je ananás, ktorý uľahčí stav dámy. Vďaka svojim regulačným schopnostiam bude proces menej časovo náročný a bezbolestný.

Ženy oceňujú kozmetický účinok vitamínov prítomných v buničine. Aké vitamíny v ananáse ovplyvňujú pokožku? Prípravky prítomné v zložení A, E, C sú prospešné a vonkajšie kŕmenie epidermy. Ale špeciálny efekt má bromelain. Odstraňuje zápalové procesy, jemne čistí pokožku mastného lesku. Masky s ananásom majú omladzujúci účinok.

Avšak, málo vedieť, že pripevnený k múčnatku v noci stlačený z buničiny ananása bude ráno bezbolestne odstrániť zastavaný okraj, obnovenie nohy na jeho ľahkosť a krásu. Toto je účinok organických kyselín s bromelaínom. Zloženie mnohých tonikov z prírodných zložiek zahŕňa výťažok z ananásu.

Obsahuje v ananáte bromelaín má priaznivý účinok na pokožkuRovnako prospešný je ananás pre zdravie mužov. Pravidelný príjem čerstvo stlačenej šťavy alebo kúska ovocia na prázdny žalúdok môže významne zlepšiť potenciu. V krajinách, kde sa pestuje toto ovocie, je zmes čerstvého ovocia z kivi, manga a ananásu považovaná za mužský koktail. Potvrdilo sa, že toto predlžuje sexuálnu aktivitu vo veľmi zrelom veku. Vôňa ananása je jedným z najsilnejších afrodiziakmi.

Niekoľko kúskov ananásu pomôže človeku zachovať účinnosť na správnej úrovniBez ohľadu na to, aký veľký je túžba obnoviť svoje zdravie zdravím pomocou ananásu, poškodenie alebo poškodenie zdravia možno získať od ľudí s problémami:

 • GASTROINTESTINÁLNY TRACT, pri gastritíde so zvýšenou alebo zvýšenou kyslosťou, peptickým vredom;
 • tehotné ženy môžu byť indukované k poruche;
 • Deti do 6 rokov by mali byť obmedzené na malú dávku a nebudú podávané na prázdny žalúdok;
 • s opatrnosťou by sa mali venovať témam produktu. ktorý má alergické reakcie;
 • po jedle je nevyhnutné, aby ste si zuby vyčistili, pretože ananásová šťava ničí zubnú sklovinu.

Related  Odrody bindweed: prvky záhrady, poľa, tribarevné a typ miestnosti

Ako si vybrať správny ananás

Kvalitné ovocie má zelený trsy, pružnú kožu a príjemnú arómuMierne alebo zhnité ovocie namiesto chuti môže priniesť veľa problémov. Preto musíte mať možnosť vybrať si ananás. V našich maloobchodných predajniach prídu ovocie, po dlhej ceste, čím užšie si musíte vybrať. Venujte pozornosť voľbe by malo byť na vonkajšej strane zámoria hosť. Horný hrebeň vrcholov by mal byť hustý a zelený. Čím menej zostáva list, tým starší je plod. Koláč by mal mierne prasknúť pod prstami z lisovania. Na povrchu by sa nemali vyskytovať žiadne škvrny ani škvrny. Vôňa by mala byť harmonická a príjemná, napokon aj afrodiziakum.

Udržať ovocie aj v chladničke dlhšie ako 10 dní nedáva zmysel. Užitočné látky sa rozkladajú nad +10 , a pod 5.

Rezanie na kusy sa robí rôznymi spôsobmi, ale najprv rezy na špičku, z ktorej sa neskôr môžete pokúsiť pestovať ananás sám. Odlúpnutie sa odstráni pred krájaním, alebo kruh je podávaný v balení shischechek kože, závisí od fantázie.

Ako liečiť sušené ananásy

V sušenom ananase sú minerály, vláknina a komplex vitamínovKoncentrovaná suchá hmotnosť pri sušení výrobku niekoľkokrát zvyšuje jeho výživovú hodnotu, 100 g výrobku obsahuje 347 kalórií. Ale v suchom produkte konzervované minerály, vláknina a vitamíny komplexu B. Výhody sušené ananásu sú oveľa viac ako sladkosti. Navyše zvyšujú náladu a odstraňujú opuchy a odstraňujú prebytočnú vodu z tela. Prerušovatelia prestali túžiť po nikotíne použitím suchého ananásu. Je potrebné odlíšiť suché ananasy a namočené v cukrovom sirupe, kandizovanom ovocí. Obyčajne sa predávajú pod rúškom prírodného produktu. Namočené v cukrovom sirupe, plátky ananásu sú vždy mäkké, zatiaľ čo suchý prírodný produkt je tuhý, svetlý a veľmi žltý.

Konzervovaný ananás je menej vhodný ako čerstvýKonzervovaný ananás má nízky obsah kalórií, ale aj malý prínos. Ako alternatívu k sladkým bunkám a sladkostiam môže byť použitý ako sladký zub. Prínosy z toho sú malé, škodlivosť je minimálna a je spôsobená tým, že chemické zlúčeniny sa vždy používajú počas konzervácie.

Related  Amazing aphelandra vyžaduje špeciálnu starostlivosť

Video o užitočných vlastnostiach ananásu