Alokazija, įsitvirtinusi šiltnamyjeRainforest atogrąžų miškai yra žinomi dėl floros įvairovės, o dėl drėgmės ir maistinių medžiagų gausos augalai čia gali pasiekti tikrai didelių dydžių. Nebėra išimties – šiurkščiavilnių granulių alokazija, kuri gyvena drėgnose Australijos ir Okeanijos srityse, taip pat kituose pietų ir pietryčių Azijos regionuose.

Didžiosios šaknies alokacijos ypatumai ir ypatybės

Gausus alokacijos drėkinimas sukelia lašelių atsiradimą ant lakštųPalankiomis sąlygomis, laukiniai augalai pasiekia trijų metrų ar daugiau aukščio, o didžiulės sumos lapija, gavo net į Gineso rekordų knygą, ši rūšis Alokaziya uždirbo slapyvardį “dramblio ausis”. Išaugęs patalpoje, atogrąžų augalas negali pasiekti tokio dydžio, nes jo plėtrą riboja puodo dydis ir uždara erdvė.

Todėl gėlininkas, rūpinantis didelės šaknies alokazijos namuose, gali nepažinti visų jo savybių. Tačiau kai kurie niuansai turėtų įspėti ir sukelti pagrįstus klausimus. Pavyzdžiui, lapai, kuriuos vietiniai gyventojai naudoja žaliaisiais saulės spinduliais, gali tapti lietingumo šaltiniu.

Jei augalas gauna per daug drėgmės, perteklinis vanduo, tekantis į šaknis ir stiebus, pašalinamas iš lapų plokščių per stomatą.

Žydo šiurkšti alokakijaLaukoje šis reiškinys dažnai nepastebimas. Kitas klausimas, ar kultūra yra pasodinta butuose. Remiantis vyraujančia nuomone, tokia alokazija gali “prognozuoti” orą. Bet botanikai šio augalų gebėjimų nesilaiko. Tačiau, pamatę didelės šaknies alokaciją vandens lašą, gėlininkas turi padaryti išvadą apie pernelyg didelį laistymą ir prisitaikyti prie augalo priežiūros.

Neįprasti alokazijos vaisiai su rupiu šakniuKitas staigmena, kurią rodo didelės šaknies alokacija, yra didelių žiedynų išvaizda. Kaip ir kiti aroids atstovai, iš nedidelių, nepastebimų gėlių alokazijos sudaro žiedynai su baltos arba žalios spalvos traškučiu. Išvaizda alokazijos gėlė, parodyta nuotraukoje, yra kaip spathiphyllums ir kallos žiedynas, bet daug didesnis už juos.

Po apdulkinimo perianth miršta, o gėlių vietoje susidaro raudonieji vaisiai. Jie nėra valgomi, bet sustorėjimai šaknys iš tikrųjų yra požeminė stiebų, petioles ir sultingi vietinių žmonių Okeanijos Melanezijos ir po ilgo terminio apdorojimo naudojamas į kasdienį racioną.

Jei bandysite žaliavinį stiebą, deginimą, sutraukiančią dėl kalcio oksalato buvimo, akivaizdu, kad jo skonis jo nepatinka. Tačiau naminiams gyvūnėliams, gaivus alokacijos žalumynai yra patrauklus maistas.

Taigi, kaip vidaus sąlygomis rūpintis didelės šaknies alokazija? Kokios sąlygos reikalingos tropikų gyventojui? Ar tiesa, kad augalas turi terapinį poveikį?

Didelio šaknų alokazijos namuose priežiūra

Didžiulė margarinė rupja alokakijaJei butas atrodo didelės šaknies alokacija, jo savininkui nereikės pernelyg daug dėmesio skirti naujam nuomininkui, bet pamiršk, kad augalas – jis kilęs iš atogrąžų, tai nėra verta. Pirmiausia alokazija yra svarbi patogiai atmosferai, todėl oras kambaryje:

 • vasarą reikia sušilti iki 22-28 ° C;
 • žiemą jis negali būti šaltesnis nei 18-20 ° C.

Related  Kiaulpienių tinktūrų paruošimo receptas ir jo taikymo taisyklės

Visa alokacija, įskaitant didelės šaknies veislę, nemėgsta juodraščių, taigi augalai dedami toli nuo balkono durų ir griovelių. Gyventojas iš atogrąžų miškų, alokazija yra geriausia pusiaukelėje. Šiuo atveju jauni augalai ryškesni negu suaugusieji, reaguoja į tiesiogines saulės spindulius, o žiemos mėnesiais trūksta aprėpties.

Šiandien populiarioms veislėms reikia daugiau šviesos nei augalams su net žali lapais.

Jei didelės šaknies alokazijos priežiūra namuose neatitinka kultūros reikalavimų, gražios kontrastingos lapijos nebus. Be šešėlio, net baltos sritys palaipsniui tampa žalios spalvos.

Tinkamai pasirūpindami, šis lapas gali augtiNe mažiau kaip oro temperatūra, jos drėgmė yra svarbi. Gamtoje augalas nuolat šilta, drėgnoje aplinkoje. Todėl, patekus į vidaus sąlygas, didelės šaknies alokazija gali rimtai nukentėti nuo pernelyg sauso oro. Vasarą, ypač karštomis dienomis, alokacija turi būti drėkinama šiltu vandeniu. Žiemą, kai purškite, turėtumėte būti labai atsargūs, nes tokią procedūrą vykdant vėsaus oro sąlygomis kyla grybelių ir naikinamųjų ligų vystymas.

Labiau saugiau lapų plokšteles nuvalyti drėgnu skudurėliu, kuris pagerins augalo išvaizdą, taip pat palengvins kvėpavimo procesą. Rūpindamiesi namuose dėl didelės šaknies alokazijos, nenaudokite cheminių medžiagų, kurios užkerta kelią dulkių nusėdimui.

Alokazija yra higrofilizuota ir labai reikalinga laistyti. Labai ūmūs augalai reaguoja į drėgmės trūkumą, netaisyklingą ar apgailėtiną laistymą. Dideliam žaliosios masės kiekiui reikia daug vandens ir maistinių medžiagų. Ir jei alokazija patiria nepatogumų, lapai išnyko ir net gali nukristi. Bet net ir pernelyg laistydami, ypač žiemą, augalui nereikia laukti gerovės.

Vandens lašeliai dėl rugių šaknų alokozijos yra silpno perpildymo signalas.

Jei augalas yra užpildytas sistemiškai molinių kambarys nuolat išlaiko daug drėgmės, reaguoja Alokaziya išvaizdą geltonų plokštės lapo, tada rudos dėmės, sumažėjęs lapų ir puvimo iš šaknų sistema.

Didelė šaknies alokazija vaikų darželyjeVasarą alokacija dažnai ir gausiai laistoma, užtikrinant, kad dirvožemio sluoksnis gerokai išdžiovintų tarp vandens. Po 30-40 minučių po drėkinimo dirvožemyje reikia išpilti visą perteklinį vandenį. Karštomis dienomis protinga įdėti alokakijos puodą į vandenį, užpildytą padėklu, kuris iš anksto užpiltas keramzitu arba griuvėsiais. Taigi, augalo šaknys nesilies su drėgna aplinka, bet dirvožemis neišdžius. Žiemą alokazija yra šiek tiek ribojama drėgmės, laistymo 2-3 kartus per savaitę.

Related  Žemės riešutų sviestas – sveikas produktas sveikatai, skoniui ir grožiui

Žiemą labai svarbu stebėti lapų būklę – šios kultūros sveikatos rodiklį. Augalų laistymas yra sumažintas, kai tik vanduo lašai ant rupių šaknų alokacija tampa pastebimas. Jei lapai dengiami dėmėmis, jau galime kalbėti apie augalo ligą ar puvinio buvimą požeminėje dalyje.

Norint paremti didelį augalą, alokacija būtinai šeriama. Trąšų naudojimas yra geriausias nuo pavasario pradžios iki rudens vidurio. Trąšų sudėtis tropinei kultūrai apima ir organinius, ir mineralinius priedus. Jei pageidaujama, šie komponentai gali būti keičiami.

Dėl lėto alokakijos išsivystymo, lapų išnykimo ir požeminių stiebo ir šaknų nykimo priežastis gali būti netinkamai parinkta dirvožemio mišinio sudėtis.

Dėl pernelyg didelio vandens gėrimo rezultatasVietiniam atogrąžų gyventojui būtinas laisvas, maistingas medžiagas turintis dirvas, turintis neutralią arba šiek tiek rūgščią reakciją. Buteliuke, skirtuose stuburo šaknies alokazijai, turi būti įrengtas geras drenažo sluoksnis. Ir kaip gruntą naudokite:

 • 2 humuso dalys;
 • 1 dalis smėlio;
 • 1 dalis durpių;
 • 2 sodo žemės sklypai.

Siekiant išsaugoti drėgmę, dirvos paviršius gali būti mulčiotas su mažais akmenimis, smėliu ar skiedriais.

Gerai prižiūrimi, gerai išvystyti augalaiAugalų transplantacija atliekama pavasarį, persodinant alokaziją kartu su dirvožemio komu į erdvesnį puodą.

Svarbu prisiminti, kad kultūros sodinimas labai erdviame konteineryje gali sukelti alokazijos augimą. Ir čia jūs turite apsvarstyti galimybę patalpinti augintą augalą kambaryje.

Suaugę krūmai reikalauja transplantacijos ne dažniau nei 3-4 metus, o jauni alokacija gali būti perkelta į naują konteinerį kasmet. Procedūra atliekama pavasarį, kai augalai aklimatizuoja greičiau ir lengviau.

Namuose runkelių šaknies alokakija dauginasi vegetatyviniais būdais, suskaldant suaugę augalą, auginius ar auginius. Ir šiuo atveju pavasaris taip pat yra geriausias laikas. Kad sapelėlis įpratęs ir greitai gavo gerą šaknų sistemą, jam reikia bent 20-22 ° C temperatūros. Šakninė alokazija yra lengvesnė mišinys iš vienodų durpių ir smėlio dalių. Kai sluoksniai duoda šaknis, jie yra persodinami į dirvą suaugusiems augalams.

Kūdikis su šaknimi gali būti deponuotas kitoje talpyklojeAlokazija yra nepretenzinga ir be jokių problemų auga net ir su mažai patirties turintiems floristams. Jei didelės šaknies alokazijos namuose nepakanka, augalas yra paveiktas tiek ligų, tiek kenkėjų. Sultingi žalumynai pritraukia daug pavojingų vabzdžių. Dažniausiai ant didelių petioles ir lapų galima rasti voratinklį, grybų uodus, šašlėlį, laputę ir kepimo pyragas.

Related  Prancūziškos rožės vertikalioje sodininkystėje: kalistinė

Nustatydami kenkėjus, negalima neklysti. Augalą būtina apdoroti insekticidais, kurie parenkami priklausomai nuo rastos vabzdžių rūšies. Kai alokazija yra paveikta grybų, fungicidai yra naudojami kovoti su jais.

Didžiosios šaknies alokacijos savininkas, namuose, rūpinantis augalu, turi atsiminti savo sulčių toksiškumą ir nepamiršti apie apsaugos priemones. Namuose, kur yra vaikų ir naminių gyvūnų, alokazija yra už jų prieinamumo zonos ribų.

Giliųjų šaknų alokakijos gydomųjų savybių

Didelis šaknies alokozija turi gydomųjų savybiųDaugelis floristų, sodinami didelės šaknies alokacijos butuose, išskyrus augalų išvaizdą, yra sužavėti ir jo gydomųjų savybių gausa. Iš tiesų, namuose – Okeanijos, Pietų Azijos ir kitų regionų, kur šiandien alokazija auga gamtoje, šalyse gerbia liaudies medicina.

Deginimas ir kartais labai saldžios augalinės sultys yra naudojamos kaip atitraukianti, vietinė dirginanti sąnarių ligų. Jos pagrindu, taip pat susmulkinti stiebai gamina tepalus, nuoviras ir alkoholines užpilas, grybus ir aliejus.

Šaknies šaknies alokozijos vaistinės savybės yra paklausios ne tik dėl sąnarių, osteochondrozės ir reumato, bet taip pat:

 • su mėlynėmis, kartu su mėlynėmis;
 • su tromboflebitu ir varikoze;
 • esant skydliaukės ligoms;
 • su hemorojais
 • su podagra ir artritu;
 • su daugybe naviko ligų;
 • silpnėja imunitetas ir dažnai užkrečiamos ligos

Norėdami paruošti tepalus ir infuzijas, naudokite sustorintus stiebus ir šakniastiebiusNatūralių vaistų gamybai imami susiformavę stiebai ir alokazijos šaknys. Borneo, kur labiausiai gerbiamos didžiųjų šaknų alokakijos mitybos ir gydomųjų savybių, augalai yra daugybiškai išauginti, kitose pasaulio dalyse – šia egzotiška kultūra nebuvo daug ištirta.

Norėdamas panaudoti didelės šaknies alokakijos savybes gydant ligą, reikia prisiminti, kad augalas yra toksiškas ir gali sukelti ne tik susilpninimą, bet ir rimtą žalą sveikatai.

Europos medicinoje dėl mokslinio tyrimo trūkumo nėra mokslinio patvirtinimo dėl augalų gydomųjų savybių. Tokių narkotikų vidinio ir išorinio naudojimo metodas taip pat nėra sukurtas. Todėl, norint išvengti nepageidaujamų pasekmių, negalima daryti be konsultavimo su specialistu.

Vaizdo įrašas apie Alokašijos tropinį grožį