sodo apdailos kalisthenijaSodininkams labai patinka augti lianos, ne tik lapuočių, bet ir žydinčių rūšių, nes jie atrodo įspūdingi. Vienas populiariausių iš jų yra kalistinė. Šių augalų privalumas yra akivaizdus: jie gali tapti svarbiausia vertikalia sodininkyste, kuri gali paslėpti nuo smalsių akių bet senas pastatas, nėra labai gražus tvora, kuri gali sugadinti bendrą išvaizdą sode. Taigi, “kalistinė”, nuotrauka, kurią matote žemiau, gali tapti ne tik mėgstamiausia, bet ir sodininkų asistente. Nepriekaišęs augalas pasimėgauti aplinkiniais žmonėmis, kurių šiltas sezonas yra ryškus grožis, kai kurios veislės žydi iki pirmųjų šalčių.

Calyxia sauskelnių auginimas (nuotrauka)

prabangus Kalistėjos žydėjimasPer žydėjimo vynuogių atrodo labai patraukli: su visais jo sinusų lapų Peeping į visą ilgį augalo ant ilgų stiebais didelės gėlės, kad siekti iki dešimties centimetrų skersmens. Tai yra puikus žydėjimas, primenantis švelnios rožinės spalvos ponis ar juokingas rožes. Šis augalas kartais vadinamas Prancūzijos roze. Tvenkinys tvoros visiškai žydi – puikus žvilgsnis.

Daugiamečiai vertikaliai – suardomi nepretenzingi, nors ir šiek tiek agresyvūs. Šie augalai auga taip gausiai, kad ekspertai nerekomenduoja sodinti gėlių lovų šalia kitų augalų, tačiau neapsiriboja nekontroliuojamu jų šaknų augimu.

Į šaknų sistema gali ne išplėsti horizontaliai per visą plotą, o ne pasmaugti kitų sodo gyventojų, būtina aplink nuo apie keturiasdešimt centimetrų gylio vynmedžių kasti iš skalūnų arba plastiko lapą.

Iškrovimo taisyklės

Viršuje matote nuotrauką, ant jos gražią kilpinę mintį, sodinamą ir rūpestingą, dėl kurios iš esmės nėra sudėtinga. Papuoškite šį augalą dalydami šlaitus šaknis. Iš pradžių jie yra paprasčiausiai įsišakniję mažuose šiltnamiuose, o paskui pasodinami į savo nuolatinę vietą. Sodinti reikia:

  • paruošti tranšėją, kuri turi būti iškasta giliai į bajonetą;
  • užpildykite duobę mineralinėmis trąšomis;
  • pridėti peleną ir humusą.

Paruoštuose tranšėjoje 25-30 cm atstumu vienas nuo kito reikia suskaidyti į maždaug dvidešimt centimetrų gylyje įsišaknius ateities augalus. Augalą taip pat galima šaknysti, sėjant mažus stiebus, tačiau jis turi būti padengtas pirmą žiemą (sausie lapai ar lapnika). Tokia liana gali augti toje pačioje vietoje maždaug dešimt metų ir dar daugiau, kiekvienais metais jūsų juodmedis gausiai žydės. Taigi, jūs turėtumėte galvoti apie pašarų šio augalo iš anksto.

Priežiūra

krūmasTaigi, “Kalisthe Terry” (nuotrauka aukščiau) auginimas nereiškia sudėtingos priežiūros, tačiau beveik iškart po sodinimo reikia paruošti rutulius, nors tiesiog traukite nedidelę vielą arba įstatykite barus. Būtina, kad parama būtų ne daugiau kaip dešimt centimetrų skersmens, kitaip liana negali suktis su savo šakomis.

Gausiai laistyti jauni ūgliai, tačiau vandens kirtimas yra kategoriškai nepriimtinas.

Vasaros viduryje konvolvulus augs iki 1,5 metro, pradės formuotis pirmieji pumpurai. Siekiant paremti šį žydėjimą, būtina maitinti augalą. Kartą per kelias savaites turėtumėte gaminti įprastas mineralines trąšas, laikydamiesi normų, nurodytų anotacijose ir instrukcijose.

Related  Šaltalankių žvakių naudojimas, jų sudėtis ir veiksmingumas įvairiose ligose

Jei vasara yra labai šalta, tada kalistiją reikia elgtis atsargiai su fungicidais. Beje, šis augalas labai mėgsta sraiges, jie žaloja susipynusius pumpurus ir gina lapus gerais skyliais. Jei taip atsitiks, turite taikyti biologinius (arba cheminius) apsaugos nuo kenkėjų metodus.

Nardytos gėlės turi būti visam laikui pašalintos, nes kitaip liana atrodys neprotinga. Tai turėtų būti daroma visą vasarą iki žydėjimo pabaigos.

Rudenį miršta visos žemės dalys, todėl prasminga vynuogyną nupjauti po pirmųjų šalčių rudenį, kai augalas praranda savo ornamentu. Visų šių lianų rūšių, įskaitant, pavyzdžiui, kalistinės multipleksės, tūpimo ir išvykimo būdai iš esmės yra vienodi. Žiemą suaugusiems augalams nereikėtų laikyti, išskyrus tai, kad regionas yra per šaltas. Vėlyvą pavasarį jūsų liana atsibudus. Vidurinės zonos sąlygomis tai įvyksta jau gegužės pabaigoje, kai paprastai nėra šalčio. Jei dar bus tikimasi, jaunieji stiebai turėtų padaryti mažą pastogę.

Kai kurios kalisthelios rūšys

Yra apie dvidešimt ar dar daugiau kalistijų veislių, tačiau tik keli gyvūnai auginami soduose, kiti auga laukinėje gamtoje ir net laikomi kenksmingomis piktžolėmis.

Calistheia yra purus.

Kalistija pudingasŠis augalas atėjo pas mus iš Kinijos, jis turi ilgiausią šaką, jo ūgliai yra labai ilgi, gali siekti iki keturių metrų. Augalo stiebai padengti šviesiais, žaliais, pailgiomis lapėmis, kurių odos paviršius. “Calisthe” purvinas, kaip ir paprastų gėlių, o su kilpomis, jų skersmuo gali siekti iki 9 centimetrų, tačiau yra ir mažų 3-4 centimetrų gėlių. Žiedlapiai dažniausiai nudažyti rausva atspalvio spalva su tamsia baze.

Calisthey skiltis

kalisthenijaAugalas labai nepretenzingas, jis auga akimirksniu, bet žydi nuo vasaros pradžios iki pirmųjų šalčių, ir jis yra labai daug. Filialai auga iki dviejų ar trijų metrų, jie atrodo maži ryškūs lapai ir dvigubai šviesiai rausvos gėlės (skersmuo 9 centimetrai). Populiariausi tarp floristų buvo gaivus flavelous flora. Tai buvo jos didžiulės dvigubos gėlės ir pravardė prancūzų rožė, aiškiai panaši į dygliuotą ir nepriekaištingą grožį. Amazing grožio pumpurukai su subtiliu aromatu padengia visą ilgį vynuogių.

Related  O ką tu žinai apie naudingas hibiscus gėlių arbatos savybes?

Kalistė tvora

tvoraDėl šios priežasties jie vadino šią rūšį, šią kalizmą, nuotrauką aukščiau, netoli tvoros. Jei šis augalas nebuvo toks agresyvus, jis taip pat galėtų būti vienas iš dekoratyvinių lianų tipų. Ši veislė auga visuose mūsų šalies regionuose, laikoma piktžolėmis. Labai ploni ūgliai paprastai yra padengti mažais lapais ir paprastais baltais arba švelniai rožiniais mažais varpeliais.

Calisthey multipleksas

Šio tipo drožėjas auga trimis ar net daugiau metrų ilgio. Šakos, gana arti viena nuo kitos, yra tamsios trikampės formos lapai. Šios rūšies gėlės yra labai didelės, ryškios ir dvigubos. Kiekviena iš “Kalisthex” multiplekso gėlių gali būti iki dešimties centimetrų skersmens, o svarbiausia, nepamirškite valgyti žydėjimo metu.

Calisthey ir vertikali sodininkystė

vertikalios sodininkystės kalizmasŠi liana sukurta projektams su vertikaliu sodininkyste. Žinoma, jūsų sode yra pavėsinės, mažos arkos, kur konvolvulus puikiai jaustumės. Paprastoji rabitsa gali būti puikus pagrindas gražiam gyvatvui. Bet kokia nuotrauka, kurią matote tik šalia paramos, matosi. Taigi, šio augalo tikslas yra pamatyti ir skristi. Be parama, “calisthia” neauga labai gerai, gali atsisakyti gėlių, todėl pagrindinis sodininko rūpestis yra suteikti šią liana vertingą paramą:

  1. Kolonos, ne storesni stulpeliai ir poliai, puikiai supakuoti. Jei skersmuo yra pernelyg didelis, reikia ištempti vielą, kad šerdis būtų išilgai rato. “Calisthea” frotē gali paslėpti bet kokius negražus sodo atramas.
  2. Jūs galite papuošti savo namo fasadą išilgai lyties perimetro, naudodamiesi kalizmu. Jums reikia apvynioti kontūrą aplink dureles siaura juostele su tinkleliu. Liana puikiai pabrėžia klasikinių kolonų architektūrą. Namai anglų kalba, ši galimybė yra ideali.
  3. Tai puikiai atrodo kaip liana, kaip arklio nelaisvinė flora. Šios arkos perimetras gali būti siaura tinklinio audeklo juosta. Kalistėja yra pasodinta dviem vietomis arkos pagrinde ir nukreipia šakas link vienas kito.

Related  Viskas apie graikinių riešutų aliejaus naudingąsias savybes

Kadangi kalstegija net terry nesudaro panoramos ir tankios mozaikos sode, ji gali būti derinama su kitomis gražiais vynmedžiais. Tai gali būti, tarkim, klimate.

subtilus gėlių kalisthenija“Calistaea liana” tinka iš anksto suplanuotam iškilmingam įvykiui. Pavyzdžiui, jei per kelis mėnesius namas bus pažymėti vestuves, jūs galite turėti laikas sodinti du ar tris šaknis sumanyta vietoje, ir netrukus sodrus rožinė pumpurai džiugins svečiai akis. Taigi, kalizmas, nepaisant agresyvaus pobūdžio, gali tapti vienu iš labiausiai mėgstamų augalų jūsų sode.

“Calisthe” sode – video