Bunny a králikZiskovosť králikov je v našej dobe veľmi vysoká. Mnohí poľnohospodári poznajú tajomstvo úspešných chovných králikov, chápu špecifiká prípadu, bezpečne profitujú a zaoberajú sa to už mnoho rokov. Otázkou je, či chovné králiky ako podnik je ziskové alebo nie, je relevantné len pre neskúsených poľnohospodárov.

Chovné králiky: pozitívne a negatívne body

Mladí v klietkeMnohí sú odpudzovaní v počiatočnom štádiu ťažkostí spojených s citlivosťou králikov na určité ochorenia, ktoré často vedú k úplnej smrti celého stáda.

Ďalším mínusom je hľadanie trhu s produktmi. Mäso králikov nie je toľko dopytu, ale koža vyžaduje skúsenosti s obliekaním.

A tretí hrozivý moment chovných králikov ako podnikania je veľká počiatočná investícia.

V skutočnosti je chov králikov pomerne rýchlo vyplácaný podnik, ktorý si nevyžaduje žiadne ďalšie znalosti a úsilie na dosiahnutie stabilného zisku. Mnohí chovatelia králikov sa s úlohou môžu ľahko vyrovnať a existujú oveľa viac pozitívnych faktorov.

V počiatočnom štádiu je dôležité vybrať si dobré plemeno zvierat, čo prináša vysoký zisk, rýchle získavanie váhy, odolnosť voči chorobám.

Prečo sa nebojte negatívnych aspektov:

 • včasné očkovanie všetkých hospodárskych zvierat vylučuje smrť zvierat;
 • Mnohé mäsiarne, obchody, trhové laboratóriá prijímajú a robia objednávky na králičie mäso z potravy;
 • susedia a príbuzní sú vždy vybavené králikom a radi získajú užitočný produkt (nie je dokázaný jedným chovateľom králikov);
 • králičie kožušiny sú oceňované ako prirodzený, teplý a krásny materiál, čo dáva reklame ľahké nájsť pravidelných zákazníkov na koži;
 • schopnosť častého hnojenia, celoročný vrh (jedna žena prináša okolo 60 králikov ročne), umožňuje rozšíriť produkciu bez nákladov na nákup osôb;
 • Rýchly rast králikov prispieva k neprerušenej výrobe a stabilným príjmom.

Navyše, králiky ako zelenina, ktorá je bohatá v období leta a jesene v každej vidieckej oblasti, čo tiež šetrí náklady.

Tajomstvo a základy úspešného chovu králikov

Včasné očkovanie pomôže udržať hospodárske zvieratáPozitívne momenty budú viditeľné od samého začiatku, ak kompetentne zostaviť a uplatniť obchodný plán pre chov králikov. Bude potrebné začať od možných a koncipovaných mierok, na ktorých sa podnik vypočítava.

Related  Пасови оваца за одржавање у домаћинству

Kde začať:

 • Určiť metódy pestovania hospodárskych zvierat;
 • Určiť pridelené územie pre ohrádky, prístrešky (špeciálne konštrukcie), klietky, klietky;
 • pripraviť miesto pre “pobyt” králikov;
 • premýšľať a pripraviť pracovisko na zabíjanie, zmrazovanie a skladovanie výrobku;
 • kúpiť špecializované krmivo;
 • vyberte plemeno králikov;
 • kúpiť mladé zvieratá.

Môžete začať podnikanie vašej mini-farmy pre králikov z jedného páru zvierat, výber čistokrvného spôsobu párenia alebo kríženia.

Najlepšie je nakupovať mladé zvieratá od skúsených farmárov. Králiky na predaj sú zaručené, že budú očkované a prispôsobené podobným podmienkam.

Na trhu môžete nakupovať nezdravé a neočkované osoby. A tiež urobiť chybu s plemenom, najmä ak nie sú žiadne zručnosti. Existujú mäsité a chlupaté králiky.

Je potrebné spárovať králiky toho istého plemenaOdporúčania týkajúce sa starostlivosti a údržby králikov nie sú také ťažké. Hlavnou vecou je poskytnúť im pohodlné miesto, kde bude dostatok svetla a priestoru. Dodržujte režim podávania, monitorujte čistotu buniek a dostatočné množstvo čistej vody.

Existujú rôzne spôsoby, ako udržať zvieratá, keď sa naučili, čo sa môžete naučiť – chov králikov ako podnikania je prospešný alebo nie.

Metódy a princípy chovu králikov pre podnikanie

Hlavnými metódami úspešného chovu králikov je udržiavanie zvierat v klietkach, voliériach alebo jamkách. Každá metóda má svoje vlastné oprávnené plusy a malé nepresnosti.

Obsah králikov v bunkách, najmä prenosných, je veľmi výhodný, ale drahší (usporiadanie, materiály). Veľkým plusom tohto obsahu je minimálne riziko šírenia infekcií, pretože jednotlivci rôznych potomkov a plemien sa navzájom nekontaktujú. V tomto prípade môžu byť susediace bunky ľahko izolované od všeobecných sérií.

Obsah králikov v bunkáchTento variant králičskej farmy je najvhodnejší na kríženie a chov špeciálnych plemien.

Viac voľného obsahu králikov, v prvom rade vám umožňuje ušetriť priestor, materiál vybavenia.

Najjednoduchším a najjednoduchším spôsobom je chov králikov v jame. Je však potrebné vybrať správne miesto, kde nedosiahnu podzemné vody. Podlaha je vybavená jemnou kovovou sieťou a pokrytá pilinami alebo pieskom pre lepšie odvodnenie a jednoduché čistenie hnoja.

Related  Bolesti pilića i njihovo liječenje

Chov králikov v jameV každom prípade by mala byť vždy pripravená dobrá strecha, ktorá sa stane hlavnou ochranou proti nepriaznivému počasiu.

Králiky v klietke s klietkouKráliky obsiahnuté v jamke, s potešením kopať nory, kde skrývajú svoje potomstvo. Voľne sa pohybujú, aktívne chovajú a nevyžadujú časté kŕmenie, pretože oblasť umožňuje nastaviť jedlo a nápoje na celý deň v dostatočnom množstve.

Kryt pre králiky je pravdepodobne najvhodnejšou možnosťou pre poľnohospodárov aj pre samotné zvieratá. Najprv však musia byť klietky vybavené ochrannými plotmi z dôvodu nepriaznivého počasia a možných nepriateľov. Klietky môžu byť umiestnené pod markínami alebo pripojené k priestorom.

Napájači na bradavkyKráliky v klietkach dostávajú jedlo a vodu vďaka dlhým zásobníkom a pijanom pozdĺž stien. Dokonca sa cítia “ako celok”, rastú a vyvíjajú sa lepšie.

Voliéra alebo jamka by mali obsahovať králiky približne rovnakého veku. Urobenie novej strany by malo byť opatrné, pretože dospelí muži majú tendenciu byť agresívni voči cudzím alebo mladším ľuďom. Rozptýlenie (rozptýlenie) na spodnej alebo podlahe svieže, voňavé trávy, môžete cítiť vôňu novorodencov.

Všetky metódy chovu králikov budú úspešným začiatkom ziskového podnikania s riadnym dodržiavaním hygienických a hygienických noriem.

Okrem toho králiky sa obávajú prievanu, mrazu a vlhkosti. Suchá teplá izba v zime a čistá, vzdušná v lete je hlavnou podmienkou pre držanie zvierat.

Vypočítaním celkových nákladov budúceho podniku a výpočtom približného ročného zisku môžete dospieť k záveru, či chov králikov ako podnikania je prospešný alebo nie.

Králiky majú prakticky žiadnu produkciu odpadu: mäso, kožušiny, vnútornosti, hnoj – to všetko prináša zisk. Jednotlivci rýchlo dosahujú sexualitu. Okrem toho môžete v budúcnosti predávať živé čistokrvné králiky.

Technológia chovu králikov – video