Jednoduchý podávač na výkrm mladých zvieratSprávne vybrané podávače pre ošípané nie sú len zástava sýtosti zvierat. Z dizajnu a veľkosti tohto zariadenia závisí to, ako čistý a kvalitný bude krmivo, ako aj jeho ekonomické výdavky. Nemenej dôležité a inštalované na farmách.

Aké sú požiadavky na podávače a misy na konzumáciu ošípaných? Aké konštruktívne riešenia sú najefektívnejšie a cenovo dostupné v podmienkach osobného hospodárstva?

Odrody a usporiadanie kŕmnych žľabov pre ošípané

Najjednoduchšie podávače používané na výkrm akéhokoľvek druhu domácich zvierat a hydiny sú otvorené kontajnery vhodnej veľkosti a hĺbky. Príkladom je plastový alebo kovový žľab pre ošípané.

Výhodou takýchto podávačov je ich lacnosť a jednoduchosť, ale kŕmne zmesi v nich sú ľahko znečistené a nemôžu byť dávkované.

Zariadenie bunkového žľabu pre ošípanéĎalším princípom pôsobenia bunkových podávačov pre ošípané. Určené na distribúciu suchých potravín, štruktúry pozostávajú z:

 • z bunkra, kde je kŕmna zmes na začiatku naplnená;
 • z misky, do ktorej vstupuje potravina;
 • z obmedzujúcich lamiel, ktoré neumožňujú, aby sa nadbytočné potraviny z bunkra ihneď dostali na paletu;
 • z misky, odkiaľ pochádza jedlo ošípaných;
 • od bočných zábran, ktoré neumožňujú zmesi preliať hranice podávača.

Z hornej časti násypky naplnenej potravou pre ošípané cez štrbinu dole padá do tácky, kde je dychtivo jesť zvieratami. Akonáhle je koryto pre ošípané prázdne a do násypky sa otvorí medzera, ako sa naleje nová časť jedla a podávač sa znovu naplní. V dôsledku toho:

 • potraviny zostávajú čerstvé a čerstvé dlhšie;
 • dokonca aj tí najslabší a neskorší nemajú hlad;
 • jedlo sa nerozptyľuje na podlahe, čo vám umožňuje ušetriť a nemali strach z infekcie zvierat s hlístmi alebo inými infekciami;
 • Chov hospodárskych zvierat trávi menej času obsluhou dobytka a jeho kŕmenie.

Bradavky na ošípané

Podobne aj bradavky na bradavku pre ošípané, hoci drahšie ako bežné žľaby, ale spoľahlivejšie ako tieto, sú pohodlnejšie a bezpečnejšie.

Related  Pčelarski proizvodi i njihova upotreba od strane čovjeka

Vnútorná nápojová misa v prasniNa rozdiel od otvorených vodných pijanov, kde je voda vždy k dispozícii pre ošípané, konštrukcia bradavky pracuje len vtedy, keď zviera zatlačí bradavku a tým otvorí zdroj vlhkosti. V dôsledku toho kvapalina nie je dlhodobo znečistená, nedostane sa na vrh a spotrebuje sa oveľa ekonomickejšie.

Títo pijatelia si môžu kúpiť alebo vyrobiť sami. V druhom prípade je potrebné mať na pamäti, že tlak vody by mal byť menší ako 2 atmosféry pre prasiatka a 4, keď je prístroj inštalovaný vo chlieviku u dospelých zvierat.

Bez ohľadu na štruktúru podávač pre ošípané a živočíšne waterers vyberať, jeho veľkosť by mala byť taká, aby prístup ku korytu bol vhodný pre všetkých obyvateľov v chlieviku.

Požiadavky na podávače a nápojové misy pre ošípané

Veľkosti nádrží na kŕmenie a napájanie zvierat závisia od veku a pohlavia ošípaných a tiež od ich množstva. Čím sú ošípané menšie, tým menšie a úzke žľaby sú ponúkané, tým viac zvierat sa môže súčasne umiestniť vedľa násypky pre ošípané alebo bežný žľab.Požiadavky na podávače ošípaných

Rovnaké kritériá sa používajú na usporiadanie dlhých pijanov na otvorené vody, ako aj na výpočet počtu miest, ak majú byť prasiatka na ošípané inštalované v prasni.Výška pitnej misy pre rôzne prasiatka

Výška, pri ktorej je najlepšie namontovať pijanov, závisí aj od parametrov stáda. Je vhodné ho určiť na základe hmotnosti zvierat. Dlhé žľaby sú často rozdelené prekladmi, aby zvieratá jesli z presne vymedzenej oblasti palety. Okrem požiadaviek na veľkosť a hĺbku by mali podávače a pijančeky ošípaných:

 • jednoduché čistenie a umývanie;
 • mať dizajn, ktorý je chránený pred močom, výkalmi, úlomkami odpadu alebo inými nečistotami;
 • byť dostatočne priestranný a stabilný, aby sa jedlo nevylialo a voda nie je rozstrekovaná;
 • ktorý sa nachádza na výhodnom území pre prístup.

Related  Stroj na strihanie oviec: vlastnosti výberu a použitia

Krmítka pre ošípané určené na tekuté potraviny a pijanky by nemali unikať.

Podávač pre ošípané vlastné ruky

Predám pripravených pijanov a podávačov – nie je problém. Ale s cieľom ušetriť peniaze, môžete vytvoriť pohodlné a lacné vybavenie samičiek.

Na výrobu jednoduchého dizajnu sú vhodné plastové alebo kovové bubny, azbestocementové a plastové rúry veľkého priemeru a dokonca aj zastarané valce pod plynom.

V závislosti od priemeru existujúceho suda sa nádoba pozdĺž dlhej strany rozreže na dve alebo tri časti. Výsledné žľaby sa dôkladne umyjú, sušia a upevňujú na ťažké nosiče alebo tyče. Ostré časti musia byť ošetrené brúsnym papierom alebo zložené tak, aby ošípané neboli zranené.

Prasiatka sa jedia z bunkraPodobne vytvorte podávače pre ošípané zo starých fliaš:

 1. Zariadenie bolo predtým bielené zvyškami plynu, ktoré kontrolujú prázdnotu nádrže mydlovou penou.
 2. Potom sa z ležiaceho balónika ventil veľmi presne odreže a pravidelne navlhčí miesto rezu.
 3. Keď je ventil odstránený, nádoba sa dôkladne umyje a použitá voda sa vyleje z obytných budov.
 4. Pozdĺžne rezanie balónika ho premení na dve žľaby pre ošípané.
 5. Nádrže sú vypálené.
 6. Na hornej strane podávačov je možné pripevniť kovový rošt, spúšťanie, ktoré je ľahké zabrániť vniknutiu ošípaných do žľabu.

Domáce podávač pre prasiatkaPodobná technológia sa používa aj vtedy, keď je vybraná rúrka z azbestového cementu alebo plastu na výrobu podávača alebo pitnej misy. Samonosné podávače pre ošípané z týchto materiálov nie sú skorodované, ľahko sa udržiavajú a môžu sa prepravovať napríklad na inštaláciu na zem.

Bunker podáva TURBOFIDER na výkrm ošípaných – video