Obsah kŕmnych sliepokZačínajúc chovatelia hydiny, premýšľajúc o chovných prepeliciach, sa často pýtajú na otázku: “Ako udržať sliepky v domácnosti a dlho čakať na výskyt prvej stravy vajec na stole?”

Domestikované plemená prepelíc sa líšia od ich divokých predkov vo veľkosti a zvýšenom ukladaní vajec, ale zároveň si zachovali rekordy na skoršiu splatnosť hydiny.

Rýchlosť rastu závisí od konkrétneho plemena, ale väčšina vaječných prepelíc je pripravená vstúpiť do dospelosti už vo veku šiestich mesiacov.

Kedy sa prepelica začne ponáhľať?

Už vo veku 2 mesiacov začína zamerať prepelicaV akom veku sa prepelica začína ponáhľať? V prípade, že čas rozdeliť mládež na pohlaví, s cieľom zabezpečiť dobrú starostlivosť o vtáky a kompletné stravu, potom o dva mesiace ženy v plnom zásobovaní síl na stole chovateľov užitočné a chutné vaječné výrobky.

Pri výsadbe domácich prepelíc je potrebné vedieť, že všetci vtáci poskytujú rovnako kvalitné produkty. Intenzita a trvanie obdobia znášania vajec však priamo závisí od výberu plemena. Veľké mäsové prepelice vychádzajú o 30-40% menej ako vajcia. Mäsové plemená navyše nemusia čakať na dlhú návratnosť, zatiaľ čo vrodené vrstvy sa počas celého roka neznížia.

Koľko vajec môže priniesť prepelica?

Koľko vajec robí prepelicu denne? Vajcia vajcia po dobu jedného roka môžu poskytnúť chovateľovi hydiny tri stovky vajec, ktoré neovplyvňujú pôvodcu salmonely, nespôsobujú alergiu a odporúčajú sa aj dojčatám. Ak spočítete toto číslo na jeden deň, bude sa to zdať málo, ale s populáciou viac ako 10 vtákov nebude priemerná rodina ponechaná bez kŕčových vajec.

Ale ako sa stane, ak sa stane kŕdľom stáda, vidí, že jeho hydinové sa nevrátia, alebo počet vajíčok, ktoré sa dali ďaleko od plánovaných? Dôvody, prečo nie sú žiadne prepelice alebo úplne neoprávňujú nádeje ľudí, môžu byť viaceré, ale všetky spočívajú v rysoch držania a kŕmenia vtáka.

Related  Značajke razmnožavanja mamaca patke kod kuće

Chyby pri kŕmení a starostlivosti – príčiny poklesu produkcie vajec

Základom dobrého znášania vajíčok je kompetentne zvolená strava, ktorá dokáže podporiť telo nosnice, aby sa pred tým nevypustila a zabezpečila správnu kvalitu vajíčok.

Spýtal sa otázka: “Prečo nie sú prepelice spěchat?”, Predajca by mal najprv analyzovať zloženie krmív a ten, ktorý denne dostáva k prepeliu.

Vajcia sa znižuje, ak nie je vták riadne kŕmenýSkúsení chovatelia prepelíc hovoria, že najlepšou voľbou je vyvážené krmivo, ktoré obsahuje všetko, čo potrebujete na rast a vajcia. Berú do úvahy všetky potreby vtákov v bielkovinách, tukoch, sacharidoch, stopových prvkoch a vitamínoch. Ak sa zostatok z nejakého dôvodu zhorší, napríklad zmení sa zloženie zmesi, vták sa prenesie na pastvinu alebo naopak, na jeseň, v klietke, to nevyhnutne ovplyvňuje počet vajec.

Po prudkej zmene v strave sa produkcia vajec vráti za pár týždňov, ale je lepšie to nedovoľovať, hlavne pri postupne zavedených potravinách je ľahšie sledovať reakciu a prijímať včasné opatrenia.

Keď sa začne prepravovať prepelica, jedlo pre ne je pripravené s prihliadnutím na rastúce potreby organizmu a je podávané iba čerstvé. Získanie nevyvážených alebo nekvalitných potravín do stravy môže spôsobiť najviac nepredvídateľné reakcie a alarmujúce príznaky.

Kurenie v letnej voliére na tráveNedostatok vápnika vedie k krehkosti vajec. Nedostatok kalórií a živín vedie k tomu, že kačice sa vrhne a premýva všetky sily. Ak neurobíte naliehavé opatrenia, v prvom prípade rodina chovateľov chýba v produkcii a v druhom prípade je vták ohrozený rýchlym poškodením tela.

Neštandardné, príliš hrubé alebo fermentované jedlo nepriaznivo ovplyvňuje trávenie malých vtákov, oslabuje, zhoršuje a odmieta sa ponáhľať.

Pred uskladnením sliepok doma sú vtáky pripravené chránené pred prievanmi a náhlymi teplotnými zmenami. Bohužiaľ, veľa nováčikov chovatelia hydiny získava menej vajec len kvôli nepochopenému návrhu buniek alebo neúspešne zvolenému miestu pre ne. Pri preprave môžu prepelice stratiť perie a sú častejšie choré.

Related  Ak zistíte, prečo utečú brojlery, môžu byť chované kurčatá

Výberom vhodnej miestnosti pre prepelice sa bunky pokúšajú postaviť na trvalé miesto, aby už viac nerušili. Akýkoľvek zásah do života, či už premiestnenie domu alebo usadzovanie sa v nových susedoch, spôsobuje u nosníc úzkosť. To tiež negatívne ovplyvňuje počet daných vajec.

Obsah kreviet v klietkeK dôvodom, prečo prepelica nespěchá, je obsah v príliš vlhkej, nevetranej miestnosti, ako aj v klietkach, kde je vták príliš preplnený. Avšak nadmerná suchosť vzduchu, nedostatok pitnej vody, udržiavanie tepla alebo chladu je dôvodom, prečo prepelica odmieta dať vajíčka.

Chovatelia hydiny musia pamätať na to, že akékoľvek porušenie podmienok zadržania má za následok zhoršenie zdravia prepelíc a očakáva sa, že oslabený alebo chorý vták má dobrú pokladanie vajec.

Prirodzený pokles produkcie vajec u vtákov plemien s vajíčkami sa postupne vyskytuje na jednoročnom veku. Keď poznáte túto funkciu, musíte pripraviť novú generáciu vrstiev vopred.Yaytsenoskost prepelica je znížená vo veku 12 mesiacov

Ako podporiť a zvýšiť kačacie kačice?

Aby nedošlo k trápiť na otázku: “Prečo nie nosiť prepelice?” Poľnohospodári Nováčik hydiny je potrebné striktne dodržiavať pravidlá pre nosnice, aby sa zabránilo preplneniu v bunkách alebo alternatívne jedinú osadu v bunkách:

  1. V priemere by mala byť aspoň 180 centimetrov plochy na jednu kŕčovú kačia.
  2. Vták by mal mať pohodlný prístup k podávačom a pijanom.
  3. Teplota v chove hydiny sa udržiava na 20-22 ° C.
  4. Optimálna vlhkosť vzduchu je 60-70% pri povinnej ventilácii.
  5. Svetelný deň pre nosnice je 16-18 hodín, pre nočné hodiny sú prepelice ponechané s “tichým” svetlom.
  6. Bunky sa denne podrobia dôkladnému čisteniu, poskytujúcim dezinfekciu podávačov, nápojových misiek a paliet na podstielku.

Krmivo pre vrstvy obsahuje rastlinné a živočíšne bielkoviny, vitamíny a minerály. Ak viete a dodržiavate pravidlá, ktoré predpisujú, ako udržať nosnicu doma, nebudú žiadne problémy so zlyhaním vtáctva alebo drastickým poklesom počtu vajec.

Related  Kako odrediti spol pilića i kada se to može učiniti

Obsah kreviet doma – video