Alkoholová tinktúra včielTakmer všetky produkty včelárstva, vrátane včelieho polkla, sú viac alebo menej užitočné a nachádzajú uplatnenie na liečbu a udržiavanie ľudského zdravia. Ako správne pripraviť včelínovú lyžicu, ako ju používať tinktúra, aby ste zhodnotili všetky liečivé vlastnosti drogy?

Bohužiaľ, život včely nie je tak dlho a z jedného dôvodu alebo iného hmyzu v včelí zabíjajú po celý rok. Maximálny počet mŕtvol v úľu sa vyskytuje na jar, keď včelár vykoná každoročný audit. Ide o mŕtve včely, ktoré sa nazývajú ponorkami, ktoré sú už dlho známe ako cenné lieky ľudovej medicíny a zbierajú sa na prípravu alkoholovej tinktúry.

Aké sú liečivé vlastnosti tinktúr na podbrušku včiel? Aká je sila tohto výrobku?

Terapeutické vlastnosti tinktúry na pozadí včiel

Krájanie včelieho moru v maltáchNa liečbu a prevenciu početných ochorení vnútorných orgánov a ľudských systémov odporúča tradičná medicína používanie alkoholu alebo vodkovej infúzie podmorou.

Po vyschnutí v telách včiel existuje veľa komplexných biochemických zlúčenín, ktoré majú vplyv na telo. Ale najužitočnejšie a cennejšie je komplex založený na melanínu a chitíne. Zlúčeniny súvisiace s alkoholom určujú použitie tinktúr z včelstva, ktoré podkopávajú liečbu a prevenciu ochorení, ako sú:

  • hrozba aterosklerózy a počiatočné štádiá ochorenia;
  • diabetes;
  • dysfunkcia gastrointestinálneho traktu;
  • nadváhou a obezitou;
  • toxokózy rôznej povahy;
  • kŕčové žily.

Časť vyrobenú vodky tinktúry z Bee biologicky aktívne látky podporujú regeneráciu včasné tkanív po poranení a popáleniny, vonkajšie použitie a vykazujú analgetický účinok stavanie krvácanie.

Ako prostriedok tradičnej medicíny je infúzia včiel sedimentu aplikovateľná na zápalové ochorenia. Dobré výsledky sa dosiahli s angínou, kožnými ochoreniami, sprevádzané porušovaním povrchových vrstiev epidermy a rizikom sekundárnej bakteriálnej kontaminácie. V tomto prípade má liečba včiel tiež antibakteriálny účinok.

Ľudová náprava pre včelstveSo všetkými vlastnosťami prírodný antioxidant, včelí Podmore podporuje rýchle stiahnutie toxínov, zastaviť predčasné starnutie, zlepšuje asimiláciu vitamínov skupiny B.

Related  Dekorativni domaći zečevi ukrašavaju vaš život

Vyberanie včiel na liečbu

Pred použitím tinktúry na podbrušku včiel je potrebné zozbierať suroviny a pripraviť liečivo. Najčastejšie sa zbierka odohráva na začiatku jari, keď sa úľ otvorí a pripraví sa na novú medovú sezónu. V prípade, že v zime včelár skontroloval oddelenia, na jar v úli ísť Podmore svieži, bez stopy dusna, plesne, cudzie úlomky, výkaly alebo hroziace zničenie dlhodobého skladovania. Práve tento druh surovín sa dostáva do výroby liečebných infúzií.Pri jarnej kontrole sa zhromažďuje úberový úl

Ak chcete použiť tinktúru alkoholu z Bee bol naozaj uzdravuje, skúsení včelári sa odporúča, aby sa včely na nej, v zime trpí podvýživou. Táto včelí podmorský zachované viac živín ako hmyzu, ktorý sa už dlho kŕmené iba cukrový sirup.

V žiadnom prípade nepoužívajte na prípravu tinktúr, ktoré sú tvorené v úľoch, postihnuté parazitmi alebo chorobami vrátane otravy toxickými látkami.

Zozbierané šupiny sú očistené od nečistôt, potom preosievané a odoslané do sušiarne. Vysoká teplota má škodlivý vplyv na zloženie a stav surovín, takže proces musí prebiehať pri zohriatí na 40-50 ° C. Sušené včelárske topánky sú balené v malých plátovacích vreciach a uskladnené až do nasledujúcej sezóny na suchom a vetranom mieste.

Príprava a používanie tinktúry včiel na vodke

Z včelieho vosku urobte odvar, tinktúru, krémAk chcete pripraviť alkoholovú tinktúru na lyžičku včelieho vosku, musíte si vziať pohár vodky.

Suroviny z hmyzu sa predbežne rozomelú, nalejú do nádoby z tmavého skla a naplnia sa kvapalinou. Pevne uzatvorená fľaša sa pretrepe na infúziu na teplé, tmavé miesto. Použitie tinktúry z sedimentu včely na vodku môže byť za dva týždne. Počas tejto doby by sa kvapalina mala príležitostne pretrepať na zvýšenie extrakcie a pred použitím sa roztok prefiltruje.

Aby sa zabezpečilo, že liečebné vlastnosti tinktúry na dne včiel sa predčasne neodparujú, je lepšie ich uchovávať v tme s konštantnou izbovou teplotou.Rozliatie dokončenej tinktúry z včelovitého sedimentu

Related  Bolesti pilića i njihovo liječenje

Profylaktická miera príjmu alkoholovej tinktúry na včelárskej ponorke je 20 kvapiek. Liečba sa užíva 2 až 3 krát denne pred jedlom a trvá asi dva mesiace. Potom potrebujete prestávku. Liečba týmto liekom sa má uskutočňovať len zo zdravotných dôvodov.

Vzhľadom k tomu, ako alkohol a včelárske výrobky majú svoje kontraindikácie, potom pred použitím Podmore včely a tinktúru z toho, musíte sa poradiť s odborníkom.

Alkoholické infúzie sú kontraindikované u detí, žien, ktoré očakávajú dieťa a dojčia, ako aj starších ľudí. Je potrebné zdržať sa užívania drogy každému, kto má známky alergickej reakcie na med a iné potraviny z včelstiev.

Príprava včelieho polievka na rôzne recepty – video