Pestovanie brojlerov domaPokiaľ ide o brojlery, znamenajú kurčatá orientované na mäso, ktoré sa vyznačujú vysokými rýchlosťami rastu, veľkými veľkosťami a vynikajúcim mäsom vhodným na vyprážanie.

Ako organizovať pestovanie, starostlivosť a kŕmenie kurčat brojlerov, narastá počet chovateľov hydiny. A to nie je prekvapujúce.

Len za 7-8 týždňov, vták rastie na 1,5-2,5 kg, čo s správnym prístupom v teplej sezóne, dokonca aj v malej farme, umožňuje pestovať 1-2 dávky kurčiat.

Zvláštnosti pestovania kurčiat brojlerov

Pri správne zvolenej strave sa vták rýchlo nabralTo, že kurčatá plemien a krížencov brojlerov odôvodnili misiu, potrebujú kompetentný odchod a opatrne zobrali strave. Ak sa hydina nepoužíva na plodnosť, kurčatá brojlerov sa pestujú doma najviac na 70 dní. Potom vták fyziologicky klesá v prírastku hmotnosti, ale prívod krmiva zostáva na rovnakej úrovni, čo znamená, že úlovok z takejto populácie prudko klesá.

V centre pozornosti chovateľa hydiny, keď sa pestujú kurčatá, je starostlivosť a kŕmenie vtáka. A potom, a ďalšie je potrebné stanoviť prvý deň kurčiat na farme, pretože oneskorenie je často príčinou, ak nie smrť, a tak oslabovať, zakrpatenie a počet obyvateľov bolesti.

V podmienkach hospodárenia s domácimi, sú brojlery umiestnené v hydinárňach na hlbokej posteli alebo používajú bunkový obsah.

V prvom prípade by malo byť ubytovanie pre brojlery chránené pred vonkajšími vplyvmi počasia a podlahy sú teplé a suché. Ako vrh je najpohodlnejšie použiť piliny, ktoré sa vopred sušia. Môžete si vziať ďalšie materiály, aby ste zabezpečili konštantnú suchosť, čistotu a voľnosť podlahovej krytiny.

Pred naplnením kurčiat:

 • vyčistiť, dezinfikovať a vysušiť dom;
 • podlaha je pokrytá vrstvou haseného vápna v množstve 0,5 až 1,0 kg na meter štvorcový;
 • vrchnú vrstvu piliny s vrstvou do 10 cm;
 • vytvoriť podmienky na udržiavanie vlhkosti pri 60-65%;
 • zabezpečiť neustále vetranie miestnosti;
 • udržiava teplotu vzduchu 26 ° C;
 • poskytujú 24-hodinové osvetlenie denného svetla.

Na štvorcový meter s týmto spôsobom pestovania brojlerov kurčiat by nemal byť viac ako 12-18 vtákov.Brojlery v letnej voliére na tráve

Related  Chov ošípaných s popismi a fotografiami na chov na statku

Zatiaľ čo sú brojlery malé a ich vlastná termoregulácia je nedokonalá, potrebujú zvýšenú teplotu vzduchu približne 26-33 ° C. Po 20 dňoch môže byť vzduch v hydinárni ochladený na 18-19 ° C. Je dôležité zabezpečiť, aby vták bol pohodlný, inak príliš chladný a príliš teplý vzduch nepriaznivo ovplyvnil rast a pohodu mláďat. Zanedbanie pravidiel držania hydiny hrozí zoznámenie sa s príznakmi chorôb brojlerových kurčiat a liečbou slabo rastúceho stáda.

Normy spotreby suchých potravín brojleromPestovanie v klietkach, najmä viacvrstvová štruktúra, umožňuje výrazne šetriť priestor domu, zjednodušiť jeho hygienické spracovanie a kontrolovať kŕmenie kurčiat. Zároveň je režim teploty a vlhkosti, ako aj priemerný denný príjem krmiva podobný ako v prípade vrhu.

Chov, starostlivosť a kŕmenie kurčat brojlerov je výrazne ovplyvnený osvetlením buniek alebo hydinárne. V priebehu dňa sa vták aktívne stravuje a pohybuje sa. Čím je v miestnosti tmavšia, tým pomalší je rast kureniec.

Z tohto dôvodu do 14 dní od okamihu narodenia až do kurčiat organizovať denné a nočné osvetlenie, a potom postupne prejsť do prirodzeného režimu.

Kŕmenie brojlerových kurčiat doma

Pitná voda v klietkeNestačí však vytvoriť vhodné podmienky pre kurčatá a poskytnúť im správne množstvo krmív. Aby ste čo najskôr získali veľký, dobre varený vták, je dôležité vybrať vyváženú vekovú stravu.

Čo kŕmiť kurčatá brojlerov? Táto otázka je najdôležitejšia pre všetkých začiatočníkov a skúsených chovateľov hydiny, ktorí sa predtým nestretli s takýmto vtákom. Domáce záhrady často používajú mokré a suché krmivo svojho vlastného prípravku.

Prvé týždne ich mláďatá na statku privádza mokrej kaše na báze varené vajcia, proso, ovos drvené a pšenice, je o niečo viac ako polovicu celkového objemu krmiva spotrebovaného. Od veku 3 týždňov sa do menu vkladajú varené zemiaky a nahradia ich nie viac ako pätinou obilnín.

Rozmaznávanie malých kurčiatNemali by sme zabudnúť na proteínové potraviny, ktoré spočívajú v aktívnom raste svalovej a kostnej hmoty. Za týmto účelom sa tomuto vtáku dodáva tvaroh, sušené mlieko a iné mliečne výrobky. Zdrojom živočíšnych bielkovín z 10-dňového veku sú ryby a mäsokostná múčka. Tieto produkty by sa mali podať najskôr 5-7 gramov denne na osobu a potom zvýšiť spotrebu dvakrát.

Related  Foto a popis druhov včiel

Kŕmenie brojlerových kurčiat doma zahŕňa použitie rastlinných produktov bohatých na bielkoviny, vrátane koláča zo slnečnicových semien, všetkých druhov koláčov, drvených semien strukovín.

Vitamínové jedlá pre brojleryOd trojdňového veku sú potrebné zelené krmivá pre brojlerovacie kurčatá. V jarnej a letnej dobe – to je sladká tráva, vrcholy záhradných plodín, nakrájanú mrkvu na 3-5 gramov na kurča. V chladnom období, kedy čerstvé bylinky v dostatočnom množstve nie je zavedená do stravy trávnej múčky nie viac ako 2-5 gramov výhonky a jačmeňa a ostatných obilnín.

Nadbytok bylinnej múky na zadnej strane môže spôsobiť hnačku u brojlerových kurčiat, ktorých liečba zahŕňa povinnú korekciu menu, používanie antibiotík a iných liekov.

Aby sa predišlo problémom s trávením, uvádzajú sa brojlery:

 • každý druhý deň, ako nápoj, ružový roztok manganistanu draselného;
 • jemný štrk s priemerom nepresahujúcim 5 mm, ktorý aktivuje činnosť čriev a zlepšuje trávenie obilnín a iných krmív pre brojlerovacie kurčatá.

Od 5 dní dostane vták drvenú škrupinu, ale nie piesok a kriedu v množstve 2-3 g na kuriatku. Minerálne krmivo a štrk nie sú zmiešané s inými zložkami stravy a naliate do samostatných nádob, ktoré sa neustále nachádzajú v hydinárni.

Napájači na bradavkyČistá voda pri izbovej teplote sa musí držať neustále. Ak chcete vylúčiť vývoj patogénov a rozvoj črevných a iných infekcií, riad pravidelne čistiť a dezinfikovať.

Pre lepší rast a prevenciu, s prvými príznakmi a liečbou chorôb kurčat brojlerov, sa mladým kurčatám dostávajú vitamínové doplnky. Od piateho dňa sa menu praktizovalo pomocou olejových roztokov vitamínov A, D a E, čím sa zabránilo predávkovaniu použitých liekov.

Prenosné klietky pre brojleryKoľkokrát denne a ako sa kŕmi kurčatá doma? Vták by nemal mať počas celého života nedostatok potravy. Prvých 7 dní kurčiat by malo dostať jedlo najmenej osemkrát denne, potom sa vták kŕmi každých štyri hodiny. V treťom týždni sa počet jedál upraví na štyri a od veku jedného mesiaca sú kurčatá kŕmené ráno a večer.

Všetky mokré potraviny pre brojlerovacie kurčatá sú varené tak, aby ich vták jedol 30-40 minút.

Ak bude hydina dlhšie zohrievaná, je možné:

 • odlievanie výrobkov;
 • inseminácia vajíčok hmyzom;
 • vývoj patogénnej mikroflóry.

Related  Zašto kokoši nisu kokoši, što treba raditi, što hraniti?

Všetky tieto faktory najčastejšie spôsobujú, že kuracie brojlery vyvíjajú hnačku, ktorej liečba oslabuje hospodárske zvieratá a znižuje mieru rastu.

Použitie zmiešaných krmív pre kurčatá

Granulované krmivo pre brojleryZintenzívniť priberanie na váhe, a dnes používa ready-made zdroj, plne uspokojiť fyziologické potreby vtákov. Obzvlášť dobré výsledky, ako je táto strava, poskytujeme počas prvých štyroch týždňov.Zloženie zmiešaných krmív

Hotové zmesové krmivá pre kurčatá brojlerov sa líšia veľkosťou a zložením častíc. Najčastejšie sa používa trojstupňový kŕmny systém, ktorý je určený pre všetky vekové kategórie kurčiat od narodenia až po porážku.

Hoci také zmesi viac domáci meshanok, ktoré výrazne zlepšiť výkon rastúcu populáciu, uľahčujú starostlivosť o brojlery a ich chov a kŕmenie, ako aj kontrola príjmu potravy.

Pestovanie brojlerovV počiatočnom štádiu krmivo pomáha posilňovať imunitu, vytvárať všetky predpoklady pre dobré zdravie a rýchly rast vtáka. Na tento účel stravu zvyšuje množstvo minerálnych doplnkov, diéta je postavená na ľahko usporiadaných zložkách.

Počas aktívneho rastu krmivo pre brojlery – je zdrojom bielkovín, vápnika, vitamínov a tukov, ktoré poskytujú chrbticu rýchleho rastu a zvýšenie svalovej hmoty. Pred porážkou použite finičné zmesi na zlepšenie tuku.

Pestovanie kurčiat brojlerov v klietkach – video

Časť 1

Časť 2

Časť 3

Časť 4

Časť 5

Časť 6