Práca včelára v včelíMôžete zvládnuť včelárstvo pre začiatočníkov pomocou manuálov, skúsených špecialistov a vizuálnych lekcií. Požiadavky na vytvorenie včelín zahŕňajú opatrenia na ochranu pred pichajúcim hmyzom od okolitých obyvateľov. Bez vplyvu na predpis, včelín nemôže byť vybavený.

Vlastnosti včelárstva a kde začať začiatočník

Kontrola žihľavyJe známe, že med je najužitočnejším a liečebným produktom. Hmyz pracovníkov včiel pre sezónu poskytne majiteľ včelí med, pergoy, propolis. Ale aby získal úplatok na výrobok a vytvoril podmienky pre rozvoj silnej rodiny, včelár, ktorý pozná zvláštnosti hmyzu, môže vytvoriť pohodlné podmienky pre pestovateľov. Ak sa rozhodnete vytvoriť vlastnú včelárku, budete musieť splniť niekoľko podmienok:

 • Nájdite miesto ubytovania úľov, ktoré spĺňa požiadavky;
 • pripraviť potrebný inventár a zariadiť zimovanie;
 • vybrať plemeno včiel, ktoré je vhodné pre klimatické podmienky a produktivitu;
 • Získajte vedomosti o včelárstve pre začiatočníkov.

Túžba získať sladký produkt z lietajúceho hmyzu bude vyžadovať vedomosti. Môžete sa naučiť teóriu príspevku alebo navštevovať učňov skúseného pána. Bez jasnej techniky vykonávania služby je úľ nevyhnutným. Neoceniteľnú pomoc poskytne video o včelárstve pre začiatočníkov:

Pravidlá pre vybavenie včelárstva

Budovanie včelínovAk ste začiatočník včelár, potom sa musíte naučiť na malom počte včelstiev. Na legislatívnej úrovni bol zrušený “Pokyn o zachovaní včelích kolónií” a od roku 2013 sa táto problematika presunula na regionálnu reguláciu. Optimálne pre rozvoj včelárstva od začiatku s troma úľami. Zároveň je potrebné dodržiavať bezpečnostné normy. Ak sú úly inštalované v osade, malo by to byť dohodnuté so susedmi. Musia vedieť, ako sa vyhnúť včelám. Blízky sused bude vždy vyhrá skúšku s včelárom.

Ubytovanie úľov je zabezpečené 10 metrov na hranici držby a 50 metrov od obytných priestorov. Aby sa zabránilo úniku hmyzu do susedných miest, je predpísané, aby sa zabezpečil plot po obvode najmenej 2 m na výšku. Ak veľkosť pozemku neumožňuje vydržať vzdialenosť od úľov na kryte a plotu, včelárstvo je zakázané.

Related  Celodenné kŕmenie moriek od prvého dňa – kľúč k úspechu

Ako zorganizovať včelárstvo pre začiatočníkov, kde začať, ak veľkosť pozemku neumožňuje vybudovať včelárstvo? Je potrebné nájsť miesto pre včelárske zariadenie v obytnej alebo opustenej osade. Môžete nájsť miesto bez budov, kde je veľa kvitnúcich rastlín a nie sú žiadne znečisťujúce látky. Vydať pozemok na prenájom alebo nehnuteľnosť s cieľom vytvoriť včelárstvo.

Pri registrácii zeme je súčasne vyhotovený sanitárno-veterinárny pas na včelárni. Miesto musí spĺňať požiadavky trvalého úplatku z medových rastlín v okruhu 2 km. Zároveň sú vylúčené križovatky s diaľnicou a riekou. Môžete si vybrať plemeno včiel, ktoré urobia vysoký let, potom chodci nebudú prekážkou včelám pracovníkov.

Zhromaždiť lyžicu medu 400 včiel práce. Polovina zbierať peľ, druhá ju umiestni do plástov. Získať kilogram medu pre 4500 výprav. Počas dňa veľká rodina zhromažďuje až 20 kg nektáru, z ktorého sa získava 10 kg medu.

Úspech včelárstva pre začiatočníkov závisí od prvých krokov k vytvoreniu včelárstva. Pchelopaket, roj alebo rodina je primárny materiál zakúpený na ďalšie chov včiel. Pchelopaket je tvorený len na objednávku, predávajú sa na jeseň.

Etapy vybavenia včelárstva

Pre úspešný rozvoj podnikania je dôležitá etapa výberu miesta pre včelárstvoPred nákupom včiel je potrebné postarať sa o miesto inštalácie úľov, zimnú údržbu včiel, o nákup nástroja. Všetko o včelách a včelárstve pre začiatočníkov sa musí naučiť predtým, ako sa na včelárni objaví prvý včelár. To pomôže určiť povahu vzťahu, urobiť menej chýb.

Plánovanie lokality je vyčistiť všetky plantáže a zvyšky ťažby. Plošina musí byť čistá a rovnomerná, aj keď sú listy odstránené. Hlavná cesta a cesty sú položené. Všetky úly sú nastavené tak, aby šli dovnútra miesta, ich farby sú jasné a odlišné, takže včely rozpoznávajú svoj dom zďaleka.

Úle sú vyberané v závislosti od typu včiel, ktoré sú prispôsobené v miestnej oblasti. Mali by existovať viac lodí ako rodiny, rezervácia bude potrebná na oddelenie nového roja. Okrem úľov budete potrebovať:

 • hrebene;
 • izolačné podušky a plátna pre každý úľ;
 • dymové a pracovné odevy na prácu s hmyzom;
 • drôtu, farby a nechtov.

Related  Robíme pijanky pre prepelice vlastnými rukami

Hibernátor pre úľNa jeseň by mala byť pripravená aj zimná chata, teplá miestnosť na úľ. Ak je včelárstvo plánované ako podnikanie, potom bude včelárstvo ziskové a bude mať viac ako päťdesiat rodín. Je potrebné vedieť, že starostlivosť o včely, kontrolu úľov a sprievodné operácie bude vyžadovať približne 6 hodín týždenne pre tri rodiny. Na zabezpečenie úplatkov pre veľký počet rodín je potrebné umiestniť úľy na rastlinách alebo na okraji kvitnúcich polí pestovaných rastlín.

Podobne ako v prípade akéhokoľvek podnikania, včelárstvo si vyžaduje plánovanie a rozširovanie výroby. Náklady na údržbu včelárstva je potrebné uviesť v podnikateľskom pláne. Na predaj produktov potrebujete veterinárny pas.

Ťažkosti neskúseného včelára

Kontrola rámcaAk sa priblížite k novému podnikaniu zodpovedne, môžete sa vyhnúť sklamaniu v budúcnosti. Preto je potrebné vopred študovať a získať informácie o organizácii rodiny včiel. V prvej fáze potrebujete vedieť:

 • správna voľba rodiny včiel pri nákupe;
 • teplotný režim v úrade v rôznych ročných obdobiach a ako ho udržiavať;
 • príznaky zdravej rodiny;
 • príznaky chorôb včiel, oslabenie včiel;
 • smrť maternice a ako vysádzať nového jedinca do úľa;
 • ako chytiť roj preč.

V procese práce bude veľa otázok, skúsený včelár alebo štúdium videa a literatúry pomôže. Spoločenstvo včel neodpúšťa chyby v starostlivosti.

Ako začať začiatočník v oblasti včelárstva a ako ho nečnieť včely? Sting včely iba vo výnimočných prípadoch, pretože to končí smrťou samotného obhajcu. Práca na včelie je preto potrebná bez náhlych pohybov, v ľahkom a čistom oblečení bez cudzích zápachov. Hlava by mala mať klobúk s moskytiérou. Nepoužívajte oblečenie s hromadou, aby sa včely nestalo zmäteným a nahnevaným. Tiché pohyby, rozhovor s nízkym hlasom a dym nebudú hnevať včely. Včelí bodnutie je bolestivé, ale má liečivú dávku jedu.

Pracovné včely rozpoznajú svojho pána svojimi charakteristickými vlastnosťami. Obočie, uši a pery včelára sú pre včely konfiguracný signál. Možno preto včelári zriedka žijú.

Včely ležia medomÚle a potrebný inventár sa najlepšie zakúpia v špecializovanom obchode. Keď existujú skúsenosti, domy pre včely sa robia nezávisle. Čím väčšia je rodina, tým viac medu a perga, ktoré zhromažďuje, a čím viac úľ nainštaluje rám.

Najvhodnejšou formou kapacity je šesťhranná bunka. Ak chcete vytvoriť 100 buniek, včely potrebujú 1,3 g vosku. Ideálne pre priestrannosť a pevnosť tvaru nádoby.

Štruktúra úľov sa odlišuje spôsobom fixácie rámov pre plástové plátky s medom. Existujú vertikálne a horizontálne štruktúry a dokonca aj špeciálne konštrukcie medového vzduchu. Nováčik včelár môže získať potrebné informácie z videa.

Related  Osobitosti kunića

Včelárstvo pre figuríny – video