Semiačka s prasiatkamiRastúce poľnohospodárstvo poskytuje rodine potravinové produkty rastlinného a živočíšneho pôvodu. Chov ošípaných na statku je prospešný z mnohých dôvodov. Získanie mäsa po krátkom výkrme, využitie zvyškov potravín, letná údržba s pasením produkuje bravčové mäso lacný a cenovo dostupný produkt.

Je výhodné držať ošípané a prečo?

Rastúce prasiatka na predajVýroba bravčového mäsa je prínosom pre rodinu aj pre rozvoj podnikania. V akejkoľvek ekonomickej situácii bude na stôl kus mäsa. S malými investíciami môžete začať chov ošípaných na vlastnom statku. Jedinečné zviera poskytne stabilný príjem tak pri pestovaní dobytka za mäso, ako aj pri chove prasníc na realizáciu vrhu.

Cieľové údaje o účinnosti údržby ošípaných:

 • rýchly nárast zásoby tovaru, za rok zachovania živej hmotnosti novorodenca prasiatka sa zvyšuje 140 krát;
 • Hmotnosť jatočných tiel je 85% v porovnaní so živou hmotnosťou, zatiaľ čo hovädzí dobytok má 50-60%;
 • pre zarastenú maternicu prinesie až 14 ošípaných v závislosti od plemena, z ktorých každý za mesiac prinesie 100-200 dolárov;
 • ošípané absorbujú až 30% zloženia krmív, u iných domácich zvierat to nie je viac ako 20%.

Kŕmenie prasiatokSprávny výber plemena a malé investície umožnia začínajúcim chovným ošípaným doma vytvoriť úspešný obchod. Ak chcete zabezpečiť rodinu potrebu mäsa a tuku, stačí kúpiť dva prasiatka skoro na jar. Deti nevyžadujú dostatok priestoru na údržbu. V lete zvieratá rýchlo rastú. So začiatkom jesene na statku je veľa rastlinných zvyškov, ktoré sú dobrým základom krmív. Na intenzívne kŕmenie ošípaných dva mesiace pred porážkou bude potrebné zvýšiť spotrebu bielkovín. Okrem práce na starostlivosť o ošípané bude ročná dodávka bravčového mäsa lacná. Nepotrebujete teplý penny. Existujú však požiadavky na výkrm ošípaných, ktoré je potrebné vykonať.

Premix pre dojčatáUdržanie ošípaných doma si vyžaduje správny prístup k voľbe jedla. Takže dieťa vo veku mesiaca vyžaduje:

 • prevalencia mliečnych výrobkov a obilnín založených na mlieku alebo jeho náhradách;
 • používanie špeciálnych premixov pre prasiatka obsahujúce špeciálne sady vitamínov a antibiotík, aby deti vyrastali zdravé;
 • udržiava frekvenciu podávania, čo zodpovedá veku a veľkosti žalúdka.

Pri výkrme ošípaných od 2 do 4 mesiacov, nezahŕňajú do stravy surové zemiaky, len pyré alebo trhnutie. Koreňová zelenina by mala byť varená a nakrájaná. Mrkva je užitočnejšia na kŕmenie surového trenia, tráva by mala byť jemne nakrájaná a varená vriacou vodou.

Po zabití sa ošípaná spracuje pomocou fúkadla na odstránenie strniska. Vysokotlakové umývanie pomôže umyť uhlík. Kompaktné umývanie automobilov je k dispozícii od vlastníkov áut. Použitie tejto metódy ošetrenia zvyšuje prezentáciu produktu.

Podnikateľské činnosti v oblasti chovu a výkrmu ošípaných

Správne podnikové plánovanie vám umožní rýchlo dosiahnuť zisk z prasiatokKaždá firma vyžaduje plánovanie. Podnikateľský plán pre chov ošípaných by mal zahŕňať výdavky a príjmy. Chov ošípaných je lukratívnou záležitosťou len vtedy, ak sú splnené požiadavky na chov a kŕmenie zvierat.

Preto v odhade nákladov je hlavnou položkou výstavba prasiatka z výpočtu plochy 4 metre štvorcových. m na jednotku podávača a 6 štvorcov na prasnicu. Predpokladom by mal byť den, pešia zóna a baldachýn zo slnka. Pre ošípané by sa mal poskytnúť plávať. Ak sa kŕmenie uskutočňuje v spoločnom koryte, malo by byť dostatok priestoru pre každé zviera, ktoré sa má dostať.

Podnikanie pre pestovanie ošípanýchStajňa by mala byť silná, aby sa prasa nestala slobodou v dôsledku kopania. V prasničke poskytnite:

 • strecha, okrem únikov;
 • prírodné a kombinované osvetlenie;
 • hlavné múry, s výnimkou zmrazovania;
 • podlaha s odkvapmi na likvidáciu odpadu as čistým suchým podstielkom;
 • vetranie miestnosti.

V priestoroch by mala byť chodník, na ňom v letnom období tráve trávia väčšinu času. Vo voľnom priestranstve, rýchlejšia sada svalovej hmoty, menej choré zvieratá.

Ziskové podnikanie na vietnamských ošípanýchV časti výdavkov je zahrnuté aj získanie plnokrvných jedincov. Pri komerčnej produkcii mäsa sa musí chov ošípaných požadovaného plemena vykonávať v priestoroch. Tým sa znížia výdavky na získanie ošípaných na boku a umožní vám získať zdravé potomstvo pre stádo.

Vyvážené jedlo pre rýchle zvýšenie telesnej hmotnostiAk sa prasiatka zakúpia na iných farmách, musia sa podrobiť karanténe pred vytvorením stáda. Je potrebné uviesť odhad nákladov očkovaním stáda v každom vývojovom období. Bez certifikátu veterinárnej kontroly hospodárskych zvierat nebude zákonný predaj mäsa nemožný.

Súčasnou nákladnou položkou bude nákup špeciálnych krmív pre ošípané, premixy a komplexy vitamínov. Avšak jedlo je oveľa lacnejšie ako mäso. Výrobné náklady sú tradične vysoké. A pri sledovaní technológie rozvíjania podnikania je riziko minimalizované, ale je potrebné naplánovať túto položku výdavkov.

Pri veľkom počte ošípaných je vhodnejšie sušiť. Zvýšené náklady na krmivo sa splácajú s veľkým ziskom a nižším nákladom na ošetrovanie pri výkrme. Je dôležité poskytnúť zvieratám vodu v množstve 6-8 litrov na osobu za deň.

V príjmovej časti sa berie do úvahy, že jedna prasnice môže dať až 14 ciciakov, ktorých výkrm poskytne až 3 tony obchodovateľných plodín. Rozdeľte zisk o podmienky prijatia produktov. Ak prijatý zostatok neprináša očakávaný zisk, mal by byť optimalizovaný podnikateľský plán pre chovné ošípané. To znamená, že nájsť lacnejšie krmivo alebo prísavky. Úspešní chovateľov ošípaných v domácom hospodárstve dostávajú za 2-3 roky až 1000% zisku.Semiačka s prasiatkami

Ak chcete vyrásť ošípané doma, pretože podnikanie bolo úspešné, mali by ste dodržiavať pravidlá:

 • dodržiavať hygienické podmienky údržby ošípaných;
 • nenechajte si ujsť čas kastrácie kanca;
 • vykonáva preventívne opatrenia proti chorobám a beriberi avitaminóze;
 • sledovať čas a frekvenciu kŕmenia zvierat, zabezpečiť stály prístup k vode.

Krmivo s plesňou a príznaky kysnutia tekutých potravín nemožno kŕmiť. Podávače by mali byť pravidelne ošetrené vriacou vodou.

Nákup potomstva z čistokrvných ošípaných, musíte vedieť o vlastnostiach štruktúry zvierat. Získajte bravčové mäso s prevahou tuku, slaniny alebo mäsa môže byť z určitého plemena.

Ošípaným sa podávajú len čerstvé potravinyJe výhodné držať ošípané? Neexistuje žiadny iný spôsob, ako poskytnúť rodine mäso za kúpnu cenu. Ak chcete organizovať obchod s malým počtom hláv, predaj mäsa sa uskutoční bez toho, aby ste sa dostali na obchodné podlažia. Kupujúci budú susedmi. Produkty živočíšnej výroby sú vždy veľmi náročné.

Revolúcia v poľnohospodárstve – video

Časť 1

Časť 2