Per Diem Goslings Záver goslings v inkubátore doma je považovaný za lukratívne a zaujímavé podnikanie. Osoba, ktorá chová vtáky, bude môcť predať mäso a poskytnúť svojmu rodine užitočný výrobok. Husacie vajcia sú vysoko cenené a môžu sa jesť. Majú priaznivý vplyv na prácu mozgu, vynikajúco nasýtili telo a sú bohaté na vitamíny A, B, C, K. Vylučovanie hlodavcov v inkubátore a následná údržba vtákov je jednoduchá úloha. Stačí stačiť poznať základné pravidlá a odporúčania, aby proces pestovania prešiel bez problémov.

Prečítajte si článok o: teplotný režim počas inkubácie kuracích vajec!

Výber vajec na inkubáciu

Husa vypestovala hniezdo na chovKaždý skúsený chovateľ hydiny vie, že existujú dva spôsoby chovu goslings – prírodné a umelé. V prvom prípade sa používa sliepka, ktorú hrajú dospelé husi. Na umelé odstránenie husí v domácom inkubátore bude potrebný inkubátor. Môžete ho zakúpiť pre iný počet vajec.

Inkubácia goslings bude úspešná, ak budú vybrané vopred dobré vajcia. Preto bude užitočný ovoskop. S jeho pomocou môžete určiť, akú dobrú kópiu máte. Pred testovaním by mali byť vylúčené príliš malé a veľké vajcia, ako aj praskliny a iné chyby na plášti.

Testovanie vajecPri používaní ovoskopu dbajte na nasledovné:

  • žĺtok musí byť striktne centrovaný;
  • proteín by nemal obsahovať tmavé škvrny;
  • žĺtok sa vráti do správnej polohy po otočení.

Ak držíte vtáky a plánujete vziať svoje vajcia na odparovanie goslings v inkubátore, potom môžete ovplyvniť kvalitu vzoriek. K tomu, kŕmiť dospelých jedincov s vyváženým krmivom, správne vypočítať počet samcov a samíc, každý deň prinesie husi na pasienky. V tomto prípade bude väčšina vajec dobrej kvality.

Ako odstrániť goslings v inkubátore?

Vajcia skladujte pred umiestnením do inkubátora viac ako 7 dní. Husa ide za deň, takže musíte počkať, kým sa nevyberie dostatočný počet kópií. Teplota skladovania by mala byť 10-15 ° a vajcia ležia len na ich stranách s tupým koncom. Aby sa zabránilo zániku embryí, mali by byť po 4 dňoch obrátené na druhú stranu. Ak sa uchováva dlhšie ako týždeň, príležitosť získať živé a zdravé kurčatá sa výrazne zníži.

Husacie vajcia v inkubátoreVylučovanie goslings doma sa vykonáva podľa určitých pravidiel. Nemali by sa porušovať, pretože na nich závisí počet prežívajúcich a zdravých kurčiat. Ak sa po prvý raz pestuje umelými prostriedkami, je potrebné detailne zoznámiť s týmto procesom.

Related  Údržba a chov oviec doma

Základné pravidlá inkubácie:

  1. Udržujte správnu teplotu. V prvých dňoch 38 stupňov a potom až do konca inkubácie sa teplota zníži na 37 stupňov.
  2. Dodržujte úroveň vlhkosti. Voda v špeciálnych drážkach by mala byť neustále.
  3. Časom otočte vajcia o 180 stupňov a nastavte koniec tampónu.

Na otázku, ako sa husi vylučujú v inkubátore, stačí jednoducho odpovedať. Schéma akcií je vždy rovnaká a je vhodná pre každého človeka. Pred pokládkou umyte vajcia v slabom roztoku manganistanu draselného, ​​aby ste ich dekontaminovali. Vložte do tekutiny 3 minúty niekoľko hodín pred položením. Pri príprave zmesi sa pripraví 5-7 kryštálov manganistanu draselného v 1 litri vody s teplotou 30 ° C. Množstvo roztoku sa môže zvýšiť pri zachovaní uvedených pomerov. Po umytí vajec sa nemôžu otrieť handrou. Musíte ich nechať uschnúť, aby nedošlo k poškodeniu ochranného plášťa.

Prvé husi vyliahliVajcia umiestnite do inkubátora na rošte. Dajte ich na stranu a nič iného. Prvý týždeň by mal byť udržiavaný pri teplote 38 °, čo by sa nemalo zvyšovať. Ak chcete ovládať teplotu, použite pouličný teplomer. Ak chcete odstrániť goslings v inkubátore doma, vajcia sa strieka počas prvých 7 dní, a potom nestriekať na týždeň. Od 15. dňa opäť rozstrekujte

Mala by byť okamžite označená jednoduchou škrupinou ceruziek podpisom dátumu záložky na ňom. To je potrebné, aby ste vedeli, kedy sa chystajú vyliahnuť. Zvlášť užitočné v prípade, že sa neskôr uskutoční jedna alebo viac záložiek. Horná značka s písmenom B a spodnou časťou – H, ktorá pomáha zameniť pri otáčaní vajíčok.

Vajcia otočte najmenej trikrát denne, aby sa embryo nedržalo steny. Robte to v rovnakom časovom intervale. Je dôležité rýchlo vykonať akciu, aby vajcia nemali čas na vychladnutie. Ak má inkubátor funkciu automatického otočenia, odporúča sa nastaviť periodicitu na 4 hodiny. Je dôležité mať na pamäti, že nie je potrebné otočiť vajíčka od 26. dňa inkubácie.

Prvých 10 dní vajíčok nechladne. Potom jedenkrát denne vypnite inkubátor a otvorte veko po dobu 5-10 minút. V druhej polovici inkubácie sa doba ochladzovania zvýši na 20 až 30 minút, pričom procedúra 2 sa uskutoční ráno a večer.

Related  Ako kŕmiť kačice: vlastnosti stravy doma

Takže musíte pokračovať v odparovaní goslings. Pokiaľ ide o teplotu, mala by zostať na hodnote 37,8 °. Mali by ste začať pokrývať vajcia teplou vodou, robiť to raz denne (môžete použiť slabý roztok manganistanu draselného). Skúsení chovatelia odporúčajú pridanie 5 kvapiek octu do pohára vody. To je nevyhnutné na zmäkčenie škrupiny. Je žiaduce okamžite ochladiť embryá ihneď po postreku počas 20 minút.

Prvá kontrola a odmietnutie vajíčok sa uskutoční v desiaty deň inkubácie. V deň 21 musíte znova skontrolovať plod pomocou ovoskopu. Obsah vajíčka by mal byť tmavý, lúmen môže byť len na tupom konci. Hranice vzduchovej komory sú nerovnomerné. Ak je plod usmrtený, zobrazí sa ako tmavá škvrna bez ciev. V takom prípade sa vajíčko musí odstrániť, aby sa vytvoril priestor na lepšie zohriatie.

Začiatok výstupuPribližne v deň 28 je potrebné vyňať vajcia, položiť na mriežku kus látky, aby batoľatá nepoškodili nohy. Otvorte špeciálny otvor na veku inkubátora. Veľmi skoro budú kurčatá začať vyliahnuť a to by malo byť pripravené. Teplota sa zníži na 37 ° a vlhkosť sa zvýši na 90%. Posypte manganistanom draselným každých 6 hodín. Vyskytli sa prípady, kedy sa mláďatá objavili pred mesiacom. Preto, koľko dní sa mláďatá vyliahnu v inkubátore, otázka je kontroverzná.

Koľko bude mať šrafovanie šrafovanie?

Často sa dá počuť otázka, koľko dní odstráni domáci žonglérov. Zvyčajne sa to pýtajú začiatočníci chovateľov hydiny. Obdobie je individuálne pre každý prípad. Ale v priemere sa zdá, že nie skôr ako 28 dní a nie neskôr ako 31. Prvý rozdeliť mláďatá škrupiny z malých vajec a potom zvyšok. Ak sa pri inkubácii vyskytnú problémy a jedna z detí sa nemôže dostať sama od seba, bude to vyžadovať ľudskú intervenciu. Je potrebné začať pomáhať deň po začiatku piercingu.

Related  Ako určiť pohlavie kuracieho mäsa a kedy to možno urobiť

Ako sa mláďatá vyliahnu

Masové vajcia vajecBude to užitočné pre každého začiatku, kto sa bude dieťaťa pozerať na video o tom, ako sa húsenica vyliahne v inkubátore. Pomôže to lepšie pochopiť proces a v budúcnosti sa cíti istejšie, keď sa deti začnú pokúšať. Na konci inkubačného obdobia kurčatá začnú aktívne zaklapávať do škrupiny. Stačí stačiť počúvať. Ak máte pochybnosti, pripojte vajíčko k uchu.

Na vysťahovanie goslings v inkubátore doma môžeme povedať nasledujúce. Bolo to úspešné, keby sa samé kurčatá začali pokúšať o 28-30 dní. Môže to trvať od hodiny až do dňa. Ak je proces oneskorený, musíte pomôcť detskému poklopu. Môžete uvoľniť iba vtedy, ak je shell vypustený, inak hniezdo zomrie.

Ak osoba príde na chov husí zodpovedne, potom sa skončí úspešne. Väčšina mláďat pokrýva a môžete začať starať sa o ne.

Násadzovacie húfnice – video