Morky sú častejšie vystavené rôznym chorobám ako dospelé vtákyMladá hydina vždy vyžaduje väčšiu pozornosť ako dospelí dospelí a morky nie sú výnimkou. Je dôležité, aby chovatelia hydiny poznali choroby moriek, ich znaky a liečbu, ktoré rýchlo a účinne zdvihnú hospodárske zvieratá na nohy.

Preventívne opatrenia sú ešte výraznejšie. Zabránia výskytu nebezpečných chorôb a v dôsledku toho oslabenie a zníženie rastúceho kŕdľa.

Hnačka u moriek: liečba a prevencia

Porucha trávenia u moriekV prípade krehkých mláďat, akékoľvek nevoľnosť nesie vážne nebezpečenstvo, takže mladí sú pozorne sledovaní a prísne monitorovaní. Počas prvého mesiaca života moriek nielen pribúdajú na váhe rýchlo, ale tiež prispôsobiť sa novým podmienkam, mokré kaše a suché potraviny, ktoré môžu byť vážnym stresom.

Na indispozície chick telesných signálov: letargia, odmietnutie potravy, poruchy trávenia, čo dvojnásobne nebezpečné, pretože lúhovaním stolice živín a minerálnych solí. V tomto prípade môžu byť príčiny hnačky veľa.

Ako zistíte, prečo bolo kuriatko na vonkajších príznakoch ochorené? Ako na liečbu hnačky u moriek a ako si to neskôr pripustiť?

Hnačka u mladých moriek často dopustili nekvalitné alebo nie moc vekom uzavreté, porušenie podmienok väzby, rovnako ako bakteriálnych a vírusových infekcií, často vyskytujú v dôsledku prvých dvoch dôvodov.

Ak sa objavia príznaky poruchy trávenia, odporúčajú sa skúseným chovatelom hydiny, aby venovali pozornosť farbe pohybov čriev.

Ak majú morky hnedú hnačku s kašou nedostatočne trávenej potraviny, signalizuje to nerovnováhu v krmive. Často sa taká reakcia zistí zavedením veľkého množstva nových živín. Je však možné, že potraviny sa dávajú prebytkom a kurenci jedia už rozmazané zväzky. V každom prípade musíte upraviť rýchlosť distribúcie a vyvážiť zloženie potravín. Ako preventívne opatrenie sa manganistan draselný pridáva do vody pre morky a biovit sa privádza do krmiva. V obzvlášť závažných prípadoch sa uchýlite k hnačke u moriek s antibiotikami.

Žlté alebo zelenkavé stolice majú podobnú povahu, zatiaľ čo zeleň je znakom zanedbanej choroby, ktorá je pravdepodobne eliminovaná s výnimkou podozrivého produktu.

Vrh tmavé, takmer čiernej farby v kombinácii s indyushonka letargia, ospalosť a neudržiavané rozstrapatené – nebezpečné znamenia otravy. Najviac alarmujúcim znakom pre chovateľa hydiny sú však biele výkaly – symptóm pullorózy a iných vážnych chorôb vtáka.

Related  Садржај и разблаживање нутриа код куће

Pulloroz alebo biela hnačka u moriek: liečba a symptómy

V morčadleTáto akútna, hroziaca choroba rýchlej smrti najčastejšie postihuje hospodárske zvieratá pred 20 dňovým vekom. Okrem prudko sajúcej stolice bielej farby je pulvoróza charakterizovaná zmenou v správaní bývalej živej morky. Vták odmieta jedlo, trpí žízňou, skoro sa nehýbe, a v chrbte sedí a pokrýva oči.

Pri dôkladnom vyšetrení je možné vidieť, že perie a dolu v blízkosti kloaky v prípade pudelorózy vyzerajú nespútané a lepené dohromady.

Ak nemáte okamžite začať liečiť hnačku u moriek, pulloróza vedie k záchvatom, zhoršeniu a smrti. Aj po vyliečení kurčatá ostávajú nosičmi choroby dlhú dobu.

Kokcidióza u moriek: príznaky a liečba

Kuracie kokcidiózaAk u dospelého dobytka táto choroba môže byť prakticky asymptomatická neviditeľná, potom pre mladú kokcidiózu moriek predstavuje vážnu hrozbu pre život. Infekcia mláďat sa vyskytuje pri použití vtákov, krmív a dokonca aj vrhu samotného s chorým vtákom. V lete a pri zavlaždení Turecka teplou vodou sa riziko infekcie dramaticky zvyšuje.

Aké sú príznaky choroby u moriek a liečenie hydiny v domácom statku?

Kauzálnym faktorom choroby je kokcidia, protozoálne mikroorganizmy, ktoré spôsobujú zničujúce poškodenie tráviaceho systému malých mláďat. Príznaky kokcidiózy u moriek a liečenie choroby sú determinované charakteristikami života tohto mikroorganizmu. Pretože sa patogén aktívne šíri v priaznivom prostredí, choroba je extrémne nebezpečná akútna. Bez vhodných opatrení na liečbu v krátkom čase umierajú až polovica moriek.

O kokcidióze u moriek hovorí:

  • zníženie alebo strata chuti do jedla;
  • letargia vtáka, nedostatok mobility, ospalosť;
  • nerozumné škrípanie mláďat;
  • chamtivý nepoddajný nápoj;
  • nepríjemný vzhľad;
  • hnačka so stopami krvi.

Medzi príčiny šírenia choroby sa môže v hydinovom dome nazývať preťaženie, vysoká teplotná vlhkosť, ktorá vyvoláva rýchlu reprodukciu kokcidie a inej patogénnej mikroflóry.

Pre morky boli menej vystavené chorobám, potrebujete priestranné krytyČo keď morky padnú na nohy, vyčítajú, odmietajú jesť a oslabovať každý deň? Predovšetkým je potrebné stanoviť podmienky zadržania, vysadiť kurčatá s zjavnými príznakmi choroby a začať komplexnú liečbu, ktorú určí lekár.

Related  Hranilice za kuniće mogu biti izrađene vlastitim rukama

Podobný model sa vyskytuje aj vtedy, keď je choroba paratyfidová. Medzi príznaky tejto choroby – roztrasená chôdza, hnačka, letargia. To znamená, že drůbežár môže sledovať podobné príznaky mnohých chorôb, ale ošetrenie moriek je určené individuálne podľa výsledkov vyšetrenia veterinárneho lekára.

Nebezpečné pre choroby moriek, ako je aspergilóza, kandidómykóza, infekčná sinusitída.

Poruchy metabolizmu a nedostatku vitamínov

V mladom veku nedostatku vitamínov a minerálnych látok, metabolické poruchy v dôsledku nevyváženej stravy alebo špecifický obsah v uzavretom priestore hrozí moriek nie sú len zakrpatené, ale smrť.

Poruchy metabolizmu a nedostatku vitamínovKeď zdravé kurčatá náhle zmenia svoje správanie, chovateľ hydiny má veľa dôležitých a naliehavých otázok:

  1. Čo robiť, ak časť moriek a časť vtáka stráca mobilitu za pár dní, prestane jesť?
  2. Prečo sa morky krútia navzájom do krvi?

Aj keď otázky opisujú odlišné situácie, príčiny neobvyklého správania sa domácich miláčikov sú zvyčajne osamotené. Okrem infekčných ochorení, ktoré vedú k narušeniu koordinácie pohybov, nedostatok vápnika a nedostatok vitamínu D vedú k pádom a neschopnosti pohybu.

Ráchety ovplyvňujú stav kĺbov. To je dôvod, prečo sa morky ustúpia. A chcú vyrovnať potrebu mikroživín, pizza pľuva perie a občas sa správa veľmi agresívne.

Na kŕmenie moriek musíte používať zeleninu a minerálne krmiváZmena situácie môže byť aktívne zavádza do stravy minerálnych krmív a zelenej, pričom hospodárske zvieratá sa snažia obsahovať slnko, ako aj pridané do krmiva vitamínové komplexy pre hydinu.

Prevencia chorôb moriek

Aby sme nikdy nemuseli čeliť hrozným príznakom chorôb moriek a ich liečbe, je dôležité, aby od prvého dňa života kurčiat pokračoval v prevencii.

Súbor preventívnych opatrení zahŕňa ochranu kureniec očkovaním proti najnebezpečnejším, často smrteľným ochoreniam. Na zachovanie imunity sa zavádza rýchly rast a prírastok hmotnosti v strave, vitamínových doplnkoch, špecializovaných komplexoch a minerálnych doplnkoch vo forme kriedy a škrupín.

Očkovanie ošípaných pomôže zvýšiť zdravý počet vtákovNesmieme zabúdať, že všetky potraviny musia byť čerstvé, morky sú vybavené dostatočným množstvom vody v čistej vode a podávače a police sú pravidelne umyté a dezinfikované. Vyčistite a priestory, kde sa nachádza vták. Okrem výmeny postelí sú hydinové domy ošetrené hlodavcami, vajíčkami a škodlivým hmyzom. Kľúč k zdraviu mladých sa stane miestom mimo dospelého obyvateľstva, kde rastúce morky budú priestranné, suché a teplé.

Related  Кинеска свиленкаста пилетина – осмијех природе

Prevencia chorôb – video