Melóny v záhradeŠťavnaté sladké melóny sú vždy spojené s letom a slnkom. Praskanie pruhovanej kôry pod špičkou noža, charakteristická aróma a tavenie, osviežujúca buničina. Čo by mohlo byť lepšie, ako sa zabudnúť na chvíľu o podnikaní, užite si kúsok zrelých bobúľ. Dnes si môžete dopriať vodný melón takmer kedykoľvek počas roka. V supermarketoch sa vždy nachádzajú tieto obrovské bobule, ktoré sa pestujú na druhej strane sveta alebo v skleníku.

Najkvalitnejší melón je ten, že bol nasýtený silou slnka a nevyrastal pod filmom, ale na posteli.

Mnohí záhradníci sa pýtajú, ako pestovať vodné melóny v krajine? K dnešnému dňu sú tu všetky podmienky. Kvôli vzhľadu skorých odrôd a hybridov môže dokonca aj obyvatelia nečiernej zemskej oblasti rozbiť svoj vlastný melón a získať plodiny vodných melónov. Ako pestovať vodné melóny na otvorenom teréne? Akú starostlivosť vyžaduje kultúra a kedy môžem odstrániť prvé ovocie?

Príprava semien melóna na siatie

Príprava semien melóna na siatieZo všetkých melónov majú melóny najťažšie semená. Aby boli výhonky priateľské a silné, najprv sa semená ponorili do slaných vôd. Umožní to identifikovať a odstrániť nezvyčajné, ľahké vzorky a tie, ktoré sú ťažšie a ponorené dole, používané na siatie.

To však nestačí. Krátko pred výsadbou sa semená zahrievajú 3-4 hodiny pri teplote 55 ° C alebo po dobu jedného týždňa, ktorý zostáva na slnku, aby sa týmto spôsobom dezinfikovalo semeno. Potom, po dobu jedného dňa, semená sú namočené v teplej vode, čo urýchli klíčenie a dodá baktérie extra silu.

Výsadba melónov semenami

V oblasti Chernozemye a južných oblastiach, kde sa pestujú vodné melóny v prímestských oblastiach a priemyselné melóny, sa kultúra môže vysádzať na otvorenom území so semenami.

Rastlinné melóny vysadenéNajlepší čas na to, keď sa pôda v hĺbke 10 cm zahreje na 12-15 ° C. Pre piesok a iné typy svetla drobivý hĺbka pôdy melón sejby je 4-8 cm, ale v prípade, že pôda je ťažká, hustá, správne zakopať semená nie viac ako 4-6 cm. A čím menšia je semeno, menšie drážky sú vyrobené, a pre ich pristátie ,

Melónové plodiny, najmä počas obdobia dozrievania, vyžadujú dobrú výživu, ktorú poskytuje základný koreňový systém a malé korene vytvorené na oddelených rias. Preto pri pestovaní vodných melónov v otvorenom teréne je na výsadbu vyčlenená pomerne veľká plocha, veľkosť ktorej závisí od typu pôdy a odrody, ako aj od očakávaného zaťaženia rastliny.

 • Ak sa vodné melóny vysádzajú v radoch, medzi kríky zostávajú medzery 0,7 až 1,5 metra. Riadky v tomto prípade by nemali byť menšie ako jeden a pol metra.
 • Pri použití štvorcovej schémy výsadby medzi rastlinami sa položí vzdialenosť od 0,7 do 2,1 metra.

Hlavná vec je, že vzhľadom k tomu, že výsadba rastie, nie sú príliš zahustené a všetky slepené bobule nemajú svetlo, vlhkosť a výživu.

Sadenice spôsob pestovania melónu

Pestovanie sadeníc na transplantáciu do zemeV podmienkach stredného pásu, napríklad v oblastiach, ktoré nie sú cernozeme, ako aj v studenej dlhej jarnej oblasti v južných oblastiach je možné rozmnožovať vodné melóny v otvorenej pôde sadením. Od okamihu siatia až po transplantáciu mladých rastlín do pôdy zvyčajne prechádza z 25 na 35 dní. Najvhodnejšie pre siatie je použitie rašelinísk s priemerom asi 10 cm, ktoré sú naplnené zmesou rovnakých množstiev:

 • kompost;
 • pôda;
 • rašelina.

Related  Ako pestovať sadenice sadenice v domácnosti

Vo vlhkej pôdy zakopať semená 3-4 cm, načo hrnce pred vzídením vľavo pod filmu na teplotu, ktorá nie je nižšia ako 20 až 25 ° C, až v priebehu noci sa teplota vzor môže byť znížená až o 18 ° C,

Keď sa klíčky objavia nad úrovňou pôdy, sadenice sa prenesú do chladnejšej miestnosti. Pri teplote 17-18 ° C, sadenice melónu strávia 3 až 4 dni, ktoré bude poskytovať silné výhonky a im bráni rozťahovanie. Ďalej sa opäť vráti teplota okolo 22-25 ° C pre denné hodiny.

Pravidelné zavlažovanie sa vykonáva teplou vodou, snažiac sa nedostať na dosky. Týždeň po vypitvaní klíčky sa sadenice pod koreňmi kŕmia hnojivom obsahujúcim dusík a fosfor.

Vzhľadom k tomu, melóny – na svetlá a tepelné milujúci kultúru, mladé rastliny melón vybrať dobre osvetlenej teplej miestnosti alebo skleníky, ale týždeň pred vstupom do sadeníc v otvorenom teréne by mal byť podrobený temperovanie. Za týmto účelom, prepravky vystaviť sadenice na čerstvý vzduch po dobu 2-4 hodín pri teplote, potom je doba sa postupne zvyšuje. Na začiatku júna alebo koncom mája sadeníc melón zasadené do postele.

Výber pôdy a pôdy pre pestovanie vodného melónu v krajine

Dobrá úroda vodných melónov je možná len pri správnom výbere miesta pristátiaAk chcete získať dobrú úrodu z dobre pestovaného vodného melónu, je dôležité, aby miesto určené na pestovanie:

 • bola dobre osvetlená;
 • je zatvorený zo studených vetrov;
 • za predpokladu, že rastliny majú správnu výživu.

Najlepšia pôda pre melóny je mäkká, plodná a voľná. Optimálne, ak sú letné chaty piesčité a piesčité hlinité pôdy, ktoré boli obohatené o humus alebo iné organicky odpudzované od jesene.

Najlepšími predchodcami vodných melónov sú strukoviny, cruciferous, vrátane kapusty a reďkovky, ako aj zemiaky a paradajky.

Pred pestovaním vodných melónov v otvorenej krajine je potrebné dbať na prípravu lôžok a oplodnenie pôdy. Na lôžkových metrov na jar sú:

 • 24 až 35 gramov síranu amónneho;
 • 40 až 45 gramov superfosfátu;
 • 15-25 gramov draselných hnojív.

Oplodnené solárne lôžkoNavlhčené jamky umiestnená v intervale 1-1,5 m 1-2 rastliny vysadené alebo ponorené na jeden rašeliny s pohári tak, aby zostala nad klíčnych listov úroveň pôdy. Po výsadbe je lôžko rozmiešané pieskom a rastliny sú chránené pred slnkom. Podobne príde aj keď sa objaví, ak sa melóniky v otvorenej pôde pestujú zo semien.

V prvom týždni, zatiaľ čo proces aklimatizácie prebieha, sa vodné melóny naliali teplou vodou.

Vlastnosti zalievanie a podávanie vodných melónov

Rastlina sa vyvíja dobreJe nemožné pestovať melón v dacha bez toho, aby zariadenie zabezpečilo správne zavlažovanie a vrchný obväz. Bez vody je ťažké hovoriť o šťavnaté sladké plody, ale nepreháňam to nie je nevyhnutné, alebo sa takýto favorit nedosiahneme s všetku cukrovú drť. Pred výskytom kvetov sú vodné melóny napájané šetrne a keď sa vaječník objaví na riasach, je to štedrejšie.

V letnom sídle pre vodné melóny je vhodné použiť systém kvapkovej závlahy, s ktorým môžete pravidelne hnojiť rastliny.

Kultivovanie vodného melónu v dachu si musí pamätať, že kultúra miluje vzácne, ale hojné zavlažovanie, čo je v horúcom období veľmi potrebné v podmienkach nedostatku prírodnej vlhkosti. Pohodlná vlhkosť pôdy pre vodné melóny je 85%. Na piesočnatom podklade, s nízkou zadržiavaním vlhkosti, sa lôžka častokrát napojujú a na černozemoch a hlinených pôdach – menej často. Keď sa bobule nalejú a dozrievanie začne, je zalievanie menej časté a potom sa úplne zastaví.

Related  Škodcovia mrkvy

Graf hnojenie pestujú v melóny krajiny zahŕňa tri postupy, v každom z ktorých rastlina má zodpovedať za približne 2 litre kvapalnými hnojivami. Týždeň po výsadbe v zemiach vodných melónov napojených roztokom 10 litrov vody:

 • 40 až 50 gramov superfosfátu;
 • 30 až 35 gramov síranu amónneho;
 • 15 až 20 gramov draselných solí.

S dobrým hnojením poskytujú kríky veľké vaječníkyKeď sa na rastlinách začína aktívny rast väzieb, vodné melóny by mali dostať druhé hnojenie s polovičnou koncentráciou fosforu a draselných hnojív. So začiatkom tvorby vaječníkov sa vykonáva ešte jednu obväz, zavedenie rastúce riešenie chata vodné melóny na základe:

 • 20 až 25 gramov síranu amónneho;
 • 10 gramov superfosfátu;
 • 35 gramov draselných solí.

Zavedenie zmesi živín sa uskutočňuje v predtvarovaných bránkach vo vzdialenosti 15-20 cm od puzdier.

Zníženie podielu dusíkatých hnojív súvisí s možnosťou nahromadenia dusičnanov v mäse bobúľ. Toto opatrenie tiež posunie rastliny do množstva zelenej hmoty, ale do dozrievania.

Starostlivosť o vodné melóny pestované na dacha

Výsledok starostlivosti o záhradníkaStarostlivosť o pestovanie v otvorených vodných melónoch je:

 • pri pravidelnom uvoľňovaní pôdy pod rastlinami;
 • pri zalievaní a vrchnej obliekaní melónov;
 • pri odstraňovaní vegetácie buriny;
 • v boji proti škodcom a chorobám rastlín;
 • pri ochrane rias a vaječníkov pred mrazom.

Pôda pod rastlinami je uvoľnená do hĺbky 7 cm nielen po výsadbe, ale aj po zalievaní a pršaní, kým biče a lístie nezavrie priestory medzi jednotlivými puzdrom.

Na ochranu vaječníky a strieľa z veterných biča užitočné stanoviť na zemi s drôtenými kolíky alebo sypané pozemkov kmeňové mokrej pôdy.

Ak je oblasť, kde sa vodné melóny rastú, je tu riziko, vody stagnácia alebo nie je dostatok svetla pre rastliny a konštrukciu mreží na začiatku rastu rias výhonky prenesené do pôdy v silných zvislých podperách. Rovnaká metóda je užitočná, ak je krajina pre pestovanie melóny melón tradičný spôsob nie je dosť miesta. S rastom výhonov na mreže distribuovať alebo rozprestreté na zemi tak, že bič nie je zatieniť iný.

Related  Zaujímavé informácie o jasmínovom kebe, jeho druhoch a odrodách

Pestovanie vodných melónov na mrežochV prípade, že krajina melón pestované na mreže, odporúča ponechať iba jeden hlavný metlou, v ktorom po odkvitnutí, v závislosti na odrode a klímy by mali byť upevnené od 3 do 6 ovocie. Zvyšok výhonkov štipka v raných fázach rastu, a potom, keď vaječníky dosahujú veľkosť piatich rubľa mince odstráňte špičku rodiacej stonky.

Vyrastajte mladé bobulePri pestovaní vodových melónov na otvorených zemiakových melónoch odstráňte všetky výhonky po 3-6 vaječníkoch, odstráňte stopky, ktoré sa objavujú v dutinách listov a ženských kvetov.

Je zaujímavé, že obriezky bočné biče môžu byť zakorenené a tiež sa z nich dostanú, aj keď sú neskoré a malé, ale kvalitatívne plodiny.

Ak v oblasti, kde rastú melóny, hrozí mráz, rastliny sú chránené kartónom alebo špeciálnym krycím materiálom.

Kedy zbierať vodné melóny?

Pestoval dobrý šťavnatý melónZretie rajčiakov je ľahké rozpoznať zmenou farby. S uhorkami a cukety – hlavnou vecou nie je zostať v kolekcii tak, aby zelenina nestratila svoju šťavnatosť a užitočné vlastnosti. A kedy zbierať vodné melóny, ako rozoznať zrelé bobule z toho, ktorý ešte má zahriať boky na slnku?

Najvzácnejšie odrody vodných melónov v strednej časti Ruska môžu priniesť iba do polovice augusta. Súčasne sa nevykonáva hromadný zber v prímestskej oblasti, okrem prípadov, keď sú bobule na melóny ohrozené mrazom. Zatiaľ čo teplé obdobie trvá, ripest melóny sú rezané z rias:

 • s lesklou hustou kôrou;
 • s hluchým, počuteľným zvukom pri poklepaní;
 • s hladkými stonkami, bez zelených stoniek;
 • so suchým bractom a fúzom na dne lístka.

Všetky tieto príznaky zrelosti je potrebné zvážiť v súhrne a až potom zozbierať vodné melóny, inak je pravdepodobné, že bobuľovité bobule sa ukážu nezrelé.

Ak sa však vodné melóny používajú na skladovanie alebo prepravu, je lepšie brambory brať niekoľko dní pred úplným dozrievaním. Takéto vodné melóny, ktoré sa nachádzajú v suchej teplej miestnosti, môžu dozrieť bez toho, aby stratili akékoľvek užitočné vlastnosti, chuť a arómu. Ale na získanie semien sú vhodné iba vodové melóny, zhromaždené v plne zrelom stave.

Pestovanie vodných melónov v strednom páse – video