Kačice rôznych plemien na statkuSchopnosťou zvýšiť telesnú hmotnosť, produkciu vajec a kvalitu peria sú domáce kačice rozdelené na mäso, vajce a pestované na perie a dole. Populárne plemená kačiek pre domáce chovy majú často orientáciu na mäso alebo mäso. Existujú stredné odrody s dobrou produkciou vajec a produkciou mäsa. V poslednej dobe sa najväčšia pozornosť venuje farmárom hydiny ráno brojlerom – predčasnému dozrievaniu, s výborným nízkotučným mäsom a slušnou hmotnosťou.

Všetky existujúce plemeno, rodokmeň linky a krížov – sú potomkami spoločného kačica divá, domestikované a rafinované v Európe a Ázii a pižmo kačice pochádzajúce z amerického kontinentu. Napriek rozdielom v mieste, o podmienkach prirodzených biotopov, tieto druhy kačíc Ukázalo sa, že najlepší spôsob, ako s obsahom vo veľkom a veľmi malých podnikov.

Opis kačica druhov, ich divokých a domestikovaných druhov, rovnako ako sľubné kríža na pomoc poľnohospodárom hydiny nájsť svoju cestu v navrhovanom rozmanitosti a vytvoriť vysoko produktívne stádo svojej usadlosti.

Indotecks ​​alebo pižma

Indotecks ​​alebo pižmaMusky kačice sú pôvodnými obyvateľmi strednej a južnej Ameriky. Na rozdiel od európskych mallardov, ktoré nepredstavujú život bez vody, “americké ženy” sú pokojné kvôli absencii jazierka, rieky alebo jazera v blízkosti. Sú pokojní a keď sú držané na spoločnom dvore, ich hlas je veľmi zriedkavý. Kvôli tejto funkcii sa vtáky nazývali kačkami. Keďže vtáci dovážaní zo vzdialených krajín neboli vôbec podobní bežným domácim kačkám, Európania začali hľadať v nich črty iných druhov. Je zrejmé, že červené výrastky na hlave vtákov, najmä v prípade mužov, spôsobili zrodenie inej prezývky pre kačice – Indotka, analogicky s morkami, ku ktorým nemajú žiadne vodné vtáky.

Púčiky pižma môžu mať rôzne farby. Na rozdiel od bežnej hydiny tak rýchlo nedosahujú váhu, ale ich mäso má nízky obsah tuku, jemnú konzistenciu vynikajúcej chuti.

Purebred muži “Američania” môžu vyrastať až do hmotnosti 5 kg a ženy, ktoré sú takmer dvakrát tak ľahké, sú dobre známe ako jemné sliepky.

Mäso kvalitné indoutok priťahuje pozornosť chovateľov. V súčasnosti medzi chovateľmi hydiny sú veľmi populárne hybridy pšenice a mäsa európskej kačice.

Beijing Duck

Beijing DuckMedzi plemenami kačiek pre domáce chov, vtáky zo Stredného kráľovstva možno považovať za jedno z najstarších. Pekingská kačica sa stala známa už pred viac ako tromi storočiami a stále stratila svoj význam. Dozrievanie, s jemnou kvalitu mäsa, vytrvalé a nekapriznye vtáky rád, pestovaných na veľkých farmách, ako aj dvorček, a sú predkami mnohých dnešných plemien línií a hybridov mäsových kačíc. Jednou z nich je slávna moruše, ktorá nie je len držiteľom rekordov na zbieranie živej hmotnosti, ale zároveň poskytuje tukovú jemnosť pečene.

Plnokrvnými predstaviteľmi pekinského plemena sú biele kačice so silnou postavou, ktoré dávajú orientáciu na mäso, žltooranžový zobák, široko rozmiestnené nohy. Vtáky majú dlhý chrbát, konvexný hrudník, vyvýšený chvost, silné krídla a tmavé modravé oči.

Peking kačice sú veľmi skoro. Už o jeden a pol a dva mesiace získajú mladí jedinci až 2,5 kg hmotnosti. V čase porážky s vhodnými kŕmnymi draky vážiť asi 4 kg a ženy sú len o 500 gramov menšie.

Výťažok z mŕtveho mäsa dosahuje 66%, ale tieto kačice ľahko zvyšujú nielen svalovú hmotu, ale aj tuky, ktoré by sa mali brať do úvahy pri zostavovaní kŕmnej dávky.

Moskva biela kačica

Moskva biela kačicaPrekračovanie pekinských kačiek so zástupcami iných plemien a druhov prináša vynikajúce výsledky, ktoré opakovane potvrdili domáci a zahraniční chovatelia. Dobrým príkladom sú bielych kačíc v Moskve, získané z rodičovských párov vtáka Pekingu a Khaki-Campbell.

Related  Romanov pasmina ovaca stavlja na kapute krzna

Mäsité kačice domáceho chovu sa v mnohých ohľadoch podobajú tým, ktoré pochádzajú z predkov v Pekingu, ale ukazujú lepšie znášanie vajíčok, ktoré sa niekoľko rokov udržiava u nosníc. Táto kvalita je veľmi užitočná pre domáce chovy kačacích plemien. Vták je perfektne zvládnutý v rôznych klimatických podmienkach, nenáročný na krmivo a hmotnosť, nie menej ako významní predkovia.

Rouen plemeno kačiek

Rouen plemeno kačiekFrancúzi dávno uprednostňovali mäsové plemená kačiek. Stará odroda, odvodená v okolí mesta Rouen na základe miestnych hospodárskych zvierat a voľne žijúcich divých mallardov, bola pomenovaná po meste a stále sa teší pozornosti chovateľov hydiny. Francúzska kačica si zachovala prirodzenú farbu operenia, ale zároveň sa výrazne líši od voľne žijúcich vtákov s tukom a najchutnejšou chuťou mäsa. Dospelí jedinci rastie na 5 kg a súťažia na rovnakej úrovni s Pekingom a inými mäsovými kačicami. Vtáčie plemeno Rouen je preto stále zapojené do výberových prác a používa sa na výrobu vysoko produktívnych krížencov mäsa a mäsa.

Šedá ukrajinská kačica

Šedá ukrajinská kačicaOkrem pekingských kačíc, najbežnejšie v bývalom Sovietskom zväze, Moskva bielych vtákov a dovezené v neskorých 80. rokoch indoutok v Rusku je stále veľmi populárny ukrajinskej kačice rôzneho druhu. Najčastejšie hovoríme o šedej orientácii na kačacie mäso s dobre vyvinutou svalovou hmotou, tenkou kosťou a dobrými mäsami.

U vtáka tohto plemena sú rozdiely v farbení samcov a samíc zreteľne viditeľné. Odtoky dosahujú hmotnosť 3,5 kilogramu a kačice môžu vážiť až 3 kilogramy. Priemerný počet vložených vajec sa rovná 120 kusom, nosnice môžu dať až 250 vajec za rok.

Čierna biela-chested kačica

Čierna biela-chested kačicaĎalšie ukrajinská chov domáceho vtáctva – himalájsky čierny kačica, získané na základe miestnych obyvateľov v Pekingu rock and druhov vtákov myasoyaichnoy khaki Campbell.

Titul hovorí výrečne o výskyte tohto slušného domáceho kačacieho chovu. Kačice majú čierne perie a škvrny na bielom periu sa nachádzajú v oblasti hrudníka a základňu širokého, silného krku. Zobák týchto ukrajinských kačíc, rovnako ako oči a nohy, je tiež čierny. Muži a ženy majú silné krídlové krídla, krátke pevné nohy.

V porovnaní s pekinskými bielymi kačicami tento vták dozrieva dlhšie, dosahuje maximálnu hmotnosť 4 kg len pol roka. Najčastejšie zabíjanie mäsových kačíc sa vykonáva vo veku 2,5 – 3 mesiace, keď jatočné telá vážia približne 2,5 kg a mäso je najchutnejšie.

Vtáky tohto plemena môžu byť vykrmované, čo by sa malo zohľadniť pri organizovaní obsahu a kŕmenia. Roku ukladá sliepka až 130 veľkých 80 gramov vajec.

Related  Iz improviziranih materijala izrađujemo zdjelu za piliće vlastitim rukama

Baškirská kačica

Baškirská kačicaVedúcimi predstaviteľmi získavania nových plemien kačiek a krížencov pre domáce a priemyselné chovy v Rusku sú dnes chovatelia Blagovarsky chovnej stanice v Baškiri. Vďaka svojej práci sa “Baškirská kačica” stala uznávanou značkou nielen v našej krajine, ale aj v zahraničí.

Na základe kačiek pekinského plemena s manifestovaným génom “divokého” peria sa tu vytvorilo plemeno kačiek Bashkir. Jedná sa o vysoko produktívny vtáčik orientovaný na mäso skorého dozrievania, ktorý má dve varianty sfarbenia: khaki alebo hnedé a čierne s bielymi prsníkmi.

Charakteristickým rysom kačíc Bashkir je nízky obsah tuku v mäse v porovnaní s plemenom Peking alebo Blagovar.

Blagovarsky, ďalšia známa krížová kačica, bola tiež prijatá v chovnej stanici Blagovarsky v Bashkire. Jedná sa o univerzálny vtáčik, ktorý sa živí mäsom a ktorý dosahuje až 7,4 týždňa až 3,4 kg a súčasne dokáže dať až 240 kusov vysoko kvalitných vajec ročne.

Blagovar DuckKachna tohto kríža sa vyznačujú vynikajúcou životaschopnosťou a nenáročnosťou. Rastú mimoriadne dobre, a to tak v podmienkach fariem priemyselného typu, ako aj na osobných farmách.

Kačacie modrá obľúbené

Kačacie modrá obľúbenéZaujímavým plemenom pre domáce pestovanie je modrá obľúbená kačica. Táto odroda bola získaná chovateľmi toho istého podniku Bashkir. Predkovia krásnych vtákov s nezvyčajným perím sú jednotlivci miestnej farebnej kačice Bashkir. Šedo-modrá farba oceľového odtieňa nie je jediným charakteristickým znakom vtákov. Veľké kačacie mäso ľahko rásť na 5 kg živej hmotnosti, zatiaľ čo kvalita ich mäsa je lepšia ako kvalita ich predkov a slávnych pekinských kačíc.

Mladé kačice Favorit sa líšia vynikajúcou vytrvalosťou a vitalitou. Vták perfektne rastie a s dobre zvolenou stravou už dosahuje 3,6 kg hmotnosti o dva mesiace. V súkromnom hospodárstve chovatelia hydiny môžu od nosníc dostať 140 vajec ročne. Podľa opisu plemena kačiek a už dostupných recenzií vták sľubuje pestovanie v priemyselných aj súkromných farmách.

Kačice Adigel

Kačice AdigelChovajúci sa v Baškiri, kačice Agidel sú potomkami Blagovarského mäsového kríža, vtákov odrody Super M a kačacích vaječných druhov. Vo vzhľade, keď sa hovorí o orientácii kríža na mäso, sa vtáky líšia nielen s vynikajúcimi údajmi o výkrme, ale aj prekvapujúco vysokými dávkami vajec.

Kačice Agidel majú dlhé masívne telo, husté biele perie a nádherný a živý charakter. Toto plemeno kačiek vo veku 7 týždňov vykazuje hmotnosť približne 3 kilogramy a za rok môže sliepka umiestniť až 240 veľkých vajec s hmotnosťou najmenej 90 gramov.

Mäso z tohto plemena kačiek sa vyznačuje najvyššou kvalitou, nie nižšou kvalitou, pre mäsiarky alebo iné zahraničné hovädzie vtáky.

Na rozdiel od kŕmnych kačíc, ktorých produkcia mäsa závisí vo veľkej miere od získania bielkovinového krmív, kačica Bashkir rastie na strave, ktorá je dostupná v akejkoľvek, dokonca skromnej domácnosti. Vtáky perfektne konzumujú všetky zelené rastliny, obilniny, seno a spracovanie obilia.

Related  Pripremamo zdjelu za prepelice vlastitim rukama

Domovská kačica Mulard

Domovská kačica MulardMallard vďaka chudým mäsom a záznam predčasnosť medzi produktivitou vtáky hydinového mäsa sú stále viac populárne medzi chovateľmi, a obrovských priemyselných a výkrm komplexov. Domáca kačica Mulard medzitým nemôže byť nazývaná plemeno. Jedná sa o medzidruhový hybrid, získaný z prechodu Pekingu alebo iných euroázijských kačíc a amerických indotov.

Pár pre pižmovú kačicu pri produkcii hybridného potomstva môže byť ako pekinský plemenný vták a kačice Rouen, tak aj jednotlivci z iných plemien. Mulards sa nazývajú kŕdle brojlerov kvôli vynikajúcim výkrmným vlastnostiam, podobným plemenám kuracieho mäsa. V rovnakej dobe sa vták dokonale chová ako pri pestovaní na veľkých farmách a na osobných farmách. Domáci kačací mulláži sú pokojní, pokojní a nepohodlní.

Po dobu štyroch mesiacov držania môže byť hmotnosť vtáka až 7 kilogramov. Ženy na priemyselných komplexoch sa častejšie pestujú na mäse a draky poskytujú výbornú pečeň na výrobu foie gras.

Pretože potomstvo nevyrába takú hybridnú generáciu, rodičovské stádo vtáka sa netvorí, vajcia nie je prijaté od mŕtvych.

Hybridizácia pomohla chovateľom hydiny riešiť dva hlavné problémy pižma a pekinských kačíc. Prvé, ktoré majú nízkotučné mäso, čistotu a pokojnú dispozíciu, sú relatívne vykrmované a nemajú príliš veľkú váhu. Pekingské vtáky sú väčšie, ale rýchlo rastú tuky a strácajú kvalitu mäsa.

Domáci morušní kačice sú ideálne na pestovanie, pretože zároveň rýchlo dozrievajú a poskytujú úžasné mäso.

Duck Star 53

Duck Star 53Kŕmenie ťažkého kačacieho mäsa získali chovatelia francúzskej spoločnosti Grimaud freres selection. Jedná sa o vysoko produktívny kríž určený na výkrm na mäso a na získanie pečene z foie gras.

Kačica stará 53 sa vyznačuje vysokou rýchlosťou rastu a aktívnym prírastkom hmotnosti. Vták má biele husté perie, silnú postavu a širokú masívnu hruď. Do veku 50 dní je živá hmotnosť kačiek 3,7 kg. Masové prsia, najcennejšia časť jatočného tela, predstavujú jednu tretinu celkovej hmotnosti vtáka. Kvalita stravovacieho, nízkotučného mäsa francúzskej kačice je zároveň oveľa lepšia ako vo väčšine príbuzných druhov. V chove sa ukázalo, že toto plemeno kačiek je odolné voči chorobám, nie náladové a veľmi životaschopné.

Kačacie plemená pre chov doma – video