Brojleri na statkuVeľký vták so silnými nohami vyzerá ako tvrdý hrdina. Ale toto je nesprávny názor – prvé príznaky choroby sa prejavujú tým, že brojlery sa dostávajú na nohy. Často sa tento problém odstraňuje odstránením chýb v obsahu balenia, ale existujú prípady vážneho ochorenia. Skutočnú príčinu kĺbovej slabosti dokáže lekár.

Charakteristiky obsahu mäsových plemien kurčiat

Pestovanie brojlerových kurčiatSpočiatku sú plemená a hybridy mäsových vtákov navrhnuté pre intenzívny rast kostry a svalov, ktoré sú k nej pripevnené. Rýchle nastavenie hmotnosti sprevádza obmedzenie pohybu kvôli hustote vtákov na štvorcový meter alebo v klietkach. Akékoľvek odklon od technológie obsahu hrozí, že komplikuje bronchopulmonárny alebo skeletálny sektor.

Správnu diagnózu ochorenia môže urobiť iba veterinárny lekár. Je nemožné bez pridelenia, aby vták dostal akékoľvek lieky a vykonal očkovanie.

Vývoj muskuloskeletálneho tkaniva je ovplyvnený nasledujúcimi faktormi:

  • vyvážená výživa vitamínov D, E, A;
  • dostatočný obsah vápnika;
  • dodržiavanie klímy v mieste, kde sa vtáky držia;
  • počet osôb na meter štvorcový, v závislosti od veku;
  • hygienických požiadaviek na obsah hospodárskych zvierat.

Ak sa brojleri dostanú na nohy z dôvodu nevhodnej starostlivosti, situácia môže byť opravená.

Podvýživa a údržba brojlerov vedie k epidémiu vtákovAko dosiahnuť vyváženú stravu pre vitamíny? Vitamín D sa tvorí, keď je súčasťou stravy rybieho oleja a každodenné prechádzky na čerstvom vzduchu. Ultrafialové lúče podporujú tvorbu vitamínu, ktorý zabraňuje rachotom. S nadbytkom vitamínu A brojlery tiež padajú na nohy, rovnako ako nedostatok. Najlepší spôsob, ako znížiť hladinu vitamínu, bude kŕmenie kurčiat od tretieho dňa zelenej trávy. Na začiatku je z neho pripravená na rezanie, potom môžete pletené metly a zavesiť. V tomto formulári sa škrabanie užitočného jedla stáva zábavou.

S rýchlym rastom kostí, dôvodom, prečo brojlery padajú na nohy, môže byť nedostatok vápnika. Toto je hlavný stavebný materiál pre kostru. Môžete ju získať zo škrupiny vajec, škrupín a kriedy. Mnohí chovatelia hydiny dávajú kuracie kúsky haseného vápna. Znamená to, že biele prádlo už bolo rozvedené, stálo dlho a uschlo sa v kýte. Nezosvetlený vápenný kameň roztrhne kurčatá z výbežku.

Brojleri nie sú dobreTeplota obsahu by mala byť pohodlná. Podvodníci potrebujú 30 až 34 stupňov a 15 mesiacov stačí. Znamením, že kurčatá sú pohodlné, bude pokojné správanie. Ak sa deti zhromaždia na hromadu a vyliezajú, sú studené. Počas tepla sa kurča šíri na palete a rozširuje svoje krídla. Vlhkosť by mala byť 75%.

Related  Пасови оваца за одржавање у домаћинству

Keď ležíte na podlahe, vrh by mal byť suchý, asi 10 cm silný. Zmena hornej vrstvy 2 krát týždenne, je často nemožné. Kurčatá nájdu užitočné prísady v podstielke aj v guáno.

Koncepty sú neprijateľné a vetranie je užitočné. Miestnosť obsahuje na začiatku 18 kurčiat, ktoré postupne rozširujú priestor. Desať dospelých vtákov na štvorec – normálne. Osvetlenie by malo byť mierne.

Čo keď brojlery padnú na nohy? Skontrolujte, či sú splnené vyššie uvedené podmienky. Vykonajte úpravy.

Ako vychovávať brojlery na nohách

Očkovanie brojleromAk chcete upraviť podmienky obsahu, je to najjednoduchšie, ale nasýtiť telo potrebnými prísadami je zložitejšie. Ak veterinár rozhodne, že neexistujú žiadne infekčné ochorenia, mala by sa upraviť výživa. Ak sú kurčatá sedia na nohách, čo môžu robiť, aby ich rýchlo vyzdvihli? Je potrebné zahrnúť do krmiva pre kŕmenie pre brojlery. Mal by sa podávať od prvých dní života počas 3 týždňov. Vyvážená kompozícia, prichádzajúce vitamíny a minerály pomôžu zabezpečiť potrebu tela.

Malo by sa venovať pozornosť množstvu jedla. Jedným z dôvodov, prečo brojlery padajú na nohy, je nadváha.

Týždenné váženie kurčiat ukáže, ako pridávajú. Za normálnych okolností, keď je mesačný kurča strelil 500-700 gramov a asi 2 kg dvojmesačné, už nie je nutné. Keď je obsah v stiesnených podmienkach brojlerov padajú na nohách kvôli imobilizáciu a liečba je transplantovať do veľkého vtáka klietky.

Ak chcete držať brojlery, potrebujete priestranné ohradyZ zeleného krmiva je najužitočnejšie použiť listy žihľavy. Tento doplnok je liek na kurčatá, pretože obsahuje mnoho dôležitých stopových prvkov. Okrem toho sú užitočné ďateľky, ďateliny, lucerny, plantain, púpava.

Niektorí milovníci, ak si kurčatá sedia na nohách, od spôsobov, ako liečiť, vybrať vodku, z nejakého dôvodu to pomáha. Jedna pipeta, nasiaknutá v krku a kuracie beží.

Related  V akých prípadoch dáva sušené mlieko prášok?

Infekčné choroby brojlerov

Brojrolová choroba MarekNajnebezpečnejšia infekčná nevyliečiteľná choroba, keď brojlery padnú na nohy, považujú Marekovu chorobu. Infekcia vstúpi do tela v prvý deň a umožní vám to vedieť o druhom mesiaci. Kuracie mäso padá na nohy kvôli nekoordinovaniu pohybov. Ochorenie zachytáva nervový systém. Vírus zostáva v podstielke 16 týždňov. Mäso sa môže spotrebovať. Kmeň vírusu je modifikovaný a je ťažké vybrať vakcínu.

V prípade podozrenia na infekčné choroby je celá brojlerová populácia očkovaná antibiotikami:

  • chlórtetracyklín;
  • penicilín;
  • oxytetracyklín;
  • (R).

Chovatelia hydiny sú informovaní, že ak sa brojlec dostal na nohy vo veku dvoch mesiacov, mal by sa používať na mäso. Počas liečby nebude mať váhu a chuť mäsa sa zhorší.

Brojleri padajú na nohy – video