Kŕmenie prežúvavce v klietkeČoraz viac, prepelice pestované na súkromných pozemkoch, aj keď sú najmenšími druhmi hydiny, ale pre ich bývanie, hydina bude musieť vytvoriť pohodlné životné podmienky. Môžete vytvárať bunky pre prepelice z rôznych materiálov a úloha nie je len pre profesionálov, ale aj pre domácich majstrov vyzbrojených minimálnou sadou nástrojov.

Odrody a požiadavky na bunky pre prepelice

Obsah malých prepelíc v špeciálnych broodrárochPred začatím práce je dôležité vedieť, že pre rôzne vekové kategórie potrebujete oddelené bývanie a v oddelených bunkách:

 • kurčiat vo veku od 1 do 10 dní;
 • Mladé zvieratá do šiestich mesiacov veku;
 • dospelý dobytok;
 • nosnice, ktoré dávajú jedlo z tabaku;
 • mäsové prepelice;
 • rodičovských skupín.

Samostatne pripravený broder pre prepelicu z iných buniek sa vyznačuje vážnou ochranou pred chladom a ponorom, nevyhnutne systém osvetlenia a ohrevu malého, zle tolerovaného ochladzovania a prehrievania kurčiat. Všetky steny, s výnimkou prednej, domáce remeselníci uprednostňujú výrobu z preglejky, drevotriesky alebo drevotriesky. Podlaha a strop tejto konštrukcie je vyrobený z jemného pletiva, cez ktoré sa ľahko prenikajú trosky a vtáčie výkaly a kačidla sa s istotou pohybujú a neriskujú poraneniu svojich končatín.

V tomto veku je broodder pre prepelice postavený s vlastnými rukami doplnený vtáčim podávačom a miskou na vodu. Toto zariadenie, ako aj ohrievač a svietidlá sú umiestnené v klietke.

Povedať o tom, ako si nakresliť výkres broodera pre prepelice, nebude robiť chybu ani pre tých, ktorí sa po prvýkrát v živote rozhodli vyradiť takého zaujímavého vtáka ako prepelicu.

Viacvrstvové bunky pre dospelé prepeliceČím starší je vták, tým väčšia môže byť bunka kovovej siete. Mladý rast dospelých je lepšie prispôsobený podmienkam životného prostredia. Okrem toho nepotrebuje uzavretý priestor na čistenie otvorených buniek pre prepelice je oveľa jednoduchšie.

Pre dospelých vtákov doma sú bunky vyrobené zo širokej škály dostupných materiálov. V kurze nie je len preglejka alebo drevotrieska, ale aj metalizovaná sieťovina, kov a dokonca plast. Nesushek umiestnil do domovov špeciálneho dizajnu so sklonom k ​​vonkajšej strane dna. Vonku je pripevnený žľab tam, kde sú vajcia odobraté.

Related  Kunići za hranjenje trebaju biti pravovremeni i ispravni

V záujme lepšej váhy jednotlivcov v smere mäsa sú kŕmne bunky vyrobené zo sieťoviny a dostatočne nízke, aby umelo obmedzili pohyby vtáka. Táto metóda umožňuje nielen dosiahnuť rýchlejšie požadovanú hmotnosť, ale aj oddialiť nástup puberty. Preto je mäso takých prepelíc jemnejšie a šťavejšie než mäso pestované v bežných bunkách.

Pred vytvorením klietky pre prepelice vlastnými rukami starostlivo zvažujeme bezpečnosť budúceho dizajnu, možnosť jeho dezinfekcie a čistenia, ako aj veľkosť domu s počtom vtákov umiestnených v ňom.

Výpočty veľkosti budúcich buniek na pestovanie kureniec môžu byť vykonané z citovaných noriem pre počet 10, 30 a 50 vtákov.Odporúčané veľkosti buniek

Výkresy klietky pre prepelice pri výrobe vlastnými rukami

Najpopulárnejšia a najpohodlnejšia konštrukcia kŕbnej klietky je drevený alebo kovový rám, na vonkajšej strane a na podlahe, ktorý je pokrytý sieťkou, a zo zvyšku na želanie vlastníka s materiálmi, ktoré má k dispozícii.

Výkres kravy pre prepelice s veľkosťouVýkres ruky bunky pre prepelice, na fotografii, obsahuje:

 • 1 – rám;
 • 2 – nápojová misa;
 • 3 – dvere;
 • 4 – podávač;
 • 5 – žliabok na valcovanie vajec;
 • 6 – bunková podlaha;
 • 7 – zásobník na zber odpadu a podstielky.

Spoľahlivý funkčný dizajn bude vyžadovať viac ako jednu generáciu vrstiev, ktoré sa majú nainštalovať na podlahu, zatiaľ čo je dôležité poskytnúť nohy s výškou 15-30 cm alebo použiť ako “viacpodlažná” konštrukcia. Tento spôsob umiestnenia buniek je veľmi užitočný pre chovateľov hydiny, ktorí nemajú dostatok miesta na inštaláciu samostatných domov s pernatými domácimi zvieratami.

Zozbierané vo viacúrovňových klietkach pre prepelice musia byť bezpečne pripevnené k sebe navzájom a k vertikálnemu povrchu steny, vedľa ktorej sú umiestnené.

Pripravená klietka pre prepeliceAk chcete uložiť a zjednodušiť proces vytvárania modelu, môže rám opustiť. V tomto prípade bude bunkový obrázok pre prepelice prezentovaný na fotografii pomôcť vyrovnať sa s úlohou, dokonca aj nováčik chovateľ hydiny bude robiť to vlastnými rukami. Ako materiál pre bočné steny a palety môžete mať tenkú kovovú, silnú preglejku alebo dosky z drevovláknitých dosiek.

Related  Dyspepsia novorodencov

Aby sa zabránilo pádu vajec zo šikmej podlahy, z vonkajška je zabezpečený žľab so šírkou do 10 cm so zarážkou. Spodok je vyrobený z jemného kovového pletiva vhodného na rýchle a efektívne zber buniek.

Klietka pre prepelice s vlastnými rukami: krok za krokom

Výkres bezrámnej klietky pre prepeliceDomáce návrhy sú jednoduché, cenovo dostupné a nevyžadujú špeciálne znalosti vo výrobe. Je dôležité len zvážiť:

 • počet vypestovaných prepelíc;
 • potreba inštalácie vykurovacích a osvetľovacích systémov pre kurčatá;
 • tácky na vajcia;
 • schopnosť čistiť bunky pre prepelice.

Dvojitá bunka pre prepelice s opilcami bradaviekAk ako zdrojový materiál majster vybral strom, preglejku a kovovú mriežku, je preňho užitočné:

 • píla;
 • nožnice na kov;
 • Sešívačka so sponami na upevnenie sieťoviny;
 • samorezné skrutky pre montáž kostry.

Ak zbierate kôrovcovú klietku svojimi vlastnými rukami, postupujte podľa pokynov krok za krokom a prvá fáza prereže polotovary zadnej steny, dve časti bočných stien a hornú časť krabice. Rozmery budúcej konštrukcie sa vypočítajú podľa vyššie uvedenej tabuľky.

Rám, ktorý je vyrobený z drevených blokov, je upevnený samoreznými skrutkami. Ak chcete použiť kŕmnu kôru, je bezpečná a dlhá, je lepšie leštiť drevo brúsnym papierom a namočiť ho antiseptickým trezorom pre hydinu.

Ak chcete naďalej pracovať, keď impregnácia nakoniec vysuší. Z materiálu s veľkou bunkou, ktorá umožňuje prepeliciam voľne používať pevný podávač a misku na vodu, je vytvorený polotovar pre prednú stenu.

Obsah kreviet v klietkeDruhé poschodie vtáčieho domu je vyrezané z mriežky s plytkou bunkou. Podnos na zhromažďovanie vajec je pokračovaním šikmej podlahy s zakrivenou hrana, ktorá neumožňuje, aby sa vajcia zrolovali. Toto by sa malo brať do úvahy pri príprave výkresov buniek pre prepelice.

Mriežka na drevené časti konštrukcie je pohodlne upevnená pomocou veľkých sponiek na nábytok. Nižšie, pod šikmou podlahou vytvorte odnímateľný zásobník na zber odpadu a odpadkov.

Related  Како исправно одржавати и хранити патке код куће

Cage pre prepelice z plastových škatúľ

Ekonomická a veľmi jednoduchá verzia bunky pre prepelice je založená na použití rastlinných obalových boxov vyrobených z mriežky z plastu.

Takýto materiál je nielen ľahko spracovateľný a trvanlivý, je dokonale očistený a umytý, čo je mimoriadne dôležité pri chove hydiny.

Klietka z plastových škatúľPredtým, než budete postupovať krok za krokom pri zostavovaní klietok pre prepelice vlastnými rukami, musíte pripraviť všetko, čo potrebujete na prácu. Kapitán bude potrebovať:

 • tri krabice s rovnakými rozmermi;
 • pružný, silný drôt;
 • píla pre prácu na plastoch a kovoch;
 • ostrý nôž.

Krabica, ktorá sa nachádza v strede konštrukcie a je určená na udržiavanie prepelíc, ​​by mala mať výšku približne 30 cm, zvyšné škatule môžu byť nižšie. Jeden z nich bude plniť funkciu palety, druhý – strop a kryt:

 1. V prvej fáze sú všetky vyčnievajúce časti na hornom okraji odrezané z hlavného boxu.
 2. Pomocou dostupných drážok a nohavíc sa spojí so spodným boxom.
 3. Konštrukcia korunuje druhý nízky box.
 4. Výsledný dizajn je upevnený drôtom, a ak nie, použite iné materiály: silný kábel, obojstranná alebo silná montážna páska.
 5. Na kryte výslednej bunky pre prepelicu označte budúce dvere, ktoré sú vhodné na zber a zhabanie alebo vypĺňanie vtáka.
 6. Otvor je rozrezaný na troch stranách a štvrtý je sklopený smerom von. Pre jednoduché použitie je k improvizovaným dverám pripevnený zámok s drôtenou slučkou.
 7. Na vonkajšej stene sa vyrába niekoľko kusov na kŕmenie prepelíc v klietke.
 8. O niečo pod fazetovým podávačom je upevnený, v blízkosti neho je umiestnená nápojová misa.

Konštrukcia buniek pre prepelice vo videu vo všetkých jeho detailoch odhaľuje všetky triky procesu a pomôže získať na niekoľko hodín potrebný prístrešok pre vtáky.

Vytvorenie klietky pre prepelice – video