Kačica na rybníkuPlemeno a veľkosť vajec ovplyvňujú, ako dlho kačica sedí na vajciach. V porovnaní s kurčatami sú kačacie vajcia oveľa väčšie. Hmotnosť kurčiat v priemere dosahuje 58 gramov a kačice 80 gramov. Tiež obsahujú veľké množstvo tuku, kvôli ktorému môžu vajcia rýchlo prehriať. Z tohto dôvodu je pre úspešné vysadenie kurčiat nutné dodržať požadované percento teploty a vlhkosti.

Ako dlho sú vajíčka kačiek rôznych plemien

Kurčatá pižma sa objavujú na 32-36 deňKoľko dní kačiek sedí na vajciach – väčšina plemien tohto vtáka sa líšia od 26 do 28 dní. Peking – od 27 do 29, pižmový – 30-36 dní.

Peking má zle rozvinutý inštinkt pre chovné kurčatá, takže sa zriedka inkubujú. Namiesto toho používajú kačice iných plemien, či už kurčatá, husi alebo morky.

Kuriatka pekinskej kačice sú prepustené 27. až 29. deň

Počet vložených vajec závisí od veľkosti vtáka. Pod kuracím mäsom je umiestnená od 9 do 11 kusov, pod husí – 11-15 ks, pod morčací – 17-19 ks. Ak je ulice príliš studená, potom menej 2-3 vajec.

Indotka alebo pižma

IndoutkaKoľko dní sedí pižma – od 30 do 36 dní. Počet násadových vajec je od 12 do 20 kusov.

Predtým, než bude kačica sedieť, je potrebné zvýšiť časť krmiva, ktorá sa mu podáva, a tiež sledovať režim podávania počas inkubácie.

Je čas začať Indotesty blízko konca zimy. Ak kačica vytiahne chumáčovku a pokúsi sa usadiť na jednom mieste, potom sa chystá sedieť na vajciach. Najčastejšie sa to deje koncom marca alebo začiatkom apríla. Kačacie hniezdo je inštalované na tichom a tmavom mieste. Vajcia začínajú nosiť jedincov, ktorí dosiahli šesť mesiacov veku alebo starší. Prepravujú sa po dobu 3-5 mesiacov, po uplynutí ktorej pretekajú. Akonáhle skončí oplodnenie, opäť sa uskutoční približne 12 týždňov.

Related  Uzgoj koza kod kuće za početnike

Z hniezda sa vyhodia neplodné vajciaV prvých dňoch inkubácie Indotka takmer vždy sedí na vajciach. Toto je nevyhnutné, aby sa embryo mohlo úplne rozvíjať. Preto je podávač a miska na pitie umiestnené čo najbližšie k hniezde. Je tiež potrebné mať vaňu, pretože voda je potrebná na namočenie vajec.

Percento dedukovaných kurčiat kačice prirodzene je oveľa vyššie, ako keby boli vyvezené v inkubátore.

Nezakoptilé vajíčka, ktoré Indotka vyháňajú z hniezda. Bez ohľadu na to, ako dlho kačica už vyliahne vajcia, bude sedieť až do posledných kukuricových poklopov. Aby bolo percento vyliahnutých kurčiat vyššie, je potrebné použiť tie vajcia, ktoré ležali na stiahnutie 2 týždne. Uložte ich v tomto prípade pri teplote + 8 ° C až + 15 ° C v horizontálnej polohe a otočte sa denne.

Mallard

Materské kačice sú sterilné a od nich nemôžete získať mláďatá.Ak chcete získať morušné kurčatá, musíte prekrížiť kačaciu plemenu Peking in-drake. Pre inkubáciu sa použijú vajíčka zhromaždené za 1 týždeň. Mnohokarátov môžete odvodiť tak v inkubátore, ako aj prirodzeným spôsobom. A druhá cesta je oveľa účinnejšia, prevažuje väčšie percento kurčiat, niekedy dokonca dosahuje 100%. V inkubátore môžu straty dosiahnuť 40%. Pre jedného jedinca nie je položených viac ako 15 vajec. Po 10 dňoch sa skúma pomocou ovoskopu na identifikáciu rozmaznaných.

Vlastnosti chovných mláďat v inkubátore

V inkubátore sa musia vajcia zobrať z hniezdaAk chcete inkubovať kurčatá kačiek, používame vajíčka v týždňovom veku, ale nie staršie, s výnimkou vajíčok vtákov pižmových.

Pred položením veľkej dávky by ste mali skontrolovať, ako rýchlo sa zariadenie zahrieva a ako dlho sa zohrieva. Najlepšie je najskôr vyskúšať len pár kačiek.

Pred začatím inkubátora musíte starostlivo vybrať materiál. Vajcia s nasledujúcimi nevýhodami sú zamietnuté:

  • neštandardná forma;
  • s výrastkami;
  • vysoko znečistené;
  • s plesňou;
  • trhliny.

Ak sa nečistota neodstráni, infekcia môže vstúpiť cez škrupinu, kvôli ktorej plod okamžite zomrie. Všetky násadové vajcia kačiek by mali byť ošetrené slabým roztokom manganistanu draselného s hubou alebo sprejom na dezinfekciu a odstránenie malých kontaminantov. Ale je lepšie nedovoliť im, aby boli vo všeobecnosti znečistené, ale držať kurča a klietku čisté a suché.

Vajcia puklinových kačíc sú umiestnené v zásobníkoch v horizontálnej polohe.

Počas prvého týždňa po zázname embryo vyvíja obehový systém a orgány, takže je v tejto dobe mimoriadne dôležité zabezpečiť dostatočné zahriatie. Teplota by mala byť aspoň + 38 ° С, vlhkosť 70%. Vajcia otočte aspoň štyrikrát denne. V druhom týždni sa vytvorí kostra. V tomto čase je teplota mierne znížená na + 37,8 ° C a vlhkosť je tiež znížená na 60%. Otočte sa 4-6 krát denne.

Related  Колико млека даје коза дневно?

V treťom týždni sú teplota a vlhkosť rovnaké, ale vajcia sa ochladzujú niekoľkokrát denne počas 15 až 20 minút v rovnakom čase, napríklad v 8 hodín a v noci. Po ochladení (po 15 minútach) sa striekajú z rozprašovača so slabým roztokom manganistanu draselného, ​​zatiaľ čo teplota vajec by mala klesnúť na + 28-30 ° C. Potom sa opäť zahrejú. Inkubátor by mal dosiahnuť maximálnu teplotu v priebehu pol hodiny (maximálne).

Kačice sú vyliahnuté v inkubátorePlemeno sa objaví na 26-28. Deň (v závislosti od plemena). V inkubátore sa dievčatá odvodzujú ako veľa času, ako kačice sedia na vajciach. Teplota v tomto štádiu je znížená na + 37 ° C a vlhkosť naopak výrazne stúpa na 90%, takže škrupina sa stáva mäkšou a dievčatá sa ľahšie dostanú von. Už sa nemusíte otáčať.Vzhľad prvej kuriatky

Ak chcete obrátiť veľké množstvo vajec, je lepšie nakupovať zásobníky s automatickou rotáciou.

Vajcia sa odporúčajú, aby každých 7 dní prežívali ovoskop. Vďaka inkubátoru môžu byť mláďatá odobraté kedykoľvek počas roka vo veľkých množstvách a tiež sa nemusia obávať, že sliepka ich predčasne opustí.

Kačica s mláďatamiV závislosti od toho, čo bola strava chovu počas znášky, závisí od toho, ako dlho budú kačice vajíčka vyliahnuté. Ak je potravina nižšia, embryá sa rozvíjajú pomalšie, a preto sa pokazia neskôr a môžu byť slabé a malé.

Kačacie mláďatá – video