Vo veku 2 mesiacov vážia kurčatá približne 3 kgBrojlerom je kurací mäso alebo hybrid, ktorý si vyžaduje osobitnú starostlivosť. Ako podávať brojlery doma, aby ste získali diétne mäso, odporúčajú odborníci. Je dôležité poskytnúť vtáku správnu starostlivosť od prvých dní života a porážky.

Zvláštnosti pestovania brojlerov

Kurčatá brojlerovVták, ktorý sa práve vyliahol z vtáka, potrebuje teplo a svetlo. Jaskyňa musí byť 30 S dvadsaťštyrihodinovým osvetlením stojí pitná miska s vodou a krmivom vo forme omrviniek z vaječného žĺtka, prosa. V prvých dvoch týždňoch kurčatá nepretržite kŕmia a rýchlo rastú. V tme nie je jedlo viditeľné.

Voliéra pre kurčatá by mala byť ľahká, vrh mäkký a čistý. Priestranné brojlery nepotrebujú. Zatiaľ čo sú kurčatá malé na jednom štvorcový meter, budú sa hodiť 18 kusov, dospelí vtáci na tejto náplasti zostanú na 10. Ale musí byť dobré vetranie. Postupne s rastom vtákov sa pero rozširuje. Chovné kurčatá nie sú potrebné, nie sú uvoľnené do dvora, efektívnosť prírastku hmotnosti je znížená.Obsah brojlerov v klietkach

Ďalším spôsobom je bunková údržba brojlerov na výkrm mäsa doma. Potom v malej oblasti môžete ubytovať viac jednotlivcov. Porážka vtákov začína po 8 týždňoch. Komoditná kostra váži v tomto čase asi 2 kg, mäso je jemné, diétne. Po piatich mesiacoch držať vták na mäse je nerentabilné. Dietetické vlastnosti sú stratené, výkrm neumožňuje rýchle zvýšenie telesnej hmotnosti.

Ak je to možné, nakupujú kurčatá, a nie znášať vajcia pre reprodukciu nechať niekoľko sliepok a kohúta. Pre dobré prežitie je lepšie nakupovať desaťdenné brojlery.

Správne kŕmenie brojlerových kurčiat doma

Krmivo s krmivomVlastník brojlerov v dcérskych farmách má vždy možnosť výberu, kŕmiť vták krmivom z farmy a zeleninovej záhrady alebo použiť zmiešané krmivo pre továrenskú výrobu. V chove hydiny sa výkrm dobytka vykonáva iba krmivom, v ktorom sa pridávajú rastové hormóny a antibiotiká na prevenciu chorôb. Preto, vlastník by sa mal rozhodnúť, ako krmiť brojlery doma, so zmesami formulovanými podľa odporúčanej stravy alebo zmiešanými krmivami. Iba mäso bude chutnejšie a užitočnejšie, rozmiešané v zelenej tráve, mliečne výrobky, obilné výrobky varené nezávisle.

Rozlišujte fázy vývinu vtáka, pre každý z ktorých je vybraná jeho výživa kŕmenia:

 • ako kŕmenie kurčiat po narodení;
 • kŕmenie po 20 dňoch;
 • druhý a nasledujúce mesiace výkrmu brojlerov.

Podroschenye brojlery v klietkeNa rýchle zvýšenie hmotnosti sa kurčatá kŕmia a dostanú dostatok vody. Doba výkrmu je sprevádzaná zalievaním. Pri každom kilograme konzumovaných jedál by sa malo opiť 1, 7 litra čistej, teplej vody. Každý týždeň v rannej časti vody sa pridá ružový roztok manganistanu draselného.

Keď sú kurčatá kŕmené, tráva pre nich je rezaná a jemne nakrájaná. Zbierka by sa nemala čistiť, je jedovatá. Celý deň kurčatá v malom veku jedia 1 kg krmiva za balenie za deň. Každý deň sa spotreba zvyšuje a je približne 6 kg na jedno kŕmenie. V takom prípade sa 7 dní kurčiat kŕmi 8 krát, potom týždeň – 6 krát, až 20 dní – 5 krát, mesačne – ráno a večer. Avšak doma sa krmivo vo forme kotlíkov a varenej zeleniny dá dostať častejšie, jeho kalorická hodnota je nižšia ako krmivo.

Keď sa hniezdo perie rastie, mali by obsahovať čerstvé listy kapusty v strave. Obsahujú prvok síry, ktorý kurčatá vyžadujú počas tohto obdobia.

Ak sa nebudete riadiť pravidlami ako kŕmiť brojlery doma, čas a peniaze budú plytvané. Preto je potrebné dodržiavať odporúčania odborníkov.

Ako znížiť spotrebu zmiešaných krmív pre výkrm brojlerov

Krmivo pre brojleryV domácnosti bude vždy existovať potravinového odpadu, koreňová zelenina, zelenej trávy a obilniny, krájané jeden v lekárňach môžete kúpiť potrebné vitamíny a doplnky stravy. Ako podávať brojlery na rýchly rast doma?

Päť receptov, ako pestovať zdravé dobytok:

 1. Použite fermentované obilné zmesi. Za týmto účelom pridáme 200-300 g lisovaných pekárenských kvasníc do obilnej zmesi, rozpustite všetko v 15 litroch vody a zohrievajte 6 hodín na zlepšenie fermentácie. Po pridaní zeleniny a varenej koreňovej zeleniny na celkovú hmotnosť 30 kg. Používajte čerstvé potraviny, vyhýbajte sa kysaniu. Podiely sa môžu znížiť v závislosti od počtu hláv na výkrm. Môžete dať kvasnicovú zmes obilnín bez zeleniny, ale pridajte rozdrvené zemiaky.
 2. Mokrá kaša sa pripravuje z drvenej kukurice, malých zŕn, rozdrvená a namočené strúhankou a chrasty, obilnín, zeleniny a varenými zemiakmi. Čím rôznorodejšia je kompozícia, tým lepšie je konzumovaná. Môžem krmiť brojlery s jedným vareným zemiakom? Príležitostne môžete hýčkat mláďatá, čím sa menu mení.
 3. Pre dojčenie doma je potrebné používať mliečne výrobky. Mlieko sa naleje čerstvé, nie kyslé. Je tiež dobré pridať späť, tvaroh, cmar, srvátku, ale nemiešať s mliekom. Súčasne môžete dať obilie.V strave brojlerov by mala byť tráva, listy zeleniny
 4. Čerstvé zelené môžu byť kŕmené nielen v priereze. Vták nie je vyhodený zo žľabu, nie pošliapal, môžete zavesiť na metlu čerstvých byliniek: púpava, rozsievať bodliak, ďatelina a lucerna. Je možné podať brojlery? Pre nich je táto pochúťka. So zimným obsahom zelených potravín budú klíčky obilných plodín – pšenica, jačmeň.
 5. Dodržiavanie čistoty. Nedávajte vtákom kyslé jedlo. Krmítka sa musia často vypaľovať. Jedlo by nemalo byť k dispozícii na konzumáciu voľne žijúcich vtákov alebo hlodavcov. Môžu byť nosičmi chorôb.

Kŕmenie kurčiat do veku jedného mesiaca

V období batoľa sa slepačie slepačie a brojlery vyvíjajú na tom istom krmivu. V tejto dobe, kaša z proso, žĺtok kuracie vajcia s prídavkom drvené grits ako “Artek”. Zmes zrna je 60% z celkovej kompozície. Krabica by mala mať vodu a teplotu okolo 30 stupňov.

S obsahom v bunkách by sa teplota mala udržiavať vyššia, pretože kurčatá nemajú možnosť vybrať si miesto. Známka chladu je, keď kurčatá tvoria “hromadu-malu”. Ak je horúca, kuriatka ležia s krídlami natiahnutými. Teplota od 34 stupňov postupne klesá na 18.

Minerálna prísada pre brojleryNa tretí deň v potravinách pridajte drvené byliny, klíčky, bylinkovú múku na 5 gramov na hlavu. Od piateho dňa sa v ponuke objavujú tvarovky a mliečne výrobky. Týždenné kurčatá sa začínajú živiť mäsom a tekvicami. Tekvica je potrebná ako antihelmintikum, ale nie viac ako 5 g na kuriatku.

Od tretieho do dvadsiateho dňa brojlerov kŕmených krmivom je nutné použiť “Štart”, obsahuje vyvážený a ľahko stráviteľné vitamíny pre mláďatá.

Pri kŕmení brojlerov od 20 dní je potrebné pridať nezmŕtané obilniny a minerálne doplnky vo forme škrupín, škrupiny, kostnej múčky. Raz za týždeň sa do húb pridajú štrk, aby sa rozdrvilo jedlo v žalúdku. Vtáky lahodne napadli jedlo v každom kŕmení.

Zrno na kŕmenie krmivaTýmto spôsobom vyhľadávajú tidbits, časť jedla, vyhodia ich z podávača. Je lepšie naplniť podávač o tretinu, postupne vyplňovať porciu. Ak kŕmili kurčatá správne, do mesiaca by mali vážiť 500-700 gramov.

Osvetlenie by malo byť v prvých týždňoch nepretržite, ale nie jasné. Lampa môže byť natretá zeleným, červeným. Jasné osvetlenie môže spôsobiť olupovanie

Mesačné kurčatá sú už nepríjemné, príde čas výkrmu. Ako kŕmiť kurčatá za 1 mesiac? Teraz je možné nahradiť 20% obilnín rozdrvenými zemiakmi. Zmes obilnín pozostáva z celých zŕn:

 • kukurica, sójová a slnečnicová múka – každá 20%;
 • jačmeň – 10%;
 • pšenica – 25%;
 • hrášok – 5%.

Brojlery môžu byť rezanéNeodmysliteľnou podmienkou rýchleho prírastku hmotnosti bude použitie piatich tipov uvedených vyššie. Pestovanie na zimu asi sto kilogramov stravovacieho mäsa v krajine je celkom možné.

Výber potravy pre brojlery – video