polykarbonátový plotNa stavbu plôch v arzenáli developera je tu množstvo spoľahlivých a osvedčených materiálov: drevo, kov, tehla, sieťovina. Napriek tomu moderné majitelia domov čoraz častejšie venujú pozornosť novým typom oplotenia, medzi ktoré patrí aj polykarbonátový plot s dôverou.

polykarbonátový plotPodľa svojich vlastností je polykarbonát vybojovaný proti drevu a kovu, pretože úplne nepodlieha negatívnym atmosférickým vplyvom. Polymér je lacný, ľahký, trvanlivý, dostatočne transparentný, nevyžaduje konečnú úpravu. Tieto vlastnosti robia z neho ideálny kandidát na použitie v stavebníctve. Táto publikácia vám povie, ako urobiť sami seba krásny a odolný plot polykarbonátu, a odporučiť výber materiálu.

Hlavné funkcie

polykarbonátPolykarbonát – syntetický polymérny materiál sa odvádza vo forme dosiek (panely) rôznej dĺžky od 3 do 12 m Šírka noriem panelových prijatý – 210 cm V modernej konštrukcie sa používajú dva druhy polykarbonátové dosky ..:

 1. Cell. Má bunkovú štruktúru. Vonkajšie dosky sú navzájom spojené rovnými alebo výstužami v tvare X. Dĺžka a hrúbka plechu sa líšia v závislosti od typu materiálu (3-40 mm).bunkový polykarbonát
 2. Monolitické. Ide o priehľadný alebo priesvitný homogénny materiál so zvýšenou pevnosťou. Hrúbka je od 1 do 12 mm.monolitický polykarbonát

Štruktúrovaný (celulársky) listový polykarbonát je dostupný v rôznych farebných variantoch, čo uľahčuje výber realizácie návrhových riešení.

Výhody a nevýhody syntetického polyméru

polykarbonátové dosky pre plotMedzi hlavné výhody tohto materiálu patrí:

 • Malá hmotnosť, ktorá nevyžaduje silný nosný rám;
 • odolnosť proti korózii a vonkajším atmosférickým vplyvom;
 • odolnosť voči mechanickým vplyvom, viskózna štruktúra materiálu neumožňuje, aby polymér praskol z nárazu, polykarbonát je 200-krát silnejší ako sklo;
 • dobrá priepustnosť svetla, transparentný plast umožňuje až 90% prirodzeného svetla;
 • nízka tepelná vodivosť;
 • chemická odolnosť;
 • vďaka ktorému môže byť polymér použitý pri teplote -50 až +120 ° C bez straty jeho výkonnostných charakteristík;
 • jednoduchosť starostlivosti, ktorá sa znižuje na pravidelné umývanie mydlovou vodou.

Všetky tieto vlastnosti robia z polykarbonátu vynikajúci materiál pre skrine, skleníky, prístrešky, skriňovej konštrukcie apod Ploty z polykarbonátu na kovovom profile celkom dobre plniť svoju základnú funkciu -. Chráni proti neoprávnenému vstupnej časti. Vďaka celulárnej štruktúre perfektne absorbujú zvuky ulíc a chránia hostiteľa pred hlukom.

Hlavná nevýhoda polykarbonátu, ako aj všetkých syntetických polymérov – deštrukcia pod vplyvom UV žiarenia.

Vzhľadom na túto skutočnosť, moderný výrobcovia pokrývajú tento materiál so špeciálnym ochranným náterom. Okrem toho syntetický polymér má dostatočne vysoký koeficient tepelnej rozťažnosti. Preto sú ploty vyrobené z polykarbonátu vyrobené len vo forme samostatných častí. Ako nosnú konštrukciu takéhoto oplotenia použite kovový zvarový rám alebo murivo.

Technológia montáže plotov z polykarbonátu

krásny plotProces výstavby plôch z polymérového plechu sa v porovnaní s technológiou montáže plôch z profilovaného plechu veľmi líši a vyzerá takto:

 • obvodové označenie;
 • príprava otvorov s vhodnou hĺbkou a priemerom;
 • montáž podperných pólov;
 • pripevnenie na podpery priečneho oneskorenia;
 • montáž polykarbonátových dosiek.

Related  Krby na vidiecke chaty – vyberte si výhodnú možnosť

Na vytvorenie vonkajších plôch je výhodné použiť monolitický plošný materiál, ktorý má vysokú pevnosť a možnosť ohýbania bez narušenia vlastností. Ak chcete vytvoriť krásny a priesvitný plot z polykarbonátu medzi susedmi v krajine, potom si môžete vybrať svoju rozpočtovú možnosť – štruktúrované panely.

Príprava materiálu

obvodový polykarbonátový okruhPre podpery sa bude vyžadovať kovové profilované potrubie, profil 60 x 60 mm a hrúbka steny 2 mm. Dĺžka stĺpikov závisí od očakávanej výšky plotu, hĺbky záložky a spôsobu upevnenia podpier v zemi.

Pre priečne rezy je potrebné zakúpiť profilovú kovovú rúrku s prierezom 40 x 40 mm alebo 25 x 50 mm. Hrúbka steny nie je menšia než 1 mm.skeletový diagram

Pri výbere hrúbky polymérovej fólie pre skriňu by ste mali byť vedený vzdialenosťou medzi mostíkmi. Optimálna verzia rámu: tri prepojky s rozstupom 600-1000 mm so vzdialenosťou medzi podperami 3 m. Minimálna hrúbka voštinového polykarbonátu je 8 mm.

Okrem toho budú vyžadované profily pre štruktúrované panely, ktorých typ by mal byť zvolený v závislosti od hrúbky materiálu, štruktúry a upevnenia polykarbonátového plotu. Fotky možných odrôd sú jasne uvedené nižšie.bunkový polykarbonát a profily

Ak sú podporné stĺpy betónované, potom je potrebné vytvoriť riešenie s hromadou sutiny, cementu a piesku. Nezabudnite na nástroj: vrták; level, olovnica, ruleta, lopatka, vŕtačka so súpravou vrtákov, skrutkovač so súpravou bitov, bulharský, zvárací stroj a spojovacie prvky.

Stupne montáže plotu z polykarbonátu

procesu oploteniaPo príprave materiálu môžete pokračovať priamo k vytvoreniu plotu polykarbonátu sami.

Etapa číslo 1 – vyznačenie obvodu miesta

označenie lokalityDefinujte rohové body plotu a riadte kolíky, medzi ktorými by ste mali kábel vytiahnuť. Určte montážne body podporných stĺpov. Odporúčaný krok je 3 metre medzi centrami budúcich depresií.

Krok č. 2 – inštalácia pilierov

montáž pólovNa plánovaných miestach vŕtať studne. Priemerná hĺbka by nemala byť menšia ako 1/3 celkovej dĺžky tyče.

Pri určovaní hĺbky inštalácie podporných prvkov je potrebné brať do úvahy indexy hĺbky mrazu pre danú oblasť. Pre špinavé pôdy je najlepším spôsobom, ako upevniť podpery, pásový základ s úplným zosilnením konštrukcie.

montáž pólov a montáž rámuNa dno každej jamky nalejeme vrstvu piesku alebo výpadok. Hrúbka vrstvy je 10 až 15 cm. Podzemnú časť každej podložky ošetrujeme bitúmenom alebo ju zabalíme pomocou strešného materiálu, aby sa zabránilo kontaktu kovu s vlhkosťou. Vytvárame v pripravených podporných stĺpoch stojky, vyrovnávame pomocou roviny a olova, fixujeme úlomky tehál, betónu. V závislosti od poveternostných podmienok a teploty vzduchu sa obdobie úplného spevnenia betónu pohybuje od 23 do 30 dní.

Related  Elektrické kotly, prevádzkové princípy a odrody

Etapa číslo 3 – vytvoríme kostra ochrany

montáže jatočných tielNa nosné stĺpiky spájame vodorovné mostíky (laggy). Vzdialenosť medzi oneskoreniami závisí od výšky polykarbonátového plotu. Ak je výška krytu väčšia ako 1,5 m, odporúča sa nainštalovať tri prepojky so vzdialenosťou medzi 60 a 100 cm.

Ak nemôžete použiť zvárača opraviť mosty, potom je celkom možné montovať na stĺpiky so skrutkami, kovové, inštaláciu potrubia na “políc” z kovového uholníka a starostlivo zaznamenané.

Po vytvorení konštrukcie sa rám spracováva proti korózii, švy sa čistia a farbia.

Krok č. 4 – upevnenie polykarbonátových panelov

upevňovací polykarbonátOznačte a odrežte materiál na paneli požadovanej veľkosti. Na rezanie môžete použiť pílku s malým zubom s minimálnym rozvodom alebo skladačkou (nastavenie pohybu čepele – bez výkyvu). Položte koncový profil (hore) na konce každého obrobku. Vyvŕtajte otvory v upevňovacích bodoch k rámu. Vzdialenosť medzi otvormi je 300 mm.

Aby sa znížilo riziko praskania vo voštinovom polykarbonáte, všetky upevňovacie body by sa nemali nachádzať viac ako 40 mm od okraja materiálu.

Nezabudnite na teplotnú expanziu bunkového polyméru, ktorý môže dosiahnuť 10 mm v smere vzduchových komôr. Aby nedošlo k deformácii ochrannej lišty, medzi listy by mala zostať tepelná medzera (5 mm). Pri rozširovaní sa môžu v miestach upevnenia vytvoriť aj trhliny. Preto sa odporúča používať špeciálne umývačky riadu. Montážna konštrukcia je znázornená na obrázku nižšie.thermowasher

Aby sa vyrovnala možná tepelná rozťažnosť, môžu byť panely pripevnené na seba pomocou spojovacieho profilu.inštalácia cez spojovací profil

Vzhľadom na možnú deformáciu materiálu pod vplyvom teploty odborníci odporúčajú, aby sa pripevňoval polykarbonát zváraný rám z rohu, v ktorom bude materiál pevne pripevnený iba v strednej časti každého úseku. Príklad takej konštrukcie je zobrazený na fotografii.upevnenie polykarbonátu k kovovému rámu

Posledným krokom v samostatnej konštrukcii plotu polykarbonátu je uvoľnenie materiálu z transportného filmu, ktorý celý proces chránil panely pred poškriabaním a trieskami. V tomto prípade môže byť vytvorenie plotu považované za dokončené. Najdôležitejšie je včasné čistenie od kontaminácie a pravidelná kontrola integrity celej konštrukcie.

Related  Ako si vybrať generátor pre chaty a domy?