posuvná brána s integrovanými dveramiPri inštalácii oplotenia priľahlého územia je otázka výberu brány najrelevantnejšou. Optimálna verzia zariadenia prechodu je posuvná brána s integrovanými dverami. Sú ľahko zvládnuteľné, majú estetický vzhľad a neporiadajú sa na otvorenom priestranstve. Navyše počas ich prevádzky je riziko poškodenia vozidla znížené na minimum. Prečítajte si o inštalácii posuvných brán vlastnými rukami na našich stránkach!

Konštrukcia posuvných brán s integrovanými dverami

návrh posuvných brán s integrovanými dveramiPosuvné dvere – je pohyblivá klapka kryt, ktorý s pomocou automatického alebo ručného pohonu sa pohybuje do strany, vytvorenie otvoru. V otvorenom pohľade má list paralelnú polohu s plotom. Brány môžu byť buď jednokrídlové alebo dvojkrídlové.

Konštrukčné prvky posuvných brán s integrovaným zámkom:

 • obdĺžnikový rám;
 • Jednoduchý list s otvorom pre integráciu;
 • wicket s predstieraným barom;
 • vodiace lišty;
 • dvojicu valivých ložísk inštalovaných v základni;
 • elektrického pohonu.

Pre pohyblivé posuvné dvere sa najčastejšie používa oceľový alebo profilovaný plech. Je upevnený v rámčeku s výkonom, ktorý je vyrobený z profilového potrubia. Brána na prechod ľudí je premietaná počas kreslenia výkresu systému odrazu.

Odporúča sa inštalovať bránu do posuvných brán, ak nie je možné ju vybaviť vedľa nej. Nemal by sa však umiestňovať veľmi blízko okraja a umiestniť do stredu konštrukcie. Jeho obvyklé umiestnenie je vzdialené jeden meter od okraja brány.

Typy posuvných brán

Posuvná brána s integrovanou zámkovou drážkou je navrhnutá v troch verziách:

 1. Zavesenie. Konštrukcia upevnenia pohyblivého listu zabezpečuje jeho spojenie s hornou vodiacou koľajnicou na úrovni 3 až 5 metrov. Výška závesnej brány závisí od typu objektu. Nevýhodou takého systému otvárania je obmedzenie výšky otvoru, ktoré ovplyvňuje pohyb veľkých vozidiel.prívesný dizajn posuvných brán s integrovanými dverami
 2. Valcovanie na koľajnici. Otvárací mechanizmus je vytvorený pomocou vodiacej lišty na zemi, pozdĺž ktorej sa celá konštrukcia pohybuje. Posuvný list je držaný držiakom pripevneným k stĺpiku s valcami. Nevýhodou je, že sa nedá použiť v oblastiach s vysokým veterným zaťažením.posuvné brány na koľajniciach
 3. Konzoly. Konštrukcia posuvných kovových brán s integrovaným zámkom je udržiavaná na úkor nosníka, spojená s vertikálnymi podperami pomocou valčekových vozíkov. Na základni na boku otvoru sú inštalované podpery. Vodiaci blok môže byť inštalovaný zospodu, nad alebo uprostred pohyblivého listu.konzolový dizajn posuvných brán s integrovanými dverami

Pre brány, ktoré majú kĺzavý princíp otvárania, je mimoriadne dôležité, aby bol pozdĺž plota voľný priestor. Pre závesné a koľajové konštrukcie by mala byť dĺžka rovná dĺžke pohyblivého listu, pre konzolové brány – táto medzera by mala byť 2 krát väčšia.

Výhody a nevýhody posuvných brán

kompaktná a robustná konštrukciaVýhody posuvných dverí so zabudovaným integrovaným zámkom sú zrejmé:

 • kompaktnosť a spoľahlivosť dizajnu;
 • možnosť inštalácie integrovaného zámku na miesto vhodné pre ľudí (nie však v strede);
 • hladký a tichý pohyb pohyblivého listu;
 • odolnosť voči negatívnym prejavom prírody;
 • jednoduchá údržba;
 • výber materiálu pre pohyblivý panel;
 • dlhú dobu prevádzky.

Medzi nedostatky stojí za zmienku:

 • inštalácia posuvných brán s integrovanými bránami v porovnaní s inými typmi brán vyžaduje veľké finančné investície;
 • pre inštaláciu konzolovej časti systému spätného rázu a pohonu je potrebné namontovať betónovú základňu;
 • V štádiu návrhu by sa mala poskytnúť voľná plocha pozdĺž plotu na stiahnutie listu.

Nuance pri inštalácii

možnosť inštalácie posuvných brán s integrovanými dveramiPostavené v posuvných bránach brána umožňuje ľuďom vstúpiť a opustiť plot bez toho, aby bol zahrnutý systém odrazu. Na jednej strane je to výhodné a atraktívne, a na druhej strane, má rad nuáns, ktoré by mali byť vzaté do úvahy vo fáze návrhu vlastnými rukami Posuvné dvere s bránkou:

 • pri otvorených integrovaných dverách kĺzavý systém nefunguje;
 • v dôsledku obmedzenej vzdialenosti medzi krídlom a nosnou konštrukciou je voľba rukoväte dverí a zámku obmedzená;
 • vysoký prah vyžaduje, aby chodci prešli nad ním a bránia voľnému pohybu bicykla, vozíka na kolesách a invalidnom vozíku;
 • vysokým ľuďom sa horná tyč stáva prekážkou voľného pohybu a núti ich ohýbať sa pred vstupom / odchodom;
 • v posuvných bránach brána významne ovplyvňuje hmotnosť konštrukcie, čo znižuje tuhosť rámu.

Pre zachovanie konštrukčnú tuhosť, že je nutné použiť profilované rúrky s hrúbkou steny menšou ako 3 mm a s veľkým prierezom, napríklad, namiesto obvyklého veľkosti 60×30 mm, musí 60×40 mm 50×50 mm 60×60 mm, ale nie viac. Tiež, aby sa minimalizovala deformácia plátna, stojí za to dať prednosť konzolovému typu posuvnej brány.

Zvyčajne je branka vyrobená z rovnakého materiálu ako krídlo dverí. Jeho šírka je od 80 do 1 metra. Otvorenie ležalo na dvore. Na vonkajšej strane položte predpísanú tyč, ktorá bráni otvoreniu dverí. Zámok je umiestnený mechanicky, rukoväť je vybratá minimálnymi rozmermi alebo je vytvorená utopenou cestou.

Nižšie je niekoľko fotografií posuvných dverí s integrovaným vnútrom:posuvné brány s integrovaným integrovaným zámkom

posuvné brány z kovového profilu

brána je stiahnuteľná integrovaným integrovaným bodom

Video návod na inštaláciu posuvných brán s integrovanými dverami