voľne žijúce kurčaTakže ste sa rozhodli pestovať svoje vlastné kurčatá. Po prečítaní tohto článku sa môžete dozvedieť tento proces od začiatku.

Existuje mnoho výhod pri chove ich kurčiat. Domáce vajcia sú skutočným pokušením. Sú čerstvé a chutnejšie ako tie, ktoré sa predávajú v obchodoch a sú tiež ideálne na pečenie. Plášť môže byť hodený priamo do hromady kompostu. Väčšinu dňa sú vtáky ponechané pre seba. Chodia okolo dvora, hádzajú chyby a červy a potom zhromaždíme tieto nádherné vajcia.

Pamätajte však: nič dobré nie je dané ľahko.

Príprava na vlastnú výrobu

kuracie plátnoPred zakúpením prvých domácich miláčikov musíte starostlivo premyslieť a pripraviť:

 1. Najprv potrebujete kurča. Mala by nainštalovať podávač, misku na pitie a hniezdo na každé tri vtáky. Jeho veľkosť by mala umožniť, aby ste voľne stáli vo vnútri, zbierali vajíčka a lopatovali trus.
 2. Kurčatá potrebujú každý deň potraviny a vodu. Potravinové náklady asi 20 dolárov za 50-libier vak od mojich predajcov. Ale koľko to stačí, závisí priamo od počtu vašich vtákov.
 3. Na jar, v lete a na začiatku jesene sa kurča drží vo vzduchu po dobu 12-14 hodín. Vajcia môžete zbierať jeden a niekedy dvakrát denne.
 4. Buďte pripravení na to, že je potrebné odstrániť hnoj po celý rok.
 5. Ak máte v pláne dlho odísť, potrebujete najať spoľahlivú sestru na dobu neprítomnosti. Mimochodom, je často jednoduchšie nájsť kuracie zuby ako taká osoba.

Ako začať chovné kurčiat

kuracie plátnoJedná sa o veľmi komunikačné vtáky, takže počet 4-6 jedincov bude optimálny. Uistite sa, že priestor, ktorý prichádza s každým je aspoň 2 metre štvorcových. ft. Čím viac priestoru, tým šťastnejšie a zdravšie bude kura. Ak je toto zanedbané, vtáci častejšie bolestia a strácajú perie.

Každé kuracie mäso potrebuje dostatok priestoru na to, aby “roztiahlo krídla”: napríklad padok s rozmermi 20 x 5 stôp alebo celý zadný dvor. (Moje domáce zvieratá trávia veľa času na ulici, majú dostatok priestoru na to, aby ležali v prachu a nasiakli slnko).

sliepky na statkuV každom prípade musí byť všetok priestor chránený, aby sa sliepky držali dovnútra a aby sa nestratili predátori zvonku. Zahrňte teda do zoznamu nákupov drôtené oplotenie a stĺpy.

To všetko stojí peniaze. Materiály na stavbu a konečnú úpravu kurčiat s perom budú stáť 300 – 400 dolárov. Ak nemáte dostatok tesárskych zručností, budete potrebovať kvalifikovaných pracovníkov. Chcete zvýšiť stádo? Nestlings vyžadujú lampu broodera na vykurovanie. Ako sa hovorí, kurčatá na jeseň sú.kuracie mäso v broodderi pod lampou

Related  Vysádzanie, pestovanie a zber kukurice na chate

Získanie kurčiat rôzneho veku

Môžete si kúpiť vtáky v rôznych fázach vývoja. Všetko závisí od toho, koľko ste ochotní čakať na vajcia:

 • Denné kurčatá je možné zakúpiť v inkubátoroch. Väčšina dodávateľov pre poľnohospodárov má 1-2 objednávky na kurčatá za rok. Takže si ich môžete vyzdvihnúť v momente, keď idete na jedlo. Každý vám bude stáť 3 doláre. V takom prípade budú vajíčka čakať 6 mesiacov.per diem kurčiat
 • Mlieko vo veku 20 týždňov je pripravené na prvú ovipozíciu. Stoja viac ako denne kurčatá, ale vajcia môžete oveľa skôr. Takéto kurčatá môžu byť okamžite umiestnené do kuracích škrupín, všetky sú samice. Sú zakúpené aj v inkubátorových staniciach od dodávateľov.podrashchennye kurčiat
 • So zrelými kurencami nosníc je vec ťažšia. Je to niekto z vašich priateľov, ktorý chce nahradiť svoje staré kurčatá a predať ich. V ostatných prípadoch je pravdepodobné, že nájdete iba kurčatá alebo mladé. (brojlerové kurčatá nie sú úspešnými kandidátmi na stádo, pretože sú chované v klietkach a používajú sa na výrobu vajec v takom množstve, že zomrú vo veku 2-3 rokov).dospelých nosníc

Pestovanie kurčiat

chov mláďatStarostlivosť o mláďatá nie je ťažké a detailné premýšľanie o každom kroku sa nevyžaduje. Spolu s krmivom a čistou vodou potrebujú kurčatá zabijak, chránený pred prievanom. Je potrebné mať červenú lampu, ktorá je vždy zapnutá. Bude udržiavať teplotu 92 ° F 2 palce nad podlahovou plochou (pravdepodobnosť olupovania a kanibalizmu medzi mláďatami je tiež znížená).

Keď sú kurčatá vylúčené, začnite znižovať teplotu o 5 stupňov týždenne, kým nedosiahnu 6 týždňov. Potom nahraďte štartér rastovou výživou.

chov

Namiesto toho, aby ste kúpili kurčatá každý rok, môžete si ich sami vyrabovať. Samozrejme, budete potrebovať kohút, aby ste dostali oplodnené vajíčka. Skontrolujte, či miestnosť je správne zónovaná: kohút by nemal byť pri kuriatkach pri vyliahnutí vajíčok dokonale zvládnutý bez nej.

kuracia sliepkaBudete tiež potrebovať kuraciu sliepku. Nasizhivanie je inštinkt kurča sedieť na vajciach, kým sa začnú vyliahnuť. Vždy sme mali pár kurčiat, ktoré sedeli pevne v hniezde a začali sa pokúšať zbaviť vajcia. Kuracie bentamy sú známe sliepky, inkubujú aj vajcia iných vrstiev.

inkubátor liahneDomovský inkubátor je skvelou alternatívou k sliepke. Od začiatku inkubačného obdobia po vyliahnutie prechádza 21 dní. (Mimochodom, existujú priaznivejšie dátumy na začatie inkubácie vajec alebo na umiestnenie do inkubátora). Sledujte svoje budúce domáce zvieratá, pretože akonáhle po vyliahnutí kurča z vajca, nedostanete to z inkubačnej krabice, zomrie na dehydratáciu a hlad. Mali sme prípad, keď sa jeden vyliahol a snažil sa stúpať cez ochrannú mriežku ventilátora. V dôsledku toho zomrel na čepele.

Related  Pestovanie čerešňových paradajok

Niekoľko tipov pre šťastnú kurča

Pre úspešné chov kurčiat, majte na pamäti moje odporúčania:

 1. Existuje názor, že nie je možné držať vtákov rôzneho veku v jednom stáde. Nikdy sme však nemali problémy so zmenou starých kurčiat na mladých a naopak. Úspešne vyliahli mláďatá. Často sú prípady škrupiny spôsobené príliš veľa vtákov na malej ploche, takže dať svojim domácim miláčikom viac priestoru.
 2. Vedľa kurčiat by mal byť vždy zdrojom vody a jedla. Umiestnite 4-palcovú vrstvu borovicových pilín na podlahu a na vrchole položte niekoľko listov novín. Potom roztriešte okolo kuracieho krmiva papier a naplňte podávače. Vezmite si jeden list každý deň a kým ten posledný zostane, kurčatá sa už musia naučiť, ako jesť z podávača.kŕmnych žľabov
 3. Používajte len červené lampy, pretože pod ich svetlom nemôžete vidieť žiadne rany. Pri normálnom osvetlení okamžite vyvolá akékoľvek krvné škvrny reflex skusu. Kurčatá radostne a rýchlo sa navzájom obraňujú k smrti.
 4. V rohoch korálu položte kartónové listy okolo stien. (môžete tiež vytvoriť guľaté pero) To nedáva chmeľkám príležitosť dostať sa do hromady a zabrániť možnému duseniu.
 5. Uistite sa, že pijani sú čistení a hĺbka je malá, inak sa môžu kurčatá utopiť. Moji dodávatelia odporúčajú používať 1 galón drinkerov pre sto mláďat. Vždy som mal dve alebo tri z nich, aby som sa vyhýbal.
 6. Pre mladých som použil jednu pijanku pre 6 – 8 vtákov a podávač, ktorý po celej dĺžke umožnil ubytovať sa naraz.

Zber, čistenie a skladovanie kuracích vajec

zbieranie vajec

Stojí za to, aby ste raz vyskúšali vajcia farmy a bude veľmi ťažké vrátiť sa k výrobným závodom. Bez ohľadu na to, či sú vyrobené z voľne žijúcich kurčiat alebo nie, žĺtok bude jasný a chuť je jednoducho nádherná. Ak chcete, aby škrupina bola odolnejšia, pridajte kuracie mäso na krmivo z ustríc škrupiny alebo iných doplnkov vápnika, ktoré je možné zakúpiť v obchodoch farmárov.

Každé ráno zhromažďujte vajcia: hlasné clucking je jasným znakom dokončenia pokládky. Zvyčajne znova kontrolujem vrstvy popoludní.

Kurčatá radi jesť vajcia rovnako ako my. Väčšina kurčiat, ktoré jesť vajíčka, sa to naučia na rozbitých škrupinách a v dôsledku toho začnú samé vajcia porušovať. Kurčatá sú oportúni a vyberú všetko, čo vyzerá jedlé. Ak hneď vyhodíte rozbité vajcia a slamu, kde ležia, môžete zabrániť rozvoju tohto zlého zvyku v stáde. Slepica, ktorá začala jesť vajcia, nemôže byť vyliečená. Navyše, zvyšok môže nasledovať. Chceš si jesť sami seba a nie si ich kŕmiť vtákmi!

Related  Sledujte príznaky prírody a predpovedajte počasie

kurčiat a vajecVopred je možné určiť farbu vajíčka, ktoré sa vyliahne, podľa farby uší. Áno, presne, uši. Na rozdiel od človeka, u vtákov sú sluchové orgány umiestnené vo vnútri hlavy, preto dávajte pozor na oválnu oblasť pokožky vedľa sluchového otvoru. Ak je biela, potom sliepka kocky biele vajcia, ak je červená, potom vajíčka budú hnedé. Medzi nimi nie je žiadny rozdiel v chuti alebo zložení, ale biele vajcia vyzerajú ľahšie, keď používajú farbivá na Veľkú noc.

Čistenie a skladovanie vajec

skladovanie vajecVajíčka sú pokryté “kvetom”, čo je prirodzená ochrana proti baktériám. Ak je to možné, nevypláchnite, ale utrite ju suchou, hrubou handričkou.

Malé škvrny so zvyškami hnoja je možné odlepiť vlhkou handričkou. Veľmi špinavé vajcia je možné umývať iba v teplej vode, škrabanie štetcom s prírodným džemom. Studená voda spôsobuje, že vajcia sa zmrští vo vnútri škrupiny a priťahuje baktérie.

Pred čistením vajec nechajte vlhkosť úplne vyparovať. (Rád je zoradiť podľa farby, od tmy po svetlo)

Výrobok umiestnite do krabičiek na vajcia označených aktuálnym dátumom a uložte do chladničky na policu. Vo dverách by sa nemali skladovať, pretože pokaždé, keď sú vajcia otvorené, budú bojovať. Ak sú políčka len čiastočne vyplnené, môžete na každú vajcu napísať ceruzku s dátumom jej zhromažďovania. Uchovávajte v chladničke najlepšie nie viac ako mesiac. Vajcia pre inkubátor nie je možné umiestniť do chladničky. nechajte ich oddelene na chladnom suchom mieste najviac 7 dní.

K poznámke kuchári: variť vyprážané vajcia, trvať týždeň alebo starší, ale nezachytávajte ráno toho istého dňa. Je lepšie čistiť.

Poľnohospodári žijú od 4 do 7 rokov a po celý čas nosia vajcia. Avšak každý rok v zime dochádza k prerušeniu kvôli nedostatku slnečného svetla, ktoré je potrebné na ovipozíciu. Kurčatá sa s príchodom jari vrátia do bežného rytmu.

Sprievodca pre chovné kurčatá – video