Je zriedkavé nájsť záhradný pozemok alebo ovocné a bobuľové plantáže bez pestovania angreštu rastúceho na nich. Tiež sa nazýva “severné hrozno” pre príjemnú jemnú chuť a možnosť pestovania v pomerne náročných poveternostných podmienkach.
Okrúhle alebo oválne plody machovka obsahujú cukry, vitamíny a kyselín, takže je potrebné zaviesť bobule vo výžive celej rodiny, zvlášť rôznorodosti odrôd umožňujú ľahko zvoliť 2-3 puzdro pre výsadbu.

Výber skorých, neskorých a stredných stupňov dozrievania vám umožní jesť čerstvé bobule za mesiac a konzervované alebo mrazené ovocie doplní zásobu vitamínov a zvýši náladu v zimnej sezóne. Z kyselých sladkých bobúľ pripravujeme kompoty, želé, marmelády, džem a víno.

Podmienky na pestovanie egrešov

Egrešky v poháriAngreštáľ neprináša mnoho ťažkostí pri výsadbe a pestovaní, ale na to, aby sa získala a udržala dobrá úroda, musia byť dodržané určité podmienky a požiadavky.

Táto kultúra sa oplodňuje, prítomnosť kríkov alebo opeľujúcich odrôd nie je pre ňu nevyhnutná. Ale podľa želania, môžete pristáť vedľa bespingnye alebo pichľavé kríky s žlté, červené, tmavo fialové bobule sladké alebo sladko-kyslá chuť. Môžete uprednostniť kríky, ktoré nie sú roztiahnuté, ale skôr formou.

Pri výbere miesta na výsadbu zvážte lásku svetla a dlhú životnosť egrešov – bohaté plodenie až do 15 rokov a postupné znižovanie výnosov niekedy až do 40 rokov života.

Preto by sa výsadba egrešov mala vykonávať tam, kde v najbližších rokoch neplánujete žiadne budovy, aby sa na slnečnej ploche bez stínovania pestovali keby.

Pôda pre egreš môže byť takmer čokoľvek: ílovitá a piesčitá, hlinitá a piesčitá hlinka. Len, nemá rád mokré a kyslé pôdy.

Každá pôda môže byť opravená kvôli požiadavkám na egreš. Takže v piesočnatých a piesočných prameňoch je potrebné každý rok vyrábať organické látky a hlina sa veľmi často uvoľňuje, takže vzduch, ktorý potrebujú, prichádza k koreňom. V ideálnom prípade sa pri výsadbe rastlín v suchých oblastiach pozoruje plodnosť a nárast egreše. Bujóny okolo kríkov by mali byť pravidelne zničené.

Related  Pestovanie kapusty Kale a jej prospešné vlastnosti

Krovia egrešeS cieľom začať zhromažďovať bohatú úrodu sladkých aromatických bobúľ počas niekoľkých rokov, je potrebné správne určiť miesto, kde chcete sadiť angrešt. Vyberte si pod jeho pristátie slnečný, rovnomerný, chránený pred vetrom. Podzemná voda by nemala ležať viac ako 1 m od povrchu zeme, pretože korene egreše rastú do hĺbky 50-70 cm; inak sa môžu ohýbať, závod začne bolesť.

Vlastnosti výsadby egrešov na predmestí sa nelíšia od výsadby v oblasti Volga alebo Sibíri. Tu sú len druhy výberu zóny, vhodné na pestovanie v tomto regióne.

Takže pre moskovský región sú vhodné odrody anglickej žltej a Varšavy a pre oblasť Volga – Afrika, Grace, Kolobok.

Pravidlá pre pestovanie egrešov

Podľa pravidiel výsadby egreše na trvalom mieste na mieste, rovnako ako ďalšie trvalé rastliny, musíte najprv rozhodnúť, kedy to urobiť lepšie. Zvyčajne sa rastliny vysádzajú buď skoro na jar, pred vykvitaním, alebo na jeseň po skončení vegetácie. Výnimkou sú sadenice s uzavretým koreňovým systémom, načasovanie ich výsadby môže byť posunuté, ale nie veľa, a nie v najhorúcej a suchej dobe.

Orechy sú najlepšie vysadené v jesennom období od polovice septembra do začiatku októbra. Pri výsadbe egreše na jeseň bude mať čas na zakorenenie pred začiatkom mrazu, pôjde do zimy a na jar s dobrými koreňmi začne úspešne rásť.

Prežitie sadeníc počas jarnej výsadby je o niečo horšie.

Ako pestovať egreše na jeseň?

Takže ste získali sadenice v škôlke ovocných stromov alebo rukami a možno ste to vyzdvihli.

Pri výsadbe egreše postupujte podľa nasledujúcich pokynov, aby vaša rastlina nesklamala v budúcnosti:

  • Pripravte sedadlá pre budúce výsadby vo vzdialenosti približne 1,5 x 1,5 m, vzhľadom na rozmerové charakteristiky pavúka určitej odrody. Vykopať a vyčistiť oblasť okolo nich od buriny, je najlepšie začať robiť to aspoň niekoľko týždňov pred výsadbou odstrániť trávu určite, najlepšie s koreňmi.
  • Dig jamu o veľkosti 40 * 50 * 50 cm Máte veľa organických hnojív -. Humus, hnoj, kompost, – pridať je nielen v boxoch, ale aj rozptyl okolo nich v množstve 3 až 4 kg / 1 m .. Ak je však množstvo organickej hmoty obmedzené, potom ju nalejte len pod samotné kríky, do jamiek, zmiešaním s hnojivami – superfosfátom a chloridom draselným, ako aj popolom a dolomitovou múkou. Vzhľadom k tomu, ste sa rozhodli sadiť na egreše na jeseň, močovina a ďalšie dusíkaté hnojivá v tomto ročnom období nemusia robiť! Budú užitočné až na jar.
  • Sadenice sa skúmajú, odstráňte zlomené vetvičky, odrežte poškodené korene. Korene sadeníc sa starostlivo rozširujú v jamke hlboko a po stranách a prehĺbia ju o 4 až 6 cm od predchádzajúcej výšky výsadby. Naplňte korene zeminou a ľahkým behúňom, aby ste ju zhutnili okolo koreňov. Pod každým kríkom vylejte nie menej ako kôš s vodou a zakryte humusom alebo rašelinou.
  • Vystrihnite výhonky novo vysadených rastlín na malé penechkov s 3-5 rastovými pupencami. Z nich prvé hlavné odvetvia rastú na jar.

Related  Pestovanie koriandra zo semien – jednoduchá vec pre chuť a prospech

Následná starostlivosť o kríky z angreštanov nebude ťažké. Ako rastliny rastú, bude potrebovať podporu, ktorá nepovoľuje dlhé výhonky ležať na zemi.

čierne egrešeZavlažovanie sa vykonáva podľa potreby: nemôžete plniť kefu, ale v horúcich, suchých časoch, najmä počas obdobia nalievania bobúľ je potrebné napájanie.

Uvoľňovanie sa vykonáva pravidelne, najmä po silných dažďoch, aby sa zabránilo tvorbe kôry na zemi pod puzdrom. Počas uvoľňovania nezabudnite odstrániť všetky buriny, ak je to možné – koreňmi.
Perekopka dovolila len do hĺbky nie väčšej ako 5-8 cm, pretože korene egreše sa nachádzajú blízko povrchu zeme.

Hnojenie rastlín môže byť v období tvorby vaječníkov a plnenie plodov s tekutým organické, rovnako ako v jar – dusík, na jeseň – draslík hnojivá.

Každý rok, riedenie a ak je to potrebné, sanitárne prerezávanie výhonkov, ponechávajúc na kríku 8-10 silné zdravé vetvy rôzneho veku.

Ako pestovať egreše na jeseň (video)