nútiť luk na perieV zime nútenie luku na perie je považované za ziskové podnikanie. Čerstvá zelenina obsahuje komplex cenných vitamínov a mikroelementov, ktoré telo potrebuje. Najmä počas progresie vírusov, keď je oslabená imunita človeka. Okrem iného takéto jarné dary zriedia slávnostné jedlá svojim vzhľadom, chuťou a lahodnou arómou. To je výborný prírastok pre vyprážané a dusené kulinárske diela. Šaláty v spoločnosti so zeleňou nadobúdajú úplne nový život. Ak chcete, aby cibuľa na domácom perá bola úspešná, musíte poznať technológiu procesu, ako aj vlastnosti výberu odrôd.

Príprava materiálov

správne vybrať odrobu cibule pre vynútenieNajprv musíte vybrať odrodu, ktorá závisí od možností a preferencií rodiny. Niektoré druhy cibule sú hybridy, preto potrebujú špeciálne podmienky. Dôležitým aspektom v procese pestovania je plodnosť pôdy, ako aj vybraná poľnohospodárska technológia. Ak chcete pestovať kultúru, môžete:

 • piliny;piliny
 • hydroponie;hydroponie
 • pôda s hnojivom.

Všetko začína prípravou materiálu na pestovanie. Musí to byť vykonané správne a včas. Miesto by malo byť dobre osvetlené. V opačnom prípade bude už pestovaná zelená pokrytá žltými škvrnami. Teplota v miestnosti by nemala byť nižšia ako 23 ° C, pretože zväzky sú veľmi jemné. Kontajnery by mali byť vyrobené z dreva alebo plastu. Pre pohodlie sú stohované. Prípravné práce na nútenie cibule na zeleno začína nasledujúcim:

 • výber kvalitných žiaroviek – bez hniloby a poškodenia;dobrá cibuľanemožno použiť zhnité cibule
 • proces namáčania, ktorý urýchľuje klíčenie;namáčanie cibule v roztoku manganistanu draselného
 • čím sa kyslík dostane do obličiek (1/4 časti celkového plodu), ale nemalo by sa to robiť pre naklíčené vzorky.

Vhodné na pestovanie žiaroviek by mali byť tesné a pružné. U zdravých plodov sú váhy lesklé, tvar je rovný a nie je hniloba.

Namočte vybrané žiarovky do teplej vody (do 30 ° C). Tento postup znižuje dobu pokoja obličiek. Doba namáčania je 12 hodín. Potom je potrebné ich odstrániť a správne vysušiť.

piliny

nútiť cibuľu v pilináchV niektorých prípadoch odborníci odporúčajú vykonávať cibuľu na pero na piliny. Charakteristickým znakom metódy je, že porézna štruktúra rýchlo prechádza vodou. Preto sa podklad musí pomaly zalievať. Pred vysadením by mali byť drevené častice ošetrené vriacou vodou na dezinfekciu materiálu. Výsledkom je, že piliny zväčšujú a sú nafúknuté. Nie je nadbytočné namočiť žiarovky po dobu 3-4 hodín v roztoku manganistanu draselného.

Related  Naučili sme sa všetky jemnosti vegetatívnej reprodukcie pomocou fytostimulátora Kornevin

Cesta pre lenivých

zalievanie cibule jednoduchou metódou núteniaIný variant klíčenia je jednoduchší. Všetky žiarovky sú usadené na stĺpci. Miestnosť by mala byť teplá. Potom sa celý podklad naleje do teplej vody (nie viac ako 30 ° C, takže nie sú zvárané). Potom je potrebné, aby bola hora pevne zabalená šupkou po dobu 4 dní. Na konci tohto obdobia je vhodné zoradiť žiarovky tým, že ich posuniete na zem.

Pristátie môžete začať v polovici októbra. Agronómia odporúča používanie južných odrôd, ktoré majú priemerné veľkosti plodu.

technológie

šalotka na zimné pestovanieCelková doba vynucovania zelenej cibule sa pohybuje od 14 do 20 dní. Ak sú splnené všetky požiadavky, prvé výhonky budú vidieť majitelia za 4 dni. Výťažok alebo rast baktérií je 2,5 až 3 cm v priebehu 24 hodín.

Shallot je bezkonkurenčná možnosť pre zimnú klíčivosť. Má však veľmi dlhú dobu odpočinku. Ako ukazuje skúsenosť, je potrebné odrodiť rastliny v polovici februára.

Teraz je dôležité riadne zvládnuť technológiu nútenia cibule na pero, potom sa ukáže šťavnaté a bude mať výrazný vzhľad. Tu je krok za krokom inštrukcie tohto procesu:

 1. Pripravte si miesto pristátia. Na 1 m² by mali byť od 10 do 12 kg pôdy alebo pilín. Zem je oplodnená organickými alebo minerálnymi látkami.príprava pôdy
 2. Použite mostný spôsob vylodenia. Cibule sú tesne vysadené, vzdialenosť medzi nimi je až 1 cm, je potrebné ich dobre zatlačiť do zeme, ale ich nesmieme hlboko zakopávať, pretože to poškodzuje koreňový systém.spôsob, ako pestovať cibuľu pre pastviny
 3. Zavlažovacie lôžka by mala byť každých 5 až 10 dní. Všetko závisí od vlhkosti v miestnosti. Hlavný princíp – pôda by mala byť relatívne vlhká. Teplota vody je 20-25 stupňov.zalievanie cibule
 4. osvetlenie. Pre dvojtýždňové klíčky je potrebné organizovať kvalitné osvetlenie.správne osvetlenie
 5. odrezať Perie, keď dosiahnu 25-35 cm.je čas znížiť cibuľu na predaj

Hnojivo pre pôdu. Najprv musíte miešať humus s vermikulitom. Vložte zmes do nádoby. Výška vrstvy je 7 až 10 cm, potom pôdne zmesi ošetrite manganistanom draselným (roztokom) a nalejte vodu z hadice.

Rastú zelenú plechovku a čistú vodu. Na to musíte vziať paletu. Umiestnite žiarovky tesne, ich priemer môže byť 4 až 5 cm a nalejte teplú vodu (20-25 ° C). nútiť cibuľu vo vodeŠtvrtá časť ovocia by mala byť vo vode. Keď sa tekutina znižuje, je dôležité pravidelne doplňovať zásoby.

Related  Ľadový obliekanie zemiakov

Hydroponicky

penová nádržNajefektívnejšou a najproduktívnejšou technológiou pestovania zelených v zime je nútenie cibule na hydropóniu, inými slovami – prebublávanie. Vďaka unikátnej technike sa používa malá plocha. Rast rastu sa zvyšuje dvakrát, rovnako ako výnos. plnenie nádrže vodouZariadenie na rýchle prebúdzanie “ospalých” obličiek pozostáva z:

 • rozprašovač;
 • volumetrická nádrž z materiálu odolného proti svetlu (od 40 litrov);
 • kompresor.

Najprv musíte vziať list peny a odrezať nálevy a potom ju zakryť nádržou. Teplota vody by mala byť najmenej 25 stupňov a pH = 7. princípu fungovania systémuPredošlé a vybrané žiarovky sú ponorené do otvorov (veľkosť hláv má priemer viac ako 3 cm). Drobnú cibuľu na perie začína tým, že je kompresor zapnutý a žiarovky prebublávali 6 až 12 hodín. buniek na výsadbu cibuleČím dlhšie, tým účinnejšie.

Ak chcete urýchliť proces rastu, môžete pridať biohumus do vody. Tri litre kvapaliny by sa mali zriediť hnojivom a doplniť chýbajúcim objemom.

Po 2 až 4 dňoch korene rastú. Nasledujúce 8-10 dní intenzívne rastú bledozelené vo farbách peria. výsledok prebublávaniaPosledná fáza bude vyžadovať jasné osvetlenie. Žiarivka je ideálna na to. Je to 11. deň a funguje to 72 hodín. Alebo môžete nádobu umiestniť do svetla. Táto metóda osvetlenia je tiež dôležitá pre vynútenie cibule v suteréne.

Svetlo pre osvetlenie by malo byť umiestnené vo zvislej polohe. Tým sa zabráni rozbití mladých výhonkov.

V skleníku

Preto je potrebné vybrať si dobré kapacity. Ak sú na nich drevené, nesmie byť žiadna forma alebo iné chyby. Plast je tiež dôležitý pre výber kvality. Zloženie pôdy môže zahŕňať:

 • rašelina; rašelina
 • kompost; kompost
 • humus.humus

Zem je posypaná vápennou múkou (pushonka) na prevenciu plesní. Krabice sú naplnené pôdou. Žiarovky sa vysádzajú vo vzdialenosti centimetra a tlačia sa do zeme. začiatok nútenia luku na periePočiatočná etapa nútenia cibule v skleníku za nasledujúcich podmienok sa vykonáva:

 • denná teplota od 20 stupňov a noc – až do 15 ° C;
 • napojená každých 5 dní a uistite sa, že pôda bola neustále vlhká;
 • Pravidelne vetranie miestnosti;
 • po 12 dňoch rastu sa nádrže presúvajú do špeciálnych regálov na nútenie cibule.Pohodlné podmienky na nútenie luku na perie

Related  Potrebné ošetrenie egreše po zbere

Skladovať kontajnery s výhonkami už od 5 cm už pri teplote nad 23 stupňov.dodržiavanie teplotných podmienok Preto je potrebné poskytnúť im dvanásťhodinové denné svetlo. Ak sa to nedá urobiť, použijú sa lampy. dodržiavanie svetlaJe tiež potrebné zaviesť hnojivá do pôdy.používanie hnojív

Suchá dusičnan (dusičnan amónny: 30 gramov na meter štvorcový) alebo draslík (chlorid draselný 10 gramov na meter štvorcový) sa živia po celej ploche pôdy. A potom sa zalieva a umyje tečúcou vodou.

druhy

Doba kultivácie a produktivity o 80% závisí od rozmanitosti kultúry. Tu sú hlavné charakteristiky populárnych odrôd cibule pre pastviny:

 1. Slizunov. Odolný voči mrazu. Pestuje sa počas celého roka. Veľmi rýchlo dozrieva. Vyvoláva mierny zápach cesnaku. Dlhé listy na špičkách sú skrútené.cibuľa slimák
 2. Schnitt. Jemné a tenké perie, ktoré sa už dlho nezdržujú. Maximálna výška zariadenia je 50 cm.odroda
 3. napiform. Je veľmi rozmarný. Rozmnožte túto odrodu v malých nádobách (45 x 60 cm), aby ste ich mohli voľne pohybovať. Pristátie začína 1. marca.cibuľa
 4. Šalotka. Prispôsobené rôznym poveternostným podmienkam. Pri nízkych teplotách listy neumožňujú. Pomerne úrodná kultúra.šalotka
 5. waleský. Na rozdiel od iných odrôd je tvar jeho listov dokonale vyrovnaný.luky cibule
 6. High-bay. Vhodné na pestovanie v chladných a slabo osvetlených miestnostiach. Na špičkách listov sa objavujú vaječníky pre ďalšiu vrstvu.viaczložková cibuľa

Tajomstvo výnosu cibule núti na pero je, že musíte vybrať veľké hlavy: od 3 cm v priemere. Majú viac platní na vytváranie peria, čo znamená, že výstup prinesie až 2 kg zelene. Pri dodržaní teplotného režimu a technológie výsadby, ako aj zavlažovacieho a kŕmneho systému získajú majitelia luxusnú odmenu.

Podnikanie na pestovanie cibule – video