jahodová odroda RuyanVšetci milujú jahody – voňavé a sladké bobule. Jahody “Ruyan”, opis odrody a fotografie, ktorá je v článku, je pozoruhodná v tom, že nesie ovocie celé leto, a nedáva fúzy. O jej vyrastajúcej zo semien a lahôdok starostlivosti je užitočné vedieť, odroda je veľmi chutné a zaslúži si pozornosť záhradníkov.

Popis odrody

zrelé jahody ryan bobuleJahody “Ruyan”, opis odrody, ktorú možno vidieť pri nákupe osiva, má mnoho pozitívnych vlastností. Stopky sa môžu vyskytnúť v prvom lete po výsadbe, ale hlavná plodina sa očakáva v druhom roku pestovania. Jeho semená poskytujú vynikajúce sadenice, odolné voči chorobám a škodcom.

“Ruyan” označuje odrody s malými plodmi, ktoré poskytujú plodiny celé leto až do mrazu. Bobule je červené, príjemne chutné a aromatické, pripomína niečo divokej jahody. Maximálna hmotnosť bobúľ je 7 g, má hustú dužinu. Zber je dobre zachovaný, je vhodný na prepravu.

Opis jahody “Ruyan” obsahuje dôležitú výhodu – jeho kríky nemajú knírek, čo veľmi uľahčuje starostlivosť. V otvorenom teréne závod toleruje zimné mrazy dobre. Jahody majú robustné stopky, ktoré nespadajú na zem pod hmotnosť bobúľ. Počas dažďov netrpí úrodu.

Jahody opravy inseminate “Ruyan” je druh českého výberu, ktorý nemožno pestovať zo sebaobsadených semien. Rastlina sa rozmnožuje iba rozdelením kúpeľa alebo semien zakúpených v obchode.

Pestovanie zo semien

semená remontantnej jahodyPestovanie jahôd “Ruyan” zo semien, berte do úvahy niektoré vlastnosti. Ide o kultúru malých semien, ktorá sa musí vysievať povrchne. Ak je na semená dokonca aj 2-milimetrová vrstva pôdy, nebudú vystúpiť.

Sesť doma v jahodách vo februári alebo marci je stále príliš skoro. Bude ťažké dať výhonky potrebné množstvo tepla a svetla. Najlepší čas na siatie je koniec marca alebo začiatok apríla. V júni môžu byť pestované sadenice vysadené v otvorenom teréne.

Jahody opravy “Ruyan” – rastúce zo semien, postup akcií:

  • na klíčenie používa plastovú nádobu s drenážnymi otvormi, nalial ľahký základ, ktorý je vhodný pre vodu a vzduch;
  • doska sa vyrába bránami, asi 2 mm hlbokou, 2,5 až 3 cm od seba;
  • semená sú rozptýlené v riadkoch;
  • postriekané vodou z rozprašovača, vlhčenie pôdy do hĺbky asi 1 cm;
  • pokryť kapacitu vykládky transparentným vreckom alebo sklom;
  • umiestnite na teplé miesto s teplotou vzduchu +25 ° C.

klíčenia semienČerstvé semená by mali stúpať 6-7 dní. Ak sú semená uviaznuté v obchode alebo v sklade, stratifikácia a namočenie ich nepomôže. Zásobník sa každý deň otvára 10 minút, aby sa nehromadila nadmerná kondenzácia.

Ak je to potrebné, striekajte sa zo vzdialenosti 25 cm opatrne a snažte sa nevymýšľať postavený chvost.

Keď sa objavia výhonky, teplota vzduchu by sa mala znížiť na 17-18 ° C, takže sadenice sa nepretiahnu. Odporúča sa usporiadať zaočkovanie sadeníc alebo ich umiestniť na dobre osvetlený okenný parapet.

Výsev semien a prekládka na otvorené miesto

vyťažené sadenice jahôdKeď sadenice majú 2 skutočné listy, sú ponorené do jednotlivých plastových pohárov alebo rašeliníkov. Naplňte šálky nákupom univerzálneho základného náteru s rašelinou, černozemom a pieskom. Transplantácia sa vykonáva pomocou pinzety a snaží sa chytiť čo najväčšiu časť zeme na koreňoch. Pikirovannuyu klíčky napojené s “Kornevin” pre lepšie prežitie.

O týždeň neskôr sa sadenice môžu kŕmiť pri zavlažovaní pridaním 30 alebo 40 gramov nitroammofosky do 10 litrov vody. Počas pestovania sadeníc 2 alebo 3 sa uskutočňuje také hnojenie.

Na výsadbu v záhrade v centrálnom páse Ruska vybrať dobre osvetlené miesto, a v južných oblastiach – svetlo penumbra.

Kroviny sadeníc sa vysadia vo vzdialenosti 25 cm od seba a 60 cm medzi radmi. Možno iný plán výsadby, jahody nedávajú fúzy, a preto sa nerozťahuje cez miesto. Na záhrade je zavedený hnoj, ktorý bol rozložený na orbe. Pri výsadbe v jamkách, pestované jahody “Ruyan” zo semien nie je silne pochovaný.

jahodové posteleMôžete zakryť pôdu medzi mladými kríkmi jahôd s agrovými vláknami a pokrytím slamy na ochranu pred plevelmi a vysychaním.

Starostlivosť o jahody

odkvapkávanieKeď sa staráte o bobule, potrebujete vedieť niektoré z jeho vlastností, aby ste získali dobrú úrodu. Strawberry remontant “Ruyan” neustále plodí celé leto až do jesenných mrazov. Kvôli udržaniu kvality a množstva plodiny by mali byť lôžka oplodnené každý rok.

Jahody vyžadujú aj konštantné zavlažovanie, opravy odrôd vyžadujú vlhkosť počas celej vegetačnej sezóny. “Ruyan” má povrchový koreňový systém, keď pôda vysuší, bobule sa zmenšujú, množstvo zberu klesá. Ale prebytok vlhkosti je tiež neprípustný, korene môžu vybret a rastlina zomrie. Najlepšou možnosťou zavlažovania je inštalácia odkvapkávacích zavlažovacích systémov.

Jarná práca a ochrana proti škodcom

používanie hnojívNa jar si vyžaduje zvláštna pozornosť spomienka “Ruyan”. Ak chcete rásť aktívnejšie, postele by mali byť postavené do poriadku. Odstráňte vysušené a choré lístie, uvoľnite riadky medzi riadkami. Voľné nie je potrebné viac ako 5 cm hlboké, pretože rastlina má povrchné korene. Nalejte trochu teplej vody, vyhrievané na deň na slnku. Pridajte 1 g síranu meďnatého na 10 litrov vody. O týždeň neskôr sa znova napojil, pričom 10 litrov vody 1 g manganistanu draselného.

Keď začnete objavovať prvé vaječníky, môžete vyliahnuť kríky roztokom kyseliny boritej v pomere 10 g až 20 litrov vody. Jahody dostanú potrebné výživové mikroživiny spolu s zavlažovaním.

Na jar a v lete, jahody “Ruyan”, opis odrody a fotky, ktoré sú veľmi atraktívne, je potrebné kŕmiť zložité hnojivá, vodný roztok mullein alebo vtáčí trus. Pomer medveďa a kvapaliny by mal byť 1 až 10 a trus vtákov – 1 liter na 20 litrov vody. Z organických jahôd na jar dostaneme dusík a keď začne kvitnúť, bude potrebovať hnojenie fosforečným draslíkom. Môžu byť nahradené dreveným popolom (2 kusy popola na 1 kbelík s vodou).

Ak chcete opraviť jahody, je vhodné, aby sa komplexné top dresing 2 krát za mesiac po celé leto.

Z jahôd, jahôd a mrkvovitých často napadajú jahody. Na boj proti hmyzu na začiatku jari môžu byť jahodové lôžka postriekané roztokom “Carbophos”, pridaním 75 g liečiva do 10 litrov vody. Môžete použiť ľudové prostriedky, napríklad zriediť v 10 litroch vody 200 gramov horčice.

Počas vlhkého počasia sú jahody ovplyvnené sivou hnilobou, listy začínajú žltnúť. Pred začiatkom kvitnutia môžu byť postele posypané popolom z dreva alebo ošetrené “Hom”.

prerezávanie dvojročných kríkovPo zbere na jeseň sa všetky kvetinové stonky odrežú. V dvojročných jahodových kríkoch, ktoré sú poškodené chorobami a škodcami, môžete odstrihnúť všetky listy a ošetriť postele síranom medi alebo iným fungicídom. Pred ošetrením chorôb sa jahody kŕmia hnojivami draslíkom.

Zasadené jesenné kríky by mali byť skryté na zimu v polovici novembra. Pri prístrešku sa používa mulčová pôda, potom sa na ihličnatých lôžkach položia ihličnaté vetvy a pokrývajú sa priadzou.

Pestovanie jahodovej odrody “Ruyan” na parapete – video