záhrada vo februáriTo už bolo za posledné dva zimné mesiace. Krátka oddych pre záhradkárov sa blíži k dokončeniu a budúci február navrhuje, aby sa zrolovali rukávy a dostali sa k biznisu. Hoci tento mesiac je v tomto roku najkratší, niektoré práce na záhrade sú dôležité práve teraz. Dokonca aj keď zimné prekvapenia nezastavia v podobe sneženia, studených vetrov alebo rozmrazení, záhradné stromy si zaslúžia pozornosť svojich fanúšikov.

záhrada pod vrstvou snehuMnohí ľudia poznajú príslovie, že február je nepríjemný mesiac, takže sa pýta, ako je niekto odhodlaný. Tieto slová ukazujú nielen oblečenie, ale aj primárnu záhradnú činnosť. Koniec koncov, napriek zimnej chlade, slnko sa zvýšilo nad obzorom, deň sa zvýšil, čo znamená, že jar nie je ďaleko. Takže, že neochytí chandler nevedomky, je dôležité pozrieť sa na ovocné stromy v záhrade a obloženie. Navyše, február je čas, keď sa odrezky pripravené na jeseň dôkladne skontrolovali na očkovanie. A pre všetky záhradné aktivity je len 28 dní. Dobré plánovanie nezmeškanie ničoho až do príchodu jari.

Dôkladná prehliadka a prerezávanie ovocných stromov

zimné prerezávanie ovocných stromovMnohí veria, že jednou z hlavných vecí na zemi je vysadenie stromu. Ale stačí len pokropiť korene sadeníc so zemou, aby ste jedli šťavnaté ovocie. Takmer celoročne potrebujú ovocné stromy starostlivosť, najmä vo februári.

Než začnete prerezávať zimnú záhradu, je dôležité starostlivo preskúmať každý strom. Aby sa predišlo nenapraviteľným chybám, je žiaduce dodržiavať základné pravidlá prerezávania ovocných stromov:

 1. Vetvy s hustým kmeňom, ktoré rastú opačným smerom od koruny, sú najskôr odstránené.
 2. Na stimuláciu rastu stromu sa odrežú všetky vetvy smerované hore. Odstráňte ich v mieste rozvetvenia. Postup pomáha posilňovať pestovanie pod svahom a horizontálne vetvy, ktoré často prinášajú ovocie.
 3. Ak kvitnúce pupeny sú viditeľné kvetnaté puky, sú odrezané, opúšťajúc tretiu časť vetvy. V dôsledku toho sa nerozbije pod hmotnosťou ovocia, keď príde čas zberu.
 4. Všetky tenké vzpriamené a zostupné vetvy sú čistené.
 5. Odstráňte zo sadeníc mŕtve listy. Všetky práce sa vykonávajú s ostrými nástrojmi.

Related  Tipy na to, ako správne vyrastať egreše

príprava záhrady na plodnosťZimné prerezávanie ovocných stromov podporuje hojnú úrody a chráni pred rôznymi chorobami. Napríklad škvrny, huby a vzhľad hniloby sa často objavujú v dobre upravenej korune. Preto sa vo februári uskutočňuje sanitárne prerezávanie sadenice ovocia. Drôtená kefa odstraňuje odlupované oblasti kôry, kde sú zimnici škodcovia. Odstráňte z suchých hniezd suchý hniezdo hlohu a zlatohnedé. Oddeľte postihnuté vetvy a výhonky, ktoré sú uložené vajcia drevných parazitov.

Zimné prerezávanie je najlepšie začať s dospelými ovocnými stromami. Majú kvetné puky položené skôr ako mladé sadenice. Pokiaľ postupujete neskôr, hrozí nebezpečenstvo poškodenia veľkého počtu obličiek, čo povedie k strate plodiny.

korunkový šrotV regiónoch s teplejšou klímou, najmä na Ukrajine, záhradníci rastú broskyne. Je to vo februári, keď sú za mrazom silné mrazy, je najlepšie orezávať takéto stromy. Preto je potrebné dodržiavať tieto rady:

 • vetvy na semenákoch by mali byť v širokom rozmedzí;
 • prerezávanie začína nižšou výhonkou na stimuláciu rastu stromu;
 • dospelá broskyňa dosiahne výšku 3,5 metra, takže je dôležité správne vytvoriť korunu.

Včasné prerezávanie broskýň priaznivo ovplyvňuje vzhľad viac šťavnatého a krásneho ovocia. V lete získajú pobočky maximálne množstvo svetla, čo zvyšuje ich zdravý rast. Odstránením starých uschnutých výhonkov, záhradníci dávajú príležitosť sa objaviť na mladých pobočkách, pripravených priniesť ovocie.plodnosť po správnom prerezaní

Ak vo februári dôjde k rozmrazeniu a teplota nie je nižšia ako -5 stupňov, odporúča sa vyčistiť kmene ovocných stromov. Keď sa na semenákoch nachádzajú mechy a lišajníky, môžu byť ošetrené vápennou maltou, ktorá sa pripravuje zmiešaním týchto zložiek:

 • 10 litrov vody;
 • 2,5 kg vápna;
 • 300 g síranu meďnatého;
 • 0,5 kg síranu železa.

bielenie stromovAko môžete vidieť, recept je pomerne jednoduchý, hlavnou vecou nie je chýbať chvíľu a ošetrenie celej záhrady v poslednom mesiaci zimy pred jarným príchodom.

Related  Tajomstvo rastúcich sadeníc zeleru

jasný februárový deňV severných regiónoch, kde je vo februári stále chladné a zasnežené, záhradníci kontrolujú prístrešok pre teplo milujúce kríky a ovocné stromy. Ak je to potrebné, pokračujte v pokrytí vrstvou snehu. pokryjeme kefy snehomNajmä v tejto potrebe mladé sadenice, hrozno, ríbezle a egreše.

Je známe, že 10 cm snehu prispieva k zvýšeniu teploty na pôde približne o 1 stupeň. Preto je žiaduce, aby sa čo najviac používalo na ochranu rastlín v zime.

Február kontrolu odrezkov

jesenné zberanie odrezkovSkúsení záhradníci sa na jeseň snažia pripraviť odrezky na štepenie ovocných stromov. Sú uložené v chladničke alebo suteréne, na snehu alebo v nevykurovanej miestnosti. Keď príde február, má zmysel zistiť, v akej situácii sú. Preto je potrebné vykonať takýto test:

 1. Skontrolujte vonkajší stav kôry. Vzhľad kôry by mal byť hladký a čerstvý. Suchá a zvrásnená membrána indikuje predčasnú smrť odrezkov.
 2. Flexibilita a pružnosť. Ak mierne praskanie odrezkov spôsobuje krízu, potom neprežije zimné obdobie.
 3. Farba a stav dreva. Po priereze skontrolujte farbu dreva. Svetlozelená farba indikuje vhodnosť odrezkov na štepenie. Hnedá farba označuje stav bez života.dobré zdravé stonky
 4. Zdravé obličky. Pri skúmaní stopky treba venovať pozornosť stavu obličiek. Zdravé sú považované za hladké a elastické. Pri rezaní by mala byť viditeľná svetlozelená farba.skontrolujte odrezky

Podľa všetkých pravidiel záhradníctva sa ovocné stromy vysádzajú v apríli alebo máji v závislosti od klímy. Hlavná vec je, že aktívny pohyb šťavy začína vo výhonkoch.

Ak chcete uskutočniť úspešnú operáciu na zaočkovanie ovocných stromov, stopka by mala byť v kľude.

Kontrolované vo februári odrezky uložené v chladnej miestnosti až do doby očkovania. riadne skladovanie odrezkovZískajte ich odtiaľ najlepšie 2 dni pred procedúrou. Inštancie so zmrazeným kusom – po dobu 3 alebo 4 dní. Výkon významných záhradných prác vo februári prispieva k zvýšeniu výnosu ovocných stromov. Nakoniec sa môžete vždy tešiť z plodov vašich rúk a starať sa o záhradu v krajine.

Related  Insekticíd modernej generácie tabu z chrobáka z Colorada – najlepšia ochrana vašich koreňov

Február v záhrade a na parapete – video