Vēle VintagePo prvýkrát sa v roku 2009 sprístupnili lovcom tejto kultúry sadenice hybridnej formy hrozna Velez. Fotografie odrody a popisu hroznového vína Velez, ktorý získal známy ukrajinský chovateľ-nadšenec V.V. Zagorulko, spôsobil vážny záujem vinohradníkov z Ukrajiny, južného Ruska a dokonca aj Bieloruska.

Veles vlastnosti a opis

Kvety Velez VelezNové hroznové semená vykazovali veľmi skoré obdobie dozrievania, dokonca lepšie ako “rodičovské” odrody Rusbol a Sophia. Vzhľadom k tomu, renálnej zverejnenie pred odstránením plodiny je len 95 až 100 deň, pričom táto doba je Sophia 110-125 dní a Rusbol dospieva cez 115-125 dní. Je zrejmé, že na začiatku dozrievania Veles byť postihnutý viac vzdialený predok – odrodu bez kôstok hrozno Magaracha dávať ovocie po 80-85 dňoch po prasknutí púčiky.

Hybrida je charakterizovaná veľmi vysokou rýchlosťou rastu kríkov, za priaznivých poveternostných podmienok, výhonky dobre dozrievajú.

Počet púčikov na rastlinu by nemala presiahnuť 35. Vzhľadom k tomu, túto potrebu, ako vo video tvare viniča, kde výhonky silné vľavo 2-4 objem kvetenstvo skladajúci sa z jemných žlto-zelené bisexuálna kvetmi. Táto štruktúra umožňuje sľubný hybridy opeľovanie kvet a umožňuje veľmi veľké kefy zviazať dĺžku 30 cm a šírku 20 cm. Zväzky objemný, veľmi rozvetvený, strednej hustoty alebo drobivé, majú tvar širokého kužeľa.

Bobule Veles sa nalejúPodľa popis a fotografie hrozno Velez zrelé banda vážia od 600 do 2000 gramov, keď nájomníci mali čas na rast kríky na svojich stránkach a získať prvého zberu výstavnej kefu s hmotnosťou cca 3 kg. Hybrida, prisudzovaná tretej triede bezsemennosti, sa vyznačuje vysokou spotrebiteľskou príťažlivosťou a chuťou.

Vzhľadom k tomu, dozrievanie bobule získať veľkolepý ružový odtieň a dosiahnuť hmotnosť 5 gramov.

Husté, želé, priesvitné mäso má slušnú chuť s výraznou muškátovou farbou. Podľa odborníkov chuť nového hybridného motora si zaslúži vyššie hodnotenie ako bobule inej známej odrody – kishmish Radiant. Nie je náhoda, že novinka výberu už v roku 2010, práve pri ochutnávaní, získala dve najvyššie ocenenia na krymskej súťaži “Zlatá partia hrozna”.

Bobule sú pokryté nenápadnou hroznovou kožou strednej hrúbky. Pri 20% plodov sa zaznamenajú základy semien, ktoré nezasahujú do vnímania chuti.

Vlastnosti technológie pestovania hrozna

Banda po ošetrení gibberellínomAk technológia pestovania hrozna zabezpečuje ošetrenie kefy gibberellin, oválne plody rastú väčšie a o niečo dlhšie, zatiaľ čo počet úplne bez semien plodov prudko stúpa. Už existujúca skúsenosť s pestovaním hrozna na otvorenom teréne ukazuje, že vysoká vlhkosť môže spôsobiť vznik šedej hniloby pri praskaní zrelých bobúľ.

Related  Tajomstvo pestovania cukety: rady od skúsených letných obyvateľov

Kefy so zrelými bobuľami sú dobre udržiavané a prepravované. Zachytáva dobre znášať hmotnosť zväzkov. V suchom počasí sa môžu na viniči zachovať štetce až jeden a pol mesiaca, čím sa úplne zachová celá chuť a šťavnatosť. Podľa pestovateľov viniča, ani mierny stupeň zaizyumlivaniya sa neodráža v kyticu hrozna, ale len posilňuje poznámky muškátového orieška.

Byť dobrou žatvouPodľa fotografie odrody a popisu hrozna je Veles náchylný k formovaniu nevlastných synov. V južných regiónoch je takýto nárast doplnený ďalšou druhou úrody, ktorá dozrieva koncom septembra alebo v októbri. V strednom pásme, kde je menej času na zrelé výhonky, je lepšie odstrániť nevlastného syna.

Rozmnožovanie a starostlivosť o hrozno Velez

Prvé plody mladého BushNa rozmnožovanie odrezkov hrozna zozbierané na jeseň sa používajú. Sazenice môžu byť buď s vlastným koreňovým systémom, alebo vrúbľované. Prežitie v nových výsadbách je vysoké, plodnosť za priaznivých podmienok sa môže začať už v druhom roku, ale pre lepší rozvoj kríkov je vhodnejšie odstrániť výsledné kvetenstvo. V starostlivosti o hybridné formulár nebude spôsobovať veľa problémov. Veles hrozna má priemerný odpor 3 až 3 body na pižmové plesne a oidium. Pri vykonávaní preventívnej liečby pre túto kultúru sa riziko vzniku ochorení stane minimálnym.

Zimná odolnosť odrody, ktorá odolá mrazom až do -21 ° C, nestačí na pestovanie hrozna na otvorenom priestranstve bez ďalších prístreškov v strednom páse. V južných regiónoch Velez dobre zimuje a dokonca aj s poškodením z chladu jednotlivých výhonkov sa rýchlo obnovia kríky v sezóne.

Zlepšenie starnutia výhonkov a zlepšenie kvality plodín je možné vykonať s pomocou pruženia a normalizácie.

Veles pravidelne produkuje vysoké výnosyV rovnakej dobe na viniči nechať utiecť 6-8 očí a za priaznivých klimatických podmienok na silných kríkoch sa zvyšuje záťaž. Ako je zrejmé z fotografie a popisu, odroda hrozna Velez sa vyznačuje vysokým výťažkom. Kroviny každoročne tvoria kvetenstvo a poskytujú veľké množstvo vaječníkov. Prvá hlavná plodina sa odstráni v auguste a s použitím nevlastných detí druhá vlna bobúľ dozrieva v polovici jesene.

Related  Ku pozornosti popisov záhradníkov a fotografií zimných odrôd jabĺk

Tento charakteristický znak kultúry nám umožňuje hovoriť o vhodnosti hybridného materiálu na pestovanie v rôznych klimatických pásmach, od stredných ciest Ruska po Kubán a Krym. Pokiaľ ide o technológiu pestovania hrozna, spoločnosť Veles pravidelne dodáva pestovateľovi viniča veľké, kvalitné bobule.

Video o hrozne Velez